...

Re: III turas

2012 Lap 02 15:44

"General Financing A lygos" III turas: "Sūduva" ir toliau nesustabdoma

Paulius Jakelis, Futbolo.tv

Savaitgalį Lietuvoje buvo žaidžiamos „General Financing A lygos" trečiojo turo rungtynės. Centriniame susitikime Marijampolėje vietos „Sūduva" nepasigailėjo „Šiaulių" (4:1) ir į savo sąskaitą įsirašė eilinę pergalę. Ir toliau čempionate ryškiai spindi škoto Callumo Ellioto žvaigždė - dar vienas tikslus VMFD „Žalgirio" legionieriaus smūgis užtikrino žalgiriečiams jau devintąjį tašką - 1:0 įveikta „Kruoja".

Šiame ture taip pat galingai pasirodė Panevėžio „Ekranas", kuris net 5:0 nepaliko vilčių Tauragės „Taurui". Savo ruožtu „Bangos" ir REO bei „Atlanto" ir „Dainavos" dvikovose nugalėtojas nepaaiškėjo.

...

Re: III turas

2012 Lap 02 15:45

KRUOJA 0 - 1 ŽALGIRIS
3 JORNADA, 2012 03 24

Kruoja (Pakruojis) - Žalgiris (Vilnius) 0:1 (0:0)
Teisėjas: V.Vasiliauskas (Telšiai), 350 žiūrovų
Įvarčiai: 76 min. C.Elliot („Žalgiris")
Įspėjimai: 70 min. V.Čistjakovs, 75 min. D.Petrauskas („Kruoja"); 7 min. K.Urbaitis („Žalgiris")


Trečiasis turas startavo Panevėžyje, kur šeimininkų teisėmis Pakruojo „Kruoja" priėmė vieną pirmenybių favoritų VMFD „Žalgirį". Nors svečiai iš sostinės kiek ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau sukurti itin aštrių epizodų prie varžovų vartų šiems niekaip nesisekė. Būtent „Kruoja" pirmame kėlinyje turėjo du gerus šansus, tačiau po Artūro Žulpos smūgio galva kamuolį atmušė vartininkas, o Tomas Miklinevičius iš dešimties metrų smūgiavo tiesiai į Marių Rapalį.

Po pertraukos „Žalgiris" kuriam laikui perėmė iniciatyvą ir kelis kartus buvo arti įvarčio, tačiau žaidybinę iniciatyvą turėjo neilgai. Tik fortūnos dėka „Kruoja" neišsiveržė į priekį - vienoje situacijoje „Žalgirio" žaidėjas kamuolį išmušė jau nuo savo vartų linijos.

Šioje įnirtingoje kovoje viską lėmė vienas epizodas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko C.Elliotas. 76-ąją minutę jis atsidūrė laiku ir vietoje, tiksliai pataisė komandos draugo smūgiuotą kamuolį ir pasinaudojo tuo, jog Maris Eltermanis jį atmušė prieš save - 1:0. Per likusį laiką „Kruoja" išsigelbėti nespėjo, nors šansą turėjo. Donato Petrausko smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

Aidint finaliniam švilpukui - dar viena „Žalgirio" pergalė ir jau šeštasis C.Ellioto įvartis per trejas rungtynes.
Paskutinį kartą redagavo 1 .... Iš viso redaguota 2012 kartus.

...

Re: III turas

2012 Lap 02 15:47

SŪDUVA 4 - 1 ŠIAULIAI
3 JORNADA, 2012 03 24

Centrinis trečiojo turo mačas neabejotinai vyko Marijampolėje, kur susitiko pernai trečiąją ir ketvirtąją vietą užimančios bei šiemet po dvi pergales nuskynusios komandos. Buvo akivaizdu, jog vienos ekipos pergalių serija nutrūks. Ir nutrūko.. O veikiausiai labiausiai futbolo ekspertus nustebinti turėjo tai, jog susirinkę aistruoliai tikros intrigos taip ir neišvydo.
Penkioliktąją minutę „Šiauliai" pelnė įvartį - po perdavimo iš krašto Artūras Rimkevičius kamuolį nukreipė į artimąjį kampą. Vis tik rungtynių arbitras įžvelgė nuošalę ir įvarčio neįskaitė. Neilgai trukus „Šiauliai" jau atsilikinėjo 0:2.

