Rapolas255
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2018 Spa 22 21:52
Palaikoma komanda: Polonia Varšuva
Miestas: Varšuva

Re: Interviu

2020 Lie 19 19:12

Ačiū. Taip, via messenger

Rapolas255
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2018 Spa 22 21:52
Palaikoma komanda: Polonia Varšuva
Miestas: Varšuva

Re: Interviu

2020 Lie 26 01:37

Interviu su Ernestu Pilypu, kuris dabar žaidžia Šiaulių FA klube.
https://baltyckifutbol.pl/ernestas-pily ... -ji-ateis/

Rapolas255
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2018 Spa 22 21:52
Palaikoma komanda: Polonia Varšuva
Miestas: Varšuva

Re: Interviu

2020 Rgp 05 13:25

Vilius Labutis (Cabinteely FC, 2. Airijos lyga) apie gyvenimą ir futbolą Airijoje, ir kodėl jis negalėjo atstovauti Lietuvos.
https://baltyckifutbol.pl/vilius-labuti ... a-greitos/

Anbo
Pranešimai: 7880
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Interviu

2020 Rgp 08 18:57

įdomus interviu su neužmušamuoju Luku Kochanausku :)

Kai apie ištvertų operacijų skaičių reikia gerai pagalvoti: Lukas Kochanauskas ir toliau nepaleidžia savo svajonės

https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10 ... o-svajones

Rapolas255
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2018 Spa 22 21:52
Palaikoma komanda: Polonia Varšuva
Miestas: Varšuva

Re: Interviu

2020 Rgp 23 15:25

Ilgas, bet irgi įdomus interviu su treneriu Valdu Dambrausku.
https://baltyckifutbol.pl/valdas-dambra ... je-salyje/

JonasPetraitis
Pranešimai: 171
Užsiregistravo: 2018 Lap 04 21:23
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Interviu

2020 Rgp 24 07:33

Ačiū labai!

Respublik
Pranešimai: 2876
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Interviu

2020 Rgs 20 22:58

Senesnis

Darius Butkus: „Gyvenimas yra gražus, nes jame yra futbolas“
https://aina.lt/darius-butkus-gyvenimas ... -futbolas/

Darius Butkus – futbolininkas, treneris, organizatorius. Turi UEFA A kategorijos trenerio licenciją. Žaidė Panevėžio „Ekrano“, Klaipėdos „Atlanto“ meistrų komandose, A lygos „Nevėžio“ (Kėdainiai) (1999–2001) bei I lygoje „Vienybės“ (Ukmergė) (2002) komandose. Lietuvos čempionas (1993), du kart vicečempionas (1989, 1990) ir dukart bronzos medalininkas (1994, 1998). Pabaltijo 3 vietos laimėtojas (1990). Žaidė Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinėse. 1987–1989 SSRS jaunių rinktinės (U–15, U–16 ir U–17) atstovas.

Panevėžio apskrities futbolo federacijos prezidentas, Lietuvos futbolo federacijos vykdomojo komiteto narys. Raimundo Sargūno sporto gimnazijos Tarybos narys, futbolo skyriaus vyr. treneris. Šiandien jis dalinasi prisiminimais apie sportininko bei trenerio kelią ir apie būsimų futbolininkų rengimą.

Kada susidomėjote futbolu?
Save su futbolo kamuoliu prisimenu nuo tada, kai pradėjau vaikščioti. Futbolas, tai geros emocijos, draugai… Prisimenu visada su draugais gainiodavom kamuolį, nuo ryto iki sutemų, pamiršdavome net maistą ir poilsį.

