Europos čempionato starte - nesėkmė prieš Vengriją

Europos čempionato starte - nesėkmė prieš Vengriją Paskelbta: 2019-08-17 23:22

Italijoje prasidėjusiame Europos paplūdimio čempionato B divizione Lietuvos rinktinė 3:5 nusileido Vengrijos ekipai bei sukomplikavo padėtį kovoje dėl pirmosios vietos grupėje bei tiesioginio kelialapio į rugsėjo mėnesį Portugalijoje įvyksiantį superfinalą.

Du įvarčius lietuviams pelnė Aivaras Meškinis, vieną įvartį vengrai įsimušė į savo vartus.

Kepinant 33 laipsnių karščiui, abi komandos rungtynes pradėjo pakankamai atsargiai, o pirmojo kėlinio viduryje pirmoji pavojingesnė vengrų ataka baigėsi įvarčiu į Mindaugo Malinausko vartus.

Tuo metu lietuviai neišsimušė iš ritmo ir toliau žaidė tą žaidimą, kuriuo ir pradėjo rungtynes. Vis tik, šiurkšti klaida antrojo kėlinio pradžioje lėmė jau dviejų įvarčių deficitą.

Šis įvartis, skirtingai nei pirmasis, kiek išbalansavo Lietuvos rinktinės futbolininkus ir tuo pasinaudoję vengrai persvarą dar labiau padidino.

Antrojo kėlinio pabaigoje per vieną minutę įvyko trys svarbūs dalykai: iš pradžių vengrai nerealizavo baudinio, o po keliolikos sekundžių A.Meškinis galva įmušė pirmą Lietuvos rinktinės įvartį šiame čempionate. Dar po dešimties sekundžių vengrai įsimušė į savo vartus, o tai lėmė, kad psichologinę persvarą perėmė lietuviai.

Deja, nesėkminga trečiojo kėlinio pradžia vengrams garantavo dar du įvarčius, tad A.Meškinio gražus įvartis nestabdant kamuolio, nebeišgelbėjo. Lietuvos rinktinė dar turėjo kelias minutes, tačiau per jas nieko pavojingo nebesukūrė.

Jau rytoj Lietuvos ekipos laukia Moldovos iššūkis. Kovojant dėl antrosios vietos, reikalinga ne tik pergalė, tačiau ją reikia iškovoti kuo didesniu skirtumu. Priminsime, kad į superfinalą pateks trys (iš keturių) geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.

Grupių turnyrą Lietuva užbaigs sekmadienį rungtynėmis su Estija.