bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Sau 18 19:00

Vengras Cs.Laszlo stoja už Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vairo
http://sportas.delfi.lt/abroad/vengras- ... d=54355619" onclick="window.open(this.href);return false;
2012 m. sausio 18 d. 17:29

Specialistas iš Vengrijos Csaba Laszlo stoja už Lietuvos nacionalinės rinktinės vairo. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Kaune posėdžiavę Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) nariai. 47-erių metų C. Laszlo rinktinės trenerio kėdėje pakeis iš pareigų atsistatydinusį Raimondą Žutautą. „Vienbalsiai pritarta Cs. Laszlo kandidatūrai. Programa bus patvirtinta atskirai, kuomet bus pristatytas visas trenerių štabas. Kokie tikslai? Laimėti. Mes visada norime patekti į pasaulio, Europos čempionatus. Tikslai išlieka tie patys“, - spaudos konferencijoje kalbėjo LFF prezidentas Liutauras Varanavičius. Su naujuoju rinktinės strategu pasirašyta dvejų metų sutartis, su galimybę ją pratęsti dar dvejiems metams (2+2). L. Varanavičius teigė, kad Vengrijos specialistas iš kitų išsiskyrė patirtimi bei profesionalumu. „Pirmiausia pastebėjome jo patirtį bei programą, kuri buvo parengta profesionaliausiai iš visų kandidatų. Jis akcentavo norą dirbti su jaunimu, norą dirbti su visais Lietuvos trenerių. Numatoma, kad trenerio asistentai bus lietuviai. Cs. Laszlo tai numatė ir savo programoje“, - kalbėjo L. Varanavičius. Į rinktinės trenerio postą taip pat pretendavo Valdas Ivanauskas, Liudas Rumbutis ir bulgaras Georgis Vasiljevas.

Cs. Laszlo gimė Rumunijoje, tačiau yra vengras ir turi Vokietijos pilietybę. Per savo profesionalaus futbolininko karjerą Cs. Laszlo atstovavo Rumunijos, Vokietijos ir Vengrijos klubams, o karjerą dėl patirtos traumos baigė 1991 metais. 1996-ais Cs. Laszlo pradėjo trenerio karjerą. Iki šiol futbolo specialistas treniravo ne aukščiausios lygos Vokietijos klubus, 1999-2004 metais vadovavo Menchengladbacho „Borussia“ B ekipą. 2003-2005 metais Cs. Laszlo buvo Vengrijos nacionalinės rinktinės trenerio Lotharo Matthäuso asistentu, o 2006-2008 metais stovėjo už Ugandos rinktinės vairo. 2005 m. Cs. Laszlo treniruojamas Budapešto „Ferencvaros“ klubas tapo Vengrijos vicečempionu, pasiekė Vengrijos taurės turnyro finalą ir UEFA taurės turnyro grupių etapą. 2008-2010 metais vengras vadovavo Edinburgo „Hearts“ ekipai ir Škotijos čempionate iškovojo bronzos medalius. Beje, 2008-2009 metų sezone Cs. Laszlo buvo išrinktas geriausiu Škotijos lygos treneriu.

Cs. Laszlo – antras užsienietis, po Nepriklausomybės atkūrimo vadovausiantis Lietuvos nacionalinei rinktinei (pirmas buvo portugalas Jose Couceiro - DELFI). Atranką į 2014 metų pasaulio futbolo čempionatą Lietuvos rinktinė pradės šių metų rugsėjį rungtynėmis su Slovakija namuose ir Graikija išvykoje. Europos zonos atrankos grupėje lietuvių varžovai taip pat bus Bosnijos ir Hercegovinos, Latvijos ir Lichtenšteino rinktinės.
Cs. Laszlo biografija:

Gimė: 1964 m. vasario 13 d., Odorhėju Sekujeske (Rumunija);
Pilietybė: Vokietijos;
Tautybė: Vengras.

Žaidėjo karjera:

- Odorhėju Sekuiesko „Progresul“, Kristuru Sekuiesko „Unirea“, „Odorheiu Secuiesc FC“ (Rumunija);
- Spvg „Oberaussen“, TuS „Grevenboich 1911“, Kiolno „Ford Niehl“, Krėfeldo „Bayer Uerdingen“ (Vokietija);
- Budapešto „Volan“, Budapešto VSC (Vengrija);
- 1991 m. baigė futbolininko karjerą dėl traumos.

Trenerio karjera:

- 1996-1999 m. įgijo UEFA Pro licenciją, treniravo TuS „Grevenboich 1911“, Kerpeno „Blau-Weiss“ (Vokietija), Vengrijos U-18 rinktinę;
- 1999-2003 m. Menchengladbacho „Borussia“ B/Jaunimo komanda;
- 2003-2005 m. Vengrijos nacionalinės rinktinės trenerio asistentas;
- 2004-2006 m. Budapešto „Ferencvaros“ (Vengrija);
- 2006 m. FC „Sopron“ (Vengrija);
- 2006-2008 m. Ugandos nacionalinė rinktinė;
- 2008-2010 m. Edinburgo „Hearts“ (Škotija);
- 2010-2011 m. RSC „Charleroi“ (Belgija).

Laimėjimai ir apdovanojimai:

- 2004-2005 m. Vengrijos vicečempionas, taurės finalininkas, UEFA taurės grupių etapo dalyvis);
- 2004-2005 m. Vengrijos metų treneris;
- 2008-2009 m. Škotijos čempionato 3-ois vietos laimėtojas;
- 2008-2009 m. Škotijos metų treneris (futbolo žurnalistų bei „Premier“ lygos rinkimuose).

mafia7
Pranešimai: 7315
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Sau 18 20:33

Na ką lieka pasidžiaugti.Pasirinkimas tikrai geras, reikia palinkėti treneriui sėkmės.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Sau 18 23:28

Truputį daugiau info:

Netikėtumas Lietuvos futbolo rinktinės stratego rinkimuose: ekipos vairas atsidūrė vengro Cs.Laszlo rankose
Zigmas Jurevičius 2012-01-18 21:33
http://www.lrytas.lt/-13269011161326878 ... ildyta.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Lietuvos futbolo rinktinę į 2014 metų pasaulio čempionato atrankos kovas ves antrasis rinktinės istorijoje užsienietis. Rumunijoje gimęs 47-erių vengras Csaba Laszlo laimėjo trečiadienį surengtus rinktinės vairininko rinkimus Lietuvos futbolo federacijos Vykdomajame komitete. Buvęs Edinburgo „Hearts“ strategas nurungė rinkimų favoritu laikytą 45-erių kaunietį Valdą Ivanauską bei kitus du kandidatus.

„Diskusijos buvo ilgos, truko bene valandą, bet sprendimas priimtas vienbalsiai. Pasirašysime sutartį pagal formulę du plius du. Vengro naudai lėmė patirtis ir profesionaliausiai parengta programa. Jis akcentuoja, kad nori dirbti ne tik su pagrindine komanda, bet ir su jaunimu, derinti veiklą su visais mūsų treneriais“, - teigė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius.

"Vengrui, matyt, pasiūlysime geresnes finansines sąlygas nei kitiems pretendentams, bet jos bus tokios, kokias realiai galime pasiūlyti šiai dienai. Tiesa, konkrečiau sumos paaiškės prieš pasirašant sutartį", - kalbėjo LFF vadovas.

Jo žodžiais, kol kas neaišku, kada tiksliai į Lietuvą atvyks naujasis vairininkas, mat iki pirmųjų rinktinės rungtynių dar liko daug laiko - pirmąjį kontrolinį mačą lietuviai turėtų žaisti birželio mėnesį, o oficialias atrankos rungtynes - tik rudenį.

Vengro asistentais veikiausiai bus mūsų šalies specialistai - apie tai kalbėta su pretendentu dar iki rinkimų. Gali būti, kad pagalbininku taps buvęs vengro konkurentas rinkimuose V.Ivanauskas. "Neetiška būtų apie tai kalbėti", - paklaustas, kuo vengrui nusileido kiti kandidatai, atsakė L.Varanavičius.

Cs.Laszlo tapo antruoju istorijoje Lietuvos rinktinės vairininku iš užsienio. 2008 m. rugpjūtį – 2010 m. vasarį ekipai sėkmingai dirigavo portugalas Jose Couceiro.

"Žinojau, kad Lietuvos rinktinė turi ambicijų ką nors pasiekti, nors pastarosios Europos čempionato atrankos varžybos lietuviams nebuvo sėkmingos.Buvau atvykęs į Lietuvą ir supratau, kad federacija turi ilgalaikių planų, o tai yra gerai.Norima, kad treneriui rūpėtų ne tik vyrų rinktinė, bet ir nacionalinės jaunimo iki 18 metų ir iki 21 metų komandos.Tai man įdomu, nes esu dirbęs su jaunimo ekipa Menchengladbache.Be to, šiek tiek pažįstu lietuvių futbolą. Negaliu sakyti, kad išmanau jį šimtu procentų, bet „Hearts” klube man teko dirbti su Lietuvos futbolininkais. Esu matęs keletą Lietuvos futbolo lygos rungtynių.Per savo karjerą esu dirbęs Belgijoje, Škotijoje, Vengrijoje, Vokietijoje ir Ugandoje, tad turiu įvairių ryšių, kurie galėtų būti naudingi plėtojant Lietuvos futbolą", - interviu "Lietuvos rytui" prieš keletą dienų sakė Cs.Laszlo.

Rinktinė be trenerio liko pernai lapkritį, kai po nesėkmingo pasirodymo 2012 metų Europos čempionato atrankoje postą paliko Raimondas Žutautas.

LFF Vykdomojo komiteto posėdyje buvo apsvarstytos šios dvi bei lietuvių kilmės Baltarusijoje dirbančio trenerio Liudo Rumbučio kandidatūros.