Kada atvykote į Panevėžį?
Gimiau 1972 m. lapkričio mėnesį mažame Žemaitijos miestelyje – Kretingoje. Mane 12-ametį į Panevėžio sporto mokyklą-internatą atvežė treneris Arūnas Macius. Džiaugiuosi, nes patekau į talentingų futbolininkų ir trenerio grupę. Atranka vyko iš 500 sportininkų. Mus treniravo jau į anapilį išėjęs, šviesios atminties nusipelnęs Lietuvos treneris Vidmantas Kuncė. Tai buvo savo darbo fanatas, talentingas treneris bei nuostabus žmogus. Jis visiems buvo ir mokytojas, ir tėvas, ir draugas. Pirmiausia mus ugdė būti žmonėmis, o tik po to sportininkais. Mėgstama trenerio frazė: „Futbolas nesukuria charakterio, futbolas atskleidžia charakterį“. Ši trenerio tiesa visam laikui išliko kaip „skiepas“. Penki metai Panevėžio sporto mokykloje-internate buvo nuostabiausi jaunystės, tobulėjimo sporte metai. Jei būtų galima, viską pakartočiau nuo pradžių, nes tai yra sportinių svajonių išsipildymo kalvė.

Tokios mokyklos buvo visos Lietuvos Olimpiečių ir talentingų sportininkų kalvė. Man teko garbė mokytis, gyventi ir sportuoti su labai garbingais žmonėmis ir nusipelniusiais sportininkais – Virginijumi Alekna, Raimundu Rumšu, Raimondu Žutautu, Ieva Klimašauskiene ir aibe kitų gabių, žinomų sportininkų.

Kaip sekėsi žaisti futbolą?
Profesionalaus futbolininko karjerą pradėjau dar mokydamasis mokykloje. Tuo metu keletą mūsų jaunų perspektyvių futbolininkų pakvietė futbolo klubas „Ekranas“. Pagal tuometines aukščiausios lygos futbolo taisykles, klube privalėjo žaisti 2 jauni žaidėjai. Mes buvome sporto mokyklos-internato paruošti sportininkai. Daug pergalių teko iškovoti su „Aukštaitijos“ futbolo meistrų komanda FK „Ekranas“. Būdamas žaidėju nuo pat jaunystės atstovaudavau Lietuvos jaunimo, jaunių ir suaugusių nacionalinei ir olimpinei rinktinei. 1990 m. baigęs mokslus sporto mokykloje-internate pasilikau Panevėžyje ir įstojau į tuometinį KTU Panevėžio fakultetą. Suderinti mokslą su sportu buvo sudėtinga, nusprendžiau mokslus atidėti vėlesniam laikui.

Deja, tolimesnei sportinei karjerai, sutrukdė patirta trauma žaidžiant UEFA čempionų lygos atrankos rungtynes Maltoje prieš „La Valetos“ komandą. Besigydydamas traumą įstojau į Lietuvos kūno kultūros akademiją (LKKA) ir pradėjau dirbti treneriu. 2011 m. įgijau Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) sporto ir sveikatos magistro laipsnį. Štai jau 27 metai trenerio darbas mano yra gyvenimo dalis: kaip oras ar vanduo, su kuriuo atsikeliu ir guluosi…

Kuriais savo auklėtiniais didžiuojatės?
Mano auklėtiniai M. Adamonis, A. Arlauskas, V. Černiauskas, D. Galkevičius, P. Janušauskas, T. Kauneckas, G. Kulbis, S. Stankevičius, V. Slivka ir kiti žaidė žinomuose futbolo klubuose, atstovavo Lietuvos rinktinėms.

Grįžote į sporto gimnaziją kaip treneris?
Labai džiaugiuosi, kad prieš 5 metus pavyko Panevėžyje atgaivinti Sporto mokyklą (Raimundo Sargūno sporto gimnaziją), kurioje vėl gali mokytis, sportuoti ir tobulėti talentingiausi šalies sportininkai. Gimnazijos futbolo treneriai stengiasi įdiegti žinių ir įgūdžių gabiausiems sportininkams iš visos Lietuvos. Futbolo sekcijoje išugdėme daug talentingų sportininkų, kurie žaidė U-16, U-17, U-19 bei olimpinėje rinktinėje ir yra kandidatai į Nacionalinę Lietuvos futbolo rinktinę. Lietuvos futbolo rinktinėse žaidė Vilis Piliukaitis, Valdas Paulauskas, Eimantas Abramavičius, Žygimantas Baguška, Mindaugas Butkus.

