Lietuvos mažojo futbolo rinktinė – 20-oje pasaulinio reitingo vietoje

Lietuvos mažojo futbolo rinktinė – 20-oje pasaulinio reitingo vietoje Paskelbta: 2019-10-30 16:44

Praėjus kiek daugiau nei savaitei nuo 2019 metų Socca federacijos organizuoto pasaulio čempionato, šiandien buvo paskelbtas naujausias mažojo futbolo rinktinių reitingas.

Prieš tai nereitinguota Lietuvos mažojo futbolo rinktinė puikiai debiutavo pasaulio čempionate ir jau pirmu savo bandymu įveikė grupių etapą bei pasiekė čempionato aštuntfinalį.

Grupių etape Lietuva 3:0 nugalėjo Belgiją, 6:0 susitvarkė su Maroku ir 3:1 palaužė Velsą. Tačiau prieš Lenkiją buvo pralaimėta 0:6, o aštuntfinalyje po įnirtingos kovos 0:2 nusileido Anglijai.

Rinktinių reitingą tarptautinė Socca federacija sudarė pagal rinktinių pasirodymus 2018 ir 2019 metų pasaulio čempionatuose. Kadangi Lietuva 2018 metų pirmenybėse, Lisabonoje, nežaidė, mūsų šalies rinktinės reitingą lėmė tik 2019 metų pasirodymas. Visgi jau pirmuoju bandymu pasiektas aštuntfinalis Lietuvai garantavo gan aukštą vietą naujausiame Socca mažojo futbolo rinktinių reitinge. Šiuo metu Lietuva užima net 20 vietą iš 48 reitingą turinčių valstybių.

Mūsų kaimynė Latvija, kuri praėjusiais metais taip pat pasiekė aštuntfinalį, bet šiais metais grupių etapo neįveikė, užima 18 vietą.

Lietuva ir Latvija reitinge lenkia tokias šalis kaip Belgija, Ispanija, Velsas, Kinija, Turkija, Rumunija, Kolumbija, Čilė, Urugvajus, Argentina ir daugelis kitų.

Tuo metu reitinge pirmauja naujoji pasaulio čempionė Rusija, kuri praėjusiais metais liko trečia. Antrą poziciją išsaugojo antrus metus iš eilės vicečempione tapusi Lenkija, o į trečią vietą pakilo Prancūzija. Tuo metu Vokietija, kuri 2018 metais tapo pasaulio čempione, po nesėkmingo pasirodymo šiais metais Kretos salos Retimno mieste vykusiame čempionate iš pirmos vietos nukrito į šeštą.