Tarp pretendentų paskutinę minutę netikėtai atsirado ir 65 metų bulgaras Georgis Vasilevas. Bulgaro kandidatūra federaciją pasiekė likus mažiau nei 24 valandoms iki rinktinės trenerio rinkimų. Be to, minėta, kad jau pačią rinkimų dieną Vykdomojo komiteto nariams iš neaiškių šaltinių buvo pasiūlyta specialisto iš Vokietijos pavardė.

Specialistų nuomone, 2014 metų atrankos turnyre lietuviai gavo istorinę galimybę, nes G grupėje jiems teko itin palankūs varžovai. Mūsų šalies komanda kvalifikaciniame turnyre išvengė susidūrimo su žemyno futbolo grandais. Lietuviai žais su Graikijos, Slovakijos, Bosnijos, Latvijos ir Lichtenšteino futbolininkais.

"Turėtume žvelgti giliau ir pažiūrėti, ką galima nuveikti 2016 metų Europos čempionato atrankoje, kai į finalinį etapą Prancūzijoje pateks ne 16, o 24 komandos. Tai bus didelė proga Lietuvos futbolo rinktinei.Nemanau, kad dabar reikėtų kalbėti, kaip patekti į 2014 metų pasaulio čempionatą Brazilijoje, nors lietuviai pateko į įdomią grupę, kurioje galima pasiekti gerų rezultatų. - "Lietuvos rytui" teigė Cs.Laszlo. -

Nesakau, kad laimėtume grupės varžybas, bet Slovakija yra įveikiama, o Graikija dabar įklimpusi į futbolo krizę.Galbūt prieš šešerius metus Bosnijos ir Hercegovinos situacija buvo panaši kaip ir Lietuvoje, bet dabar turi didelį potencialą.Už kitas dvi komandas – Latviją ir Lichtenšteiną – Lietuva, man regis, yra stipresnė.Šioje grupėje nėra Vokietijos, Olandijos, Prancūzijos ar Anglijos, todėl teigiami rezultatai įmanomi.O pasiekus gerų rezultatų būtų gerai visiems. Nacionalinė komanda visada yra tarsi langas į pasaulį jos žaidėjams, ji taip pat gali padarytis geros įtakos klubiniam futbolui".

Tobex
Pranešimai: 10895
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Sau 19 11:07

Nerijus Kesminas pritaria federacijos pasirinkimui: „Futbolo rinktinei reikėjo revoliucinio sprendimo“
http://www.15min.lt/naujiena/sportas/fu ... z1jqKLxD49" onclick="window.open(this.href);return false;

Futbolo apžvalgininkas Nerijus Kesminas sveikina Lietuvos futbolo federacijos (LFF) sprendimą nacionalinės rinktinės treneriu paskirti vengrą Csaba Laszlo.

47-erių C.Laszlo pasirinktas iš keturių kandidatų, tarp kurių taip pat buvo Valdas Ivanauskas, Liudas Rumbutis bei bulgaras Georgis Vasilevas.

„Sprendimas sveikintinas, nes iš visų kandidatų pasirinktas labiausiai patyręs treneris. Kitas dalykas – galbūt išties atėjo laikas eksperimentuoti su užsieniečiais, nes rezultato iki šiol neturime. Yra buvę geresnių, yra buvę blogesnių laikų, bet rezultato kaip nėra taip nėra.

Paskutinis ciklas, žaidybine prasme bene blogiausias per visą istoriją, rodo, kad reikėjo ieškoti revoliucinio sprendimo. Nežinau, kiek šitas sprendimas revoliucinis, bet bent jau permaina išties didelė. Daug didesnė nei, pavyzdžiui, Raimondą Žutautą būtų pakeitęs Valdas Ivanauskas“, – 15min.lt teigė N.Kesminas.

Tiesa, N.Kesminas rezultatų šuolio atėjus naujam treneriui nesiryžo prognozuoti. Primename, kad 2014 metų pasaulio futbolo čempionato atrankoje Lietuva varžysis su Graikijos, Slovakijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Latvijos ir Lichtenšteino komandomis.

„Reikia didelio kokybinio žaidybinio šuolio, kad būtų galima kažko tikėtis. Su tokiu futbolu, kokį rinktinė žaidė praėjusiame cikle, galima galvoti tik apie ketvirtą vietą grupėje. C.Laszlo turės tuos pačius žaidėjus kaip ir R.Žutautas, ir išties bus įdomu, ar mes pamatysime skirtumą“, – kalbėjo N.Kesminas.

Buvęs rinktinės treneris R.Žutautas nuolat kartoja, kad būtina atsikratyti veteranais ir rinktinę atjauninti. N.Kesminas nemano, kad C.Laszlo laikysis tokios linijos.

„Kaip kiekvienas normalus treneris, C.Laszlo pirmiausiai rūpinsis savo reputacija. Buvo kalbų, kad atvažiavęs užsienietis negalvos apie Lietuvą. Aišku, jis negalvos apie Lietuvą. Kam jam galvoti apie Lietuvą? Jis galvos apie save. Galvojimas apie save lygiai taip pat yra noras parodyti geriausią rezultatą.

Jei nebus susitarimų su federacija, kuri, pavyzdžiui, nuspręstų, kad Lietuvos futbolo ateičiai naudinga jauninti komandą, jei sprendimus priiminės pats C.Laszlo, manau, kaip ir kiekvienas treneris, kiekvienoms rungtynėms jis rinksis geriausius ir geriausiai pasiruošusius žaidėjus. Kiekvienos rungtynėse jam reikės rezultato, nes savo CV vardan tos Lietuvos jis tikrai negadins“, – teigė N.Kesminas.

Tobex
Pranešimai: 10895
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Sau 19 11:09

Raimondas Žutautas: Leiskit naujam treneriui dirbti bent penkerius metus
http://www.15min.lt/naujiena/sportas/fu ... z1jqKLxD49" onclick="window.open(this.href);return false;

Raimondas Žutautas perspėjo naująjį Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiąjį trenerį Csabą Laszlo, kad šis atsisėdo į labai karštą kėdę. Pergalių kelio su rinktine neradęs strategas įpėdiniui linkėjo sėkmės, o futbolo sirgaliams – supratimo, kad rezultatų reikia palaukti.

„Kėdė labai karšta, ypač žinant lietuvių mentalitetą. Lietuvoje futbolas lyginamas su krepšiniu, kur pergalių yra, o futbole – ne“, – trečiadienį 15min.lt sakė R.Žutautas, rinktinę vairavęs 2010–2011 metais.

Nacionalinės komandos vairą 47-erių vengrui C.Laszlo trečiadienį patikėjo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas. Viešame konkurse C.Laszlo nurungė du lietuvius – Valdą Ivanauską ir Liudą Rumbutį bei bulgarą Georgį Vasilevą.

Anot R.Žutauto, tai, kad naujasis rinktinės strategas yra užsienietis – nei privalumas, nei trūkumas.

„Nėra didelio skirtumo – treneris lietuvis ar užsienietis. Čia yra rinktinė. Svarbiausia, kad leistų dirbti, kokius 5–6 metus. Jeigu vėl, praėjus dvejiems metams ir nepasisekus, jis bus atleidžiamas – rezultatai negerės“, – manė R.Žutautas.

„Reikia burti naują komandą. Labai gerai padarė armėnai, kurie išmetė visus veteranus, o žaisti pastatė jaunimą. Nors galiausiai jie nepateko į Europos čempionatą, bet garbingai kovėsi, o jaunimas užsigrūdino. Komandai reikia alkanų žaidėjų“, – pergalių receptą rinktinei dėstė R.Žutautas.

Jis pridūrė, kad blogiausia – rinktinę slegiantis spaudimas. „Jau man būnant rinktinės treneriu buvo kalbama, kad reikia kurį laiką užmiršti rezultatus ir auginti naują kartą. Tačiau visi nori rezultatų čia ir dabar. Nežinau, gal jam ir pavyks“, – tęsė R.Žutautas.

„Galiu palinkėti tik sėkmės, nes vien trenerio darbu kažką pakeisti bus sunku. Palinkėti, kad žaidėjai žaistų savo klubuose, nesėdėtų ant atsarginių žaidėjų suolelio, kad nepatirtų traumų ir kad į rinktinę atvyktų atsidavę 100 procentų“, – pridūrė R.Žutautas.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Sau 19 11:25

Naujasis Lietuvos futbolo rinktinės treneris Cs.Laszlo: „Nemėgstu žaisti demokratijos“
Kęstutis Rimkus ("Lietuvos rytas") 2012-01-19 10:24
http://www.lrytas.lt/-13269614941326599 ... atijos.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

„Esu labiau laimingas nei nustebęs”, – sakė naujuoju Lietuvos rinktinės treneriu vakar išrinktas Csaba Laszlo. 47 metų vengras nori būti svarbi mechanizmo dalis mūsų šalies futbole. Nebūdamas favoritas Cs.Laszlo pirmąsias savo rungtynes Lietuvoje laimėjo triuškinama persvara. Vakar Kaune Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomasis komitetas paskelbė bendrą nutarimą: šalies rinktinės trenerio rinkimuose vengras pranoko 3 kitus pretendentus – Valdą Ivanauską, Liudą Rumbutį ir Georgį Vasilevą.

Cs.Laszlo turi didelių ambicijų.

„Pirmiausia jaučiuosi pagerbtas: treniruoti nacionalinę komandą – didelė atsakomybė, – taip savo reakciją į LFF sprendimą „Lietuvos rytui” apibūdino Cs.Laszlo. – Suvokiu, kad būsiu didelio mechanizmo detalė. Bet būsiu svarbi detalė, nes būtent aš priimsiu sprendimus. Tačiau nauju keliu žengsime visi kartu. Tik dirbdami su kitais treneriais galime tikėtis gerų rezultatų.”

