Paplūdimio rinktinė beviltiškai pralaimėjo portugalams

Paplūdimio rinktinė beviltiškai pralaimėjo portugalams Paskelbta: 2019-07-24 09:26

Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė Maskvoje vykstančiose FIFA 2019 m. pasaulio čempionato atrankos varžybose pasitraukė iš kovos, pripažinusi antrąją vietą pasauliniame reitinge užimančiai Portugalijai.

„Mūsų komandai gauta patirtis yra svarbesnė už galutinį rezultatą“, - po pralaimėjimo pasaulio paplūdimio futbolo čempionato atrankos rungtynių aštuntfinalyje Portugalijai rezultatu 1:10 sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas. Vienintelį įvartį, stebint nacionalinės rinktinės kapitonui Fedorui Černychui, Lietuvai antrojo kėlinio pabaigoje pelnė Audrius Plytnikas.

2015 m. pasaulio čempionė Portugalija paplūdimio futbolo rinktinių reitinge užima antrąją vietą po Brazilijos. Tokio varžovo mūsų komanda per visą istoriją dar neturėjo.

„Be abejo, Portugalija neprilygsta nei Šveicarijai, nei Baltarusijai, nei Turkijai. Vis tik, noriu pažymėti, kad visose ketveriose rungtynėse mūsų komanda gavo beprotiškai daug pamokų, o tokia patirtis yra neįkainojama“, - kalbėjo S.Mammadovas.

Portugalai nuo pat dvikovos pradžios perėmė iniciatyvą, o įvarčius mušė po standartinių situacijų. Tiesa, vienintelis lietuvių įvartis buvo pelnytas taip pat po baudos smūgio, lietuviams pralaimint 0:7.

„Jei ši komanda kartu būtų sužaidusi ne šešerias rungtynes, o šešiasdešimt, mes tokių klaidų nedarytumėm. Aš jau kartojuosi, tačiau tik patirties trūkumas tokio rango varžybose mus vertė klysti, daryti nereikalingas pražangas ir leisti varžovams mušti įvarčius“, - kalbėjo S.Mammadovas.

Patyrę pralaimėjimą, lietuviai baigė pasirodymą bei į finalinį etapą nepateko. Jau rugsėjį lietuvių Italijoje laukia Europos čempionato B diviziono kovos. Jas rinktinės treneriai ir vadovai ne kartą įvardino svarbiausiomis šiame sezone.

Katanijoje įvyksiančiose varžybose lietuvių laukia Vengrijos, Estijos ir Moldovos barjerai.