Anbo
Pranešimai: 7748
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2019 Spa 16 18:50

net jei įskaitys tą techninį pralaimėjimą, "Džiugui" tai nepakenks - vistiek užsimerkęs nugalėtoju taps :)

blinda
Pranešimai: 383
Užsiregistravo: 2016 Vas 10 15:44
Palaikoma komanda: Dziugas

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2019 Spa 17 18:56

Kaip ten su tuo Dziugu yra cempionas jis ar ne,ar yra dar teoriniai sansai netapti cempionu ?

Anbo
Pranešimai: 7748
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2019 Spa 17 19:06

Tai dar kaip suprantu nėra sprendimo dėl rungtynių su Minija. Bet nepergyvenk - Džiugas tikrai bus Pirmos lygos nugalėtojas (ne čempionas) :)

Zemaitiss
Pranešimai: 644
Užsiregistravo: 2014 Vas 06 15:36
Palaikoma komanda: Džiugas

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2019 Spa 17 19:45

uztenka vienu lygiuju..bet realiai kaip pagalvoji jei butu rimtesne turnyrine padetis...galejo liurbiskai susimaut...

Kalinauskas
Pranešimai: 2108
Užsiregistravo: 2014 Sau 25 23:44

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2019 Spa 18 11:20

Dar galima pasidaryti kitų metų A lygos biudžetą, rungtynėse su Pakruoju:-)

Anbo
Pranešimai: 7748
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2019 Gru 04 19:24

ar yra kokių naujienų/gandų dėl Džiugo, ar vyksta ten kas nors?

Senukas
Pranešimai: 1873
Užsiregistravo: 2010 Kov 16 10:27
Palaikoma komanda: Kruoja

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2019 Gru 04 19:26

Kas ten gali vykti gero?kad zaidejai isviksta kitur finansu ner ten :)

Respublik
Pranešimai: 2407
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2019 Gru 27 22:00

"Džiugas" iškovojo pirmą svarbų trofėjų Telšių istorijoje
http://tzinios.lt/dziugas-iskovojo-pirm ... storijoje/

2019 metų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos sezonas pranoko visus Telšių futbolo klubo „Džiugas“ ir jo gerbėjų lūkesčius, nes reprezentacinė komanda tapo I lygos nugalėtoja ir iškovojo teisę varžytis aukščiausiame šalies divizione – A lygoje – 2020-aisiais.

Šį sezoną iškovota pergalė tapo istorinė ne tik klubui, bet ir visam Telšių miestui, nes nė viena Telšiuose iki šiol gyvavusi futbolo komanda nėra tapusi nugalėtoja šiame lygmenyje. O aukščiausiojoje lygoje paskutinį kartą telšiškiai („Mastis“) dalyvavo 1999-aisiais, kas reiškia istorinę galimybę sugrįžti po 20 metų pertraukos.

Čempioniško sezono apžvalga

Prasidėjus pirmenybėms netrukus išryškėjo ir lyderiai, kurie, kaip vėliau paaiškėjo, pirmavo viso sezono metu. Tai buvo Telšių „Džiugo“, Gargždų „Bangos“ ir Kėdainių „Nevėžio“ klubai. Nors didžiąją pirmojo rato dalį turnyro lentelėje pirmavo „Banga“, „Džiugui“ rato pabaigoje pavyko pasivyti ir aplenkti „Bangą“ bei jį užbaigti užėmus pirmąją vietą. Įpusėjus antrajam ratui tapo aišku, jog dėl nugalėtojų vardo greičiausiai kausis šios dvi ekipos. Lemiamoje sezono stadijoje užtikrinčiau sužaidęs „Džiugas“ tarpusavio dvikovoje įveikė „Bangą“ rezultatu 1:0, nepatyrė nė vieno pralaimėjimo ir užtikrintai rinko taškus, o „Banga“ taip pat pralaimėjo Kretingos „Minijai“, „Jonavai“, ir likus dviem turams iki pirmenybių pabaigos paaiškėjo, jog Telšių žaidėjai pasidabins aukso medaliais. Tik po paskutinio turo tapo aišku, jog antroji vieta atiteks „Bangai“. Bronzą išplėšė Vilniaus „Vytis“.

