Lietuvos futsalo rinktinė nepaliko šansų Šiaurės Airijai

Lietuvos futsalo rinktinė nepaliko šansų Šiaurės Airijai Paskelbta: 2020-02-01 16:51

Lietuvos futsalo rinktinė šiandien sužaidė antrąsias 2022 metų Europos futsalo čempionato preliminaraus atrankos etapo rungtynes. Jevheno Ryvkino auklėtiniams pavyko iškovoti antrąją pergalę, kuomet Jonavos arenoje jie 5:1 nugalėjo Šiaurės Airijos futsalo rinktinę. Priminsime, kad vakar Lietuva 3:2 nugalėjo Turkijos futsalo rinktinę.

Vakar Lietuvai nepavyko įmušti įvarčių pirmajame kėlinyje, tačiau šiandien vaizdas buvo kitoks. Nesužaidus net keturių minučių lietuvaičiai įsiveržė į priekį, kuomet fantastišku smūgiu pasižymėjo Albertas Voskunovičius.

Po minutės varžovų puolėjas Chrisas Donnelly rezultatą išlygino, pasinaudodamas klaida gynyboje, bet vos po penkių sekundžių Lietuva vėl atsidūrė priekyje – antrąjį savo įvartį įmušė A. Voskunovičius, kuris dar kartą pasižymėjo tolimu smūgiu.

Savo šou A. Voskunovičius pratęsė įpusėjus pirmajam kėliniui. Kauno „Vyčio“ žaidėjas po greitos kontratakos pasižymėjo iš aikštės krašto.

Po pertraukos Lietuva toliau žaidė aktyviau ir kūrė pavojingų progų prie varžovų vartų. Nerealų šansą pasižymėti turėjo Vladimiras Derendiajevas. Po Justino Zagursko perdavimo V. Derendiajevas atsidūrė vienas prieš vartus, tačiau jis pataikė į vartų virpstą ir griebėsi už galvos.

Visgi po kelių akimirkų Lietuva pelnė ketvirtąjį įvartį. Šįkart Lukas Sendžikas pabandė laimę smūgiu iš toli ir galingu savo šūviu nuginklavo varžovų vartininką.

Sužaidus daugiau nei pusę kėlinio L. Sendžikas įmušė ir antrąjį įvartį. Po gražaus perdavimo per visą aikštę L. Sendžikas išbėgo vienas prieš vartininką ir vienu lietimu įveikė jo pasipriešinimą.

Prieš tai ir po to geras progas turėjo A. Voskunovičius, bet ketvirtojo įvarčio jam pelnyti nepavyko. Darbo šiek tiek gavo ir vartininkas Ernestas Macenis, tačiau jis puikiai tvarkėsi su varžovų smūgiais ir padėjo Lietuvai iškovoti pergalę keturių įvarčių skirtumu.

Antrą pergalę Lietuvos grupėje iškovojo ir Vengrija. Ji 3:0 nugalėjo Turkijos futsalo rinktinę.  Būtent su Vengrijos rinktine Lietuva žais paskutiniąsias grupės rungtynes, kurios prasidės vasario 1 dieną (šeštadienį), 20:00. Šio būsimo mačo nugalėtojas ir taps E grupės nugalėtoju, o Lietuva jau užsitikrino antrąją vietą grupėje.

„Šios dvi dienos buvo labai sunkios. Vakar atidavėme visas jėgas, todėl prieš Šiaurės Airiją nebuvo labai lengva. Labai džiaugiamės pergale, o dabar norime tiesiog pailsėti ir pasiruošti paskutinėms rungtynėms“, – sakė trijų įvarčių autorius A. Voskunovičius.

„Man treneris pasakė: „mušk į vartus ir laimėsime“. Tai mušiau ir laimėjome“, – savo pasirodymą apibūdino A. Voskunovičius, kuris taip pat pasveikino savo mamą su gimtadieniu.

Voskunovičius mano, kad Lietuva šeštadienį tikrai gali pasipriešinti ir tokiai stipriai rinktinei kaip Vengrija: „Viskas yra įmanoma, bet mums reikia jūsų visų palaikymo. Tikrai galime prieš juos žaisti ir laimėti“

Tuo metu Lietuvos futsalo rinktinės treneris J. Ryvkinas po mačo sakė: „Noriu padėkoti vyrams, kurie sužaidė dvi geras rungtynes. Vaikinai stengėsi, nepasidavė ir eina žingsnis po žingsnio į priekį. Planą minimum jau įvykdėme, bet apetitas kyla bevalgant ir jei bus šansas, mes bandysime juo pasinaudoti. Vengrija patenka tarp 20 stipriausių Europos rinktinių, todėl liekame santūrus, o kaip viskas bus – pamatysime šeštadienį. Tai bus pirmasis top lygio varžovas ir norint jį nugalėti, reikės sužaisti puikias rungtynes“

Rezultatas:

Lietuva 5:1 Šiaurės Airija