Latvijos futbolo lažybos

Latvijos futbolo lažybos | pexels

Normalu, kad dažniausiai save lyginame su kaimynais, kurie gyvena arčiausiai mūsų. Tai aktualu ne tik paprastiems žmonėms, bet ir šalims, kurios nuolat bando pranokti savo kaimynes.

Nenuostabu, kad itin dažnai Lietuva yra lyginama su Latvija, kuri laikoma artimiausia mums šalimi. Su latviais mes lyginamės įvairiose srityse, o sportas – ne išimtis.

Lietuviai džiaugiasi, kad savo kaimynus pranoksta krepšinyje, tiesa, pastaruoju metu Latvija taip pat užaugino ne vieną NBA kalibro žaidėją. Mūsų kaimynai mus gali pašiepti ledo ritulio srityje, kur latviai yra viena pajėgiausių Europos komandų.

Vis tik kai kalba pasisuka apie futbolą, nė viena šalis negali itin didžiuotis, ypač pastaraisiais rezultatais. Šiame tekste pabandysime pažvelgti į Lietuvos ir Latvijos futbolo skirtumus bei panašumus.

Latvijos „Virsliga“ lažybos

Latvijos aukščiausia futbolo lyga, geriau žinoma kaip Virsliga, kaip ir Lietuvos A lyga, turi 10 stipriausių šalies komandų, kurios varžosi dėl čempionų titulo ir vietos Europos turnyruose. Tiesa, pastaruoju metu latviai sėkmingais pasirodymais Europoje pasigirti negali, lygiai taip pat, kaip ir Lietuvos klubai.

Vis tik marketingine prasme Virsliga, panašu, nuo A lygos nutolo milžinišku atstumu. Visų pirma, viso sezono metu Virsliga fanai gali žaisti oficialų „Fantasy“ žaidimą, kuriame žaidėjai surenka svajonių komandą iš Latvijos lygos žaidėjų ir pagal jų rezultatus realiame gyvenime renka taškus. Tokie žaidimai itin populiarūs didžiosiose lygose, tačiau latviai parodė, kad ir mažos Europos lygos gali savo fanams pasiūlyti tokią pramogą.

Virsliga šiais metais taip surengė įspūdingą konferenciją, kurioje patirtimi dalinosi net Ispanijos La Liga atstovai. Tokio mąsto renginių A lyga ar Lietuvos futbolo federacija nėra organizavusi ir vargu ar kada organizuos.

Nenuostabu, kad Virsliga lažybos taip pat yra ganėtinai populiarios. Šios lygos pasiūlymų galite rasti beveik visose didžiosiose lažybų bendrovėse. Tiesa, dalyje jų pasiūla nebus tokia plati, kaip didžiosioms futbolo lygoms, bet tai yra visiškai normalu. Virsliga rungtynių pasiūlymus galite rasti ir Lietuvos lažybų bendrovėse, tiesa, čia pateikiami ne visi šios lygos mačai.

Latvijos nacionalinė rinktinė

Pažvelgus į dabartinį FIFA nacionalinių rinktinių reitingą, Latvija ir Lietuva yra toje pačioje valtyje. Latviai pasauliniame reitinge rikiuojasi tik 135 vietoje, lietuvių situacija dar blogesnė – 138 vieta.

Vis tik latviai savo istorijoje turi įrašą, kurio Lietuvai, tikėtina, teks laukti dar labai ilgai – Europos čempionatas. Latvija sensacingai sugebėjo prasibrauti į 2004 metų Europos pirmenybes. Kol kas tai yra vienintelė Baltijos šalių rinktinė, žaidusi viename iš didžiųjų turnyrų.

Latviai Europos čempionate pasirodė garbingai, nepaisant to, kad patyrė du pralaimėjimus. Mūsų kaimynai gali didžiuotis, kad Europos čempionate iškovojo tašką prieš vieną stipriausių pasaulio rinktinių – Vokietiją.