"Panevėžio" tikslas – kilti aukščiau

Paskelbta: 2020-03-03 23:41

Praėjusiame Lietuvos futbolo A lygos sezone debiutavęs ir penktą vietą užėmęs „Panevėžys“ šiemet puoselėja aukštesnius tikslus.

Per vieną laiptelį nuo vietos Europos lygoje 2019 metais likusi Aukštaitijos sostinės vienuolikė pasikeitė bene ryškiausiai iš šio sezono čempionato dalyvių.

Komandoje nebeliko beveik visų praėjusio sezono legionierių – prie likusių Sebastiano Vasquezo bei vartininko Rafaelio Broetto prisijungė net penki pastarojo futbolininko tautiečiai iš Brazilijos bei portugalas Rafaelis Floro.

Taip pat į Panevėžį atvyko vidurio gynėjas Justinas Januševskis, papildęs Lietuvos čempionate užsigrūdinusių vietinių žaidėjų legioną.

„Ant popieriaus“ solidžiai atrodanti sudėtis ir puiki statistika pasirengimo cikle – nė vienas nepralaimėtas mačas – yra geras indikatorius tikintis geresnio rezultato negu pernai, tačiau „Panevėžio“ direktorius Bronius Vaitiekūnas situaciją vertina atsargiai.

Interviu portalui alyga.lt „Panevėžio“ klubo atstovas apibendrino komandos tarpsezonį, pridurdamas, jog kryptingas darbas link geresnio rezultato buvo pradėtas dar pernai.

– Tarpsezoniu komandos sudėtis gana ženkliai pasikeitė. Kodėl buvo atsisveikinta su beveik visais legionieriais?

– Tų žaidėjų kontraktai buvo pasibaigę. Nebuvo taip, kad kontraktai buvo sudaryti dvejiems metams ir mes juos nutraukėme. Komandai buvo iškeltas uždavinys įsitvirtinti turnyro lentelės viduryje – tą užduotį įvykdėme.

Šiemet sieksime kilti aukščiau, todėl treneris rinkosi žaidėjus pagal tai, koks jam yra iškeltas uždavinys. Dėl to ir pradėjome žiūrėti, kas gali, o kas negali. Taip ir gavosi, kad reikėjo imti kitus žaidėjus. Tikimės, kad jie aukštesnio lygio.

– Kontrolinių rungtynių cikle nė karto nepralaimėjote.

– Ši komanda tikrai skiriasi nuo praėjusių metų, bet sunku pasakyti, kiek skirsis, kai prasidės čempionatas. Džiugu, kad nepralaimėjome. Į kiekvieną varžovą žiūrėjome vienodai ir rimtai. Tikrai džiaugiamės, kad pavyko išlaikyti vartininką Rafaelį Broetto ir pasirašyti su juo dviejų metų sutartį.

Jis pats labai norėjo likti ir vienas pirmųjų atvyko ruoštis šiam sezonui, anksti pradėjo individualiai treniruotis. Matosi, kad jis bus dar stipresnis negu pernai. Gynėjų linija pasikeitė – liko tik Lukas Čerkauskas, todėl jo krašte ieškome dar vieno žaidėjo, jeigu rasime pagal savo biudžetą.

– Anksti sukomplektavote komandą, tad koks iš pirmo žvilgsnio atrodo jos potencialas?

– Sunku dar spręsti – iš draugiškų rungtynių taip pat nieko nesprendžiame. Iš karto matosi, kad treniruočių procesas atrodo kokybiškesnis, o likę žaidėjai taip pat yra patenkinti, jog kokybė pasikeitė. Draugiškose rungtynėse matosi kitoks komandos žaidimo stilius, ilgiau palaikome kamuolį. Nenoriu kalbėti kažko blogo apie tuos, kurie buvo. Jeigu jie būtų likę, galbūt irgi viskas būtų buvę taip pat.

Čia buvo trenerio sprendimas, mes nelabai kišomės į tuos dalykus. Žaidėjus rinkosi treneris – jam yra iškeltas uždavinys. Nekreipėme dėmesio į žaidėjo pilietybę, vertinome jo kokybę ir finansus, ką mes galime paimti iš turimo biudžeto.

Suplanuotos peržiūros prasidėjo dar ne šiemet, o rugsėjo mėnesį. Darbas jau buvo prasidėjęs, stebėjome žaidėjus, kurie žaidė Brazilijoje. Sprendėme, ką galime pakeisti, kad pakeltume komandos lygį pagal tą biudžetą, kurį mes turime.

– Ar klubo biudžetas keisis nuo praėjusių metų?

– 300 tūkstančių eurų tikrai bus – tiek galiu pasakyti. Gerėjant komandos rezultatams, rėmimas šiek tiek auga, bet daugelis kitų potencialių rėmėjų žiūri su baime. Mūsų B komanda žais Pirmoje lygoje – tai taip pat yra investicijos.

– Kokie tikslai šiemet keliami komandai?

– Kilti aukščiau. Neužtenka to, kas buvo praėjusiais metais. Pats esu maksimalistas ir galiu pasakyti savo nuomonę, bet klubo nuomonė yra tokia. Neitume žaisti, jeigu sakytume, kad mus tenkina praėjusių metų rezultatai. Kiekvienas nori pasiekti daugiau ir kasmet yra keliami aukštesni tikslai negu buvo praėjusiais metais. Kaip ir versle, taip ir sporte – visada norisi aukštesnių vietų.

– Ar šiemet bus futbolo infrastruktūros pokyčių „Aukštaitijos“ stadione ir Panevėžio mieste?

– Tiksliau į šį klausimą atsakytų savivaldybės atstovai, bet, kiek girdėjau, pokyčių bus. Galbūt bus įrengta laistymo sistema. Yra planų pakeisti veją, bet nežinia, ar tai bus šiemet.

Atsirado kalbų, jog yra numatytas dengtas futbolo maniežas, kokie yra Kaune ir Vilniuje. Futbolininkai tada galėtų treniruotis visus metus – tai tikrai prisidėtų prie rezultatų. Norėtųsi turėti savo maniežą, kad nereikėtų važinėti treniruotis ir žaisti kontrolinių rungtynių. Latviai irgi norėtų žaisti Panevėžyje, nes jiems čia yra arčiausiai.