T. Kišas atvirai apie „Hajduk“, Belgiją ir puikų startą A lygoje

T. Kišas atvirai apie „Hajduk“, Belgiją ir puikų startą A lygoje Paskelbta: 2019-05-04 00:53 | Elvis Žaldaris

Vilniaus „Žalgirio“ puolėjas Tomislavas Kišas puikiai įsiliejo į naująjį kolektyvą. Sausį į Lietuvą atvykęs puolėjas šiuo metu yra rezultatyviausias čempionato futbolininkas, o kovą buvo išrinktas geriausiu mėnesio A lygos žaidėju.

„Žalgirio“ naujokas per aštuonerias rungtynes A lygoje spėjo pasižymėti aštuoniais įvarčiais ir dviem rezultatyviais perdavimais. Toks startas – daug žadantis. Nenuostabu, kad jo pavardę jau spėjo įsidėmėti ir Lietuvos futbolo gerbėjai.

Dažnai besišypsantis, mėgstantis pajuokauti ir atsipalaidavęs – taip save trumpai apibūdina pats futbolininkas. Nors sezono pradžia tiek jam, tiek komandai klostosi sklandžiai, 25-erių kroatas nemėgsta sau kelti labai aukštų užduočių ir taip ant pečių užsikrauti papildomą spaudimą.   

„Aš ne iš tų žmonių, kuris sakys, kad per sezoną privalo įmušti 30 įvarčių ar panašiai. Aš žiūriu tik į artimiausias rungtynes. Noriu būti sveikas ir sužaisti kuo geriau. Atakuojantis žaidėjas turi mušti įvarčius, bet savęs nelaikau savanaudžiu. Man svarbiausia komandos interesai. Pasižymėti noriu kiekvieną kartą, nes tai mano darbas, bet man didelį malonumą kelia ir atlikti perdavimai“, - rubrikoje „Pažintis su naujoku“ kalba T. Kišas.

Į Lietuvą jis atvyko po sudėtingiausio savo karjeros etapo. 2017 m. vasarą puolėjas iš Belgijos persikėlė į Baltarusijos Soligorsko „Šachtior“ klubą ir dabar atvirai sako, kad tai buvo klaida. Daugiau nei metus praleidęs Baltarusijoje jis praėjusių metų rudenį dar spėjo trumpai sugrįžti į Kroatiją ir sužaisti keletą rungtynių antroje šios šalies lygoje.

„Būsiu atviras – sprendimas persikelti į Baltarusiją nebuvo geras. Ten praleisti metai mane stipriai užgrūdino. Vietiniai futbolininikai priėmė šaltai, požiūris buvo toks, lyg atvykau iš jų atimti pinigus. Žaisti tokioje aplinkoje labai sudėtinga. Jeigu kažkas nepavyksta iš karto visi šaukia. Dabar Vilniuje jaučiuosi kur kas geriau. Čia nustebau, kokie malonūs ir draugiški yra vietiniai žaidėjai. Vilnius ir Soligorskas – tarsi diena ir naktis“, - atvirauja kroatas.

Nors rezultatyviausiam A lygos žaidėjui šiuo metu 25-eri, „Žalgiris“ tapo jau aštuntu profesionaliu klubu jo karjeroje. Prieš atvykdamas į Lietuvą Tomislavas rungtyniavo ir viename garsiausių Kroatijos klubų Splito „Hajduk“. Šios komandos sudėtyje jis į aikštę žengė 42 kartus ir įmušė devynis įvarčius. Du iš jų – UEFA Europos lygos atrankoje.

„Niekada nepamiršiu šios patirties. Jausmas žaisti stebint 30 000 žiūrovų yra fantastiškas. Kai pavyksta įmušti tave užplūsta euforija. „Hajduk“ fanai arba tave mėgsta, arba ne. Aš buvau iš tų, kuriuos jie mėgo. Dažnai tribūnose tekdavo girdėti juos skanduojant mano pavardę. Tai buvo nuostabi patirtis“, - rubrikoje „Pažintis su naujoku“ prisimena T. Kišas.

Vėliau jis rungtyniavo Slovėnijos ir Belgijos aukščiausiose lygose, kurį laiką atstovavo ir Belgijos antros lygos klubui. Apie šį karjeros laikotarpį, taip pat savo šeimą, augintinį ir karjeros tikslus išgirsite žiūrėdami visą pokalbį su puolėju.