Lagaminus į Lietuvą jau gali krautis Portugalija, Ispanija, Rusija ir Kazachstanas

Lagaminus į Lietuvą jau gali krautis Portugalija, Ispanija, Rusija ir Kazachstanas Paskelbta: 2020-02-07 21:59

Trečiadienį baigėsi atrankos varžybos Europos zonos grupėse, kovoje dėl kelialapio į Lietuvoje vyksiantį Pasaulio futsal čempionatą.

Po jų paaiškėjo, kad Lietuvoje tikrai pamatysime Portugalijos, Ispanijos, Rusijos bei Kazachstano rinktines. Dar dėl dviejų kelialapių tarpusavyje kovos dvi poros: Kroatija su Čekija bei Serbija su Suomija. Visose keturiose grupėse iki pat paskutinio turo dar nebuvo aiškios komandos, kurios pateks į finalinį etapą, o A, C ir D grupėse tą galėjo padaryti bet kuri iš trijų pirmaujančių ekipų.

A grupėje tiesioginio kelialapio likimas sprendėsi paskutinėse grupės rungtynėse tarp Italijos ir Portugalijos rinktinių. Suomijos futbolininkai šiek tiek anksčiau užbaigę varžybas pirmavo grupėje su 5 taškais, o už jų rikiavosi minėti italai bei portugalai.

Dėl minimalaus įvarčių santykio pranašumo aukštesnėje pozicijoje buvo Apeninų pusiasalio atstovai, taigi šiose rungtynėse juos tenkino ir lygiosios. Italai priešintis sugebėjo tik pirmąsias 10 rungtynių minučių. Visa galva geresni buvę portugalai iškovojo įtikinamą pergalę 4:1 ir žengė į Pasaulio čempionato pagrindinį etapą. Savo ruožtu, elitinę Italijos ekipą, šis pralaimėjimas nustūmė į trečiąją vietą, nesuteikdamas galimybės net pakovoti dėl papildomo kelialapio. Šią teisę iškovojo Skandinavijos atstovai – suomiai, susigrumsiantys su varžovais iš Balkanų – serbais.

B grupėje dėl pirmosios vietos rungėsi Ispanijos ir Serbijos rinktinės, prieš tai iškovojusios po dvi pergales. Serbus šiose rungtynėse tenkino ir lygiosios, nes jie turėjo vienu įvarčiu geresnį santykį. Vis tik, ispanai šioms rungtynėms buvo nusiteikę itin ryžtingai. Nuo pat mačo pradžios jie pradėjo serbų vartų šturmą bei pelnę du greitus įvarčius ir pasiekę savo tikslą, šiek tiek apsiramino. Galutinis rezultatas 5:1 ir ispanai pasaulio čempionate. Balkanų atstovai, kaip minėjome, dėl papildomo kelialapio susigrums su suomiais.

C grupėje ant bedugnės krašto buvo atsidūrę vieni iš Pasaulio futsalo favoritų – Rusijos futbolininkai. Po netikėto pralaimėjimo antrajame ture Azerbaidžano ekipai, paskutiniajame mače su kroatais juos tenkino tik pergalė. Po atkaklios kovos rezultatu 4:3 ją ir iškovojo, užsitikrindami pirmąją vietą grupėje. Antri liko kroatai ir dėl patekimo į finalinį etapą kovos su čekais.

Ne ką mažiau intrigos buvo ir D grupėje. Iki pat paskutinio turo neramūs dėl savo likimo buvo kiti elitiniai atstovai futsalo žemėlapyje – kazachai. Itin savo padėtį susikomplikavę po pralaimėjimo pirmosiose rungtynėse rumunams, paskutinėse taip pat žūtbūt turėjo iškovoti pergalę. Savo reikalus jie sutvarkė gana greitai. Per pirmąsias keturias rungtynių minutes jie pelnė tris įvarčius be atsako bei ramiai laukė rungtynių pabaigos bei kelialapio į Lietuvą.

Itin apmaudžiai atranka susiklostė rumunams. Po įspūdingos pergalės pirmajame ture prieš kazachus po to įkrito į gana gilią duobę. Negana to, kad antrosiose rungtynėse net 4:0 buvo sutriuškinti čekų, paskutiniame mače per dvi minutes iššvaistė turėtą trijų įvarčių pranašumą žaisdami su grupės autsaideriais slovėnais ir grupėje užėmė tik trečią vietą. Galimybė pakovoti dėl patekimo į pagrindinį etapą atiteko čekams.

Jau aišku, kad be minėtų kelialapių savininkų į Lietuvą tikrai atvyks: penkiskart pasaulio čempionai brazilai, septintą kartą dalyvausiantis Egiptas, Marokas bei pirmieji šią teisę iškovoję Saliamono salų futbolininkai. Be abejo, šeimininkų teisėmis dalyvaus ir Lietuvos atstovai.