Futsal A lygos finale pirmą kartą žais „Vikingai“

Futsal A lygos finale pirmą kartą žais „Vikingai“ Paskelbta: 2020-03-10 00:39

Futsal A lygoje buvo sužaistas paskutinis pusfinalio mačas, po kurio paaiškėjo dvi komandos, kurios varžysis dėl stipriausios Lietuvos futsalo komandos vardo.

Jau kiek anksčiau į finalą žengė Kauno „Vytis“, o vakar trečią kartą galvas surėmė Gargždų „Pramogos“ ir Jonavos „Vikingai“. Pirmosiose dvejose pusfinalio rungtynėse komandos pasidalino po pergale, tad trečiosios rungtynės Gargžduose tapo lemiamos.

Visgi namų sienos „Pramogų“ komandai nepadėjo ir praėjusių metų finalo neišvysime. Jonavos „Vikingai“ fantastiškai išnaudojo savo progas ir trečiąjį pusfinalio mačą laimėjo rezultatu 4:1 bei žengė į finalą, kuriame jų jau laukia Kauno „Vytis“.

Pirmasis šių rungtynių kėlinys buvo aktyvus. Rungtynių pradžioje Gargždų komanda vos per 17 sekundžių turėjo tris pusproges, tačiau jos išnaudotos nebuvo, o galiausiai pirmajame kėlinyje įvarčių niekas ir neišvydo.

Reikia paminėti ir tai, kad pirmajame kėlinyje Tomas Tamošauskas kietai prasižengė prieš Paulių Osauską, užsidirbo geltoną kortelę, o P.Osauskas negalėjo tęsti rungtynių, tad „Vikingų“ ant suolo liko vos 3.

Bet tai jiems nesutrukdė puikiai pradėti antrojo kėlinio. 17 antrojo kėlinio sekundę „Vikingų“ vartininkas Egidijus Žagaras per visą aikštę užmetė kamuolį ant galvos Benui Spietiniui ir šis išvedė svečius į priekį.

Po šio įvarčio „Pramogos“ perėmė iniciatyvą, bet suklydo aikštės viduryje ir į žaibišką kontrataką 3x2 išbėgę „Vikingai“ pelnė antrą įvartį – po B.Spietinio perdavimo pasižymėjo Vadimas Pinko.

Gargždų ekipa nepasimetė, toliau žaidė savo žaidimą ir gimtadienį šventęs Aurimas Skurdelis puikiu smūgiu sumažino atsilikimą.

Tačiau lemiamu tapo trečiasis Jonavos įvartis. Šiurkščiai prie savo baudos aikštelės suklydo Donatas Surblys ir tuo pasinaudojęs Gytis Vasylius atstatė dvejų įvarčių persvarą.

Likus kiek daugiau nei 7 minutėms, „Pramogos“ metė penktą žaidėją, visiškai kontroliavo kamuolį, bet vienoje iš situacijų Jonavos vartininkas sugavo varžovų smūgiuotą kamuolį, pats pradėjo ataką, atliko perdavimą pabėgusiam Lukui Čepkauskui ir rezultatas tapo 4:1 svečių naudai.

„Pramogos“ dar bandė spausti, kažką sukūrė, bet situacijos pakeisti nesugebėjo ir net nenuaidėjus finaliniam švilpukui pradėjo sveikinti varžovus su pergale.

„Manau, kad šios rungtynės buvo iki įvarčio. Komanda, kuri jį praleido pirmoji, turėjo eiti lyginti, o taip atsivėrė plotai. Linkiu Pauliui kuo greičiau pasveikti, bet jo trauma kaip tik mums davė energijos, nes žinojome, kad turime laimėti dėl jo. Šiandien Jonava švenčia, o nuo rytojaus jau pradėsime ruoštis finalui“, – po rungtynių kalbėjo pirmojo „Vikingų“ įvarčio autorius B. Spietinis.

Rezultatas:

Gargždų „Pramogos“ 1 : 4 Jonavos „Vikingai“

21’ [0 : 1] Benas Spietinis
26’ [0 : 2] Vadim Pinko
28’ [1 : 2] Aurimas Skurdelis
31’ [1 : 3] Gytis Vasylius
38’ [1 : 4] Lukas Čepkauskas