LFF Futsal taurės finalo dalyvių kelias iki finalo

LFF Futsal taurės finalo dalyvių kelias iki finalo Paskelbta: 2019-02-28 16:40 | lff.lt

Jau penktadienį Prienuose įvyks LFF Futsal taurės finalo rungtynės, kuriose susitiks titulą ginanti Kauno "Vyčio" ekipa bei Gargždų "Pramogos-SC".

Artėjant šiai intriguojančiai dvikovai portalas lff.lt siūlo prisiminti komandų kelią iki finalo.

Kauno „Vyčio“ kelias iki finalo:

Aštuntfinalis: „Vytis – „Sportidus“ 6:0 (4:0)
Ketvirtfinalis: „Vytis – „Jonavos Vikingai“ 6:5 (5:1)
Pusfinalis: „TurboTransfers“ – „Vytis 4:6 (1:2)

Pasiekti finalą „Vyčiui“ prireikė trijų pergalių, tačiau visus kartus Kauno klubui teko žaisti prieš kitas Lietuvos Futsal A lygos ekipas. Pirmosiose rungtynėse jie 6:0 sudorojo Panevėžio „Sportidus“ ekipą ir komandos kapitonui tai buvo lengviausios rungtynės.

Sunkiausiu J. Zagurskas vadino ketvirtfinalio mūšį su Jonavos „Vikingais“, kur „Vytis“, po pirmojo kėlinio pirmaudamas keturiais įvarčiais, buvo arti to, kad neprisižaistų, bet galiausiai laimėjo 6:5.

„Mūsų kelias iki finalo tikrai nebuvo lengvas. Visas rungtynes teko žaisti prieš A lygos klubus, o dvi iš jų buvo iš pirmojo ketverto, taip, kad lengva tikrai nebuvo. Sunkiausios rungtynės buvo prieš Jonavos „Vikingus", nes patys pasidarėme, kad tos rungtynės taptų sunkiomis. Lengviausios buvo prieš „Sportidus“ ir tai parodo rezultatas“, – kalbėjo J. Zagurskas, kuris pats negalės rungtyniauti LFF Futsal taurėje, bet būtent tos LFF Futsal taurės rungtynės, kurios jis žaisti negalėjo, kol kas jam įsiminė labiausiai.

„Labiausiai įsiminė rungtynės prieš „TurboTransfers“, nes jas teko stebėti iš tribūnos“, – juokdamasis prasitarė Lietuvos futsalo rinktinės narys, kurio ekipa pusfinalį laimėjo rezultatu 6:4.

Nors pasiekti finalui prireikė vos trijų rungtynių, J. Zagurskas neslepia, kad per jas „Vytis“ pasisėmė nemažai patirties.

„Išmokome, kad per anksti negalime atsipalaiduoti, visos komandos nori laimėti taurę, tad visos komandos eina į taurės rungtynes užsivedusios, norinčios tik nugalėti, tad, manau, ši kelionė iki finalo mus išmokė susikaupimo ir susikoncentravimo iki rungtynių pabaigos“, – teigė „Vyčio“ kapitonas.

Būtent tą įgautą patirtį „Vytis“ sieks panaudoti finale, tačiau tą, kaip jau minėjome, turės pademonstruoti be savo kapitono.

„Finalas yra finalas, jie visada būna įdomūs, tad ir šis toks turėtų būti. Komandoje nuotaikos geros, visi laukia finalo, beveik visiems mūsų komandoms žaidėjams tai bus pirmasis LFF Futsal taurės finalas, tad jie jo labai laukia ir nori kelti taurę į viršų. Visgi nuostolių mūsų gretose yra, neaišku ar galės žaisti mūsų vartininkas Ernestas Macenis, taip pat aš negalėsiu žaisti, bet ir be manęs komanda žino kaip žaisti ir yra pasiruošę pildyti trenerio planą, kuris, tikėkimės, atves iki aukso“, – užbaigė J. Zagurskas.

Gargždų „Pramogos-SC“ kelias iki finalo:

Aštuntfinalis: „Antakalnio parkas“ – „Pramogos-SC“ 2:7 (0:1)
Ketvirtfinalis: Kybartų „Sveikata“ – „Pramogos-SC“ 9:12 (2:4) 
Pusfinalis: „Pramogos-SC“ – VIP 7:5 (1:3)

„Pramogos-SC“ ekipa finalą pasiekė du kartus įveikdami žemesnio lygio ekipas ir tik pusfinalyje susikovė su Futsal A lygos komanda Mažeikių VIP, kurią nugalėjo tik po labai atkaklios kovos. Po pirmojo kėlinio pusfinalyje „Pramogos-SC“ atsiliko rezultatu 1:3, bet, įpusėjus antrajam kėliniui, sumušę keturis įvarčius be atsako ir išsiveržę į priekį, pergalės jau nepaleido.

Nors LFF Futsal taurei Gargždų ekipa rimto dėmesio skirti nenorėjo, tačiau šiame turnyre įgavo daug įdomios patirties, o dabar jau svajoja apie nugalėtojų taurę.

„Kelias iki finalo buvo intriguojantis nuo pat pirmų rungtynių. Visiškai neakcentavome dalyvavimo taurės varžybose, buvo paprasčiausia rimta treniruotė su varžovu. Bet taip treniruodamiesi, atkeliavome iki finalo“, – su šypsena veide kalbėjo T. Tamošauskas.

„Gal įdomiausia kelionė buvo į Kybartus, kai stipriai pustant, teko keliauti Lietuvos kelininkų „paruoštais“ keliais. Į rungtynes važiavome 30-35 km/h greičiu, didžiąją dalį kelio, tai iš viso keliavome keturias su puse valandos. Taip pat įdomios rungtynės vyko Kaune, kuomet rungtynių su „Antakalnio parko“ rungtynių pradžia vėlavo apie valandą“, – prisiminimais apie LFF Futsal taurės rungtynes pasidalino „Pramogos-SC“ kapitonas.

T. Tamošauskas įžvelgia ir mažą finansinę naudą klubams, dalyvaujant LFF Futsal taurėje, tačiau, pasiekus finalą, „Pramogos-SC“ neketina vėjais paleisti šanso ir dėl trofėjaus kovos iš visų jėgų.

„Finalinėse rungtynėse versimės be traumuotų žaidėjų Andriaus Butkaus, Genaro Samsonik ir Karolio Urbaičio, tai labai didelis nuostolis mūsų komandai. Tačiau vyksime į Prienus šiuo metu stipriausios sudėties, tikimės atkaklių ir sėkmingų rungtynių mūsų komandos naudai, norime pirmą kartą futsalo taurę parvežti į Gargždus“, – ryžtingai užbaigė T. Tamošauskas.

2018-19 m. sezono taurės varžybų kulminacija įvyks Prienų arenoje, rungtynės startuos 18:30 val., o įėjimas žiūrovams - nemokamas.