D.Kodzis: džiaugiuosi, jog treneris manimi patikėjo

D.Kodzis: džiaugiuosi, jog treneris manimi patikėjo Paskelbta: 2019-07-12 18:52

Jauna Vilniaus „Riterių“ komanda ketvirtadienį pradėjo naują UEFA Europos lygos sezoną, o keliems sostinės ekipos žaidėjams akistata su „Klaksvik“ klubu tapo pirmuoju krikštu tarptautiniame fronte.

„Riterių“ starto sudėtis buvo gana įprasta, tačiau vienas pokytis, palyginus su pastarosiomis šio klubo rungtynėmis Lietuvos futbolo A lygoje, iš karto kirto į akis. Vienuolikėje pasirodė neseniai ekipą papildęs Tomas Dombrauskis, kuriam tai buvo tiek debiutas Europos lygoje, tiek pirmasis pasirodymas su sostinės klubo marškinėliais oficialiose rungtynėse.

Be to, 75-ąją minutę „Riterių“ strategas Aurelijus Skarbalius atliko vienintelį ir gana netikėtą keitimą – tarptautinėje arenoje debiutavo 19-metis Dominykas Kodzis, kuris šio sezono A lygoje buvo sužaidęs vos 47 minutes.

Savo sprendimais A. Skarbalius turėtų būti patenkintas, nepaisant rezultatu 1:1 pasibaigusių rungtynių, abu debiutantai neiškrito iš konteksto. T. Dombrauskis – solidžiai skirstė kamuolius aikštės viduryje, o D. Kodzis suaktyvino kairįjį „Riterių“ atakos kraštą.

Šią vasarą iš „Palangos“ klubo į sostinę persikėlęs plungiškis pripažino, jog žinia apie būsimą debiutą Europos lygoje buvo netikėta ir dėkojo komandos draugams už palaikymą dvikovos metu.

„Debiuto tada nesitikėjau: treneris tai pasakė rungtynių dieną, kadangi Lajo Traore naktį apsirgo. Teko pergrupuoti saugų grandį ir įvyko debiutas. Pirmos minutės man buvo gana sunkios, o prie geresnių žaidėjų lengviau ir pačiam žaisti. Čia komandos nuopelnas – jie labiau man padėjo negu prie to reikėjo prisitaikyti“, – teigė iki tol Utenos „Utenio“ bei „Palangos“ marškinėlius A lygoje vilkėjęs „Riterių“ naujokas.

Dar labiau A. Skarbaliaus parodytas pasitikėjimas nustebino 19-metį D. Kodzį. Kovo mėnesį kamuolio valdymo technika išsikiriantis saugas Pirmos lygos rungtynėse prieš Vilniaus „Žalgirį B“ patyrė čiurnos traumą, tačiau po dviejų mėnesių grįžo į rikiuotę ir sėkmingu žaidimu B komandoje užsitarnavo stratego suteiktą šansą pademonstruoti savo sugebėjimus Europos lygoje.

„Tiesą pasakius, tikrai nesitikėjau, kad būsiu registruojamas rungtynėms, tačiau džiaugiuosi, jog treneris manimi patikėjo ir išleido į aikštę. Tikiuosi, kad pateisinau jo lūkesčius. Prieš išeinant į aikštę, treneris pasakė kelis taktinius dalykus, kur ir kada turėčiau atsidengti, jog gaučiau kamuolį ir porą padrąsinančių žodžių“, – po sau įsimintinų rungtynių įspūdžiais dalinosi D. Kodzis.

„Riteriams“ Farerų Salose teks imtis iniciatyvos, kadangi dėl išvykoje pelnyto įvarčio „Klaksvik“ ekipa turi pranašumą ir ją tenkina lygiosios be įvarčių.

Abu futbolininkai pripažino, kad toks rezultatas komandos netenkina ir ši varžovų teritorijoje sieks dar geriau laikytis žaidybinio plano.

„Prieš rungtynes buvo užduotis nepraleisti ir laimėti, tačiau to neįvykdėme. Manau, kad rezultatas 1:1 netenkina nė vieno iš mūsų. Tai nėra pats blogiausias rezultatas ir išvykoje turėsime padaryti viską, kad patektume į kitą etapą.

Varžovų žaidimas – aukšti kamuoliai ir dvikovos. Jeigu neįsivelsime į tokį žaidimą ir kontroliuosime kamuolį, trumpomis kombinacijomis ieškosime tarpų jų gynyboje, manau, tai mums atneš teigiamą rezultatą“, – pasakojo D. Kodzis.

Apie kantresnį žaidimą atakoje kalbėjo ir visas 90 minučių debiutiniame mače sužaidęs T. Dombrauskis.

„Norėjome pergalės. Pradžia buvo sunki: įsivėlėme į jų tolimų ir aukštų perdavimų žaidimą. Po to matėsi, kad jie pavargo, pradėjome žaisti labiau „ant žemės“. Kai gaudavosi, krito ir įvartis, ir progų buvo, – kalbėjo vidurio saugo pozicijoje žaidęs „Riterių“ naujokas. – Farerų Salose nereikia išdegus akis bėgti ir mušti įvarčius. Reikia žaisti žemais perdavimais, kaip treneris ir liepė, juos varginti, nesivelti į jų žaidimą ir kantriai kombinuojant laukti savo progų. Manau, kad jos tikrai ateis.“

Atsakomąsias rungtynes Farerų Salose sostinės klubas žais jau kitą antradienį, liepos 16-ąją dieną.