Tikisi, kad ryšiai pravers

LFF vykdomojo komiteto narius papirko Cs.Laszlo patirtis ir strateginis planas, orientuotas į ateitį ir dėmesį jaunimui. Praėjusį mėnesį interviu „Lietuvos rytui” naujasis šalies rinktinės strategas aiškiai pabrėžė, kad jis į Lietuvos futbolą norėtų ateiti ilgam. „Žinojau, kad Lietuvos rinktinė turi ambicijų ką nors pasiekti, nors praėjusios Europos čempionato atrankos varžybos lietuviams nebuvo sėkmingos, – sakė Raimondą Žutautą poste pakeitęs Cs.Laszlo. – Buvau atvykęs į Lietuvą ir supratau – federacija turi ilgalaikių ateities planų, o tai yra gerai. Norima, kad treneriui rūpėtų ne tik vyrų rinktinė, bet ir jaunimo komandos. Tai man įdomu, nes esu dirbęs su jaunimo ekipa Menchengladbache. Be to, esu šiek tiek susipažinęs su lietuvišku futbolu – „Hearts” klube man teko dirbti su Lietuvos futbolininkais, taip pat stebėjau keletą Lietuvos lygos rungtynių. Per savo karjerą esu dirbęs Belgijoje, Škotijoje, Vengrijoje, Vokietijoje ir Ugandoje, tad turiu įvairių ryšių, kurie gali būti naudingi plėtojant ir Lietuvos futbolą.”

Su varžovu – geras draugas

Rinkimuose Cs.Laszlo teko varžytis su V.Ivanausku, kurio vardas Lietuvos futbolo žmonėms žinomas tūkstantį kartų daugiau. „Nors šį kartą buvome varžovai, puikiai pažįstu Valdą ir tikiuosi paramos iš jo ateityje. Aš puikiai žinau, koks garsus žaidėjas buvo Valdas. Pažįstame vienas kitą nuo trenerių studijų laikų Vokietijoje ir atvykęs į Lietuvą norėčiau su juo susėsti ilgo pokalbio apie daug dalykų. Tikiuosi, kad greitai ir Valdas gaus rimtą darbo pasiūlymą”, – vakar kalbėjo treneris iš Vengrijos.

Šansas – 2016 m. pirmenybės

LFF siūlys Cs.Laszlo pasirašyti kontraktą dvejiems metams su galimybe pratęsti sutartį dar dvejiems. Vengrijos futbolo specialistas ves lietuvius per 2014 metų pasaulio čempionato atrankos kovas, kuriose mūsų šalies rinktinės varžovės bus Graikija, Slovakija, Bosnija ir Hercegovina, Latvija ir Lichtenšteinas. „Nemanau, kad dabar reikėtų kalbėti, kaip patekti į 2014 metų pasaulio čempionatą Brazilijoje, nors lietuviai pateko į įdomią grupę, kurioje galima pasiekti gerų rezultatų, – kalbėjo Cs.Laszlo. – Nesakau, kad laimėtume grupės varžybas, bet Slovakija įveikiama, o Graikija dabar apimta sunkios krizės. Už likusias ekipas, man regis, Lietuva yra stipresnė.” Cs.Laszlo manymu, realesnė svajonė būtų patekti į 2016 metų Europos čempionatą, kuriame pirmą kartą varžysis ne 16, o 24 komandos. „Tai bus šansas Lietuvos rinktinei”, – pabrėžė treneris.

Kvies lietuvius pagalbininkus

Pastaraisiais metais Cs.Laszlo su šeima gyvena Edinburge, kur jį lydėjo bene didžiausia sėkmė per jo karjerą. 2009 metais jo vadovaujama „Hearts” ekipa iškovojo bronzą Škotijos čempionate, o Cs.Laszlo buvo pripažintas geriausiu lygos treneriu. „Hearts” klube vengras dirbo pusantrų metų – tai ilgas laikotarpis Vladimiro Romanovo imperijoje. Sulaukęs teigiamo LFF sprendimo Cs.Laszlo ketina persikelti gyventi į Lietuvą. „Kai dirbau Ugandos treneriu, gyvenau Afrikoje, nes esu įsitikinęs, kad rinktinės treneris turi kiekvieną dieną būti šalia. Jis privalo palaikyti gerus ryšius su žaidėjais, klubais, federacija ir žurnalistais. Rinktinės treneris negali atvykti likus dviem savaitėms iki rungtynių ir peržiūrėjęs 2–3 mačus parinkti sudėtį”, – teigė Cs.Laszlo.

Į kitas komandas nesidairys

Priėmęs Lietuvos pasiūlymą Cs.Laszlo tvirtino, kad nesidairys į kitų klubų pasiūlymus, jei jų pasitaikys. „Kol aš derėjausi su lietuviais, nesikalbėjau nė su vienu klubu, – sakė treneris. – Pasirašęs kontraktą norėčiau susitelkti į darbą su rinktine.” Jis teigė, kad dirbdamas rinktinėje norėtų turėti lietuvių asistentų, nors dar nebuvo galutinai apsisprendęs, kuriuos specialistus kviesti.

Darbo stilius – griežtas

Edinburge su Cs.Laszlo dirbęs Lietuvos rinktinės saugas Saulius Mikoliūnas vengrą įvardijo kaip griežtą trenerį. Taip save apibūdino ir pats Cs.Laszlo: „Manau, jei nesi stiprus psichologiškai, jeigu neturi idėjų ir žinių, negali būti geras treneris. Aš nemėgstu žaisti demokratijos – ypač žaidėjų persirengimo kambaryje. Ten kiekvienas turi žinoti savo vietą. Nesu diktatorius, nes komandoje turime gerbti ir suprasti vienas kitą. Bet kiekvienas privalo žinoti savo pareigas ir jausti atsakomybę. Aš nekopijuoju kitų trenerių ir bandau žengti savo keliu. Esu įsitikinęs, kad dirbant kryptingai galima pasiekti rezultatų. Kad taip įvyktų, treneris turi būti asmenybė. Niekas neis paskui tą, kuris gyvenime nieko nepasiekė. Esu komandinio darbo šalininkas. Asmenybės aikštėje kartais gali padėti nulemti vieno kito mačo baigtį, bet tik tikra komanda laimi varžybas, pasiekia aukštų rezultatų.” Vakar sveikinimus telefonu priiminėjęs treneris dar nežinojo, kada pasirodys Lietuvoje. „Nors aš dar neturiu bilietų į Lietuvą, manau, atvyksiu labai greitai”, – kalbėjo naujasis Lietuvos rinktinės treneris.

Cs.Laszlo – futbolininko ir trenerio – karjera

Gimė ir augo Rumunijoje, šioje šalyje pradėjo ir futbolininko karjerą. Būdamas 20 metų paliko komunistų tada dar valdytą Rumuniją ir persikėlė į Vakarų Vokietiją. Atstovavo menkai žinomoms Vokietijos ir Vengrijos komandoms, kol būdamas 27-erių dėl kelio traumos baigė žaisti futbolą. Trenerio karjerą pradėjo Vokietijoje, kur atsiskleidė vadovaudamas Menchengladbacho „Borussia” jaunimo komandai. 2004–2005 m. dirbo legendinio Vokietijos futbolininko Lotharo Matthäuso asistentu Vengrijos rinktinėje. Tuo pačiu metu treniravo ir Vengrijos komandą „Ferencvarosi”, o paskui „Sopron”. 2005 m. buvo išrinktas geriausiu treneriu Vengrijoje. 2006–2008 m. treniravo Ugandos rinktinę, o 2008 m. tapo Edinburgo „Hearts” treneriu ir po bronzinio sezono buvo pripažintas geriausiu Škotijos lygos treneriu. Išdirbęs 18 mėnesių Vladimiro Romanovo valdomame klube 2010 metų pradžioje buvo atleistas. 2010 m. tapo „Charleroi” klubo treneriu ir Belgijoje dirbo pusmetį.

Painiava dėl pavardės

Csaba Laszlo ar Laszlo Csaba? Vakar tai buvo aktuali tema interneto komentaruose. Ne vieną futbolo mėgėją klaidino tai, kad vengro pavardė yra tokia pati kaip populiarus vengriškas vardas, o kiti painiojosi dėl nežinojimo, kad Vengrijoje įprasta pirma rašyti pavardę, o paskui vardą. Todėl vengrų žiniasklaidoje jis vadinamas Laszlo Csaba. Tokią pačią mįslę 2008 metais sprendė ir škotai, kai Cs.Laszlo atvyko į „Hearts”. Bet kai vengras tapo geriausiu lygos treneriu, jau visi žinojo, kad Csaba – tai vardas, o Laszlo – pavardė.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Sau 19 15:01

Cs.Laszlo: į Lietuvą atvažiuoju tikrai ne pinigų „kalti“
Mindaugas Augustis,
http://sportas.delfi.lt/abroad/cslaszlo ... d=54396517" onclick="window.open(this.href);return false;
2012 m. sausio 19 d. 13:41

Juodo darbo nevengiančio specialisto reputaciją užsitarnavęs vengras Csaba Laszlo kraunasi lagaminus kelionei į Vilnių. „Dirbu nuo aštuntos valandos ryto iki aštuntos vakaro. Nemėgstu tuščiai pliaukšti kaip politikai – tai nėra mano stilius. Aš noriu matyti veiksmus ir jų rezultatą“, – interviu DELFI pareiškė Lietuvos futbolo rinktinės gelbėtoju mėginsiantis tapti treneris, jau planuojantis pirmuosius savo darbus naujoje darbovietėje.

