R. Šimašius: „Valdantieji nužudė Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje“

R. Šimašius: „Valdantieji nužudė Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje“ Paskelbta: 2020-05-21 12:24

Nacionalinio stadiono sostinėje greitu metu nebus – apie tai pranešė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Jo žinutė „Facebook“ paskyroje:

„Vilniečiai, turiu mums visiems blogų žinių.

Valstiečiai žalieji nužudė nacionalinį stadioną.

Žinau, kad tai, ką pasakysiu toliau, kai kam gali atrodyti kaip Vilniui pakenksianti kova su nacionaline valdžia – normalioje šalyje turėtume glaudžiai bendradarbiauti, ką ir bandžiau daryti, ir su kai kuriais projektais tai pavykdavo. Bet dabar jau peržengtos visos ribos, todėl gindamas vilniečių ir Lietuvos interesus turiu pasakyti viską tiesiai.

Jokia paslaptis, kad valstiečių Vyriausybė nacionalinio stadiono projektą bandė žudyti ir anksčiau, ir tai darė bailiai ir gėdingai, dviveidiškai – ne savo rankomis, o prisidengdami pavaldžiomis tarnybomis. Projektas torpeduotas daug kartų – jam pernai netikėtai buvo nubrauktas ES finansavimas, dėl jo buvo be jokio pagrindo kreiptasi į premjerui draugišką FNTT, partneriais buvusi Švietimo, sporto ir mokslo ministerija suraitė ilgiausią raštą dvejodama projektu – visa tai didelių Vilniaus pastangų dėka atlaikėme ir nacionalinio stadiono projektas buvo gyvas.

Kaip galiausiai buvo nužudytas projektas? Buvo pasinaudota be vadovo likusia Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Ši vakar pareiškė, kad projektas nėra koncesija, todėl viskas turi būti anuliuota. Dėmesio: ta pati tarnyba anksčiau kol dar turėjo stiprų vadovą ir nesileido į tarnystę valstiečiams du kartus (!) į tą patį klausimą atsakė priešingai – kad tai nėra viešųjų pirkimų objektas, todėl tai ne jų kompetencija. Bet likusi be vadovo ji jau kalba kitaip – vakar gavome jų raštą, kurį drąsiai galiu pavadinti teisiniu niekalu. Žinoma, teismui skųsime, bet suprasdamas proceso ilgumą, iliuzijų neturiu.

Beje, kovo mėnesį VPT sustabdė stadiono sutarties pasirašymą – mes šias laikinąsias apsaugos priemones buvome apskundę teismui. Teismas sprendimą skelbs ŠIANDIEN, t.y. VPT skubėjo ir savo raštą tyčia atsiuntė vakar, paskutinę dieną prieš teismą – jei kartais teismas nuimtų laikinąsias apsaugos priemones ir Vilnius sugalvotų pasirašyti sutartį. Šiandien šis teismo sprendimas jau nebeturės prasmės – atjungus gyvybės palaikymo aparatą niekas nebesiginčija, kokios operacijos reikia ligoniui.

Priminsiu, kad stadiono projektui buvo pritarusi Finansų ministerija, Centrinė projektų valdymo agentūra, Europos investicinis bankas. Prie projekto dirbo tarptautiniai architektai, kurie pasauliui nuneš žinutę apie Lietuvos investicinį nestabilumą, į projektą verslas jau buvo investavęs šešiaženkles sumas. Apie tai, kiek metų prie projekto dirbo savivaldybės komanda ir kiek tam resursų paaukota – jau net nekalbu, bet visus Vyriausybė mums privalės padengti visus iki vieno nuostolius.

Ir tai daroma tuo metu, kai tokių projektų valstybei labiausiai reikia – mes judame į ekonominę krizę, o nacionalinis stadionas Vilniui ir Lietuvai iki pastatymo nebūtų kainavęs nė euro.

Kas akivaizdu? Ši valstiečių chunta veikia prieš Lietuvos interesus, prieš Lietuvos miestų ir miestelių norą augti, prieš sportuojančių vaikų svajones. Tai yra Lietuvą griaunanti valdžia, besiremianti politiniu dviveidiškumu, savo asmeniniais ir rinkiminiais interesais. Jie galvojo, kad įkąs Vilniui, bet tokiais veiksmais pažemino visą Lietuvą. Kol tokie žmonės bus valdžioje, apie šalies progresą ir geresnį gyvenimą galime pamiršti.

Tikiuosi, kad Vilniaus augimo stabdžiai ir nacionalinio stadiono duobkasiai neišdrįs siekti Seimo nario mandato sostinėje, kurios taip nekenčia. O jei tokių dviveidžių atsiras – padarysiu viską, kad vilniečiai būtų pilnai informuoti apie jų darbelius ir užtrenktų duris į valdžią.

Vilnius per 700 metų istoriją pergyveno karus, marus, badus, pergyvens ir šį gėdingą valstiečių amarų sabotažą. Susitelksime dar labiau nei bet kada iki šiol.

Kas toliau?

Jau dabar su dar didesne energija einame ruošti naujo plano stadionui, nes Vilnius jį vis tiek turės, kad ir kaip tai nepatiktų nacionalinei valdžiai. Ir kartu parengsime planą, kaip apsaugoti Vilnių nuo tolimesnių valstiečių chuntos atakų. Liko atlaikyti tik kelis mėnesius, ir čia prašau visų vilniečių pagalbos. Ačiū jums.

Žiniasklaidai šią absurdišką situaciją pakomentuosiu 12 val. Kudirkos aikštėje priešais Vyriausybės rūmus.“

Skaityti daugiau: https://www.eurofootball.lt/futbolo-naujienos/r-simasius-valdantieji-nuzude-nacionalinio-stadiono-projekta-vilniuje/