asau
Pranešimai: 497
Užsiregistravo: 2014 Kov 08 16:22
Palaikoma komanda: Utenis

Re: Klaipėdos centrinis stadionas

2016 Sau 23 20:51

Naujo stadiono projektas juda į priekį
http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/kl ... i-1429777/

Jau keletą metų Klaipėdoje kalbama apie norą turėti regioninį stadioną netoli prekybos centro "Ermitažas". Dabar palengva artėjama šio projekto įgyvendinimo link.

"Vakarų eksprese" jau buvo ne sykį rašyta, kad iki 2020 m. Savivaldybei priklausančioje teritorijoje, esančioje šalia Jakų žiedo sankryžos ir besiribojančioje su Palangos plentu, planuojama pastatyti regioninį sporto kompleksą su stadionu.

Šiomis dienomis Aplinkos apsaugos agentūra priėmė atrankos išvadą, kad tokio sportinio komplekso su nauju stadionu statybai poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas. Tad dabar, pasak Savivaldybės administracijos Investicijų ir ekonomikos departamento direktoriaus Ričardo Zulco, reikia sulaukti parengto detaliojo plano ir ruošti kitus dokumentus.

"Ilgalaikiame strateginiame plane buvo užduotis parengti galimybių studiją dėl regioninio stadiono. Ji buvo parengta, yra suskaičiuota, kiek reikėtų investicijų. Dabar rengiamas detalusis planas ir kai bus visi veiksmai padaryti, bus sprendžiama dėl šio projekto įgyvendinimo. Europos Sąjungos paramos nėra, tad yra tik vienas variantas, kaip šis stadionas gali būti statomas - renkantis viešosios ir privačiosios partnerystės modelį", - komentavo R. Zulcas.

Pašnekovas pasakojo, kad norima statyti atvirą UEFA 4 kategorijos futbolo stadioną, įrengti dengtą sporto kompleksą, kuris būtų visiškai pritaikytas įvairioms sporto šakoms, tarp jų - ir tinkliniui, ledo rituliui ir panašiai. Taip pat komplekse būtų ir lengvosios atletikos aikštynas.

"Skaičiuojant dar litais preliminari projekto vertė buvo apie 140 milijonų.
Tačiau šis projektas gali būti skaidomas į etapus ir įgyvendinamas palaipsniui", - sakė R. Zulcas.

Anbo
Pranešimai: 8973
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Klaipėdos centrinis stadionas

2016 Sau 23 20:55

Būtų gerai ir maniežas...

Respublik
Pranešimai: 4971
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos centrinis stadionas

2018 Lap 05 18:35

Namo likimas šalia stadiono – it žmogaus
http://kauno.diena.lt/naujienos/klaiped ... aus-886553" onclick="window.open(this.href);return false;

Respublik
Pranešimai: 4971
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos centrinis stadionas

2021 Bal 02 23:01

Dėl Klaipėdos stadiono būklės – LFF įspėjimas
https://www.atviraklaipeda.lt/2021/04/0 ... ispejimas/

Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė yra tokios kritinės būklės, jog miesto komandoms, kurios dalyvauja šalies čempionatuose, gali tekti vietos ieškoti kaimyninėse savivaldybėse. Tokį įspėjimą Klaipėdos savivaldybei bei Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijai pateikė Lietuvos futbolo federacija (LFF).

Jos generalinio sekretoriaus Edgaro Stankevičiaus pasirašytame rašte nurodoma, jog aikštę šiemet sausį vertino LFF Licencijavimo skyriaus atstovai. Jie nustatė, jog centrinio stadiono aikščių dirbtinė danga yra nusidėvėjusi, nepakankamai prižiūrima ir gali būti nesaugi tiek klaipėdiečiams futbolininkams, tiek miesto svečiams.

Rašte pažymima, jog šios aikštės būklė yra itin aktuali Klaipėdos komandoms, siekusioms ar ateityje sieksiančioms Lietuvos futbolo A, I ar II lygos licencijų. Nurodoma, jog dėl prastos aikštės būklės licencijos gali būti išduodamos tik tokiu atveju, jei klubai įrodys, kad turi galimybę naudotis kitų miestų stadionais.