Dabar Lietuvos futbolo jaunimo U-17 rinktinę atstovauja Motiejus Slivka, Gustas Žederštreimas, Evaldas Urmonas, Arnas Končius, Armandas Kučys (dabar jau išvykęs į Italijos futbolo akademiją), Vakaris Skibiniauskas, Faustas Steponavičius, Danas Šimkevičius. Taip pat miesto reprezentacinei komandai parengėme žaidėjus, kurie sėkmingai įsilieja į komandos gretas: Mindaugas Butkus, Rokas Lazdinauskas, Ronaldas Misevičius ir visa U-17 komanda. Sporto gimnazijos auklėtinis Vilius Piliukaitis stažavosi Anglijos „Premjier“ lygos akademijoje.

Kokia dabar yra Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija?
Labai džiugu, kad Sporto gimnazija turi glaudžius ryšius su Lietuvos sporto universitetu (LSU), Vilniaus edukologijos universitetu. Daugumai gimnazijos sportininkų atsiveria didžiulės perspektyvos studijuoti ir gilinti žinias sporto srityje, studijuoti universitetuose, o pabaigus studijas, tapti treneriais ar kitais sporto srities specialistais. Sporto gimnazijoje labai didelį vaidmenį atlieka visas gimnazijos kolektyvas (komanda). Pradedant treneriais – kurie atrenka žaidėjus ir moko futbolo paslapčių, mokytojais – kurie suteikia bendrąjį formalųjį ugdymą, bendrabučio auklėtojomis – kurios kaip mamos prižiūri sportininkus jų gyvenamojoje erdvėje. Taip pat gimnazijos administracija ir žinoma tėvai, kurie betarpiškai padeda ugdyti sportininką, žmogų. Norint išugdyti aukšto meistriškumo sportininką reikia visų maksimalaus indėlio.

Kokie jūsų tikslai?
Sporto gimnazija labai tampriai bendradarbiauja su Futbolo akademija „Panevėžys“, futbolo klubu „Panevėžys“ bei Lietuvos futbolo federacija. Mes norime, kad geriausi treneriai rengtų talentingiausius sportininkus. Tad visi norintys rinktis futbolininko kelią, turi rinktis sporto gimnaziją. Mes stengiamės, kad kuo daugiau mūsų auklėtinių žaistų už Olimpinę ir Nacionalinę Lietuvos rinktines, bei už reprezentacinę miesto komandą garsindami Lietuvą ir Panevėžį.

Gimnazijoje futbolo skyriuje dirba patyrę treneriai, patys buvę profesionalūs žaidėjai, vėliau treniravę Lietuvos jaunimo rinktines: tai Virginijus Liubšys, Darius Žindulis, Povilas Lukšys ir aš. Gimnazijos trenerių paruoštos komandos kasmet tampa Lietuvos futbolo čempionatų nugalėtojais ar prizininkai Elitinėse lygose.

Kokios sąlygos mokytis ir sportuoti sporto gimnazijoje?
Gimnazijoje dirbu nuo jos įsikūrimo pradžios ir galiu pripažinti, kad čia maksimaliai subalansuota vieta ruošti aukštos klasės sportininkus. Čia suderintas mokslas su sportu: vyksta čempionatai, kuriuose gimnazijos sportininkai varžosi ir nugalėję patenka į Lietuvos rinktines. Subalansuotas maitinimas, kurį sportininkai gauna keturis kartus per dieną. Atsistatymui parenkami vitaminai, kurie atitinka visus reikalavimus. Vykstama į sporto stovyklas, turnyrus Lietuvoje ir užsienyje. Sporto gimnazijoje yra sudarytos visos maksimalios sąlygos aukšto sporto meistriškumo sportininkams tobulėti ir puikios galimybės atsiskleisti jauniems, gabiems treneriams, turintiems noro tobulėti ir įgyvendinti savo svajones.

Dėkojame už pokalbį.

Rapolas255
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2018 Spa 22 21:52
Palaikoma komanda: Polonia Varšuva
Miestas: Varšuva

Re: Interviu

2020 Spa 18 22:16

Vytautas Lukša 2019 m. sužaidė savo paskutinį sezoną „A Lygoje“. Interviu su Baltycki futbol jis prisiminė savo futbolininko karjerą, ypač etapą Lenkijoje.
https://baltyckifutbol.pl/vytautas-luks ... vo-tikslu/

Grįžti į