Vengrą pamena kaip ypatingą darboholiką

Trečiadienį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomojo komiteto naujuoju nacionalinės komandos strategu patvirtintas Cs. Laszlo nenusiteikęs švaistyti laiko. „Atvyksiu į Lietuvą galbūt jau šią savaitę ir iškart norėčiau pradėti dirbti – iš pradžių ketinu pasižiūrėti, kaip Lietuvos jaunimo rinktinė žais Sandraugos taurės turnyre Sankt Peterburge“, – DELFI sakė Edinburge gyvenantis 47-erių specialistas, kuris jau dairosi lėktuvo bilieto į Lietuvą. Vokietijos pilietybę turinčio vengro uolumas ir atsidavimas darbui Lietuvoje žinomas gana gerai. „Csaba yra ypatingas darboholikas – tikrai ne toks žmogus, kuris atvažiuoja, dvi valandas patreniruoja ir traukia savais keliais“, – teigė sostinės VMFD „Žalgirio“ klubo sporto direktorius Mindaugas Nikoličius. Būtent jo pastangomis 2008-aisiais tuometis Ugandos nacionalinės rinktinės vairininkas Cs. Laszlo persikėlė į Edinburgo „Hearts“ klubą. Buvęs Škotijos ekipos savininko Vladimiro Romanovo darbuotojas iki šiol nepamiršo, kad, kalbantis su vengru apie darbą „Hearts“ komandoje, Cs. Laszlo dažniausiai minimas žodis buvo „success“ (išvertus iš anglų kalbos – sėkmė). „Tai yra žmogus, kuris aiškiai žino, ko nori, ir visomis išgalėmis siekia savo tikslo. Jam svarbiausia – komandos rezultatas. Be to, Csaba yra patyręs specialistas, sugebantis sutelkti žaidėjus, o jo vedamas treniruočių procesas taip pat yra aukšto lygio. Neveltui dirbdamas Menchengladbacho „Borussia“ klubo jaunimo komandoje jis išaugino kelis Vokietijos rinktinės narius“, – DELFI pasakojo M. Nikoličius.

Nori mesti iššūkį krepšinio hegemonijai

Nors ir būdamas darboholiku, Cs. Laszlo nepamiršta, kad dirigentas be orkestro – tuščias reikalas. Kalbėdamas su DELFI vengras ne sykį pabrėžė, jog jau pačioje darbo pradžioje jo lauks itin atsakingas uždavinys – iš vietinių specialistų suburti solidų rinktinės trenerių štabą. „Noriu susitikti ir pasikalbėti su Lietuvos treneriais, kitais įtakingais žmonėmis, kurie man gali suteikti naudingos informacijos. Tada pradėsime lipdyti kolektyvą, kuris galėtų įgyvendinti mūsų viziją. Būsiu tik viena sudedamoji mechanizmo dalis, todėl man labai svarbu greta turėti žmonių, kurie gerai išmano Lietuvos futbolą“, – dėstė Cs. Laszlo. Jis puikiai žino, kaip iš užsienio atvykusiam strategui reikalinga turėti atramą tarp vietos trenerių – prieš septynerius metus Cs. Laszlo pats dirbo legendinio vokiečio Lotharo Mattheuso asistentu Vengrijos rinktinėje. Vizija, apie kurią kalba dvejų metų sutartį su galimybe ją pratęsti tokiam pačiam laikotarpiui su LFF sudaręs specialistas, apima nacionalinės komandos komplektaciją, jaunimo rinktinių priežiūrą, ryšius su šalies klubais. Anot paties Cs. Laszlo, tik po to seka Lietuvos rinktinės rezultatai artėjančiame atrankos į 2014 metų pasaulio čempionatą cikle. „Futbolas Lietuvoje yra atsidūręs krepšinio užnugaryje. Noriu, kad būtume rimti konkurentai krepšiniui. Žmonės turi jausti pasididžiavimą savo futbolo komanda – to aš ir sieksiu. Nemanau, kad būtų teisinga diskutuoti apie tai, ar Lietuvos rinktinė pateks į 2014 metų pasaulio čempionato finalinį etapą. Žinoma, stengsimės ten prasimušti, tačiau pirmiausia norėsiu aikštėje matyti komandą, turinčią nugalėtojų dvasią ir mokančią pasiekti pergalių. Turime vėl priversti oponentus gerbti Lietuvos rinktinę. Futbolas Lietuvoje turi didžiulių resursų, kuriuos mes turėsime išnaudoti. Kur jie? Žinau, kad Lietuvos jaunimo komandos turi pakankamai talentų, tereikia juos nukreipti tinkama linkme. Be to, visi žaidėjai turi suprasti, kad galimybė apsivilkti nacionalinės rinktinės marškinėlius yra didžiausia įmanoma garbė ir atsakomybė, o ne tik proga sugrįžti į tėvynę trumpoms atostogoms“, – aiškino buvusio rinktinės vyriausiojo trenerio Raimondo Žutauto įpėdinis.

Greito uždarbio tikina nesivaikantis

Finansinių kontrakto su Cs. Laszlo detalių LFF neviešina, apie jas nenoriai kalba ir pats treneris. DELFI paklausus apie uždarbį Lietuvoje, Cs. Laszlo tik nusijuokė. „Klausykite, juk ne piniguose laimė. Žinoma, visiems reikia gauti pajamų, kad galėtų pragyventi. Turiu šeimą, auginu du vaikus, taigi, turiu pakankamai įsipareigojimų. Tačiau aš tikrai nemąstau vien apie kontrakto dydį. Viskas yra labai paprasta: turi sunkiai dirbti tam, kad tave aplankytų sėkmė, o jai iš paskos ateis ir pinigai. Todėl esu labai laimingas, kad galėsiu dirbti ir tobulėti šalyje, kuri nusipelno daugiau nei yra gavusi. Pamenu, kaip dirbau treneriu Budapešto „Ferencvaros“ klube. Vengrijos čempionate užėmėme antrą vietą, prasimušėme į pagrindinį UEFA Čempionų lygos turnyrą. Kai palikau šią ekipą, žaibiškai sulaukiau pelningų pasiūlymų iš Šveicarijos ir Graikijos klubų. Bet tuomet man paskambino agentas ir, nežinia kodėl, užsiminė, kad manimi domisi Ugandos futbolo federacija. Širdyje pajutau, kad tai būtų teisingiausias pasirinkimas – patikėkite, su pinigais jis neturėjo nieko bendro. Panašų jausmą jaučiu ir dabar“, – patikino Cs. Laszlo.

Tobex
Pranešimai: 10895
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Sau 21 12:22

Ligoniui – vengriškas receptas
Publikuota: 11.43 / Autorius: Nerijus Kesminas / 15min.lt


Futbolo legendos prie rinktinės vairo nebus. Bus užsienietis. Lietuvos futbolo federacija pasirinko ne favoritu vadintą Valdą Ivanauską, o vengrą Csabą Laszlo. Ar tai yra gerai? Kol kas vienintelis įmanomas atsakymas – pažiūrėsime.

Dabartinės Lietuvos futbolo rinktinės istorija pernelyg trumpa netgi tam, kad galima būtų ieškoti tendencijų. Galima prisiminti nebent epizodus.

Lietuviai – Algimantas Liubinskas, Benjaminas Zelkevičius. Žmonės, palikę giliausią pėdsaką statistikos analuose ir sirgalių atmintyje. Bent jau todėl, kad ilgiausiai – ir ne po sykį – dirbo komandoje. Ir vienam, ir kitam buvo geresnių laikų, buvo blogesnių. Raimondas Žutautas – gilus pėdsakas sirgalių atmintyje, nes nedaug yra trenerių, kurių komandos nepajėgė įmušti įvarčio Lichtenšteinui per 180 nykaus futbolo beviltiškų minučių.

Užsieniečiai. Tiksliau, užsienietis, nes iki C.Laszlo jis buvo tik vienas – Jose Couceiro. Portugalas, išguitas iš Lietuvos arba pats jos persivalgęs. Žmogus, sutriuškinęs Rumuniją išvykoje, bet pralaimėjęs Fareruose.

Užsienietis – geriau?

Po to, kai paaiškėjo, kad realūs pretendentai į rinktinės trenerio postą yra vengras ir lietuvis, šis klausimas tapo ypač aktualus.

V.Ivanauskas – žvaigždė, gerbiama futbolininkų, iki smulkmenų pažįstanti lietuvišką žaidimo mentalitetą. C.Laszlo – labiau patyręs, daugiau laimėjęs, mažiau kartų per karjerą susimovęs nei kultinis Lietuvoje Ivanas, arba Ivanas Rūstusis, kaip V.Ivanauskas buvo vadinamas Vokietijoje, jį dievinusiame Hamburge.

„Mes nemokėsime užsieniečiui milijono – nesame gruzinai“, – maždaug prieš ketverius metus, kai nacionalinė komanda irgi buvo be trenerio, deklaravo LFF prezidentas Liutauras Varanavičius.

Tada darbą rinktinėje gavo užsienietis – J.Couceiro. Portugalo situacija buvo tokia, kad į milijoną jis negalėjo pretenduoti ir godžiai rijo trupinius, nukritusius nuo bet kurio šeimininko stalo.

„Vengrui pasiūlysime daugiau nei būtų gavę kiti kandidatai, bet mokėsime pagal savo dabartines galimybes.“ Ir šios sentencijos autorius – L.Varanavičius. Tai reiškia, kad milijono ir naujasis treneris negaus.

Kokia bus jo alga? Galima spėlioti. Kalbėta, kad J.Couceiro buvo pasiūlyta 100 tūkstančių eurų per metus. C.Laszlo tikrai neuždirbs mažiau, tačiau buvusios portugalo pajamos – orientyras, siaurinantis erdvę fantazijai tų, kurie bandys spėlioti.

