Europoje sėkmingai žygiuojanti "Sūduva" jau uždirbo per milijoną eurų

Europoje sėkmingai žygiuojanti Paskelbta: 2019-08-17 23:20 | Vytautas Kuralavičius

Lietuvos čempionė Marijampolės "Sūduva" gali pasigirti ne tik kiekvienais metais gerėjančiais rezultatais, bet ir augančiomis pajamomis. Tolimą kelią Europoje nuėjusi "Sūduvos" komanda šiemet klubo sąskaitą papildys mažiausiai 1,38 mln. eurų.

Ketvirtadienį vakare Marijampolės komanda dar kartą rezultatu 2:1 įveikė Tel Avivo "Maccabi" futbolininkus ir užsitikrino vietą paskutiniajame UEFA Europos lygos atrankos etape, kuriame lauks susitikimas su varžovu iš Vengrijos – Budapešto "Ferencvaros" klubu.

"Sūduva" savo pasirodymą Europoje pradėjo nuo pirmojo Čempionų lygos atrankos etapo – net ir pralaimėję Belgrado "Crvena zvezda" klubui marijampoliečiai už dalyvavimą gavo 280 tūkst. eurų.

Vėliau Lietuvos čempionai kovėsi antrajame Europos lygos atrankos etape – iš jo gavo 260 tūkst., o iš trečiojo uždirbo dar 280 tūkst. eurų.

Paskutiniajame atrankos etape "Sūduva" uždirbs dar mažiausiai 560 tūkst. eurų – vien už dalyvavimą bus įteikti 300 tūkst., o iškritimo atveju būtų sumokėta 260 tūkst. solidarumo suma, kurią gauna kiekvienas šalies čempionas, nepatekęs į du pagrindinius UEFA turnyrus.

Jeigu "Sūduvai" pavyks sukurti istoriją ir tapti pirmąja Lietuvos komanda, patekusia į grupių etapą, tuomet marijampoliečių lauks dar kur kas įspūdingesnės pinigų sumos.

Sėkmės atveju "Sūduva" negaus jau minėtos 560 tūkst. eurų sumos, tačiau vien patekimas į pagrindinį turnyro grupių etapą "Sūduvai" garantuotų papildomą 2,9 mln. eurų sumą.

Grupių etape "Sūduva" taip pat turėtų neeilinę progą pagerinti klubo finansus: už kiekvieną pergalę yra mokama 570 tūkst. suma, už lygiąsias – 190 tūkst. eurų.

"Sūduva" kovą dėl istorinio šanso žaisti grupių etape pradės kitą ketvirtadienį, o atsakomąsias rungtynes Vengrijoje žais rugpjūčio 29 dieną.