Šiemet LFF suteikė dvi licencijas uostamiesčio klubams, kurie namų rungtynes žais Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos didžiojoje aikštėje. Lietuvos futbolo I lygoje jau startavo „Neptūnas, o II lygoje – Klaipėdos FM komanda.

Po tokio įspėjimo į Klaipėdos savivaldybę raštu kreipėsi ir Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas. Savo rašte, adresuotame Sporto skyriaus vedėjai Rasai Rumšienei, R. Žvingilas Klaipėdos miesto savivaldybės prašo ieškoti galimybių, kad artimiausiu metu būtų atnaujintos futbolo aikščių dangos.

Dirbtinės dangos aikštės Klaipėdoje buvo įrengtos 2013 metais.

„Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos futbolo aikštės – tiek didžioji, tiek mažoji yra labai užimtos, nes jose treniruojasi bei rungtyniauja ir vaikai, ir mėgėjai, ir profesionalai. Tad aikščių dangos susidėvėjimas tik didės, o vietomis jis jau ir dabar akivaizdžiai matomas ir reikalauja atnaujinimo. Prasta danga jau pastaraisiais metais neleido vykdyti Klaipėdoje tarptautinių varžybų, pavyzdžiui, jaunimo rinktinių atrankos rungtynių, o artimiausiu metu jose nemalonu bus rungtyniauti ir futbolo mėgėjams. Aikščių danga kasmet vis labiau prastėja, o įvertinus tai, kad ji buvo numatyta 7- 8 metų naudojimui, tai artimiausiu metu būtinas jos atnaujinimas bei prižiūrėjimas“, – dėstė R. Žvingilas.

Jis skaičiavo, kad atnaujinti didžiosios aikštės dangą gali kainuoti apie 150 tūkst. eurų.

„Suprantame, kad ir kitų sporto šakų bazes reikia atnaujinti, tačiau futbolas Klaipėdoje dabar turbūt yra populiariausia sporto šaka, kurią pasirinko daugiausiai vaikų, o aikščių būklė tikrai yra kritinė“, – argumentavo R. Žvingilas.

Paklaustas, kodėl Lietuvos futbolo I ir II lygoje rungtyniaujančios komandos nežaidžia centriniame stadione ant natūralios dangos, nes taip sumažėtų dirbtinės dangos apkrova, R. Žvingilas aiškino, kad miesto taryba yra nustačiusi tokias stadiono nuomos kainas, kurios klubams yra neįkandamos.

„Suprantame, kad visur koronavirusas, kad visiems reikia pinigų ir jų trūksta. Bet tas kovidas juk palietė ir klubus, jų biudžetus. Todėl būtų visai logiška mažinti centrinio stadiono natūralios vejos aikštės nuomos kainas, kad komandos ja galėtų naudotis. O dabar ta aikštė prižiūrima, kerpama, laistoma, bet praėjusiais metais joje vyko tiek rungtynių, kiek ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuoti“, – kalbėjo R. Žvingilas.

Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė tvirtino, jog R. Žvingilo prašymą šiuo metu svarsto Strateginio planavimo grupė, kuri ir sprendžia, kaip turi būti paskirstyti miesto biudžeto pinigai.

„Dangų atnaujinimas yra suplanuotas kitais metais, nes šiemet reikia surengti Pasaulio salės futbolo čempionatą, pabaigti Futbolo mokyklos rekonstrukciją tad šiai sporto šakai ir taip atitenka nemažai pinigų. Tačiau Strateginio planavimo grupė prašymą nagrinėja ir įvertins galimybes dangas atnaujinti šiais metais“, – teigė R. Rumšienė.

Ji tvirtino, jog prieš rengiant Klaipėdos savivaldybės strateginės veiklos planą, kuriame dangų atnaujinimas suplanuotas 2022 metais, buvo susiekti su LFF Licencijavimo skyriumi.

„Mes gavome patikinimą, kad mūsų komandos, kurios siekia licencijų, jas šiemet gaus, todėl dangų atnaujinimą ir nukėlėme kitiems metams. Tikrai atsakingai pasižiūrėjome“, – patikino R. Rumšienė.