Pasirinkdama V.Ivanauską LFF būtų sutaupiusi. Bet to nepadarė. Apie priežastis irgi galima tik spėlioti. Nors dar sprendimo priėmimo išvakarėse ne vienas LFF vykdomojo komiteto narys teigė, jog yra linkęs palaikyti lietuviško futbolo legendą, trečiadienį, jei tikėtume viešu federacijos pranešimu, visi vieningai pritarė C.Laszlo kandidatūrai.

Kodėl ne V.Ivanauskas?

Galbūt įtakos sprendimui turėjo užkulisiuose sklandantys gandai, kad V.Ivanauskas – ne pats drausmingiausias pasaulio treneris. Kalbama, jog buvo karjeros etapų, kai treneris praleisdavo savo komandos treniruotes.

Ne visada superžvaigždės autoritetas ir komandą suvaldyti padėjo. „Mūsų treniruotėje futbolininkai susimušė. Iki V.Ivanausko komandoje to niekada nebuvo“, – kažkada guodėsi kadaise gyvavusios Vilniaus „Vėtros“ tuometis prezidentas Romas Stašauskas. Kita vertus, gal guodėsi apmaudo skatinamas – V.Ivanauskas iš „Vėtros“ ką tik buvo persikėlęs į „Kauną“.

Gal LFF vadovus išgąsdino katastrofiškas eksperimentas, kuris prasidėjo skiriant R.Žutautą rinktinės treneriu, o baigėsi necenzūrinėmis sirgalių formuluotėmis, skanduotomis per paskutines atrankos į „Euro-2012“ rungtynes Kaune.

V.Ivanauskas, kitaip nei R.Žutautas, į rinktinę būtų atėjęs turėdamas pagrindinio trenerio darbo klubuose ir rinktinėse patirties. Bet patirtis ir sėkmė – ne sinonimai.

Ivanas laimėjo krūvą titulų 2004-aisiais treniruodamas „Kauną“, bet jau kitais metais, vadovaudamas objektyviai stipriausiai šalies komandai, sugebėjo taip sužlugdyti sezono pradžią, kad po trenerio pasitraukimo kauniečiai nebeatsigavo ir šalies pirmenybes pralaimėjo Panevėžio „Ekranui“.

2006 metais V.Ivanauskas baigė sezoną stovėdamas prie Edinburgo „Hearts“ vairo ir iškovojo klubui Škotijos taurę bei šios šalies „Premier“ lygos sidabrą. Bet, kad ir kaip situaciją vertintų „Hearts“ savininkas Vladimiras Romanovas, abejonių nekelia faktas, jog sėkmės pamatus tą sezoną „Tynecastle“ stadione paklojo rudenį varžovus nuo kelio be gailesčio šlavęs, tačiau vėliau dėl sunkiai suprantamų priežasčių atleistas treneris George'as Burley.

Visa kita V.Ivanausko trenerio patirtis – darbas Vokietijoje ar Azerbaidžane, Gargžduose ar Šiauliuose – Heraklio vertais žygdarbiais neįsiminė. Todėl V.Ivanauskas rinktinėje būtų buvęs dar vienas eksperimentas, kurio, nesėkmės atveju, tauta nebūtų supratusi.

Nelengva prašalaičio dalia

Užsieniečiui Lietuvoje lengva nebus. „Kiekvienos šalies mentalitetas skiriasi. Ar užsienietis pritaps ir viską perpras? Šiuo požiūriu, visi užsieniečiai man kelia abejonių“, – dar prieš paskelbiant C.Laszlo rinktinės treneriu samprotavo LFF techninio-metodinio komiteto vadovas Stasys Stankus.

Faktas – S.Stankus užsieniečiais nepasitiki ir turbūt net jų nemėgsta. Kalbėta, kad laikais, kai J.Couceiro treniravo Lietuvos rinktinę ir bandydavo pateikti savo pasiūlymų šalies futbolo vadovams, būtent S.Stankus ilgai nesvarstydamas portugalo projektus grūsdavo į šiukšliadėžę. Suprask, nėra ko įtartinam užsieniečiui, nesuprantančiam lietuviško mentaliteto, lįsti, kur nereikia.

Mūsišką mentalitetą J.Couceiro ne visada suprato ir kitais atvejais. Pavyzdžiui, tada, kai atvykęs į darbo komandiruotę užsienyje, viešbutyje sužinodavo, kad kambarys jam užsakytas, bet neapmokėtas – papurtyk, gerbiamasis, asmeninę piniginę.

Gali kilti klausimas – kodėl C.Laszlo turėtų bijoti S.Stankaus nuomonės? Atsakymas paprastas: futbolo technikai ir metodikai vadovaujantis asmuo užkulisiuose dažniausiai tituluojamas paprastai – pilkasis Lietuvos futbolo kardinolas. O tai reiškia, kad jo nuomonė – ne burbulai vandens paviršiuje.

Diplomatijos meistras

Paguoda lietuvių sirgaliui gali tapti tai, kad nuskandinti C.Laszlo intrigų sūkuriuose – sudėtinga. Kai sunku, jis beveik visada išplaukia. Tai įrodo ir trenerio biografija, ir karjera.

Rumunijoje gimęs vengras Nicolae Ceausescu diktatūros laikais vengriško futbolo rungtynių radijo reportažų klausėsi vogčiomis – užsienio radijo stotys Rumunijoje buvo draudžiamos. 1984-aisiais, būdamas 20-ies, būsimas treneris sugebėjo pase turėdamas turistinę vizą išvykti į Vokietiją ir namo negrįžti. Vėliau C.Laszlo ir Vokietijos piliečiu tapo.

Pagaliau argumentas, kuris aiškiai įrodo, kad naujasis Lietuvos futbolo rinktinės treneris yra beveik nemirtingas – V.Romanovo valdomą „Hearts“ jis treniravo net 18 mėnesių. Rekordas, kuriuo pasigirti negalėtų nė vienas ne tik Edinburgo futbolo klubo, bet ir joks Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos treneris nuo tada, kai sąlygas ėmė diktuoti ekstravagantiško savininko piniginė.

Per pusantrų metų Edinburge C.Laszlo užkariavo Škotiją. 2009-aisiais geriausiu šalies treneriu jį pripažino ir „Premier“ lygos futbolininkai, ir apie čempionatą rašantys žurnalistai. Ketveriais metais anksčiau C.Laszlo tapo geriausiu Vengrijos treneriu, kai su Budapešto „Ferencvaros“ viską, ką įmanoma, laimėjo vidaus varžybose, o UEFA taurės turnyre prasimušė į grupės turnyrą. Likimo ironija: vienas tos grupės varžovas buvo būsimas darbdavys – „Hearts“.

Po bronzinio sezono Škotijoje C.Laszlo smuko į duobę. Tragiškas „Hearts“ startas – ir atleidimo lapelis vos po kelių mėnesių. Nepaisant to, vengras apie V.Romanovą kalba labai pagarbiai. Škotų žiniasklaidos pasiūlytą progą išlieti apmaudą tada, kai pasklido gandai, jog Kauno verslininkas gali palikti Edinburgo futbolo klubą likimo valiai, C.Laszlo kilniaširdiškai praleido, vietoj kritikos papylęs liaupsių klubo vadovui.

Diplomatas, kuriam per karjerą po konflikto darbą palikti teko tik sykį – 2009-aisiais, kai vengras iš Ugandos rinktinės persikėlė į „Hearts“, o afrikiečiai teigė, kad treneris sulaužė kontrakto sąlygas slapčia pradėdamas derybas su škotų klubu.

Ugandoje, vienintelėje šalyje, kurios nacionalinę komandą C.Laszlo yra treniravęs, buvo sėkmės ir nuopuolio. Komanda pirmą kartą per savo istoriją įveikė galingą kaimynę Nigeriją, bet pralaimėjo tokiems varžovams, kaip Lesotas, Beninas ar Tanzanija. Patekti į 2008 metų Afrikos čempionato finalo turnyrą sutrukdė tik prastesnis nei varžovų įvarčių santykis.

Lietuvoje vengras į vietinio futbolo reikalus žada pasinerti visa galva – rūpintis ne tik reprezentacine komanda, bet ir augančiu jos rezervu, nežaisti demokratijos, kurios buvo gerokai per daug rinktinę treniruojant lietuviams – R.Žutautas pats viešai gailėjosi atleidęs vadžias. Būtų gerai, jei žodis taptų kūnu, nes lietuviui norisi tikėti, kad futbolą jis gali žaisti geriau už Lichtenšteino pilietį. Ir jam ne pernelyg svarbu, kas stovi prie rinktinės vairo: lietuvis, portugalas, vengras ar zulusas.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/sportas/fu ... z1k5S1tpat" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________________________
Idomus straipsnis

Tobex
Pranešimai: 10895
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Sau 22 13:19

Lietuvos rinktinės treneris Laszlo: svarbiausia - daug dirbti ir siekti ilgalaikių rezultatų
http://eurofootball.lt/index.php?page=news&id=26031" onclick="window.open(this.href);return false;
2012/01/21 19:07

Lietuvos rinktinė pradeda naują etapą - trečiadienį futbolo federacijos Vykdomasis komitetas treneriu paskyrė vengrą Csaba Laszlo. Strategas džiaugėsi šiuo pasirinkimu, tačiau pripažino, kad laukia daug darbo.

"Džiaugiuosi, kad manimi buvo pasitikėta. Treniruoti Europos rinktinę yra didelis pripažinimas,- savo šalies žiniasklaidai kalbėjo Škotijoje gyvenantis Laszlo. - Sutarties dar nepasirašėme, tą padarysime iki vasario mėnesio, kuomet oficialiai pradėsiu eiti pareigas.