Pirma po tobulo Rafaelio Ledesmos perdavimo į vartus nesiryžo smūgiuoti Andrius Urbšys, tačiau futbolininkas sugebėjo atlikti gerą perdavimą Ričardui Beniušiui, kuris galva smūgiavo jau į tuščius vartus (1:0). Neilgai trukus persvaros įtvirtinti iš puikios padėties nesugebėjo A.Urbšys, tačiau subyrėjusią „Šiaulių" gynybą jo vietoje į šipulius sudaužė techniškai pasižymėjęs Tadas Eliošius (2:0).

Iš karto po pertraukos aštrumo priekyje stokojusius „Šiaulius" nubaudė ir A.Urbšys, sulaukęs itin tikslaus Mariaus Šoblinsko perdavimo iš dešiniojo krašto (3:0).

Vis tik akimirkai saulės miesto atstovų viltis buvo atgaivinęs Marius Bezykornovas, kuris 70-ąją minutę iš 30 metrų baudos smūgiu privertė kapituliuoti Džiugą Bartkų. Po šio epizodo svečiai netgi perėmė iniciatyvą ir viskas galėjo pakrypti kitaip, jei A.Rimkevičius būtų išnaudojęs turėtą gerą progą. Tačiau neišnaudojo.

Visai priešingai nei „Sūduva" - po keitimo aikštėje pasirodęs Craigas Thomsonas mačo gale suklaidino varžovą, atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę įkertančiam, taip po keitimo aikštėje atsidūrusiam Povilui Lukšiui, kurį varžovai sustabdė pražanga. Skirtą 11 metrų baudinį realizavo pats P.Lukšys. Galutinis rezultatas viską pasakantis - „Sūduva" 4:1 „Šiauliai". Per tris turus marijampoliečiai pelnė jau 11 įvarčių.

Tai buvo pirmoji „Sūduvos" pergalė prieš „Šiaulius" čempionate po dviejų metų pertraukos ir aštuonerių rungtynių iš eilės.


Sūduva (Marijampolė) - Šiauliai (Šiauliai) 4:1 (2:0)
Teisėjas: E.Gaigalas (Klaipėda), 1400 žiūrovų
Įvarčiai: 24 min. R.Beniušis, 26 min. T.Eliošius, 48 min. A.Urbšys, 88 min. (iš 11m.) P.Lukšys („Sūduva"); 70 min. M.Bezykornovas („Šiauliai")
Įspėjimai: 48 min. A.Urbšys, 79 min. V.Borovskij, 81 min. V.Slavickas („Sūduva"); 45 min. I.Kozlovs, 68 min. A.Bartkus, 74 min. P.Lunskis („Šiauliai")

...

Re: III turas

2012 Lap 02 15:49

EKRANAS 5 - 0 TAURAS
3 JORNADA, 2012 03 25

Silpnai startavęs „Tauras" pozicijų nepagerino ir po rungtynių su Panevėžio „Ekranu". Nors pirmasis kėlinys iš „Tauro" pusės vietomis netgi buvo visai neprastas, būtent „Ekranas" turėjo kur kas daugiau galimybių įvarčiams pasiekti. Nors daug progų buvo iššvaistyta, 20-ąją minutę Marko Andjelkovičius labai gražiu smūgiu iš 20 metrų pelnė vienintelį įvartį pirmoje mačo pusėje.

