A. Skarbalius: "Išvykoje turėsime žaisti agresyviau nei žaidėme čia"

A. Skarbalius: Paskelbta: 2019-07-12 18:49

2019/ 2020 metų UEFA Europos lygą Vilniaus „Riteriai“ pradėjo lygiosiomis 1:1. Nepaisant to, kad Lietuvos bronziniai prizininkai pirmieji įmušė įvartį, išsaugoti persvaros prieš Farerų salų „Klaksvik“ ekipą jiems nepavyko. „Riterių“ įvarčio autorius – kapitonas Valdemaras Borovskis.

Šįryt susirgo Lajo Traore, tad ekipos vyriausiasis treneris Aurelijus Skarbalius buvo priverstas ieškoti opcijų – legionieriaus vietą aikštėje užėmė Tomas Dombrauskis, kuriam tai buvo debiutas vilkint „Riterių“ marškinėlius. Verta pažymėti, kad jis su savo užduotimis visai neblogai susitvarkė.

Aikštės šeimininkai labai sunkiai pradėjo rungtynes. UEFA Europos lygos turnyro baimė trikdė tiek šio turnyro naujokus, tiek ir likusius komandos žaidėjus. Apskritai, pirmosios dvidešimt minučių buvo blankiausios rungtynėse.

Vėliau kiek įsibėgėję „Riteriai“ pradėjo daugiau valdyti kamuolį, sėkmingai keisdavo atakos kraštus.. bet įvarčių nebuvo. Netgi nebuvo progų – susispaudę fareriečiai darė viską, kad aikštės šeimininkų atakos baigtųsi dar iki paskutinio smūgio.

„Rungtynės parodė, kad kai žaidžiame su kamuoliu, varžovams žymiai sunkiau. O kol mes jiems leidome žaisti, tai prie mūsų vartų buvo per daug standartinių situacijų“, – po rungtynių kalbėjo „Riterių“ vyriausiasis treneris Aurelijus Skarbalius.

Po pertraukos vilniečiai pelnė labai greitą įvartį. Ilga ataka baigėsi puikiu perdavimu Valdemarui Borovskiui ir pastarojo itin užtikrintu smūgiu į tolimąjį apatinį vartų kampą. Atrodė, kad viskas klostosi pagal planą.

Deja, taip sunkiai sukurtas įvartis netrukus tapo niekuo vertas, kai varžovai po kampinio išlygino rezultatą.

„Prieš rungtynes norėjome nepraleisti įvarčio, norėjome laimėti. Neįvykdėme nei vieno, nei antro tikslo, tačiau situacija dar tikrai nėra bloga. Tiesiog išvykoje turėsime žaisti agresyviau nei žaidėme čia“, – sakė A.Skarbalius.

„Riterių“ valdė aikštės vidurį, tačiau dažniausiai pritrūkdavo paskutinio perdavimo arba smūgio į vartus. Tiesa, paskutinę pagrindinio laiko minutę Teremas Moffi galėjo išplėšti pergalę, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą, o vėliau prariedėjo palei vartų liniją.

Į Farerų salas Riteriai išskrenda pirmadienio ankstų rytą. Ten teks kovoti ne tik su varžovais, bet ir visai kitokiomis oro sąlygomis. Pirmoji serijos dalis liūdnoka, tačiau dar laukia 90 minučių kovos. Niekas dar neprarasta.