Vilnius apsisprendė: statys Šeškinės stadioną

Vilnius apsisprendė: statys Šeškinės stadioną Paskelbta: 2019-07-10 16:29

Liepos 10 dieną Vilniaus savivaldybėje buvo priimtas svarbus sprendimas - tarybos nariai balsavo dėl daugiafunkcinio stadiono statybos finansavimo projekto.

Priminsime, jog sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksą savivaldybė ir Vyriausybė ketina imtis įgyvendinti savo lėšomis be ES paramos.

Po balsavimo paaiškėjo, kad šiam projektui pritarta - stadiono statybai pritarė 20 narių, 8 susilaikė ir vienas buvo prieš.

Ambicingo projekto įgyvendinimui Vilniaus savivaldybei prireiks apie 50 mln. eurų miesto biudžeto lėšų.

Komplekso koncesininkas lėšas gautų tik visiškai užbaigęs statybos darbus.

Šiuo metu derybos dėl Daugiafunkcio komplekso statybos koncesijos vyksta su įmone „Axis Industries“. Ji projektą vykdytų su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“. Koncesijos sutartis su privačiu investuotoju bus sudaryta 25 metams.

Privatus investuotojas AB „Axis Industries” planuoja pastatyti ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų futbolo stadioną, sporto muziejų. Stadionas tėra tik dalis daugiafunkcio komplekso, su kuriuo kartu bus sukurta dar 15 sporto objektų – 1 IAAF reikalavimus atitinkanti lengvosios atletikos aikštė, kas Vilniuje leis rengti tarptautinio lygio lengvosios atletikos varžybas, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Komplekse taip pat atsiras 300 vietų vaikų darželis, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.