T.Tamošauskas: norime bent po kartą įveikti kiekvieną lygos komandą

T.Tamošauskas: norime bent po kartą įveikti kiekvieną lygos komandą Paskelbta: 2020-03-10 00:33

Apie pasirengimą 2020 metų sezonui "fkbanga.lt" pasikalbėjo su “Bangos” komandos vyriausiuoju treneriu Tomu Tamošausku.

Ar pavyko A lygai suburti konkurencingą sudėtį?

Pavyko ar nepavyko – parodys pirmos rungtynės ar bent jau pirmas ratas. Turėjome tik dvejas rungtynes su A lygos klubais, nors planavome sužaisti ir su latviais, ir su kitais A lygos klubais. Kadangi dalis klubų stovyklavo užsienyje, o mes tokios galimybės neturime, teko rinktis tuos, kurie buvo arti.

Dėl komplektacijos – esu visais patenkintas. Tiek treniruotėse, tiek rungtynėse vykdė viską, ko prašėme. Visi supranta, ko mes norime, ką jie turi aikštėje padaryti.

Dabar svarbiausia, kad pajustume A lygos ritmą, jų greičius, jų mąstymą.

Kaip naujokams pavyko susigyventi su komandos senbuviais?

Viskas puikiai. Ukrainiečiai – artima tauta, tai jokių problemų. Ypač, kai pas mus nemažai žaidėjų kalba rusiškai. Lietuviai irgi gerai įsiliejo – visi daugiau mažiau pažįstami buvo.

Gal kiek sunkiau japonui Shogo Yoshikawa, nes angliškai nelabai kalba. Bet jis geros “dūšios” – su visais sveikinasi, visiems dėkoja. Matosi, kad kita kultūra, kitas požiūris. Kiek kalbėjomės, tai patenkintas viskuo.

Kaip keisis žaidimo braižas, žaidžiant A lygoje?

Pradėsime atsargiai, apsiuostysime, apsižiūrėsime. Turime paruošę ir savų siurprizų. Truputį pakeitėme tiek taktinę schemą, tiek patį žaidimo modelį. Bus ir patiems įdomu pažiūrėti, ar sugebėsime įgyvendinti tai, kas ant lentos ar treniruotėse atrodo lengva. Aišku, kai žaisime prieš varžovus, kurie turi savo taktinius sumanymus, kažkokias gudrybes, bus gal kiek sunkiau. Bet tam ir yra futbolas. Svarbiausia – kuo mažiau klysti. Jei klaidų išvengsime, viskas bus gerai.

Koks rezultatas šiame sezone tenkintų?

Mažų mažiausiai norėtume bent po kartą įveikti kiekvieną lygos komandą, o maksimum būtų įdomu pakovoti dėl ketvirtos vietos. Kiek tai realu, parodys artimiausios rungtynės.

Ko iš komandos gali tikėtis gargždiškiai?

Gargždiškiai gali tikėtis, kad varžovams tiek Gargžduose, tiek išvykose niekada nebus lengva. Visada eisime kaip į paskutinį mūšį. Gal žiūrint į biudžetą ar individualius žaidėjus šiai dienai esame silpnesni už varžovus, bet aikštėje tikrai nenusileisime nei kova, nei energija, nei troškimu nugalėti. Norėsime visur būti greitesni, pirmesni, tvirtesni.

Jau šeštadienį laukia dvikova su čempionais. Jau aiškus vienuoliktukas ir žaidimo planas?

Viskas aišku, bet dar turime dvi treniruotes, tai tikiuosi, kad niekas nepasikeis, nieko blogo nenutiks. Į aikštę žengsime gal ne stipriausios, bet šiai dienai optimaliausios sudėties. Kas eis į aikštę, visi atiduos jėgas, kad įrodytų, jog jie yra verti startinės sudėties.