Futbolas suvienijo globojamus vaikus

Futbolas suvienijo globojamus vaikus Paskelbta: 2019-05-28 15:40 | Saulius Čirba

Sportas sujungia, padeda susipažinti, sužinoti, patirti ir atrasti, pamiršti problemas tiems vaikams, kuriems prireikė globos gyvenimo kelyje. Visa tai suteikia 14 metus vykstantis socialinis projektas „Pažink pasaulį futbolo aikštėje“. 

Beveik 200 vaikų iš globos namų ar šeimų priešpaskutinę gegužės saviatę tris dienas aktyviai ir smagiai praleido laiką Kaune Lietuvos futbolo federacijos kvietimu. Vaikai tris dienas varžėsi futbolo turnyre, lankėsi Lietuvos zoologijos sode ir kino teatre, demonstravo savo kūrybinius talentus, dalyvavo viktorinoje ir kitaip leido laisvalaikį kartu.

Į Nacionalinės futbolo akademijos centrą Kaune susirinko vaikai iš Vijurkų (Kelmės r.), Tauragės, Šakių, Vilkijos (Kauno r.), Čižiūnų (Trakų r.), Beižionių (Elektrėnų sav.), Mažeikių, Alytaus, Šiaulių, Lentvario, Jonavos, Molėtų, Kauno ir Vilniaus.

Dalis globos įstaigų į turnyrą vyksta jau daugelį metų, o kai kurie apsilankė pirmąjį kartą. Iš pastarųjų – Šiaulių sanatorinė mokykla, kuriai atstovavo 4-7 klasių moksleiviai.

„Pirmą kartą dalyvaujame šioje gražioje šventėje. Į mūsų mokyklą eina dauguma vaikų iš globos namų bei šeimynų, - teigė mokyklos auklėtojas Kęstutis Eizintas - Vaikams patiko ir futbolo varžybos, ir socialinė veikla, zoologijos sodas, vakaronė, laisvė pažaisti kitus žaidimus. Įspūdis vaikams liko labai didelis, didelė motyvacija ateityje tobulėti. Dabar jie užsivedė lankyti futbolo būrelį, kitais metais pasirodyti geriau.“

Vilkijos jaunieji futbolininkai „Pažink pasaulį futbolo aikštėje“ debiutavo prieš dvejus metus. Nuo to laiko vaikai nekantrauja dalyvauti. „Po pirmojo karto vaikai labai laukė kada vėl galės atvažiuoti. Labai pakilo vaikų motyvacija žaisti, eiti į futbolo varžybas, - kalbėjo Vilkijos laikinųjų globos namų vadovė Vida Rainienė -  Mes labai patenkinti šiuo projektu. Vaikams labai patinka, jie randa  naujų draugų. Labai dėkojame rėmėjams ir organizatoriams, kurie suplanavę viską nuo A iki Z. Kitais metais būtinai dalyvausime ir vėl.“

Mažojo futbolo varžybose, kuriose teisėjavo ir Čempionų lygoje dirbęs teisėjas Gediminas Mažeika, dalyvavo 24 mišrios komandos. Jos reprezentavo įvairias Europos šalis. Gausiausi būriai - po 3 komandas – į Kauną atvyko iš Mažeikių ir Vilkijos. Finale Vilkijos komanda po baudinių įveikė Čižiūnų „Atsigręžk į vaikus“ globos įstaigos ekipą.

17 metų vilkijietė Sandra Ambotaitė džiaugėsi, kad turnyras subūrė komandą bendram tikslui. „Parodėme, kad atvykę iš tokio mažo miestelio kaip Vilkija ir galime įveikti ir didesnių miestų komandas, - kalbėjo Sandra –Man futbolas užima labai didelę dalį gyvenime. Jis leidžia nusiraminti, išsilieti. Tai dalykas, kuris man labai gerai sekasi. Mano svajonė – žaisti Lietuvos moterų futbolo rinktinėje.“

Visos komandos namo iškeliavo su įvairiais prizais. Nudžiuginti dalyvius sportinėmis aprangomis ir inventoriumi padėjo „Hummel“ ir „Sportfan“, renginio metu skanumynais vaišino projekto draugai: AB „Rokiškio sūris“, „Rauch Happy day“, „Bella Toscana“, UAB „Viktorija ir partneriai“, UAB „Grainmore“.