"Riteriai" – pasitikėjimas vietiniais žaidėjais ir pergalių alkis

Paskelbta: 2020-03-07 00:40

Pastaruosius tris sezonus ant bronzinio Lietuvos futbolo A lygos laiptelio lipę Vilniaus „Riterių“ futbolininkai šiemet, tikėtina, sulauks dar nuožmesnio atsako iš tiesioginių konkurentų.

Sostinės vienuolikė tiek praėjusiais, tiek užpraėjusiais metais Lietuvos čempionate žaidė banguotai ir tik paskutiniuose turuose sugebėdavo aplenkti vienu metu pirmavusius varžovus iš Kauno.

„Riterių“ tarpsezonis buvo išskirtinis – išlaikyti praktiškai visi žaidėjai, tačiau 2019-ųjų puolimo lyderis Teremas Moffi išvyko į Belgijos čempionatą ir ten toliau puikiai demonstruoja savo milžinišką potencialą.

Su klubu išsiskyrė dar su tuometinių „Trakų“ marškinėliais mėgėjiškame lygmenyje kelionę pradėjęs ir į „Panevėžį“ persikėlęs Justinas Januševskis, be to, puolėjas Edvinas Baniulis išvyko į Lenkiją. Klubas kol kas pristatė tik vieną naujoką – Michaelą Thuique'ą, tačiau papildymo dar tikrai sulauks.

Tą pabrėžė naujasis komandos vairininkas Mindaugas Čepas, pastaruosius dvejus metus sėkmingai dirbęs su „Kauno Žalgiriu“ ir tarpsezoniu ne vienam futbolo aistruoliui netikėtai išsiskyręs su Kauno klubu.

Portalo alyga.lt kalbintas emocingasis treneris su džiaugsmu priėmė naują iššūkį, pridurdamas, jog mažinti pakeltos rezultatų kartelės „Riterių“ klube jis neturi moralinės teisės.

– „Riteriai“ išlaikė beveik visus praėjusio sezono žaidėjus, tad ar tai buvo jūsų pageidavimas prieš atvykstant į klubą, ar komandos vadovybė jau anksčiau tai buvo numačiusi?

– Tai buvo abipusis susitarimas. Kartu priėmėme sprendimą, kad būtų išlaikytas komandos stuburas. Puikiai supratome, jog, prieš stojant man prie komandos vairo, bus sunku išlaikyti Teremą Moffį. Norėjome išlaikyti kuo daugiau žaidėjų iš praėjusio etapo. Manau, kad tas pavyko.

– Į „Riterius“ oficialiai atvyko tik vienas naujokas – Michaelas Thuique'as. Startuosite taip ar dar spėsite kažką įregistruoti?

– Palikime tai paslaptyje, laikas parodys (juokiasi). Nenoriu užbėgti įvykiams į priekį, bėgti priekyje traukinio. Šiai dienai yra Michaelas, bet selekcija vyksta ir ji nenutrūks prasidėjus čempionatui.

Ieškome papildymo į visas grandis – visos opcijos mums įdomios. Aš už tai, kad būtų sveika konkurencija ir į kiekvieną poziciją būtų bent jau po du žaidėjus.

– Tarpsezoniu nemažai žaidėjų dalyvavo peržiūrose, tačiau susitarimo pasiekti su jais nepavyko.

– Pradėsiu nuo to, kad yra sistema ir klausimas, ar jie sistemai tinka, ar ne. Kaip treneris, žiūriu į žmogiškąjį faktorių, kas tai yra per asmenybės. Asmeniškai manau, kad jeigu atvažiuoja legionierius, jis turi būti mažiausiai dviem galvom geresnis už vietinį žaidėją.

Kreipiame dėmesį į lietuvius ir norime jiems duoti šansą save realizuoti, padėti integruotis į vyrų futbolą. Tokie faktoriai nulemia, ar žaidėjas lieka komandoje, ar ne.

– Kuo paaiškintumėte tokius banguotus kontrolinių rungtynių rezultatus? Ar tos klaidos buvo būdingos pasiruošimo etapui, vykdant naujus taktinius nurodymus nuovargio fone?

– Tai buvo procesas, kada aš priprantu prie komandos, o ji prie manęs ir mano reikalavimų. Man labiausiai norėtųsi, kad ta kreivė nešokinėtų į viršų ir į apačią. Tarpsezoniu buvo daug kontrolinių rungtynių ir, pavyzdžiui, trečiadienį matydavau vieną komandą, o šeštadienį visai kitą. Šioje vietoje norėčiau stabilumo.

Nemanau, kad reikėtų kreipti didelį dėmesį į rezultatus. Kiekvienoms rungtynėms ir kiekvienam žaidėjui buvo iškeltos skirtingos užduotys. Kitas klausimas – ar mums pavykdavo tą padaryti, ar ne. Komanda visą laiką rungtyniaudavo nuovargio fone, bet norėtųsi, kad demonstruotume dar brandesnį žaidimą negu prieš tai.

Potencialas yra didžiulis ir tai, ką aš pastebiu ir matau, mane labai džiugina. Kiekvieno vyriausiojo trenerio svajonė turėti futbolininkus, kurie dirba su tokia motyvacija, energetika ir aistra. Sakau žaidėjams, kad jie visą laiką turi jausti alkį pergalėms, bet viskas prasideda nuo treniruočių. Norėčiau, kad toks geras energetinis impulsas būtų išlaikytas ir čempionato metu.

– Praėjusiame sezone su „Kauno Žalgiriu“ pasiekėte iškeltus uždavinius, bet klubas su Jumis atsisveikino. Kaip pats sutikote tą žinią?

– Sprendimą įvertinau profesionaliai, tai neatsiejama futbolo dalis. Prieš pasirašant kontraktą puikiai suprantu, kad ateis laikas, kai reikės atsisveikinti. Toks yra gyvenimas ir kriminalo daryti nereikia. Mano darbo sutartis pasibaigė, „Kauno Žalgiryje“ buvo geras laikas, paspaudėme rankas ir išsiskyrėme. Jokių nuoskaudų nėra – sprendimą priėmiau profesionaliai.

– Kokie klubui keliami tikslai šiame sezone?

– Su klubo vadovybe dar nebuvome susėdę, bet priimdamas „Riterių“ pasiūlymą puikiai suprantu, į kokį klubą atėjau. Kaip treneris, neturiu moralinės teisės nei sau, nei žaidėjams kelti žemesnius tikslus negu buvo iki šiol. Puikiai suprantu, kad čia man niekas neduos laiko įsivažiuoti.

Suprantama, kad tikslas yra išlikti trejete ir tą iššūkį priimu su plačia šypsena bei su nekantrumu laukiu čempionato pradžios. Puikiai žinau, kur patekau.