Prie "Žalgirio" vairo debiutavęs J. Martinsas: "Vyrai tikrai nuveikė gerų dalykų"

Prie Paskelbta: 2019-07-19 18:07 | "Žalgiris" nuotr./E.Žaldaris

FK „Žalgirio“ laikinasis treneris Joao Martinsas po lygiosiomis pasibaigusių UEFA Europos lygos atrankos atsakomųjų rungtynių sakė, kad komanda sukūrė pakankamai progų pakeisti rezultatą ir dėkojo gerbėjams.

Kaip ir pirmose rungtynėse Budapešte, „Žalgiris“ surengė daugiau pavojingų atakų ir turėjo daugiau progų pasižymėti, tačiau nugalėti nepavyko.

Užkimusiu balsu po rungtynių kalbėjęs J. Martinsas sakė, kad „Honvéd“ įgyta persvara jiems palengvino darbą antrose rungtynėse, nes jie galėjo toliau žaisti pagal savo braižą.

„Varžovas turėjo persvarą po pirmųjų rungtynių, todėl mums buvo tikrai sunku. Jų komandos stilius parankus tokiai situacijai. Tačiau tai ne pasiteisinimas, mes tam ruošėmės. Stengėmės perlaužti šias rungtynes ir svajojome nugalėti. Vyrai tikrai nuveikė gerų dalykų. Aišku, galime žaisti ir geriau, ir turime žaisti geriau. Kartais klydome taktiškai dėl emocijų. Emocijos yra žaidimo dalis. Netgi su šiomis klaidomis sukūrėme tikrai pakankamai daug progų, kad rezultatas būtų kitoks. Bet toks jau futbolas, jie keliauja toliau“, - konstatavo treneris.

Jis nesureikšmino padarytų klaidų gynyboje epizode svečiai išlygino rezultatą ir vertindamas visas rungtynes teigiamai įvertino žaidėjų nuveiktą darbą.

„Stengėmės daug dirbti ties žaidimo taktika, žaidėjų psichologija. Tačiau futbolas yra klaidų žaidimas. Varžovai klydo perduodant kamuolį, mes suklydome gynyboje. Turime su tuo susitaikyti. Ruošėmės tokioms situacijoms, žinome, jog oponentai stengiasi atkovoti ne tik pirmus, bet ir antrus kamuolius. Tačiau klaidų visuomet būna. Kartais, kai stengėsi ištaisyti vienas klaidas, padarai kitų, - vertino treneris - Bendrai esu patenkintas vaikinais. Jie atliko tai, ką suplanavome, kam ruošėmės treniruotėse, rasdavo sprendimus įvairiose situacijose. Tai nebuvo lengva, nes turėjome tik kelias dienas darbo kartu.“

J. Martinsas taip pat atskirą padėką skyrė į LFF stadioną gausiai susirinkusiems „Žalgirio“ gerbėjams. „Noriu padėkoti mūsų aistruoliams, jie man tikrai paliko įspūdį. Jie mus palaikė nuo pirmos iki paskutinės minutės. Gaila, kad negalėjome jiems atsidėkoti už palaikymą pergale. Galiu pažadėti, kad visuomet stengsimės juos nudžiuginti."

„Honvéd“ strategas Giuseppe Sannino pripažino, kad įveikti „Žalgirį“ buvo tikrai sunku: „Žinojome, kad rungtynės bus sunkios. Varžovas buvo tikrai stiprus ir gerai pasiruošęs fiziškai. Bet atvykome čia patekti į kitą etapą ir tai pavyko padaryti, - kalbėjo specialistas iš Italijos - Žinoma, norėtume žaisti labiau atakuojantį futbolą, tačiau pradėjome pasiruošimą tik prieš mėnesį, todėl nesame geriausios fizinės formos. Šiuo atžvilgiu skirtumas tarp komandų buvo didelis.“