Aiškėja galimi „Žalgirio“ varžovai Čempionų lygos atrankoje

Aiškėja galimi „Žalgirio“ varžovai Čempionų lygos atrankoje Paskelbta: 2022-05-30 18:00 | fkzalgiris.lt nuotr.

Europoje pasibaigus nacionalinių čempionatų sezonams aiškėja preliminarus potencialių „Žalgirio“ varžovų sąrašas UEFA Čempionų lygos atrankos varžybose.

„Žalgiris“ pradės kovas UEFA Čempionų lygos (ČL) pirmajame atrankos etape ir preliminariais duomenimis (visą varžybų tvarką ir dalyvius, dar turės patvirtinti UEFA) burtuose bus tarp aukštesnį reitingą turinčių komandų, vadinamojoje skirstytų grupėje.

Tai „Žalgiriui“ lemtų varžovą iš žemesnį reitingą turinčių komandų (neskirstytų) grupės.

Į ją turėtų patekti 14 šalių čempionai bei preliminaraus atrankos etapo komandos. Preliminariame etape dalyvaus Talino „Levadia“ (Estija), „Inter Club d’Escaldes“ (Andora), Reikjaviko „Vikingur“ (Islandija) ir „La FIorita“ (San Marinas). Viena iš šių keturių komandų pateks į pirmąjį atrankos etapą.

Pirmajame atrankos etape su jais tarp neskirstytų grupės bus pernai varžovu buvęs Belfasto „Linfield“ (Šiaurės Airija), anksčiau Europoje sutikti Poznanės „Lech“ (Lenkija), Jerevano „Pyunik“ (Armėnija), Klaksviko KI (Farerų salos), kaimyninės Latvijos čempionas Rygos RFS, taip pat Solihorsko „Šachtior“ (Baltarusija), Mostaro „Zrinjski“ (Bosnija ir Hercegovina), Niksičio „Sutjeska“ (Juodkalnija), Kostanajaus „Tobol“ (Kazachstanas), Paolos „Hibernians“ (Malta), FK „Škupi“ (Šiaurės Makedonija), Batumio „Dinamo“ (Sakartvelas), KF „Tirana (Albanija) ir FC „Ballkani“ (Kosovas).

Pirmojo ČL atrankos etapo burtus numatoma traukti birželio 14 d.

Kitą dieną – birželio 15 d planuojama ištraukti ir antrojo ČL atrankos etapo burtus.

Įveikus ČL pirmąjį etapą, antrajame „Žalgirio“ potencialiai lauktų tokios pažįstamos komandos kaip Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija), „Ferencvaros“ (Vengrija), Razgrado „Ludogorets“ (Bulgarija), „Bodo Glimt“ (Norvegija), „Malmo“ FF (Švedija), taip pat Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija), Pilzeno „Viktorija“ (Čekija), „Qarabaq“ (Azerbaidžanas), Tiraspolio „Šeriff“ (Moldova), Klužo CFR (Rumunija).

Neįveikus pirmojo atrankos etapo kovas tektų pratęsti UEFA Europos Konferencijų lygos (EKL) antrajame atrankos etape, kur potencialiais varžovais būtų iš ČL iškritę šalių čempionai. Šių varžybų burtai taip pat bus traukiami birželio 15 d.

Iš kovos pasitraukus ČL antrajame atrankos etape tektų žaisti UEFA Europos lygos atrankos varžybose. Eliminuotos iš pastarųjų varžybų komandos toliau rungtyniaus EKL.

UEFA turnyrų atrankos varžybų preliminarus tvarkaraštis:
Birželio 14 d. Čempionų lygos (ČL) I atrankos etapo burtai
Birželio 15 d. ČL ir Europos Konferencijų (EKL) lygų II atrankos etapų burtai

Liepos 5-6 d. ČL atrankos etapo pirmos rungtynės
Liepos 12-13 d. ČL I atrankos etapo atsakomosios rungtynės

Liepos 18 d. ČL, Europos lygos (EL), EKL atrankos III etapų burtai

Liepos 19-20 d. ČL II atrankos etapo pirmos rungtynės
Liepos 21 d. EKL II atrankos etapo pirmos rungtynės
Liepos 26-27 d. ČL II atrankos etapo atsakomosios rungtynės
Liepos 28 d. EKL II atrankos etapo pirmos rungtynės

Rugpjūčio 2 d. ČL, EL, EKL atkrintamųjų (IV) etapų burtai

Rugpjūčio 2-3 d. ČL III atrankos etapo pirmos rungtynės
Rugpjūčio 4 d. EL, EKL III atrankos etapo pirmos rungtynės
Rugpjūčio 9 d. ČL III atrankos etapo atsakomosios rungtynės
Rugpjūčio 11 d. EL, EKL III atrankos etapo atsakomosios rungtynės

Rugpjūčio 16-17 d. ČL atkrintamojo (IV) atrankos etapo pirmos rungtynės.
Rugpjūčio 18 d. EL, EKL atkrintamojo (IV) atrankos etapo pirmos rungtynės.
Rugpjūčio 23-24 d. ČL atkrintamojo (IV) atrankos etapo pirmos rungtynės.
Rugpjūčio 25 d. EL, KL atkrintamojo (IV) atrankos etapo atsakomosios rungtynės.