LFF taurės varžybose „Džiugas“ pakartojo geriausią savo pasiekimą ir prasibrovė iki ketvirtfinalio etapo, kur tik po atkaklios kovos ir 11 m baudinių serijos nusileido „Palangai“, rungtyniaujančiai A lygoje.

Komandos lyderiai – telšiškiai

Rezultatyviausias šio sezono futbolininkas „Džiugo“ gretose buvo Andrius Lipskis, įmušęs 17 įvarčių per 26 sužaistas rungtynes. Daugiausia rezultatyvių perdavimų atliko Rokas Lazdinauskas ir A. Lipskis – po 8. Naudingiausiu komandos žaidėju buvo išrinktas Davydas Arlauskis, o daugiausia minučių šiame sezone sužaidė Konstantinas Šulcas.

Verta paminėti, jog keturi žaidėjai šiame sezone sužaidė šimtąsias rungtynes gindami „Džiugo“ garbę – tai A. Lipskis, D. Arlauskis, Tomas Rapalavičius ir Adomas Mika.

Futbolo klubo „Džiugas“ direktorius Martynas Armalis didžiuojasi sprendimu patikėti ekipos vairą karjerą tik baigusiam 35-erių specialistui Mariui Šlutai, kuris atėjo su didele motyvacija, įdiegė naujovių, palaikė drausmę ir suvaldė gerai sukomplektuotą komandą.

Žingsnis į priekį – ir vaikų ugdymo srityje

Lietuvos futbolo federacija 2019 metais pasirašė bendradarbiavimo sutartį su garsiu ir nemažai aukščiausios klasės futbolininkų išugdžiusiu Briuselio RSCA „Anderlecht“ klubu dėl jų akademijos jaunimo ugdymo sistemos integravimo Lietuvos klubuose. Sutartis galios iki 2022 metų su galimybe pratęsti ją dar dvejiems metams. Šią RSCA programą savo sistemoje jau įdiegė ir „Džiugas“. Iš viso projekte dalyvauja 18 atrinktų klubų ir akademijų, kurios naudojasi RSCA teikiama medžiaga ir treniruočių proceso valdymo įrankio platforma „ProSoccerData“. Jaunimo ugdymo programa skirta 6–18 m. amžiaus futbolininkams. Programos veikimas ir treniruočių procesas Lietuvoje yra stebimas už ją atsakingų ir patirtį turinčių darbuotojų, kad visi sėkmingai dirbtų tinkama linkme. Telšių klubo techninis direktorius A. Lipskis pažymėjo, kad tai yra neįkainojamas įrankis, kuris lengvina trenerių darbą, kaupia kiekvieno vaiko individualią statistiką, leidžia analizuoti progresą ir pagaliau vyksta struktūrizuotas bei sisteminis darbas visose grupėse. Kiek greitai treneriai sugebės įsisavinti, tiek parengimo efektyvumo lygis kils.

Šiuo metu klube sportuoja per 230 vaikų, yra 13 vaikų grupių bei dublerinė B ekipa, šiemet suaugusiųjų LFF II lygoje užėmusi penktąją vietą. Su komandomis dirba devyni treneriai ir keletas asistentų, dauguma grupių turi po du trenerius. Pastarieji taip pat kelia savo kvalifikaciją: šiuo metu vienas treneris dalyvauja UEFA C licencijos kursuose, trys siekia UEFA B licencijos, o vyr. treneris M. Šluta pradės UEFA A kursus. Klubas nuolat ieško galimybių visose grupėse turėti po du trenerius, kurie kiekvienoje treniruotėje galėtų skirti didesnį dėmesį vaikams, reikalautų kokybės ir intensyvumo.

Be to, kad trūksta asistentų, siekdamas RSCA programoje nustatytų kriterijų ir tinkamesnio žaidėjų parengimo, klubas labiausiai svajoja į struktūrą integruoti visavertiškai dirbančius kineziterapeutą ir fizinio rengimo trenerį, kurie neišvengiami šiuolaikiniame sporte ir būtų didžiulė paskata bei pagalba jauniesiems sportininkams.

