„Banga“ – lauktas sugrįžimas su tvirtu užnugariu

„Banga“ – lauktas sugrįžimas su tvirtu užnugariu Paskelbta: 2020-03-02 21:54

Ne vienas neutralus futbolo sirgalius su džiaugsmu sutiko žinią, jog į šalies čempionatą po ilgesnės pertraukos sugrįžo Gargždų „Banga“, pastarąjį kartą jame dalyvavusi 2014 metais.

Penki stabilūs sezonai Pirmoje lygoje jau beveik privertė užmiršti tuos banguotus 2014-uosius – tada gargždiškiai sužaidė puikų pirmą ratą, tačiau suirutė klube buvo įprasminta tuo, jog „Banga“ neatvyko į paskutiniojo turo rungtynes su Vilniaus „Žalgiriu“.

Vis dėlto vienas „Bangos“ bruožas niekada nepasikeis: tai ir toliau bus gausiai palaikoma komanda, o į Gargždų miesto stadioną atvykę varžovai tikrai jaus, kad žaidžia išvykoje. Be to, kaip jau tapo įprasta, klubui atstovaujančių žaidėjų pagrindą sudarys vietiniai arba Klaipėdos regiono futbolininkai.

Simboliška, jog prie tradicijas puoselėjančios vienuolikės vairo stovi gargždiškis Tomas Tamošauskas, kuris bus vienas jauniausių A lygos strategų – šiuo metu buvusiam Lietuvos rinktinės žaidėjui vos 36-eri.

Bendraudamas su portalu alyga.lt, nuo 2017-ųjų Gargždų komandai vadovaujantis jaunas treneris papasakojo apie komandos komplektaciją bei pabrėžė, jog į Lietuvos futbolo A lygą sugrįžusi „Banga“ ištikimiausių sirgalių nenuvils.

– Komandą paliko ne vienerius metus joje žaidę svarbūs futbolininkai – Kazimieras Gnedojus, Valdas Pocevičius ar Algimantas Bačanskis.

– Norėjome išsaugoti 80 procentų branduolio, tačiau šie žaidėjai yra vedę, turi šeimas ir nusprendė, kad A lygoje bus didesnis krūvis – nepatemps ir nusprendė nedalyvauti. Pirmoje lygoje dar būtų žaidę, bet čia nesutiko, tad turėjome ieškoti, kas pakeis jų vietą. Atsivežėme legionierius.

– Kokiu būdu buvo vykdoma legionierių selekcija? Jų šiemet daugiau, tačiau komanda vis tiek labai lietuviška.

– Su legionieriais sutardavome, kad jie bus apie 2 savaites ir sužais dvejas kontrolines rungtynes, kad galėtume įvertinti jų supratimą apie futbolą. Iš daugelio, kurie buvo, jie tiko ir nusprendėme juos pasilikti.

– Kaip pavyko į savo gretas pasikviesti Julių Kasparavičių?

– Julių kalbinome ir praėjusiais metais, kai po „Sūduvos“ neturėjo kontrakto, bet jis pasirinko Narvos „Trans“. Pakeliavo, pajautė, kad legionieriaus duona yra ne pyragai, reikia prisitaikyti, pritapti. Šiais metais vėl sukontaktavome, bendravome ir vienas gerai pažįstamas treneris mums padėjo susitarti.

– Daugiau papildymo komandoje neplanuojate?

– Esame pilnai susikomplektavę. Turime 20 aikštės žaidėjų ir 3 vartininkus, tad laukiame čempionato pradžios.

– Jums, kaip vyr. treneriui, tai bus debiutas A lygoje. Kaip pasitinkate naują iššūkį?

– Kiekvienas kareivis nori tapti generolu. Iššūkis didelis – konkuruosiu su tokiais treneriais, kurie daug metų A lygoje arba buvę dar platesniuose vandenyse. Dirbu ketvirtus metus, tad bus iš ko pasimokyti. Gausime pamokų – analizuosime ir stebėsime, kur darome klaidas. Kas neklysta, tas nejuda į priekį.

– Ar jaučiasi mieste didesnis susidomėjimas prieš artėjantį sezoną?

– Reikia sulaukti pirmų namų rungtynių. Manau, kad bus dar didesnis susidomėjimas, nes rungtyniausime su stipriausiomis Lietuvos komandomis, atvažiuos geri Lietuvos žaidėjai, geri legionieriai. Bus daug gero lygio rungtynių. Mums belieka išlaikyti jų pasiūlytą tempą ir taktines gudrybes.

– Kokius tikslus keliate šiame sezone?

– Prieš sezoną, kai derinome kontrolines rungtynes, gaila, kad nepavyko sužaisti daugiau su A lygos arba Latvijos čempionato komandomis, kadangi visi turi didesnius biudžetus, važiuoja į stovyklas ir ten žaidžia kontrolinius mačus. Mes buvome vietoje. Pavyko sužaisti su „Panevėžiu“, o visas kitas pasirinkome Pirmos lygos komandas, nes nebuvo kaip.

Visi laukiame sezono pradžios. Manau, sirgaliai tuo labiau su nekantrumu laukia, kaip seksis mūsų gimtojo miesto komandai A lygoje. Po daug metų iškovojome teisę čia žaisti, todėl kviečiame visus į stadioną palaikyti mylimą komandą. Mes jūsų nenuvilsime.