Po pertraukos scenarijus nesikeitė - „Ekranas" dominavo, o „Tauras" stengėsi kontratakuoti. Blankokai šiame susitikime atrodė keturi italai, rungtynes pradėję startinėje Tauragės klubo sudėtyje, o kuriančiuose veiksmuose „Tauro" gretose dažniausiai pro teigiamą prizmę matėsi vienintelis Marius Kižys.

Būtent šis saugas sukūrę tobulą šansą atstatyti pusiausvyrą Vladui Petkevičiui, kuris atsidūręs vienas prieš Emilijų Zubą šio ne tik nepergudravo, bet ir smūgiavo aukštai virš vartų. „Ekranas" to neatleido ir mačo antroje pusėje surengė tikrą įvarčių fiestą: 62-ąją minutę iš arti pergalę įtvirtino Aurimas Vertelis (2:0), po dešimties minučių smūgiu iš arti pasižymėjo Mantas Savėnas, 84-ąją - po šiurkščios svečių klaidos vos po keitimo aikštėje pasirodęs Vytautas Lukša. Ir tai dar nebuvo viskas, paskutinėmis minutėmis savo įvarčio sulaukė ir vidurio gynėjas Mantas Samusiovas. Aidint teisėjo švilpukui - sutriuškinimas 5:0.

Ekranas (Panevėžys) - Tauras (Tauragė) 5:0 (1:0)
Teisėjas: A.Kancleris (Klaipėda), 1100 žiūrovų
Įvarčiai: 20 min. M.Andelkovič, 62 min. A.Vertelis, 73 min. M.Savėnas, 84 min. V.Lukša, 88 min. M.Samusiovas („Ekranas")
Įspėjimai: 71 min. A.Kučys, 76 min. A.Fofana („Ekranas"); 26 min. E.Auryla, 75 min. M.Perra („Tauras")

...

Re: III turas

2012 Lap 02 15:51

BANGA 2 - 2 REO
3 JORNADA, 2012 03 25

Istorinį pirmąjį tašką A lygoje sekmadienį į savo sąskaitą įsirašė debiutantai Vilniaus REO futbolininkai, nervingose rungtynėse sužaidę lygiosiomis su Gargždų „Banga". Šios rungtynės itin įdomios buvo dar ir dėl to, jog nemažai buvusių „Bangos" žaidėjų tarpsezonyje persikėlė į REO.

Viskas „Bangai" prasidėjo gražiai ir jau 12-ąją minutę aistruoliai išvydo reto grožio įvartį. Serge Tatiefangas vienu lietimu iš 23 metrų pasiuntė kamuolį į vartų devyniukę (1:0). Aikštės viduryje dominavusi „Banga", rodės, kontroliuoja situaciją, tačiau vienas neapdairus epizodas ir REO atstatė pusiausvyrą. 23-ąją minutę Ronaldas Solominas baudos aikštelės viduryje sulaukė kamuolio ir nuginklavo Vitalijų Mirnyi (1:1). Iki pat pertraukos aikštėje vyko įnirtinga kova, tačiau daugiau įvarčių susirinkę aistruoliai neišvydo.

Po pertraukos įtampa nenumaldomai augo. „Banga" ir toliau kiek ilgiau laikė kamuolį, kiek pavojingiau atakavo, tačiau REO nesnaudė ir taip pat sukūrė geras pusproges. Gana netikėtai 67-ąją minutę svečiai išsiveržė į priekį. Šį kartą tiesiog puikiai sužaidė puolėjas Mindaugas Grigalevičius, kuris gana beviltiškoje situacijoje sugebėjo išsaugoti kamuolį aikštėje, baudos aikštelės prieigose išmaudė varžovą ir atliko tobulą perdavimą Jevgenijui Morozui, kuriam beliko kyštelti koją ir pasiųsti kamuolį į tuščius vartus. 2:1 ir debiutantai priekyje.

