"Žalgirio" ir "Wigry" akistatoje – lygiosios

Paskelbta: 2020-02-05 11:32

Vilniaus „Žalgiris” šeštadienį žaidė trečias kontrolines rungtynes prieš naująjį sezoną. Šį kartą žalgiriečiai sužaidė lygiosiomis 0:0 su Suvalkų „Wigry” klubu iš Lenkijos.

Startinėje sudėtyje Aliaksejus Baga šį kartą atliko keletą keitimų – dešiniojo gynėjo poziciją užėmė Marko Karamarko, kuriam tai buvo debiutas „Žalgirio” gretose. Nuo pirmųjų minučių pirmą kartą žaidė ir Nemanja Ljubisavljevičius, kuris sudarė vidurio gynėjų porą su Karoliu Uzėla.

Atraminių saugų pozicijose mačą pradėjo Mantas Kuklys ir Domantas Šimkus, o Modestas Vorobjovas buvo pastūmėtas kiek aukščiau. Puolimė mačą pradėjo Gustas Jarusevičius. Dėl smulkių traumų šias rungtynes praleido Liviu Antalis ir Richlordas Enninas.

Rungtynes kur kas aktyviau pradėjo žalgiriečiai ir pirmas 20 minučių veiksmas labiau vyko „Wigry” aikštės pusėje. Jau antrąją minutę Sauliaus Mikoliūno smūgį iš baudos aikštelės blokavo varžovas, o po kelių minučių reidą kraštu atlikęs Hugo Videmontas smūgiavo į vartininką.

Tiesa, šioje situacijoje prancūzas dvikovoje su varžovu patyrė traumą ir netrukus teko atlikti priverstinį keitimą – vietoje jo į aikštę 17-ąją minutę žengė Matas Vareika.

Pirmajame kėlinyje reikėtų išskirti dar du „Žalgirio” epizodus – kartą po standartinės situacijos vienas iš dėkingos padėties į kamuolį nepataikė K. Uzėla, o 33-ąją minutę Mantas Kuklys pavojingai atliko baudos smūgį iš maždaug 20 metrų, tačiau puikią reakciją pademonstravo „Wigry” vartininkas.

Antroje kėlinio pusėje žaidimas išsilygino ir keletą kartų teko padirbėti Edvinui Gertmonui. Aikštėje netrūko ir emocijų – Gediminui Mažeikai keletą kartą teko žodžiu įspėti futbolininkus.

Per pertrauką „Žalgiris” atliko du keitimus – į vartus stojo Martinas Berkovecas, tuo tarpu Domantą Šimkų pakeitė Klemenas Bolha. Į atraminio saugo poziciją, visai kaip antrajame kėlinyje su „Stomil”, perėjo žaisti K. Uzėla. Pozicijomis susikeitė ir M. Karamarko bei S. Mikoliūnas – pastarasis užėmė krašto gynėjo, o kroatas – saugo vietą.

Kėlinio starte pavojingiau atakavo „Wigry”. Viename iš epizodų Lenkijos ekipa galėjo pasižymėti, tačiau futbolininkas iš dėkingos situacijos baudos aikštelėje smūgiavo virš vartų.

59-ąją minutę į aikštę žengė smulkią traumą išsigydęs Higoris Vidalis, jis pakeitė Modestą Vorobjovą. Jau po minutės žalgiriečiai suklydo gynyboje ir Lenkijos ekipa už tai vos nenubaudė, tačiau pritrūko tikslesnio paskutinio perdavimo.

65-ąją minutę jau „Žalgiris” galėjo išsiveržti į priekį. Matas Vareika sužaidė sienelę su Donovanu Slijngardu, tačiau jaunojo žalgiriečio smūgiuotas kamuolys praskriejo visai greta virpsto.

76-ąją minutę žalgiriečiai gerai paspaudė varžovus, šių vartininkui išėjus toli iš vartų. Vilniečiams pavyko perimti kamuolį ir Gustas Jarusevičius būdamas laisvas smūgiavo iš labai toli į praktiškai tuščius vartus. Žiūrovų nusivylimui, jaunajam futbolininkui puikios progos išnaudoti nepavyko.

Prabėgo vos minutė, o baudos aikštelės prieigose gavęs kamuolį M. Vareika grėsmingai smūgiavo į tolimąjį kampą. „Wigry” išgelbėjo tik vartininko meistriškumas.

83-ąją minutę M. Berkovecas gerai išmušė kamuolį į priekį, kur jį priėmęs G. Jarusevičius iššoko vienas prieš vartininką, tačiau šį iš nugaros prie pat baudos aikštelės pargriovė varžovas. Jam už tai buvo parodyta tiesioginė raudona kortelė. Baudos smūgį dar kartą realizuoti pabandė M. Kuklys, tačiau į jo smūgį vėl reagavo vartininkas.

Likę dešimtyje „Wigry” irgi nesnaudė. Viename epizodų žalgiriečiai prarado kamuolį aikštės viduryje, sėkė pavojinga greita ataka, kurioje „Žalgirį” išgelbėjo tik M. Berkoveco meistriškumas.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis A. Bagos auklėtiniai drąsiai atakavo, tačiau įvarčių susirinkę žiūrovai taip ir neišvydo. 0:0 ir tai yra pirmos lygiosios šiame pasirengimo cikle.

„Žalgiris”: E.Gertmonas (46’ M.Berkovec), M.Karamarko, K.Uzėla, N.Ljubisavljevič, D.Slijngard (79’ A.Ankudinovas), M.Kuklys (69’ A.Ankudinovs), D.Šimkus (45’ K.Bolha), M.Vorobjovas (79’ H.Vidal), H.Videmont (18’ M.Vareika), S.Mikoliūnas, G.Jarusevičius (84’ M.Mikulėnas).