P. Smolkovas tikisi intriguojančių „Betsafe Futsal A lygos“ pusfinalių

P. Smolkovas tikisi intriguojančių „Betsafe Futsal A lygos“ pusfinalių Paskelbta: 2019-03-09 17:20 | Elvis Žaldaris

Lietuvos „Betsafe Futsal A lygos“ reguliarusis sezonas jau baigėsi, o tai reiškia, kad atėjo laikas laukiamiausioms šio sezono kovoms, kurios vyks nauju principu.

Nuo šio sezono Lietuvos salės futbolo A lygoje buvo įvesta naujovė – po reguliariojo sezono keturias pirmąsias vietas užėmusios komandos kausis atkrintamosiose varžybose ir dviejų rungtynių serijoje kovos dėl kelialapio į finalą.

Jau šį sekmadienį prasidėsiančiuose pusfinaliuose kovos titulą ginantis Kauno „Vytis“ ir Vilniaus „TurboTransfers“ bei Jonavos „Vikingai“ ir Gargždų „Pramogos-SC“.

Pasak ilgamečio futsalo žaidėjo ir Vilniaus „Bekento“ futbolininko Pavelo Smolkovo, naujas lygos formatas prideda intrigos.

„Nauja sistema įdomi vien todėl, kad intriga lieka iki pat paskutinių rungtynių, finalo. Jei šiemet būtų žaidžiama įprastine sistema, intriga būtų dingusi turbūt prieš keturis turus, nes „Vytis“ nuo antrosios vietos atitrūko net 13 taškų. Tokia sistema, žinoma, palankesnė silpnesnėms komandoms, bet, manau, kad yra įdomiau laimėti finale, nei užsitikrinti nugalėtojo vardą dar prieš keletą rungtynių“,  – apie naują lygos sistemą kalbėjo ilgametis Lietuvos futsal rinktinės narys.

Sekmadienį Betsafe Futsal A lygos pusfinaliai startuos Jonavoje, kur trečią vietą užimantys „Vikingai“ priims laipteliu aukščiau esančius svečius iš Gargždų.

„Sakyčiau, kad ši pora yra labai sunkiai prognozuojama, nes neskaičiuojant „Vyčio“, susitinka mažiausiai įvarčių praleidžiantys „Vikingai“ ir daugiausiai įvarčių mušantys Gargždai. Pastarieji yra labai kovingi ir stiprūs fiziškai, o „Vikingai“ yra gerai pasiruošę taktiškai ir turi nemažai atidirbtų standartų. Kadangi favoritą išskirti yra labai sunku, sakau, kad į finalą pateks Gargždų „Vikingai“ (juokiasi)“, – išradingai į klausimą atsakė 34-erių futbolininkas.

Tuo metu pirmasis pirmą vietą užėmusio „Vyčio“ ir paskutinę akimirką į atkrintamųjų traukinį įšokusio „Turbotransfers“ mūšis vyks pirmadienį, 15 valandą.

„Tikiuosi, kad „Turbotransfers“ galės surinkti pajėgiausią sudėtį, ko šiemet dažnai nepavykdavo padaryti. Žinoma, „Vytis“ čia yra favoritas, bet tikiuosi įdomios kovos ir „Vyčiui“ lengva tikrai nebus. Vilniečiai turėtų pasiūlyti agresyvų futbolą su daug dvikovų ir kieto žaidimo. Nors paskutinis tarpusavio susitikimas baigėsi lygiosiomis, lyginti reguliariojo sezono dvikovos ir atkrintamųjų – negalima. Bus labai įdomu pažiūrėti, kaip „Vytis“ atrodys rungtynėse, kurios kainuoja ne tik 3 taškus, bet ir kelialapį į finalą. „Vyčiui“ nebuvo lengva ir taurės finale, o „Turbotransfers“ šiuo atveju turi net daugiau patirties nei Gargždai“, – apie antrą pusfinalio porą kalbėjo traumą patyręs ir „Bekento“ treneriu buvęs P. Smolkovas.

Apibendrindamas pusfinalių poras, futbolininkas pripažino, kad žiūrovų laukia daug aukšto lygio futsalo susitikimų.

„Turime dvi labai įdomias poras, kuriose kovos bus be galo įtemptos. Manau, kad visos komandos turės bent po pergalę ir kiekvienoje poroje reiks pratęsimo“, – savo prognozę pateikė P. Smolkovas.

Pusfinalių tvarkaraštis:

Kovo 10 diena, Jonavos sporto arena, 18:00 val., Jonavos „Vikingai“ – Gargždų „Pramogos-SC“
Kovo 11 dieną, Vilniaus LEU sporto salė, 15:00 val., Vilniaus „Turbotransfers“ – Kauno „Vytis“
Kovo 17 dieną, Prienų sporto ir pramogų arena, 11:45 val., Kauno „Vytis“ – Vilniaus „Turbotransfers“
Kovo 17 dieną, Gargždų miesto policijos salė, 17:00 val., Gargždų „Pramogos-SC“ – Jonavos „Vikingai“