Didžiausias rūpestis – 2020 metų biudžeto formavimo, licencijavimo ir komandos komplektavimo terminai

„Pergalės džiaugsmas greit išsisklaidė, nes iškart pradėjome rūpintis, kiek pajėgūs esame pasiruošti kitiems metams, kiek visi suinteresuoti kartu surėmę pečius mums padėti siekti naujų tikslų ir didžiuotis klubu žengiant profesionaliu keliu“, – „Telšių ŽINIOMS“ atviravo futbolo klubo „Džiugas“ direktorius.
M. Armalis, atgaivinęs futbolo tradicijas Telšiuose, puikiai pamena, kaip prieš penkerius metus pristatydamas naujai kuriamo klubo planus ruošė prezentaciją. Vienoje dalyje jis pažymėjo, jog nuo žemiausios pakopos – LFF II lygos – startavusi komanda 2019–2020 metais turėtų pasiekti A lygą. Ir futbolininkai neatsiliko nuo vadovo nubrėžto grafiko: du pastaruosius sezonus iš eilės penktojoje vietoje likdavęs „Džiugas“ šį sezoną iškovojęs pirmąją vietą į aukščiausiąjį divizioną patenka sportiniu principu.

Pasak direktoriaus, šio sezono klubo biudžetas iš viso siekė apie 125 tūkst. eurų, Savivaldybės parama sudarė 55 tūkst. eurų, tačiau tikimasi papildomų 5 tūkst. eurų, kurie buvo žadėti nuo sezono pradžios teikiant projektą dėl 60 tūkst. Eur prisidėjimo, bet pasibaigus sezonui atsakymo laukiama.

Minimalus reikalavimas A lygos klubų piniginėms – 300 tūkst. eurų. Klubas nevėluodamas jau pradėjo licencijavimo procesą dėl A lygos, bet galutiniai sprendimai dėl galimybių dalyvauti, matyt, paaiškės vėliau. M. Armalis sakė, kad klubas sulaukė Telšių rajono savivaldybės garantijų dėl minimalaus 100 tūkst. eurų prisidėjimo 2020 metais, kas yra geras ženklas atsispyrimui, tačiau artimiausiu laiku būtina suderinti bent 3 metų finansavimo planą, kad galėtų siekti ilgalaikių tikslų, nes futbolo rezultatai pasiekiami ne per vieną sezoną. Papildomai reikia surinkti apie 70 proc. iki minimalaus poreikio sumos, ko šiuo metu siekiama.

„Žmonės stebisi: kaip galima iškovoti kelialapį ir juo nepasinaudoti? Bet kai lėšų iki šiol trūksta net su čempioniškos sudėties komandos nariais atsiskaityti, visiškai natūralu, kad atsargiai į tai žiūrime. Tikrai norėtume eiti pirmyn, nes tai bet kokios strategijos tikslas. Tas kelias veda į kokybę ir profesionalumą, iš ko galima tikėtis grąžos. Sugrąžinome futbolui populiarumą Telšiuose, ir drįstu pasakyti, kad tapome sporto šaka „numeris vienas“, įvertinus sportuojančiųjų masiškumą, vykdomus projektus, rezultatus ir veikiančią struktūrą, bet to nepakanka, jei norime, kad lydėtų sėkmė. Turime nebijoti žengti toliau, juolab kad turime bazes, vaikų „piramidę“ ir būsime vieninteliai Šiaurės Vakarų Lietuvos atstovai“, – mąstė klubo direktorius.

