A lygos rungtynėms registruotas 16-metis D.Vilkas: „Jaučiuosi nerealiai“

A lygos rungtynėms registruotas 16-metis D.Vilkas: „Jaučiuosi nerealiai“ Paskelbta: 2019-10-04 21:00

„Kauno Žalgirio“ futbolo komandos spalio 5 dieną A lygoje laukia dvikova namuose su Vilniaus „Žalgirio“ klubu.

26-ojo turo rungtynės vienam žalgiriečiui bus išskirtinės – pirmą kartą karjeroje A lygos susitikimui „Kauno Žalgirio“ gretose bus registruotas 16-metis vartininkas Dovydas Vilkas.

Kauno futbolo mokyklos „Tauras“ auklėtinis ir Lietuvos jaunimo rinktinių vartų sargas iki šiol nuolat treniravosi su pagrindine „Kauno Žalgirio“ komanda, tačiau rungtyniavo tik LFF II lygos pietų zonos pirmenybėse ir Elitinėje jaunių lygoje.

Vis tik, komandai atsisveikinus su vartininku Martynu Matuzu, savo šanso šalia Deivido Mikelionio sulauks ir šį mėnesį 17-ąjį gimtadienį švęsiantis D.Vilkas. Nors pagrindiniu vartininku liks daugiau patirties sukaupęs D.Mikelionis, pasak jaunojo vartininko, net ir patirtis būti registruojamam bus labai naudinga.

„Jaučiuosi nerealiai, nes gimiau, augau ir visą laiką treniravausi Kaune, todėl būti gimtojo miesto klubo dalimi buvo viena iš svajonių. Laukiau tokios progos nuo pat mažų dienų, o kad šiemet būsiu registruotas, tiesą sakant, nelabai tikėjausi, tačiau visą tą laiką nuoširdžiai dirbau ir laukiau savo progos“, – po paskutinės treniruotės prieš rungtynes Žalgiris.lt teigė vartininkas.

Nuo sezono pradžios iš komandos vartininkų ir jų trenerio Algirdo Surgauto besimokantis D.Vilkas tikina, kad ir treniruočių metu stengiasi sugerti kuo įmanoma daugiau informacijos.

„Kai vos pradėjau treniruotis su pagrindine komanda, dėmesį atkreipdavau į absoliučiai visus jų žingsnius ir jie man visada tikrai padėdavo, patardavo, kai reikėdavo – pasakydavo ir parodydavo, ką darau ne taip. Nors treniruotės visada būna sunkios, prie krūvio jau pripratau. Apskritai, komandoje kolektyvas labai geras, nuolat paskatina. Pats paskutiniu metu bandau tobulint žaidimą kojomis bei išėjimus ant aukštų kamuolių“, – pasakojo kaunietis.

Paklaustas, kurio pasaulio vartininko žaidimu žavisi, D.Vilkas ilgai nedvejojęs atskleidė, kad tai „Manchester City“ ir Brazilijos rinktinės vartininkas Edersonas.

„Šiaip labai patinka Edersono iš „Manchester City“ žaidimas. Mane labai stebina jo reakcija ir ypatingai – žaidimas kojomis“, – užbaigė talentingas vartininkas.

Po spalio 15 dieną 13 valandą prasidėsiančių rungtynių su Vilniaus „Žalgiriu“ D.Vilkas kartu su Lietuvos jaunimo U-19 vaikinų rinktine išvyks į Serbiją, kur dalyvaus U-19 Europos čempionato atrankos turnyre.