Tikra mačo kulminacija virto antroji antrojo kėlinio dalis. 72-ąją minutę į REO vartus buvo skirtas jau trečiasis 11 metrų baudinys šiame sezone, o prie kamuolio stojo gerai į žaidimą po keitimo „Bangos" komandoje įsiliejęs Mandinho. Brazilui smūgis nepavyko ir Valdas Jakimavičius kamuolį sugavo. Stengdamasis desperatiškai padėti savo komandai, brazilas koja intuityviai pabandė išmušti kamuolį iš vartininko rankų, už ką buvo nubaustas raudona kortele.

Nepaisant to, likę dešimtyje „Bangos" futbolininkai atrodė geriau ir 76-ąją minutę netruko išlyginti rezultatą. Į aikštę po traumos sugrįžęs Aurelijus Staponka eilinį kartą įrodė, kodėl prie varžovų vartų yra itin pavojingas (2:2). Jau per pridėtą teisėjo laiką tas pats A.Staponka galėjo tapti didvyriu, vis tik atsidūręs prieš vartininką jo nepergudravo. Finaliniam švilpukui aidint - kovingos lygiosios tikroje dramoje 2:2.

Banga (Gargždai) - REO (Vilnius) 2:2 (1:1)
Teisėjas: D.Petraška (Ukmergė), 800 žiūrovų
Įvarčiai: 12 min. S.Tatiefang, 76 min. A.Staponka („Banga"); 23 min. R.Solomin, 67 min. J.Moroz („REO"); 72 min. A.dos Santos (neįmušė 11m. baudinio) („Banga")
Įspėjimai: 7 min. A.Ostap, 22 min. D.Padaigis („Banga"); 52 min. A.Lipskis, 71 min. V.Ivanov („REO")
Pašalinimai: 72 min. A.dos Santos („Banga")

...

Re: III turas

2012 Lap 02 15:53

ATLANTAS 0 - 0 DAINAVA
3 JORNADA, 2012 03 25

Po itin prastų rungtynių Vilniuje Klaipėdos „Atlantas" stebėtinai greitai atsigavo ir su Alytaus „Dainava" kovojo netikėtai lygiai ir pagirtinai. Net ir be kelių ekipos lyderių žaidę „Atlanto" futbolininkai visas 90 minučių varžovams niekuo nenusileido ir netgi galėjo iškovoti pergalę.

Tiek vienai, tiek kitai ekipai trims taškams pasiekti šiame mače pritrūko vieno - aštrumo puolime. Ekipos žaidė daugiau gynybinį futbolą, o gynėjai su savo užduotimis tvarkėsi tiesiog puikiai. „Dainava" per visą mačo laiką tesukūrė vieną šimtaprocentę situaciją, tačiau ir joje tikslo nepasiekė - Arsenijaus Buinickio smūgiuotas kamuolys praskriejo visai greta vartų.

„Atlantas" pasižymėti bene geriausius šansus turėjo pirmame kėlinyje po kampinių, kai į akis „Dainavos" vartų sargui Aurimui Dubickui itin nemaloniai švietė saulė ir šis kelis kartus po standartinių padėčių sužaidė neryžtingai.

Atlantas (Klaipėda) - Dainava (Alytus) 0:0 (0:0)
Teisėjas: J.Paškovskis (Vilnius), 200 žiūrovų
Įvarčiai: nėra
Įspėjimai: 37 min. E.Užkuraitis („Atlantas"); 23 min. R.Kliukoitis, 73 min. V.Baranovskij („Dainava")

...

Re: III turas

2012 Lap 02 16:00

1 ŽALGIRIS 3 3 0 0 10-1 9
2 SŪDUVA 3 3 0 0 11-3 9
3 EKRANAS 3 2 0 1 7-3 6
4 ŠIAULIAI 3 2 0 1 6-5 6
5 DAINAVA 3 1 2 0 3-2 5
6 KRUOJA 3 1 0 2 2-3 3
7 BANGA 3 0 2 1 3-4 2
8 REO 3 0 1 2 4-6 1
9 ATLANTAS 3 0 1 2 0-10 1
10 TAURAS 3 0 0 3 1-10 0

Grįžti į