"Jau šį savaitgalį planuoju skristi į Sankt Peterburgą, kur stebėsiu Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinę. Ten susitiksime su federacijos prezidentu."

Tikslas - darnus visų rinktinių žaidimas

Specialistas yra pasiryžęs dirbti ne tik su nacionaline komanda, bet ir talkinti jaunimo treneriams. Norima, kad visų amžių rinktinės demonstruotų to paties stiliaus žaidimą, taip palengvinant futbolininkų galimybes kilti karjeros laiptais.

"Būsiu atsakingas ne tik už pagrindinę rinktinę, bet ir kitas amžiaus grupes,- sakė jis. - Tad svarbiausia yra ilgalaikiai rezultatai. Lietuvos futbolas taip pat turi savo vertybes, tad būčiau arogantiškas, jei atvykęs iš užsienio jų negerbčiau. To tikrai nebus.

"Visiškai nesvarbu, kad dar nebuvau pristatytas Lietuvos žiniasklaidai. Noriu pamatyti jaunus futbolininkus, kurie galbūt įsilies į rinktinę. Kaip ir statant namą, svarbiausia yra pamatai, o tik po to - stogas."

Ir ironiškai pridūrė: "Pirmiausiai reikia dirbti su jaunimu, o po to kalbėti į mikrofoną spaudos konferencijoje."

Tikimasi didelių pergalių

Laszlo taip pat nebuvo nusivylęs atrankos į 2014 metų pasaulio čempionatą grupe, kurioje lietuviai kovos su Graikija, Slovakija, Bosnija ir Hercegovina, Latvija bei Lichtenšteinu.

"Laukia puikus iššūkis. Esame tokioje grupėje, kurioje pasiekti gerų rezultatų nėra neįmanoma,- tikino jis. - Ant popieriaus, be abejo, graikai, slovakai ir bosniai yra stipresni, tačiau būsime pasiryžę atimti taškus iš favoritų, o gal net ir nugalėti."

Kalbama, kad pagrindinis tikslas naujajam treneriui bus kelialapis į 2016 metų Europos čempionato finalinį etapą, kuriame varžysis nebe 16, o 24 komandos. Tiesa, sutartis bus sudaryta pagal principą 2+2 - dvejiems metams su galimybe pratęsti tokiam pat laikotarpiui.

Bendravimo svarba

Vengras pabrėžė, kad norint pasiekti rezultatų būtinas futbolininkų ir trenerio bendravimas. Jis neatmetė galimybės šiek tiek pramokti lietuvių kalbą, kuri leistų tiksliau duoti nurodymus žaidėjams.

"Svarbiausia, kad futbolininkai suprastų, ko reikalauju. Jeigu tai suvoksiu tik aš, būsime pasmerkti nesėkmei. Tuo jau įsitikinau per savo karjerą",- kalbėjo Laszlo.

Anot federacijos vadovų, vengras asistentų planuoja ieškoti tarp lietuvių specialistų. Be to, bus nuolatos palaikomas kontaktas su "A lygos" klubų strategais, jaunimo treneriais.

Tiesa, Laszlo pridūrė: "Trenerių štabe neabejotinai bus vietinis futbolo žmogus, bet kandidatų sąraše yra ir vengrų. Neklauskite pavardžių, nes tai yra derybų objektas."

Turėjo kitų pasiūlymų

Šių metų pradžioje Laszlo buvo sulaukęs pasiūlymo stoti prie Salonikų "Aris" klubo vairo, tačiau konkrečios derybos nevyko. Teigiama, jog to nepanoro pats treneris, laukęs atsakymo iš Lietuvos bei suabejojęs finansine situacija Graikijoje.

Rumunijoje gimęs, Vokietijos pilietybę turintis etninis vengras taip pat pabrėžė savo tautybę: "Turiu vokišką pasą, bet visur, kur gyvenau - Škotijoje, Ugandoje, Belgijoje,- sakiau ir sakysiu, kad esu vengras." Ir nusijuokė: "Rumunu mane laiko tik Budapešte."

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Sau 25 14:44

Csaba Laszlo: Už pažintį su Lietuvos futbolu esu dėkingas Vladimirui Romanovui
Publikuota: 12.11
EuroFootball.lt / http://www.15min.lt/naujiena/sportas/fu ... -24-191936" onclick="window.open(this.href);return false;

Csaba Laszlo tapo antruoju Lietuvos rinktinės treneriu užsieniečiu, tačiau mūsų šalies futbolas jam yra puikiai pažįstamas. To priežastis – vengras aštuoniolika mėnesių vadovavo Škotijos Edinburgo „Hearts“ klubui, kurį valdo verslininkas iš Lietuvos Vladimiras Romanovas.

Puikūs santykiai net pasitraukus iš „Hearts“

Milijonierius prašydavo trenerio peržiūrėti „A lygos“ rungtynių vaizdo įrašus ir pamėginti surasti talentų, kurie galėtų persikelti į šią komandą. Treneris ir pats buvo atvykęs į Lietuvą, kur ieškojo gabių futbolininkų. Nors C.Laszlo po 18 darbo mėnesių buvo atleistas, jo santykiai su V.Romanovu išliko draugiški. Specialistas yra dėkingas, kad darbas su juo padėjo netiesiogiai pasirengti naujam karjeros etapui: vadovavimui rinktinei. „Lietuvos futbolas man nėra naujiena, – Škotijos spaudai pasakojo Edinburge su žmona ir dviem dukterimis gyvenantis C.Laszlo. – Turiu nemažai darbo su lietuviais patirties. Pažįstu daug futbolininkų, taip pat žinau jų mentalitetą ir kultūrą. Stebėjau ir nemažai Lietuvos čempionato rungtynių, nes to norėjo savininkas, ieškojęs potencialių „Hearts“ naujokų.“ „Šiuo metu V.Romanovas neturi jokios įtakos nacionalinės komandos reikalams, nes yra susikoncentravęs ties krepšinio komanda. Nors žmonės mano, kad pykstu ant jo už atleidimą iš darbo, galiu atvirai pareikšti, jog tai netiesa. Mūsų santykiai visuomet buvo geri. Tad turiu būti sąžiningas“, – tęsė naujasis Lietuvos futbolo rinktinės treneris. Ir pridūrė: „Vladimiras pakvietė mane į Škotiją iš Ugandos, ir už tai aš jam dėkingas. Ryšis tarp mūsų nuo pat pradžių buvo geras.“

Jaunas ir ambicingas, bet kartu – patyręs

„Scotsman“ rašo, kad nesunku suprasti, kodėl Lietuvos futbolo federacija (LFF) pasirinko būtent 47 metų C.Laszlo. Nors treneris yra pakankamai jaunas, patirties jam nestinga: nuo darbo Menchengladbacho „Borussia“ jaunimo ekipoje iki Vengrijos grando „Ferencvaros“, nuo Lotharo Matthauso asistento posto Vengrijos rinktinėje iki Ugandos nacionalinės komandos vairo. Konkurse dėl darbo Lietuvoje jis nurungė Valdą Ivanauską, Liudą Rumbutį ir bulgarą Georgį Vasilevą. Kiekvienas kandidatas turės parodyti kažką daugiau, nei iki šiol, jei norės žengti į aikštę, – perspėjo C.Laszlo. Įdomu, kaip rinktinėje seksis Mariui Žaliūkui ir Arvydui Novikovui: dviems futbolininkams, su kuriais Lazlo yra tiesiogiai dirbęs Edinburge. „Be jokių abejonių, nacionalinėje komandoje bus naujų veidų, – kalbėjo vengras. – Mėgstu suteikti šansą jauniems ir talentingiems žaidėjams. Kiekvienas kandidatas turės parodyti kažką daugiau, nei iki šiol, jei norės žengti į aikštę. Reikia suvokti, kad rinktinės marškinėliai nėra dovana – tai aukščiausias lygis, kurį gali pasiekti.“ Jis taip pat teigė: „Žinome, kad A.Novikovas yra talentingas vaikis, bet „Hearts“ ekipoje jis atlieka atsarginio vaidmenį. Kartais pasirodo aikštėje dešimčiai minučių, tačiau to nepakanka. Svarbu, kad Arvydas turėtų daugiau progų pasireikšti, jei norime kalbėti apie rinktinę. M.Žaliūkas, jei nekamuos traumos, figūruos dažniau. Savo amžiuje Marius yra geras žaidėjas, bet reikia stebėti, kaip jam seksis klubinė karjera.“

Vizija – darbas su jaunimu

C.Laszlo pasirašė dviejų metų sutartį su galimybe ją pratęsti tokiam pat laikotarpiui. Pagrindinis tikslas bus ne 2014 metų pasaulio čempionatas, o 2016 metų Europos pirmenybių finalinis etapas. „Kuriamas ilgalaikis projektas, todėl ten praleisiu daug laiko, – pasakojo treneris. – Federacija neprašė garantuoti, kad patektume į pasaulio čempionatą. Puikiai suprantama, kad komanda nėra pasiekusi tokio lygio. Juk praėjusiame cikle pralaimėta Lichtenšteinui. „Euro 2016“ yra realus uždavinys, nes ten varžysis nebe 16, o 24 komandos. Tuomet turėsime šansą.“ „Man priskirta atsakomybė dirbti ir su jaunimo (iki 21 m.) bei jaunių (iki 18 m.) komandomis, kad galėtume kartu plėtoti talentų ugdymo programas. Man tai patinka – manau, jog buvau pasirinktas dėl savo rezultatų su Vokietijos jaunimu. Dirbau Menchengladbache puspenktų metų ir padėjau išugdyti tokius talentus kaip Marcelis Jansenas ir Eugenis Polanski. Turiu patirties ir esu ambicingas. Trokštu, kad Lietuvoje man sektųsi“, – atviravo C.Laszlo.

