BFA tikisi likti I lygoje ir be „Vilniaus“

BFA tikisi likti I lygoje ir be „Vilniaus“ Paskelbta: 2020-02-05 11:29

Baltijos futbolo akademija (BFA) ketina sėkmingai įveikti LFF licencijavimo procesą ir toliau tęsti dalyvavimą šalies I lygos vyrų futbolo čempionate.

Viena dviejų gausiausių pagal narių skaičių šalies futbolo ugdymo įstaigų BFA pernai I lygoje startavo kartu su klubu partneriu FK "Vilnius", o šįmet akademija ketina savo jėgomis ir turimais resursais suburti komandą bei savo auklėtiniams suteikti galimybę gauti praktinius žaidimo įgūdžius žaidžiant antrajame pagal pajėgumą šalies futbolo čempionate.

Kaip pranešime spaudai teigė šios Vilniuje įsikūrusios akademijos direktorius Ivanas Švabovičius, pagrindinis šio sprendimo motyvas yra ugdymo kokybės ir efektyvumo siekis, o be varžybinės praktikos su vyrais jauniesiems akademijos talentams tai nebūtų įmanoma.

"Siekdami profesionalaus futbolininko karjeros penkiolikamečiai - aštuoniolikamečiai mūsų akademijos futbolo talentai privalo gauti pilnavertį ugdymo procesą ir tam reikalingą praktiką, be kurios sėkminga integracija į vyrų futbolą yra sunkiai įmanoma. Būtent šis motyvas ir nulėmė mūsų norą toliau tęsti pasirodymą I lygos čempionate net ir netęsiant partnerystės su FK "Vilnius", - apie sprendimo priežastis aiškino akademijos vadovas. Taip pat jis akcentavo, jog nesinorėjo vėjais paleisti jau įgytos vertingos patirties varžantis antrajame šalies futbolo ešelone.

I.Švabovičius neatmetė galimybės, jog akademijos žaidėjų suburtą komandą bandys sustiprinti ir legionieriais. "Objektyviai vertindami savo auklėtinių jaunumą ir patirtį, neatmetame, jog komandą bandysime stiprinti ir legionieriais iš kitų šalių. Deja, bet tokį sprendimą gali lemti ir palankesnė mokestinė aplinka, vertinant legionierių ir labiau patyrusių lietuvių žaidėjų atlyginimų kaštus, - apie komandos formavimą kalbėjo I. Švabovičius.

BFA bendradarbiaudama su Fabijoniškių gimnazija toliau tęsia 14-18 m. futbolo žaidėjų rengimo projektą "ProJunior", kurio pasiekti rezultatai, kaip tikimasi, ir leis ateityje nuolat išugdyti futbolo žaidėjus, kuriems dalyvavimas I lygos čempionate bus kaip įžanginis etapas jiems sėkmingai integruojantis į vyrų futbolą.

Akademija 2019 m. lapkričio mėnesį privačių daugiau nei 1,8 mln. eurų investicijų dėka pirmoji Lietuvoje sėkmingai įgyvendino savo futbolo infrastruktūros projektą ir įrengė dengtą futbolo maniežą su pripučiamo oro kupolu. BFA organizuojamus futbolo užsiėmimus Vilniuje ir rajone lanko per 700 vaikų nuo penkerių iki aštuoniolikos metų amžiaus.