Minifutbolo rinktinę aštuntfinalyje eliminavo anglai

Minifutbolo rinktinę aštuntfinalyje eliminavo anglai Paskelbta: 2019-10-20 13:37

Socca pasaulio čempionate Lietuvos mažojo futbolo rinktinė vėlų penktadienio vakarą sužaidė aštuntfinalio rungtynes prieš Anglijos rinktinę.

Po atkaklios kovos Anglija laimėjo 2:0 (1:0) ir užbaigė Lietuvos pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate, kuriame pirmą kartą mūsų šalies rinktinė pasiekė aštuntfinalį.

Puikiai kamuolį valdanti Anglijos rinktinė turėjo kamuolio kontrolę nuo pirmų minučių, tačiau Lietuva kurį laiką gynėsi pavyzdingai. Kelis kartus anglams pavyko smūgiuoti, bet Mantas Šumskis į tuos smūgius reagavo ir patikimai gynė Lietuvos vartus.

Visgi sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio Anglija pelnė įvartį. Po kampinio pirmas koją pakišo ir kamuolį į vartus iš arti pasiuntė Anglijos rinktinės kapitonas Helge Orome – 1:0.

Po šio įvarčio Lietuva nepalūžo ir bandė atsitiesti. Progą įmušti įvartį turėjo Paulius Sakalis, tačiau lietuvis smūgiavo vartininkui patogiame aukštyje ir jis kamuolį sugavo. Po to iš toli į vartus pabandė pataikyti Aivydas Ruškys, tačiau jis smūgiavo šalia vartų.

Po pertraukos Lietuva bandė paspausti Angliją ir kėlinio pradžioje dažnai anglų atakos pasibaigdavo jų vartininko toli ir netiksliai smūgiuotu kamuoliu. Atrodė, kad spaudimas pagaliau duos vaisių, bet 28 minutę po fantastiškai M. Šumskio atremto varžovų smūgio, Lietuva nesėkmingai išmušė kamuolį nuo savų vartų ir jį gavęs varžovų gynėjas Ade Adeyemo pakartotiniu smūgiu pelnė įvartį – 2:0.

Nepaisant to, lietuviai toliau nenuleido rankų ir kantriai siekė savosios progos. Smūgiuoti į vartus pavyko Valentinui Baranovskij ir Aivydui Ruškiui, tačiau anglų vartininkas žaidė patikimai.

Po kurio laiko Lietuvos vartininkas M. Šumskis išmušė kamuolį varžovui iš po kojų, tačiau rungtynių teisėjas užfiksavo pražangą, lietuviui parodė geltoną kortelę ir paskyrė baudos smūgį. Dėl geltonos kortelės M. Šumskis turėjo trumpam palikti aikštę, o į vartus stojo puolėjas Valdemaras Šaveiko. Jį nuginkluoti bandė buvęs „Arsenal“ auklėtinis Deanas McDonaldas, tačiau anglas paslydo ir kamuolį pasiuntė virš vartų.

Per likusį rungtynių laiką V. Šaveiko ir liko vartuose, tad Lietuva bandė žaisti su šešiais aikštės žaidėjais. Naujoje rolėje V. Šaveiko puikiai tvarkėsi ir net pavojingai smūgiavo nuo savų vartų. Visgi įvarčio Lietuvai įmušti nepavyko, bet to daugiau nepadarė ir anglai, turėję dar kelias progas. Tad Anglija laimėjo 2:0 ir žengė į Socca pasaulio čempionato ketvirtfinalį, kuriame jie susitiks su čempionato šeimininke Graikija.