„TurboTransfers“ ir „Akmenė“ kovos dėl vietos atkrintamosiose

„TurboTransfers“ ir „Akmenė“ kovos dėl vietos atkrintamosiose Paskelbta: 2019-03-06 19:57 | Elvis Žaldaris

Lietuvos „Betsafe Futsal A lygos” čempionate šį trečiadienį bus padėtas taškas reguliariajame sezono etape – lemiamas rungtynes dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas sužais Vilniaus „TurboTransfers“ ir Naujosios Akmenės „Akmenės“ klubai.

Visos kitos komandos reguliarųjį sezoną jau užbaigė, bet šios 17-ojo turo rungtynės buvo perkeltos ir tarp komandų įsiplieskė šiokia tokia ugnis, kuri tik dar labiau pakels šių svarbių rungtynių atmosferos temperatūrą, nes šių rungtynių baigtis nulems kas užims ketvirtąją vietą reguliariajame etape ir tęs sezono kovas atkrintamųjų etape.

Šiuo metu „TurboTransfers“ turi vienu tašku daugiau už „Akmenę“, tačiau pergalės „Akmenė“ pakiltų į ketvirtą vietą. Tuo metu Vilniaus ekipai užtenka ir lygiųjų, norint išlikti ant ketvirtojo laiptelio.

Rungtynių data: 2019-03-06 (trečiadienis)
Rungtynių laikas: 20:30
Rungtynių vieta: Lietuvos edukologijos universiteto sporto salė
Praėjusių tarpusavio rungtynių rezultatas: „Akmenė“ 5:2 „TurboTransfers“

Norint suprasti, kodėl šios rungtynės turės ypatingai karštą atmosferą, reikia žinoti ir priešistorę. Abi komandos turi savo tiesas, o kokia tikroji - vienas Dievas težino.

Kadangi visa oficiali informacija buvo pranešta likus tik šešioms dienoms iki rungtynių,„Akmenė“ pasinaudojo Futsal A lygos nuostatuose parašytu reikalavimu, kad rungtynių data gali būti pakeista likus ne mažiau savaitei iki pačio mačo.

Kadangi nemaža dalis „Akmenės“ žaidėjų sekmadienį jau buvo suplanavę žaisti lauko futbolą, į Vilnių klubas nebūtų galėjęs atsivežti pajėgios sudėties žaisti šių svarbių rungtynių. Taigi, FK „Akmenė“ paprašė šias rungtynes perkelti ir Lietuvos futbolo federacija (LFF) bei Lietuvos salės futbolo asociacija (LSFA) pagal esamus nuostatus šį prašymą priėmė ir rungtynės buvo perkeltos į šį trečiadienį.

Šitokia eiga ne itin patiko „TurboTransfers“ ekipai, savo nuomonę šiuo klausimu turėjo ir FK „Akmenė“ ir tarp abiejų ekipų buvo perbrėžta nepasitenkinimo linija, kurią jos turės peržengti artėjančiame mače ir kovoti iš visų jėgų, norint patekti į atkrentamųjų etapą.

Pirmajame tarpusavio mače „Akmenė“ triumfavo rezultatu 5:2, tačiau dabar jie žais Vilniuje, kur savų žiūrovų ir aikštės pranašumą turės „TurboTransfers“ klubas.

„Namuose žaisti geriau nei Akmenėje, nes ten yra viena blogiausių dangų lygoje, kur kamuolys ne rieda, bet čiuožia“, – prieš rungtynes druskos pabarstyti nusprendė „TurboTransfers“ treneris Marijus Rimas.

Tiesa, M. Rimas mano, kad datos pakeitimas naudingesnis yra „Akmenės“ klubui, kadangi jo ekipa dabar nėra tokios sportinės formos, kokios buvo, kai turėjo žaisti septynioliktąjį turą. Prieš tą turą „TurboTransfers“ žaidė su Kauno „Vyčiu“ ir sužaidė 5:5. Tuo metu kovo 1 dieną „TurboTransfers“ jau nesugebėjo įveikti paskutinėje vietoje likusio „Bekento“ ir jam pralaimėjo 1:3.

„Dėl atidėtų rungtynių pranašumą įgijo „Akmenė“. Kas belieka besivejančiai komandai – bandyti įkąsti bet kokiomis priemonėmis. Kai turėjome žaisti su „Akmene“, buvome geros sportinės formos, sužaidę dvi neblogas rungtynes su „Vyčiu“. Salę buvome užsakę laiku ir laiku apie tai pranešę, bet buvo rastai formali kliūtis. Dabar gaunasi, kad turime žaisti sau nepatogiu laiku, nepilna sudėtimi“, – aiškino M. Rimas.

„Net sunku pasakyti, kaip jaučiasi komanda. Turbūt labiau atsipalaiduoti nei rungtynėse su „Bekentu" jau neįmanoma, todėl nusiteikimas bus geresnis. Gaila tik to, kad šį mačą dėl kortelių turės praleisti du svarbūs žaidėjai – Aivaras Meškinis ir Edvinas Mučinis“, – pridūrė „TurboTransfers“ treneris.

Tuo metu „Akmenės“ žaidžiantysis treneris Mandinho Tarlazis supranta, kad rungtynių datos pakeitimas įvėlė papildomos intrigos, tačiau jis savo vyrais didžiuosis bet kokiu atveju ir visai nesvarbu, kaip šios rungtynės pasibaigs.

„Visa šita painiava dėl rungtynių datos pakurstė ugnį ir šios rungtynės tapo tikrai įdomiomis. Tikiuosi nuostabaus mačo Vilniuje“, – sakė Mandinho.

„Labai laukiu šių rungtynių. Tikiu savo žaidėjais ir esu tikras, kad jie gali pasiekti teigiamą rezultatą. Neturime ko prarasti ir visą spaudimą jaus varžovais. Visgi, kad ir kaip šis mačas pasibaigtų, aš jau dabar labai didžiuojuosi savo vyrais“, – konstatavo Futsal A lygos naujokų treneris.

Prieš šias rungtynes „Akmenė“ turėjo neblogą pasiruošimą prieš Gargždų „Pramogos - SC“ ekipą, kurią nugalėjo rezultatu 7:3. Tiesa, Gargždų ekipa į tas rungtynes pasiėmė tik 5 žaidėjus, todėl rimčiausio varžovų pasipriešinimo „Akmenė“ nesulaukė, bet taip tikrai nebus šį trečiadienį, kuomet abi komandos aikštelėje atiduos visas savo jėgas.

Vietas kitą savaitę prasidėsiančiose atkrintamosiose varžybose jau užsitikrino Kauno „Vyčio“, „Jonavos Vikingų“ ir Gargždų „Pramogos-SC“ komandos.