D. Vencevičius: „Vaikinai stengėsi ir esu patenkintas jų užsivedimu“

D. Vencevičius: „Vaikinai stengėsi ir esu patenkintas jų užsivedimu“ Paskelbta: 2019-03-27 16:10 | lff.lt

Po nesėkme pasibaigusių draugiškų rungtynių su Baltarusija, Lietuvos U-21 rinktinės treneris Donatas Vencevičius teigia, jog jo komandai pritrūko šaltakraujiškumo atakos smaigalyje, bet džiaugėsi savo auklėtinių atsidavimu.

Tai buvo antrosios stipriai pasikeitusios jaunimo rinktinės rungtynės šiais metais. Penktadienį lietuviai 2:0 įveikė Kauno „Stumbro“ klubą, o antradienio akistatoje su baltarusiais turėjo nemažai progų, bet jų išnaudoti nepavyko. Varžovai po rikošeto pelnė įvartį baudos smūgio situacijoje ir laimėjo 1:0.

D. Vencevičiaus teigimu, Lietuvos futbolininkams pavyko susitvarkyti su rungtynių pradžioje buvusiu spaudimu, o jį patį įkvėpė žaidėjų noras bei kūrybingumas atakose: „Sunku pasakyti, ar nusipelnėme tokio rezultato. Pirmosiomis minutėmis jautėsi įtampa, bet vėliau pavyko atstatyti žaidimą į savas vėžes. Aišku, praleistas įvartis – po rikošeto – nebuvo malonus.  Antrajame kėlinyje tokiomis oro sąlygomis buvo sunku kažką padaryti, bet vaikinai stengėsi ir esu patenkintas jų užsivedimu ir bandymais ieškoti įvarčio“.

„Įvarčiai dar ateis, šiandien kiek pritrūko šaltakraujiškumo ir to paskutiniojo perdavimo. Visgi, manau, kad ateityje tokias situacijas mes galėsime išpildyti. Ši stovykla labai daug davė. Norėjau susipažinti su žaidėjais, kiekvieną iš jų įvertinti ir pamatyti, kokiose pozicijose jie gali žaisti. Rungtynės su „Stumbru“ padėjo įvertinti futbolininkus, tad matysime, kaip viskas klostysis toliau“, - optimistiškai kalbėjo strategas.

Atakose aktyviu buvęs puolėjas Eligijus Jankauskas neslėpė apmaudo, jog rungtynėse su Baltarusija lietuviai liko nieko nepešę: „Nuotaikos liūdnos. Stengėmės iki paskutinių minučių kovoti ir įmušti, gaila, to nepavyko padaryti. Oro sąlygos pakeitė mūsų planą. Nebekūrėme atakų nuo savų vartų, tiesiog bandėme „kabintis“ jų aikštės pusėje, ieškoti tarpų ir juos išnaudoti. Tokioje situacijoje daug ko neprikursi. Bet kiekvienose rungtynėse galima surasti pliusų, išanalizavus rungtynes, viską pamatysime ir žengsime toliau“.