Respublik
Pranešimai: 4971
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos centrinis stadionas

2021 Geg 04 07:43

Klaipėda turės geriausią futbolo veją Lietuvoje, gal net Europoje?
https://klpsportas.lt/2021/04/20/klaipe ... -europoje/

Jau šiais metais Klaipėdos stadione bus tokia veja, ant kurios, kai sužinos, norės žaisti Turino „Juventus“, Liverpulio „Liverpool“, Barselonos „Barcelona“ ir kiti Europos futbolo grandai.

Mat uostamiesčio stadione pradėti darbai kurių, anot skirtingų informacijos šaltinių laukta dešimt ir net dvidešimt metų. Iki savaitės pabaigos aikštėje bus įkasta drenažinė sistema, sugersianti vandenį.

„Juodžemio buvo vos keletas centimetrų, o po juo buvęs smėlis neleisdavo nutekėti vandeniui. Ir be to, jis degindavo žolę. Nenuostabu, kad stadiono buvo prasta, nes 3-4 centimetrų juodžemio akivaizdžiai per maža. Žolei nebuvo iš kur imti gyvasties“, – kokia situacija buvo iki šiol, pasakojo darbus vykdžiusios brigados vadovas.

Anot darbų vykdytojo, žarnos išvedžiotos kas 3-4 metrus, drenažo sistema bus sutvarkyta iki penktadienio. Kitą savaitę bus atvežta juodžemio ir bus vykdomi lyginimo bei naujos vejos sėjimo darbai.

„Pasėsime septynių komponentų žolę. Pasaulis tokios nėra matęs. Jau po 5-6 savaičių čia bus galima žaisti futbolą. Pasėsime tokią žolę, kuriai labai patiks būti trypiamai. Kuo daugiau ją trypsime, tuo geriau ji augs“, – tikino specialistas iš Pagėgių.

Anot vadovo, stadiono aikštė buvo nelygi. Pusė prie tribūnos iš kurios išeina žaidėjai buvo, palyginti su aikštės viduriu buvo 12 cm žemesnė, kita aikštės pusė, prie VIP sektoriaus, – 14 cm. Pats aikštės vidurys buvo savotiška 6 cm duobė. Todėl jame ir toje pusėje, kurioje įprastai būdavo „Atlanto“ fanai buvo žemiausios ir šlapiausios vietos.

„Dabar padarysime taip, kad aikštė bus lygi – it ledas, nebus jokių pakilimų, nuolydžių. Kai pradės funkcionuoti drenažo sistema, reikės nuolat laistyti veją. Laimė, stadionas turi gerus vandens artezinius gręžinius – bėdos nebus“, – teigė šnekusis vadovas.

Stadiono vadovas Romualdas Pargaliauskas šypsojosi dėl pagaliau prasidėjusių darbų.

„Kai atėjau dirbti į stadioną, prieš dvidešimt metų miesto vadovai tikino, kad nereikia nieko, tuoj statysime naują stadioną. Praėjo dvidešimt metų ir dar nežinia, kada sulauksime to stadiono. Todėl ėmėmės tvarkyti veją, nes dar kokį dešimtmetį tai tikrai ji tarnaus“, – sakė R. Pargaliauskas.

Klaipėdos bazių priežiūros centro vadovas Marius Junokas džiaugėsi, kad melioracijos darbai, laukti dešimt metų, sujudėjo.

