Su trenksmu: Lietuvos rinktinė išvykoje nugalėjo bulgarus

Su trenksmu: Lietuvos rinktinė išvykoje nugalėjo bulgarus Paskelbta: 2023-10-14 21:52 | lff.lt nuotr.

Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė šeštadienio vakarą sužaidė dar vienerias rungtynes Europos čempionato atrankos turnyre.

Solidų mačą sužaidę Edgaro Jankausko auklėtiniai po sunkios ir atkaklios kovos išvykoje 2:0 (1:0) pranoko Bulgarijos futbolininkus. Tai buvo pirmoji lietuvių pergalė oficialiose rungtynėse po dvejų metų pertraukos.

Paskutinį sykį 2021 metų rugsėjo mėnesį namuose 3:1 buvo įveikta ta pati Bulgarijos ekipa.

Po šio laimėjimo lietuviai su 5 taškais aplenkė bulgarus (2 tšk.) ir grupėje pakilo į ketvirtą poziciją.

Lietuvos futbolininkai po rungtynių iškart keliaus atgal į Kauną, kur antradienį laukia dar vienas svarbus testas – dvikova su stipria Vengrijos komanda.

Šeštadienio rungtynėms trenerių sprendimu registruotas nebuvo Paulius Golubickas.

Pirmieji gerą šansą pasižymėti susikūrė Lietuvos futbolininkai, bet Vykinto Slivkos bandymą atmušė varžovų vartininikas. Netrukus savo šanso sulaukė ir bulgarai, tačiau jų smūgis galva skriejo virš vartų.

Po keleto minučių Fedoras Černychas iš arti nukreipė kamuolį į vartus, tačiau teisėjas iškart užfiksavo nuošalę ir įvartis nebuvo įskaitytas.

Sužaidus apie pusvalandį šeimininkai susikūrė puikų šansą smūgiui iš arti, tačiau tinkamai laiku reagavo Emilijus Zubas.

Pačioje pirmo kėlinio pabaigoje bulgarai liko žaisti mažumoje, kai antrą geltoną kortelę prieš save išvydęs Andrianas Kraevas buvo išvarytas iš aikštės.

Kiekybine persvara lietuviai spėjo pasinaudoti dar pirmame kėlinyje, kai po sumaišties baudos aikštelėje kamuolį į tinklą iš arti nukreipė Pijus Širvys, kuriam tai buvo pirmasis įvartis su rinktinės marškinėliais.

Antrojo kėlinio pradžia lietuviams taip pat susiklostė puikiai – tas pats Pijus Širvys sėkmingai užbaigė dar vieną ataką ir taip pelnė antrą savo bei komandos įvartį.

Po kurio laiko kamuolį į vartus pasiuntė ir Justas Lasickas, bet po VAR peržiūros buvo užfiksuota nuošalė ir smūgis atšauktas.

Per likusį laiką daugiau įvarčių nekrito – lietuviai ramiai užbaigė rungtynes ir iškovojo tris taškus.