S. Urbys - apie „Žalgirio“ pasiūlymą ir ypatingą ryšį su broliu

S. Urbys - apie „Žalgirio“ pasiūlymą ir ypatingą ryšį su broliu Paskelbta: 2019-04-11 21:14 | Elvis Žaldaris

Praėjusį sezoną „Palangos“ gretose solidžiai rungtyniavęs Simonas Urbys vasarą sulaukė netikėto Vilniaus „Žalgirio“ pasiūlymo.

Jau visai netrukus 23-ejų futbolininkas tvirtai apsisprendė priimti „Žalgirio“ kvietimą ir žengti didelį žingsnį į priekį savo karjeroje. 

Nepaisant jauno amžiaus, jo karjera – gana spalvinga. A lygoje gargždiškis su trenksmu debiutavo vos 16-os ir netrukus turėjo apsispręsti, kur nori tęsti karjerą – tuomet čempioniškame „Ekrane“ ar „Atlante“, į kurį kaip tik atvyko Konstantinas Sarsanija.

S. Urbys pasirinko Panevėžį, kur jo laukė pirmieji rimti išbandymai. Nors tuo metu daugiau buvo kalbama apie jį, tačiau pirmasis pagrindinėje ekipoje debiutavo jo brolis dvynis Sigitas Urbys, kuris dabar atstovauja „Panevėžiui“.

„Mes su broliu vienas kitą visada labai palaikome, tikrai yra tas ypatingas dvynių ryšys. Tarp mūsų vyrauja sveika konkurencija, nuolat vienas kitą bandome padrąsinti, pasikalbėti apie futbolą, sprendimus aikštėje. Vaikystėje mus dažniausiai rengė identiškai – yra daugybė nuotraukų. Net į bažnyčią eidavome aprengti taip pat“, - šypsodamasis prisimena Simonas.

Iš Gargždų persikėlus į Panevėžį, jaunuolių laukė pažintis su pirmosiomis pagundomis. Simonas pripažįsta, kad tuo metu jo brolis joms sėkmingai atsispyrė, todėl pirmasis sulaukė šanso žaisti A lygoje.

„Tuo metu buvau labai jaunas, dabar suprantu, kad futbolininkas turi būti profesionalas visame kame. Kartais vėliau grįždavau iš miesto, tikrai esu padaręs klaidų, ne visada laikiausi sportinio režimo. Mano brolis ramesnis. Jis treniravosi, miegojo - todėl ir žaidė. Iš savo klaidų pasimokiau, puikiai suprantu trenerį Valdą Dambrauską, Marių Skinderį. Jie tikri profesionalai, su jais dirbti buvo labai įdomu. Turi žaisti tas, kuris savo požiūriu ir darbu yra to vertas“, - pirmuosius profesionalo žingsnius Panevėžyje dabar prisimena Simonas.  

Tiesa, kiek vėliau, komandą ištikus finansinėms problemoms, Simonas taip pat pradėjo vis dažniau rungtyniauti. Iš viso „Ekrano“ gretose jis sužaidė 19 oficialių mačų ir atliko penkis rezultatyvius perdavimus.

Iširus Panevėžio ekipai, futbolininkui teko ieškotis kitos karjeros stotelės ir jis persikėlė į „Atlantą“. Čia kovoti dėl savo minučių jam sekėsi sunkiai, bet apie Konstantiną Sarsaniją jis sako tik pačius geriausius žodžius.

„Būtent Klaipėdoje supratau, ką reiškia tikras futbolas. Jeigu nekovosi, nevykdysi trenerio reikalavimų, nedarysi to, kas tau pasakyta – nežaisi. K. Sarsanija buvo griežtas, bet teisingas. Jis visada sakė tai, ką galvoja ir ši jo savybė man labai patiko. Klaipėdos ir Lietuvos futbolui jis davė labai daug, tai buvo puikus žmogus“, - tikina jis.

Simonui įstrigo tai, kad K. Sarsanija buvo labai prietaringas: „Jeigu laimėdavome rungtynes, viskas kitą kartą turėjo būti lygiai taip pat – net važiuodami turėjome sustoti tose pačiose vietose, jis niekuomet nekeitė laimėjusios sudėties. Į rūbinę jis visada atnešdavo ir pastatydavo Marijos statulėlę, ji visuomet turėdavo būti su mumis.“

Po karjeros etapo Klaipėdoje, S. Urbys kurį laiką žaidė „Palangoje“ ir netgi buvo sugrįžęs į gimtuosius Gargždus. Kai jau atrodė, kad karjeros kreivė leidžiasi žemyn, 2018 m. sezone Simonas apie save privertė kalbėti garsiai vėl apsivilkęs „Palangos“ marškinėlius. Skirtumas tas, kad dabar tai buvo A lygos ekipa.

Praėjusiame sezone jis iš viso pelnė septynis įvarčius ir atliko keturis rezultatyvius perdavimus, o jo žaidimas atkreipė ir rinktinės trenerio Edgaro Jankausko dėmesį.