Kokia darbų sąmata, vadovas negalėjo atsakyti, tačiau ji neturėtų viršyti 100 tūkst. eurų.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 4971
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos centrinis stadionas

2021 Geg 10 17:01

KLFF prezidentas Rimantas Žvingilas susitiko su Klaipėdos administracijos direktoriumi Gintaru Neniškiu
https://klff.lt/news.php?readmore=2697

KLFF prezidentas Rimantas Žvingilas susitiko su Klaipėdos administracijos direktoriumi Gintaru Neniškiu. Prieš susitikimą administracijos direktoriui buvo pateiktas raštas, kuriame buvo išdėstytos problemos su kuriomis pastaruoju metu susiduria Klaipėdos futbolo bendruomenė ir jas išspręsti be Klaipėdos savivaldybės pagalbos spręsti praktiškai neįmanoma, ypač kai tos problemos susijusios su objektais, kuriuos valdo Klaipėdos miesto savivaldybė ar jai pavaldžios įstaigos. Apie šias problemas anksčiau buvo informuota ir Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė bei mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Susitikimo metu nagrinėtos Klaipėdos centrinio stadiono futbolo aikščių apšvietimo, dirbtinės dangos futbolo aikščių (didžiosios ir mažosios) dangos būklė problema, persirengimo patalpų ir dušų problema prie futbolo aikštynų, centrinio stadiono pagrindinės aikštės (natūralios vejos) nuomos įkainiai bei buvo diskutuota dėl stacionaraus futbolo maniežo Klaipėdoje trūkumo.

Administracijos direktorius Gintaras Neniškis informavo, kad sporto bazių vadovas Marius Junokas jau iškart po akibrokštu nuskambėjusių rungtynių, siekė išspręsti stadiono futbolo aikščių apšvietimo problemą, keičiant kabelius.

Centrinio stadiono dirbtinės dangos futbolo aikščių (didžiosios ir mažosios) dangos keitimo klausimas nukeltas kitiems metams, nes šiemet visos investicijos numatytos galutinai užbaigti futbolo mokyklos objektą.

Taip pat ieškota galimybių kaip pagerinti persirengimo patalpų ir dušų situaciją prie futbolo aikštynų, kur futbolo bendruomenės nariai galėtų patogiai pasilikti savo daiktus bei po užsiėmimų pasinaudoti dušais.

Aktyviai diskutuota ir dėl futbolo maniežo klausimo. Vis labiau diskutuojama, ar pasiteisintų pripučiamas futbolo maniežas Klaipėdoje įvertinus visus kaštus bei tai, kad vasaros metu jei liktų futbolo aikštynas uždengtas, ar tai nebūtų didesnė blogybė, nei trumpas sniego laikotarpis žiemos metu. Vis labiau plėtojama stacionaraus futbolo maniežo Baltijos prospekte tema. Administracijos direktorius Gintaras Neniškis įvardijo, kad ieškoma tiek finansavimo šaltinių, tiek derinamas atitikimas Klaipėdos bendrajam planui, tiek derinami projekto variantai, kad atitiktų varžybų vykdymo reikalavimus.

KLFF prezidentas Rimantas Žvingilas padėkojo administracijos direktoriui už malonų priėmimą ir tikisi, kad pamažu bus sprendžiamos įvardytos problemos.

Pateikiame tekstą rašto, kuris buvo pateiktas Klaipėdos administracijos direktoriui Gintarui Neniškiui:
Klaipėdos miesto futbolo bendruomenė (miestą reprezentuojantys futbolo klubai, futbolo ugdymo įstaigos ir įvairaus amžiaus futbolo mėgėjų komandos) susiduria su įvairiomis problemomis, kurias be Klaipėdos savivaldybės pagalbos spręsti praktiškai neįmanoma, ypač kai tos problemos susijusios su objektais, kuriuos valdo Klaipėdos miesto savivaldybė ar jai pavaldžios įstaigos.

Pateikiame problemas, pradedant nuo aktualiausių:
1. Klaipėdos centrinio stadiono futbolo aikščių apšvietimo problema. Jau eilę metų tenka nutraukti tiek rungtynes, tiek treniruotes dėl iškylančių apšvietimo problemų (kai netikėtai užgęsta pusė arba visi prožektoriai, kai „išmeta saugiklius“). Jei anksčiau tai pasitaikydavo per žemesnio rango varžybas, tai praėjusį savaitgalį ši problema pasikartojo per LFF I lygos rungtynes ir jau šis atvejis eskaluojamas visoje Lietuvoje ir dar klausimas kokių sankcijų sulauks „Neptūno“ futbolo klubas, kuris buvo šių rungtynių organizatorius;

2. Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos futbolo aikščių (didžiosios ir mažosios) dangos būklė. Dirbtinės dangos futbolo aikštės (didžioji ir mažoji) buvo įrengtos 2013 metais ir jų užimtumas tik didėja, tad ir aikščių dangos susidėvėjimas tik didės, o vietomis jis jau ir dabar jau akivaizdžiai matomas ir reikalauja atnaujinimo. Klaipėdos futbolo klubai licencijuodamiesi LFF I ir II lygos varžyboms, turi pateikti tvarkingas ir reikalavimus atitinkančias futbolo aikštes, o dabartinės būklės dirbtinė danga nesulauktų teigiamų įvertinimų ir futbolo klubams gali tekti ieškoti alternatyvų (t.y. rungtyniauti kitų miestų stadionuose).

3. Klaipėdos centrinio stadiono pagrindinės aikštės (natūralios vejos) nuomos įkainiai. Pastaraisiais metais Klaipėdai netekus reprezentacinės futbolo komandos aukščiausiame Lietuvos futbolo lygmenyje, futbolo klubai (FK „Neptūnas“, „Klaipėdos FM“ ir kiti futbolo klubai) siekia, kad futbolas Klaipėdoje pamažu atsigautų ir žingsnis po žingsnio siekia aukštesnio lygio varžybų. Visiems suprantama, kad futbolas solidžiau tiek žiūrovui, tiek pačioms komandoms atrodo kai jis žaidžiamas pagrindiniuose miesto stadionuose. Deja, dabartiniai stadiono pagrindinės aikštės nuomos įkainiai (treniruotėms valanda - 55,00 Eur., rungtynėms – 82,00 Eur.), sunkiai pakeliami dabar tik link profesionalumo žengiantiems futbolo klubams. Tad prašome, kad įvertinus visas aplinkybes bent jau šiuo pereinamuoju laikotarpiu būtų taikomi žymiai palankesni įkainiai arba skiriama atitinkama kompensacija futbolo klubams.

4. Futbolo maniežo Klaipėdoje trūkumas. Klaipėdos futbolo bendruomenė jau daugelį metų susiduria su problema, kad vėlyvą rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį mūsų mieste (bei aplinkiniuose regiono miestuose) vaikams, mėgėjams bei profesionalams norint treniruotis ar vykdyti varžybas pilnų išmatavimų futbolo aikštėje tenka taikytis prie esamų oro sąlygų ir jei futbolo aikštę nukloja gausus sniego sluoksnis ar aikštė tiesiog apledėja, futbolo bendruomenei tenka nutraukti treniruočių procesą ir spraustis į sporto sales, kurių trūkumas Klaipėdoje taip pat aktualus jau eilę metų.

5. Persirengimo patalpų ir dušų problema prie futbolo aikštynų. Džiaugiamės, kad pastaraisiais metais daugėja atnaujintų futbolo aikštynų, tačiau pilnaverčiam treniruočių ar varžybų vykdymui, trūksta persirengimo patalpų bei dušų. Jei jaunos vaikų grupės su šia problema dar susitaiko, tai vyresniai futbolo bendruomenės daliai, jau tampa nesuprantama, kai ne tik nėra galimybės po treniruočių ar varžybų nusiprausti, bet prastam orui esant nėra net savo daiktų kur pasidėti.

Tikimės, kad neatidėliotinai bus pradėtos spręsti šios problemos, su kuriomis jau ir taip ilgą laiką taikstosi Klaipėdos futbolo bendruomenė. Manome, kad sportas turi kelti pasimėgavimą, o ne kurti neigiamas emocijas.

Respublik
Pranešimai: 4971
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Klaipėdos centrinis stadionas

2021 Rgp 29 01:21

Mirė Klaipėdos miesto centrinio stadiono vadovas
https://www.atviraklaipeda.lt/2021/08/2 ... o-vadovas/

Klaipėdos sporto bendruomenėje – netektis. Pirmadienį mirė Klaipėdos miesto centrinio stadiono vadovas Romualdas Pargaliauskas, ėjęs 66-uosius metus.

Grįžti į