Ne tik puikios galimybės, bet ir iššūkiai

Pirmiausia klubo vadovas pažymi, kad sportiniu principu iškovota teisė – garbė miestui ir galimybė klubui būti dar labiau matomam ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Dalyvaujant profesionalų lygoje keliamas bendras klubo lygis ir gerinamas įvaizdis, kas atveria puikesnes galimybes futbolo rinkai parodyti perspektyvius akademijos žaidėjus. Dalyvaudamas aukščiausiajame divizione, kuris transliuojamas Lietuvos mastu ir nuolat sulaukia žiniasklaidos dėmesio, klubas tampa gerokai patrauklesnis bet kuriam rėmėjui ir investuotojui. O svarbiausias sėkmingai vystomo projekto tikslas – vieną dieną iškovoti galimybę patekti į UEFA Europos lygų atrankų etapus, kurie dovanotų miestui neįkainojamą šventę, o finansinis skatinimas padėtų klubui gyvuoti.

„Šiuo metu dedame visas pastangas, kad aplinka suprastų viso to prasmę ir perspektyvas, aktyviai ieškome investuotojų ir naujų partnerių. Atliekame daug pristatymų ir jau vedame derybas su keletu didelių įmonių už Telšių rajono ribų, kurių įsitraukimas ne tik padėtų jaustis tvirčiau ruošiantis ateinančiam sezonui, bet ir, tikėtina, atvertų naujų ryšių galimybes. Šiandien kiekvieno prisidėjimas yra labai svarbus, todėl siekiame kuo plačiau ir su kiekvienu individualiai kalbėti, svarstome net keisti pavadinimą, jeigu to prireiktų“, – sakė direktorius. Jo teigimu, kyla kitas klausimas: ar tas minimalus biudžetas leis mums būti konkurencingiems? Turbūt ne, bet pirmą sezoną tikslas bus išsilaikyti, o biudžeto augimui ribų nėra, jei nori geresnių futbolo rezultatų.

Sprendžiamų klausimų yra ir daugiau. 2016 metais rekonstruotas Telšių stadionas neturi įprasto šiuolaikiniams stadionams, taip pat A lygai būtino dirbtinio apšvietimo (pagal reikalavimus turi būti įrengta bent 830 lux apšvietimo sistema ir generatorius nutrūkus pagrindiniam elektros tiekimui), kurio įrengimas, skirtingais duomenimis, kainuotų ne mažiau kaip 200 tūkst. eurų. Pačiam klubui tokia suma – neįkandama. Pasak M. Armalio, apšvietimas nėra tik „reikalavimo klausimas“, tai įvykdžius pagaliau būtų užbaigtas stadiono projektas ir stadionui suteikta UEFA II kategorija. Toks stadionas turėtų ir ekonominę naudą: pagal bet kokią Europos praktiką ir statistiką rungtynės vakarais organizuojamos siekiant pritraukti daugiau gerbėjų į stadionus, o žiūrovams namie po darbo patogiau stebėti transliacijas. Taip pat atsivertų galimybės nesitaikant prie riboto vasaros laiko kasmet pritraukti Europos lygio futbolo rungtynių, populiarinant Telšių miestą ir futbolą ne tik Lietuvoje.

Atsiradus apšvietimui LFF yra įsipareigojusi kasmet skirti jaunimo ir (ar) moterų rinktinių Europos čempionatų atrankos etapų rungtynes, o su išbandymu, kai 2017 m. žaidė Lietuvos U21 rinktinė su Farerų salomis, jau puikiai susitvarkyta.

Klubas nori nuolat augti ne tik sporto srityje dėl tiesioginių rezultatų, bet ir kaip organizacija, ieškodamas individualių pasiūlymų partneriams. Klubas dėkoja ypatingiems savo sirgaliams, rėmėjams ir partneriams, buvusiems kartu šį auksinį sezoną! Taip pat visus kviečia įsijungti į partnerių gretas ir kartu sutelkus jėgas palaikyti naujame etape.

Anbo
Pranešimai: 7748
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2019 Gru 28 11:50

Labai tikiuosi kad surinks tą minimalų biudžetą. Gaila kad kai rekonstravo stadioną apšvietimo neįrengė, dabar gali užtrukti ir kelis metus kol suras lėšų ir padarys.

