Oficialu: V. Urbonas stoja prie „Panevėžio“ vairo

Oficialu: V. Urbonas stoja prie „Panevėžio“ vairo Paskelbta: 2021-12-11 12:47 | Panevėžys nuotr.

Kitame sezone „Panevėžį“ treniruos 54-erių metų Valdas Urbonas. Šio trenerio didžiausi pasiekimai siejami su jo darbu Panevėžyje.

2008 metais tapęs tuometinio Panevėžio „Ekrano“ vyriausiuoju treneriu V. Urbonas jau pirmaisiais metais nutraukė dominavusio FBK „Kauno“ karaliavimą ir iškart tapo geriausiu Lietuvos čempionato treneriu.

Strategas pasiekė ir unikalų rekordą Lietuvos futbolo istorijoje. Vadovaujant V. Urbonui „Ekrano“ komanda penkis kartus iš eilės (2008, 2009, 2010, 2011 ir 2012 metais) tapo Lietuvos čempione, po du kartus iškovojo LFF taurę bei Supertaurę. Panevėžietis per penkerius darbo metus savo gimtajame mieste geriausiu „Optibet A lygos“ treneriu išrinktas buvo triskart (2008, 2011, 2012 metais).

Vadovaujant V. Urbonui „Ekrano“ futbolininkai ketverius metus iš eilės Lietuvai atstovavo Čempionų lygos atrankos varžybose. Šio specialisto treniruojamas „Ekranas“ sužaidė 215 oficialių rungtynių, iš kurių 138 mačai baigėsi panevėžiečių pergale.

Dirbdamas vyriausiojo trenerio poste V. Urbonas laimėjo ir Latvijos aukščiausiosios lygos čempionų titulą su Jūrmalos „Spartaks“ komanda. Be to, panevėžietis treniruodamas Vilniaus „Žalgirį“ taip pat iškovojo LFF taurę.

Nuo 2019 metų pradžios iki šių metų vasaros V. Urbonui buvo patikėtas Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiojo trenerio postas.

Kartu su naujuoju treneriu „Panevėžyje“ darbuosis ir daug metų kartu su V. Urbonu dirbantis fizinio pasirengimo treneris Leonardo Iparraguirre.

„Panevėžio“ direktorius Bronius Vaitiekūnas teigė, kad V. Urbono patirtis ir pasiekti rezultatai nekelia jokių abejonių.

„Valdas Urbonas – puikus futbolo specialistas ir tai savo darbu įrodė jau ne kartą. Šio trenerio didelis privalumas, kad jis puikiai pažįsta tiek mūsų komandą, tiek lietuviškąjį futbolą.

Dar iki sukertant rankomis, V. Urbonas labai dažnai stebėdavo „Panevėžio“ komandos rungtynes stadione, todėl jam įsilieti į mūsų kolektyvą nuo pat pradžių neiškils problemų“, – sakė B. Vaitiekūnas.