Ar pateisins „Stebukladario“ pravardę

Vadovaujant Ugandos rinktinei, C.Laszlo vietos specialistai vadino „Stebukladariu“. Tačiau į praeitį vengras nesižvalgo. Su LFF prezidentu Liutauru Varanavičiumi kalbėdamas angliškai, kitais darbuotojais – daugiausiai vokiškai, jis jau jaučia ryšį su mūsų šalimi. Į Lietuvą strategas atvyks ketvirtadienį, bet šeima liks Edinburge. Ten C.Laszlo įsikūrė dirbdamas su „Hearts“, tačiau net ir netekęs darbo neieškojo naujos gyvenamosios vietos. „Daug žmonių klausia, kodėl likau Edinburge, bet iki šiol atsakymo taip ir nebuvau pateikęs, – pasakojo jis. – Priežastis – man patinka matyti, kaip miestas auga. Mano mieste, Budapešte, tramvajui jau 150 metų. Tad noriu Edinburge išvysti pilnai funkcionuojantį tramvajų, bet, ko gero, dar teks luktelėti 15 metų.“

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Sau 28 19:47

C.Laszlo šiandien jau stebėjo Žalgirio - Dainavos rungtynes.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11752
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Vas 13 18:55

Lietuvos futbolo rinktinės trenerių štabas formuojamas nuo nulio?
http://sportas.delfi.lt/abroad/lietuvos ... d=55453457" onclick="window.open(this.href);return false;
Mindaugas Augustis
2012 m. vasario 13 d. 17:21

Naujojo Lietuvos futbolo rinktinės vairininko Csabos Laszlo asistentais dirbs lietuviai. Taip teigia nacionalinės komandos direktorius Robertas Tautkus, pasak kurio, rinktinės trenerių štabas bus suformuotas per šią savaitę. DELFI žiniomis, iki šiol pasiūlymo tęsti darbą reprezentacinėje šalies ekipoje nesulaukė nei vienas iš buvusiam rinktinės strategui Raimondui Žutautui talkinusių specialistų.

Praėjusią savaitę į Lietuvą atvykęs ir Vilniuje įsikūręs Csaba Laszlo su Lietuvos futbolo federacijos (LFF) atstovais intensyviai rikiuoja rinktinės trenerių komandos gretas. „Sprendimai dar nepriimti, kandidatai kalbasi su treneriu (Cs. Laszlo – DELFI), vyksta susitikimai. Bet iki savaitės pabaigos trenerių štabas jau turėtų būti pristatytas visuomenei”, – pirmadienį DELFI sakė R. Tautkus. Anot jo, rinktinės vyriausiasis treneris, kaip ir anksčiau, turės tris padėjėjus, o užsienio žiniasklaidoje minėtos buvusio Cs. Laszlo asistento Budapešto „Ferencvaros“ klube Laszlo Vasso iš Vengrijos pavardės pretendentų sąraše nėra. „Nežinau, iš kur tą vengrą ištraukė. Apie jį bent jau kol kas nekalbėjome. Cs. Laszlo sakė, kad yra numatęs keletą žmonių iš Vengrijos, Škotijos ir Vokietijos, kuriuos norėtų matyti rinktinės žvalgais, padedančiais surinkti informaciją, bet tik tolesnėje ateityje. Kalbant apie asistentus, esame nusprendę, kad jie bus lietuviai. Jeigu vyriausiajam treneriui kažkas netiktų, tuomet žiūrėtume, ką keisti, bet kol kas susitarimas yra toks“, – dėstė R. Tautkus.

Tuo tarpu 2010-2011 metais Lietuvos rinktinei vadovavusiam R. Žutautui talkinę Arminas Narbekovas, Donatas Vencevičius ir Audrius Ramonas DELFI tvirtino iki šiol skambučių iš LFF dėl darbo Cs. Laszlo trenerių korpuse nesulaukę, nors tokios galimybės neatsisakytų. „Jokių pokalbių su federacijos atstovais nebuvo. Ar norėčiau dirbti Cs. Laszlo asistentu? Sunku pasakyti, pirmiausia reikėtų pasikalbėti, pasitarti“, – teigė A. Narbekovas. „Noro darbuotis rinktinėje visą laiką yra, bet ne nuo manęs tai priklauso“, – sakė D. Vencevičius. Jam antrino ir nacionalinės komandos vartininkus treniravęs A. Ramonas. „O kas nenorėtų dirbti rinktinėje?“, – klausimu į klausimą atsakė specialistas.

Potencialiais pretendentais užimti vyriausiojo trenerio asistento pareigas laikomi Valdas Ivanauskas, kuris buvo vienas kandidatų į rinktinės vairininko postą, bei Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) ekipos strategas Vitalijus Stankevičius apie galimybę dirbti su Cs. Laszlo taip pat kalbėjo atsargiai. „Apie viską galima diskutuoti, bet pirmiausia reikia išgirsti pačio Cs. Laszlo nuomonę. Kol kas su manimi apie tai niekas nesikalbėjo“, – sakė V. Ivanauskas. „Turiu sutartį su LFF, pagal kurią turėčiau treniruoti jaunimo rinktinę iki atrankos į Europos čempionatą ciklo pabaigos, ir tęsiu įprastus darbus“, – pažymėjo V. Stankevičius.

gdrs
Pranešimai: 800
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 11:26

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Vas 14 13:34

I.Pankratjevas – C.Laszlo asistentas?

Beveik prieš mėnesį Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės treneriu išrinktas vengras Csaba Laszlo vis dar neturi savo asistentų komandos.

Lietuvos futbolo federacija žadėjo rinktinės trenerių komandą sulipdyti artimiausiu metu. Teigiama, kad C.Laszlo pageidauja turėti tris lietuvius padėjėjus.

Futbolas.lt žiniomis, į vieną iš asistentų vietą šiuo metu svarstoma Igorio Pankratjevo kandidatūra.

46 metų I.Pankratjevas 2007 metais treniravo Lietuvos jaunimo rinktinę, 2010 metais vadovavo Vilniaus „Žalgiriui“, o praėjusį sezoną ėjo „Kauno“ klubo sporto direktoriaus pareigas.

C.Laszlo į Lietuvą atvyko praėjusį ketvirtadienį. Pirmadienį vengrui sukako 48 metai.

Savotiškas C.Laszlo debiutas numatytas vasario 29 dieną, kai Sportimos manieže susitiks šalies B ir jaunimo iki 21 metų rinktinės. Rimtesnis išbandymas trenerio laukia gegužės pabaigoje – tarptautinė draugiška dvikova Ženevoje su Rusija.

http://www.futbolas.lt/naujiena/ipankra ... asistentas" onclick="window.open(this.href);return false;

Tobex
Pranešimai: 10895
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Vas 20 11:20

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Csaba Laszlo: atvykau ne mokyti, atvykau padėti

http://www.15min.lt/naujiena/sportas/fu ... z1muZLBVGC" onclick="window.open(this.href);return false;
Publikuota: 09.23 / Autorius: Nerijus Kesminas / Savaitraštis „15min“


Iš šiurpiomis legendomis apipintos Rumunijai šiais laikais priklausančios Transilvanijos kilęs futbolo treneris Csaba Laszlo 48-ąjį savo gimtadienį vasario 13-ąją atšventė speigo sukaustytame Vilniuje. Tačiau naujojo Lietuvos rinktinės vairininko galvoje – darbas, o ne šventės.

„Nemėgstu gimtadienių. Žinote, kodėl? Todėl, kad po jų kaskart tampi metais vyresnis“, – sako keturiomis – anglų, vokiečių, vengrų ir rumunų – kalbomis laisvai bendraujantis C.Laszlo ir iškart prabyla apie futbolą: „Vakarykštės rungtynės Marijampolėje (jas žaidė „Šiauliai“ ir Pakruojo „Kruoja“) buvo geriausios, kurias mačiau čia iki šiol.“

– Treneri, atvykote į Lietuvą vadovauti rinktinei. Kokie pirmieji įspūdžiai apie šalį?

– Pirmiausia, labai šalta. Visa kita man didele staigmena netapo – kaip ir jūs, esu gimęs Rytų Europoje, todėl žmonių mentalitetas man gerai pažįstamas.

Žinau, kad vos prieš porą dešimtmečių atgavote nepriklausomybę nuo sovietų. Manau, kad Rumunijoje psichologinė ir politinė aplinka iki tol buvo panaši į jūsiškę. Dabar man krenta į akis, kad Lietuvoje daug išsilavinusių žmonių, kurie stengiasi, jog gyvenimas kasdien būtų vis geresnis. Išsikovojote laisvę, o tai reiškia, kad turite stiprų charakterį. Mano darbas – padaryti taip, kad panašų charakterį aikštėje rodytų lietuviai futbolininkai.

– Koks yra Vilnius jūsų akimis?

– Pirmą kartą čia lankiausi prieš keletą metų. Buvau atvykęs ir vėliau. Esu buvęs Kaune, Klaipėdoje, tame miestelyje saloje prie jūros. Nida? Turbūt. Žinau, kad Vilniaus senamiestis – vienas didžiausių Europoje, ir pasakysiu, kad jis tikrai įspūdingas. Man Vilnius panašus į Edinburgą – neįžvelgiu daug skirtumų.

– Kas paskatino jus jau prieš keletą metų aplankyti Lietuvą? Ilsėjotės čia ar dirbote?

– Tuo metu treniravau Edinburgo „Hearts“. Klubo savininkas gyvena Lietuvoje, jis mane neretai kviesdavosi čia, kad aptartume komandos reikalus. Daug bendravome, pažįstu ir Vladimiro Romanovo šeimą.

