Rankos mostas, geriausiai apibūdinantis Lietuvos futbolo situaciją

Rankos mostas, geriausiai apibūdinantis Lietuvos futbolo situaciją Paskelbta: 2019-06-11 17:40 | Scanpix

Birželio 10-osios vakarą tuščiame „Rajko Mitičiaus“ stadione Serbijoje Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė stojo į kovą trečiosiose atrankos į 2020-ųjų metų Europos čempionatą rungtynėse. Kaip ir atmosfera, taip ir vaizdas aikštėje labiau priminė lengvą Serbijos rinktinės treniruotę nei oficialias atrankos rungtynes.

Serbai nuo susitikimo pradžios aikštėje per daug nepersistengė, tačiau tai jiems nesutrukdė vieną po kitos kurti pavojingas situacijas prie Džiugo Bartkaus vartų, kuris mūsų šalies komandą gelbėjo nuo dar didesnės gėdos. Net ir solidžiai iki tol atrodęs vartų sargas nebuvo pajėgus 20-ąją minutę ištaisyti grubios Algio Jankausko klaidos, po kurios kamuolį į vartų tinklą pasiuntė Serbijos rinktinės ir „Fulham“ puolimo lyderis Aleksandaras Mitrovičius.

Lietuvių bėdos gynyboje tęsėsi ir toliau, o 34-ąją minutę Dušanas Tadičius baudos aikštelėje ratais privertė bėgioti kitą gynėją Markusą Palionį, o ataką dar vienu tiksliu smūgiu užbaigė tas pats A. Mitrovičius

Mūsų rinktinės futbolininkai po šio smūgio ne tik kad nesugebėjo sėkmingai užbaigti kėlinio, bet praleido dar vieną įvartį vos išsimušus kamuolį nuo centro linijos. Nesuvokiama Lietuvos rinktinės kapitono Fiodoro Černycho klaida pasinaudojęs naujasis Madrido „Real“ puolėjas Luka Jovičius pelnė nuostabaus grožio įvartį, kuris jam buvo ir pirmasis atstovaujant Serbijos rinktinei. Galime pasidžiaugti tik tuo, kad mūsų gynėjų piruetus aplink kamuolį išvydo visas pasaulis, kadangi šis įvartis greit išplito socialiniuose tinkluose.

Negana to, kad lietuviai pralaimėjo pirmąją rungtynių pusę net 0:3, rinktinės žaidėjų veiksmai aikštėje buvo tokie apatiški, jog Nerijus Kesminas tiesioginės transliacijos metu teigė, kad tokios mūsų šalies komandos jis nepamena. Visa laimė, kad serbai pirmojoje susitikimo pusėje taip pat nenorėjo persistengti bei mintyse jau dėliojo atostogų planus.

Antrajame kėlinyje mūsų rinktinė atrodė kur kas solidžiau, tačiau prie to neabejotinai prisidėjo faktas, kad „ereliai“ jau buvo garantuoti dėl pergalės bei dar labiau sumažino savo ir taip minimaliai naudotas apsukas.

Lietuvos rinktinė 71-ąją minutę sulaukė ir auksinės progos pelnyti paguodos įvartį, kuomet į serbų vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Realizuoti šią situaciją buvo patikėta vienam iš komandos lyderių Arvydui Novikovui, kuris be didesnių problemų pelnė savo antrąjį įvartį per šį atrankos ciklą.

Svarbesnė už patį įvartį buvo futbolininko reakcija po jo. A. Novikovas iš pradžių žengė porą žingsnių link vartų tinkle spurdančio kamuolio, taip lyg norėdamas griebti jį ir nešti į aikštės centrą, tačiau vėliau sustojo ir mostelėjo ranka, leisdamas suprasti, kad net ir patys žaidėjai netiki galimybe išsigelbėti.

Būtų sunku prisiminti atvejį, kai komanda sumažinusi atsilikimą iki dviejų įvarčių ir turėdama dar 20 minučių nebandytų gelbėti situacijos, o vietoje to - numotų ranka. Tačiau būtent tokia yra Lietuvos futbolo realybė. Anksčiau net prieš rungtynes su didžiausias Europos futbolo grandais fanai puoselėdavo viltį užmegzti rimtą kovą su varžovais, tačiau dabar turime rūpintis tuo, kaip nepralaimėti Liuksemburgui ir kitoms mažosioms futbolo valstybėms.