Zemaitiss
Pranešimai: 644
Užsiregistravo: 2014 Vas 06 15:36
Palaikoma komanda: Džiugas

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2020 Sau 10 11:02

Stai tokia zinute veidaknygeje... "Džiugo" futbolininkai pasiruošimą ateinančiam sezonui pradės jau sausio 13 dieną.Sausio 25, vasario 1, 8, 15 dienomis "Džiugas" žais kontrolines rungtynes. Dar dvi rungtynės numatomos vasario 22 arba 23 bei kovo 1 dienomis. Siauliai,Banga,Riteriai,Nevezis ir ?,?.
Pagal tai kada pradetas pasiruosimas panasu,kad irgi ruosiasi A lygai.

šiaip
Pranešimai: 3432
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 17:49

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2020 Sau 10 11:12

Tai vietiniai mažiau žino nei kituose miestuose :) Kad Džiugas ruošiasi A lygai buvo aišku jau gruodžio mėnesį. Ypač, kai savivaldybė pasižadėjo duoti didesnę paramą nei iki tol.

Zemaitiss
Pranešimai: 644
Užsiregistravo: 2014 Vas 06 15:36
Palaikoma komanda: Džiugas

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2020 Sau 10 11:41

Retai ka afisuoju kas neoficialu...:)

Makenzis
Pranešimai: 6149
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2020 Sau 10 11:42

Tai vietiniai mažiau žino nei kituose miestuose :) Kad Džiugas ruošiasi A lygai buvo aišku jau gruodžio mėnesį. Ypač, kai savivaldybė pasižadėjo duoti didesnę paramą nei iki tol.
Pažadų ant duonos neužsitepsi.... :roll: Pinigas turi būti kišenėje ir reikia viską iki cento suskaičiuoti. Tie, kurie elgiasi su pinigais lyg su karšta bulve, labai greitai išnyksta iš futbolo žemėlapio.

Tobex
Pranešimai: 7536
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2020 Sau 19 11:13

„Džiugas“ išsaugojo tris svarbius futbolininkus
http://www.fcdziugas.lt/dziugas-issaugo ... olininkus/

Pasiruošimą ateinančiam sezonui jau pradėjęs Telšių „Džiugas“ išsaugojo tris svarbius futbolininkus.

Ateinančiame sezone vilkint „Džiugo“ marškinėlius ir toliau matysime Davydą Arlauskį, Tomą Rapalavičių bei ukrainietį Konstantiną Šulcą. Davydas praėjusiame sezone buvo vienas kertinių „Džiugo“ žaidėjų, per 25 rungtynes įmušęs 13 įvarčių. Tomas Rapalavičius buvo vienas svarbiausių žaidėjų gynybinėje linijoje ir I lygoje sužaidė 27 rungtynes bei pasižymėjo vienu įvarčiu, tuo tarpu įprastai krašto gynėjo, tačiau praėjusiame sezone ir centro gynėjo pozicijoje adaptavęsis Konstantinas Šulcas praėjusiame sezone sužaidė 28 rungtynes ir įmušė 4 įvarčius.

Jau žinoma, jog kitame sezone „Džiugo“ gretose nebebus Skirmanto Rakausko. Pastarasis jau prisijungė prie Gargždų „Bangos“ ekipos. Praėjusiame I lygos sezone per 25 rungtynes Skirmantas įmušė 7 įvarčius. Klubas dėkoja žaidėjui už svarų indėlį praėjusiame sezone ir linki sėkmės ateityje.

Taip pat paaiškėjo paskutiniai „Džiugo“ varžovai pasiruošimo cikle. Vasario 22 dieną Kaune laukia draugiškos rungtynės su Kauno „Žalgirio“ klubu, o vasario 29 dieną – Telšiuose su FK „Jonavos“ ekipa.

Artimiausios draugiškos rungtynės laukia jau sausio 25 dieną – į Telšius atvyks FA „Šiaulių“ ekipa.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10889
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: FC DŽIUGAS (Telšiai)

2020 Sau 21 19:07

Peržiūroje Marius Paukštė („Palanga“), Vladislavas Kaborda („Palanga“), Yudai Koike („Kupiškis“).

Grįžti į