– V.Romanovas ir dabar yra „Hearts“ savininkas. Ką galėtumėte pasakyti apie jį?

– Jis man buvo geranoriškas. Kai atėjau į komandą, pirmą sezoną „Hearts“ balansavo turnyro lentelės apačioje. Škotijos čempionatą baigėme treti. Antrą sezoną, mano suvokimu, rezultatai taip pat nebuvo tragiški – klupinėjome „Premier“ lygoje, bet iškopėme į taurės turnyro finalą. Mūsų keliai išsiskyrė sezono viduryje – sausį ar vasarį. Dėl to jaučiausi nusivylęs, bet toks trenerio gyvenimas: kartais tave atleidžia dėl blogų rezultatų, kartais – net ir tada, kai rezultatai geri.

Kad ir kaip būtų, visada linkėjau ir V.Romanovui, ir „Hearts“ tik gero. Gyvenime visada laikiausi principo: gerbk žmones, ir jie gerbs tave.

– Ar jūsų šeima jau Vilniuje?

– Ne. Jie atvyks kovą kelioms savaitėms per atostogas. Bėda ta, kad vyresnei dukrai – septyniolika, artėja laikas, kai ji baigs mokyklą, todėl iki to laiko žmona ir abi dukros, matyt, liks Edinburge, kur dabar gyvena. Galima sakyti, kad dabartinė mano šeima – Lietuvos futbolas.

Afrikos pamokos

– Nacionalinės rinktinės treneriu tapote antrą kartą gyvenime. Iki šiol esate treniravęs Ugandos rinktinę.

– Dirbau ir Vengrijos rinktinės trenerio asistentu, pas legendinį vokietį Lotharą Matthaeusą. Iki šiol esu dėkingas jam už suteiktą galimybę, nors pastaruosius porą metų net telefonu nebendravome – jo gyvenimas ir nuo futbolo nutolo, ir šiaip yra pernelyg audringas. Kita vertus, mielai susitikčiau su Lotharu, jei jis rastų tam laiko.

– O Afrika?

– Dabar džiaugiuosi, kad nepraleidau tos gyvenimo suteiktos progos. Tuo metu Vengrijoje dirbau labai sėkmingai – pirmą kartą per Budapešto „Ferencvaros“ istoriją išvedžiau komandą į UEFA turnyro grupės varžybas, buvau išrinktas geriausiu šalies treneriu. Atėjo laikas svarstyti galimybę išbandyti save užsienyje.

Agento tada neturėjau, bet man paskambino vienas ispanas ir paklausė, ar nenorėčiau, kad jis atstovautų man. Pasisiūlė pasiderėti dėl kelių galimų variantų Škotijos ir Šveicarijos klubuose. Sutikau.

Kai paaiškėjo, kad manimi domisi Ugandoje, pirmoji reakcija buvo: „Ką???“. Aišku, žinojau, kur yra ta šalis, bet tik tiek. Paskambinau žmonai, ji irgi išsigando. Bet afrikiečiai atvirai formulavo: situacija tokia, jums galime pasiūlyti tą ir aną, norime, kad padėtis pagerėtų.

Kai atskridome į Ugandą, žmona su dukromis pakeliui iš oro uosto į miestą net pro automobilio langą žiūrėti bijojo. Po poros metų, kai pasakiau, kad keliamės į Edinburgą, reakcija buvo priešinga: tau reikia, tu ir važiuok, mes liekame čia.

Manau, kad iš Afrikos grįžau stipresnis. Ir turtingesnis – kalbu ne apie kišenes, o apie galvą ir širdį. Išmokau dirbti su Afrikos futbolininkais. Ne su tais, kurie daugelį metų žaidžia Europoje, o su vietiniais. Susipažinau su kultūra, kuri neįtikėtinai skiriasi nuo tos, prie kurios buvau įpratęs.

– Afrikos komandos dažnai susiduria su problemomis dėl europiečių trenerių požiūrio. Jie leidžia laiką namuose, pateikdami vis tą patį argumentą: kam man būti Afrikoje, jei dauguma rinktinės žaidėjų rungtyniauja Europos klubuose?

Nesutinku su šia pozicija – šiais laikais, kai yra televizija, vaizdo įrašai, apie žvaigždes gali sužinoti viską. Treneris turėtų būti arti tų, kurie mažiau matomi. Būti šalyje, kurios komandą treniruoja. Tokios pozicijos laikiausi Ugandoje, taip ketinu elgtis ir Lietuvoje.

Vardų magija neveiks

– Ar tai reiškia, kad Lietuvoje jus kiekvieną savaitgalį matysime stadionų tribūnose per A lygos rungtynes?

– Būtinai. Nemėgstu švenčių ir poilsio dienų – man šventė yra futbolas, stadione aš dirbu, bet taip pat ir ilsiuosi. Be to, man reikia matyti jaunus, pergalių alkanus žaidėjus. Žinau apie jūsų rinktinės pastarojo meto rezultatus ir nesu toks kvailas, kad tikėčiau, jog daugelis dalykų pasikeis nekeičiant žmonių.

„Galima sakyti, kad dabartinė mano šeima – Lietuvos futbolas“.

Nesakau, kad patyrusių futbolininkų komandoje nebebus. Be patirties, vien talentu, neišsiversi. Juolab kad tik talento ir nepakanka – įpratau sakyti, jog talento turi būti 30 procentų, kiti 70 – valia ir noras laimėti. Ir, aišku, darbas – juk net ant grindų radęs 100 litų kupiūrą be darbo jos nepasiimsi. Vis tiek reikės pasilenkti.

Tvirtai sakau, kad man nebus svarbios žaidėjų pavardės. Jeigu jau federacija futbolininkui nupirko lėktuvo bilietą, jis čia atskris ne pasimatyti su savo moterimis, giminėmis ar pasimaivyti su rinktinės marškinėliais.

Žaidėjas turės kovoti už savo šalį, už savo tautą, kuri kažkada jam iškovojo galimybę vilkėti šios rinktinės aprangą. Pagaliau prisiminkime emigracijos problemą – manau, kad mūsų pergalės ir tiems žmonėms, kurie ieško geresnių galimybių svetur, būtų stimulas nenusisukti nuo tėvynės.

Atvykau ne mokyti, atvykau padėti. Bet jeigu jau vėliava mano rankose, aplink turės būti žmonės, su kuriais sieksime bendrų tikslų.

– Kaip įvardytumėte tuos tikslus?

– Turėtume pakovoti dėl vietos 2016 metų Europos čempionato finalo turnyre. Neseniai man skambino škotų žurnalistas ir klausė, kokie tikslai keliami 2014-ųjų pasaulio pirmenybių atrankai. Atsakiau: aš nieko nežadu. Labai norėčiau būti Brazilijoje su lietuvių komanda ir darysiu viską, kad taip atsitiktų, bet nieko nežadu, nes esu realistas.

Labai geras dalykas, kurį matau Lietuvoje, – futbolo akademija. Esu daug keliaujantis žmogus, bet man niekur kitur neteko matyti, kad futbolo vadovai taip rūpintųsi panašiu projektu.

Kažkada Vokietijoje dirbau Menchengladbacho „Borussia“ jaunimo akademijos treneriu – ten mano karjera ir prasidėjo. Todėl noriu prižiūrėti – nesakau „kontroliuoti“, tai būtų per stipru – akademijoje vykstančius procesus.

Namo niekas nepradeda statyti nuo stogo – pirmiausia klojami pamatai. Pamatai turėtų būti akademija kartu su stadionais bei futbolo aikštėmis, kurių Lietuvoje dabar trūksta. Nesu iš tų žmonių, kurie sako įžvelgią pozityvių dalykų ten, kur jų nėra. Matau federacijos pastangas padaryti viską, kad Lietuvoje atsirastų reprezentacinis stadionas ir futbolo bazės, bet neišsisukinėdamas tvirtinu, kad dabar situacija prasta.

Taip pat žinau, kad futbolas Lietuvoje turi stiprų varžovą – krepšinį. Nesirengiu konkuruoti – man rūpi mano darbas, o mano darbas yra futbolas. Bet pritraukti daugiau vaikų į savo sporto šakos treniruotes mes galime. Paaiškinsiu, kodėl. Futbolui nereikia krepšio, specifinės dangos ar kitos įrangos – užtenka nedidelio žolės ploto ir kamuolio. Be to, prisiminkime, kaip dauguma žmonių elgiasi vaikystėje – pirmiausia kūdikis spiria kamuolį, o tik po to bando imti į rankas.

2016-ųjų Europos čempionatas galėtų būti strateginis tikslas. Esu girdėjęs, kad Lietuvoje daugelis žmonių futbolą vertina skeptiškai. Bet taip pat matau, jog lietuviai – sėkmės siekianti tauta. Todėl mums reikia dirbti bendrą darbą. Jei bus pergalių, stiprės ir šalies rinktinės reitingas, ir žaidimo įvaizdis. Tuo pat metu gerės ir jaunų futbolininkų galimybės žengti karjeros laiptais. Gerai bus visiems.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/sportas/fu ... z1mucIXJ4y" onclick="window.open(this.href);return false;

geriantis
Pranešimai: 1454
Užsiregistravo: 2010 Geg 25 21:59

Re: Csaba Laszlo - rinktinės vyr. treneris

2012 Vas 20 11:38

Jeigu jau federacija futbolininkui nupirko lėktuvo bilietą, jis čia atskris ne pasimatyti su savo moterimis, giminėmis ar pasimaivyti su rinktinės marškinėliais.
stiprūs žodžiai :) bet ar jam pavyks išgyvendinti šitą tradiciją iš mūsų sportininkų tai dar ne faktas :)

Grįžti į