GS3
Pranešimai: 2518
Užsiregistravo: 2014 Sau 16 18:58

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2017 Bal 12 13:20

Sumaištis A lygoje: K.Kalvaitis atsistatydina, D.Šemberą pavyko įkalbėti likti

http://www.futbolas.lt/naujiena/400673/ ... beti-likti" onclick="window.open(this.href);return false;

Nesibaigus nei pirmajam 2017-ujų metų A lygos sezono ratui, lygą drebina permainos. Antradienį vykusiame A lygos viršūnių susitkime atsistatydinimo pareiškimus įteikė dvi labai svarbios asmenybės - prezidentas Deividas Šemberas ir prieš sezoną lygos direktoriumi tapęs Karolis Kalvaitis. Portalo futbolas.lt žiniomis K.Kalvaičio pareiškimas buvo priimtas, o D.Šemberą pavyko įkalbėti - kurį laiką jis liks savo poste. Priminsime, kad sausio pabaigoje A lygos klubų susirinkimo metu K.Kalvaitis buvo išrinktas naujuoju A lygos direktoriumi ir šiame poste pakeitė Rimvydą Čekavičių. Beje, tada pagrindinis K.Kalvaičio konkurentas buvo Utenos "Utenio" vadovas Artūras Gimžauskas.

Kalinauskas
Pranešimai: 2273
Užsiregistravo: 2014 Sau 25 23:44

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2017 Bal 12 17:08

Kalvaitis gavo geresnį pasiūlymą, tai čia ne maištas

Makenzis
Pranešimai: 6149
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2017 Bal 12 17:13

O Šemberas iš paskos? :roll:

Kalinauskas
Pranešimai: 2273
Užsiregistravo: 2014 Sau 25 23:44

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2017 Bal 12 22:25

Lieka dar

mafia7
Pranešimai: 7173
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2017 Bal 21 04:46

Nieko ta asociacija ir nedarė realiai, Šemberas pats pamatė, kad viskas ant durniaus vyksta, kalbant apie mūsų futbolą, tai net vogti ar savintis praktiškai nėra ko. Man panašiau, kad pamatė, kad nėra ką veikti ar patys nesuprato ką jie apskritai turi daryti, susirinko šmutkes ir išėjo. Kažkada šaukė, valyti futbolą reikia, o su kuo jį valyti ir kaip ? su rėmėjais striuka, klubai laikosi su gėdingais biudžetais. Reikia stambaus žmogaus, su kontaktais, atvesti stambius rėmėjus, sudaryti prizinį fondą, padorų, kad tiems patiems klubams būtų kažkokia motyvacija, sutvarkyti marketingą vieną kartą. Tas pats Šemberas varkes stumdyt ir temoka, brolis mano jį pažįsta gerai, pasakojo apie jį, joks jis vadybininkas, joks jis direktorius. Mane paskirtu direktorium A-lygos viską per metus sutvarkyčiau, patept aišku reikėtu ir mane, už dyką nedirbčiau.

Respublik
Pranešimai: 3315
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2017 Bal 22 01:40

Kaip tamstos futbolo klubai/agentūros gyvuoja? :D

O jeigu rimtai, tai Šemberas per jokius galus ir nebuvo imtas kaip vadybininkas, būtent dėl šitos priežasties prezidento ir direktoriaus pareigybės ir yra atskirtos. Jo pagrindiniai uždaviniai yra reprezentuoti, pristatyti organizaciją (lygą), suteikti jai solidumo ir taip toliau.

Aišku kai tarp senųjų futbolo viršūnių niekas nenori matyti jokių nepriklausomų organizacijų, tai ir turime ką turime. Gal juokinga lyginti, bet net jeigu pasižiūrėsime į Angliją, tai ten iki susikuriant dabartinei Premier lygai irgi vykdavo visokios nesąmonės. Nors kita vertus yra tiesos ir tame ką tamsta sako, vėlgi ta pati Premier Lyga irgi nebūtų atsiradusi be Dyko...

Makenzis
Pranešimai: 6149
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2017 Geg 03 16:53

D.ŠEMBERAS IR K.KALVAITIS DARBĄ BAIGĖ, LYGAI LAIKINAI VADOVAUS M.PIEČYTĖ
http://alyga.lt/naujienos/informacija/d ... -m-piecyte" onclick="window.open(this.href);return false;
2017-05-03 | A lygos inf.

Neeiliniame visuotiniame Lietuvos futbolo klubo asociacijos A lyga narių susirinkime kandidatų į naujuosius lygos vadovus svarstymas buvo atidėtas.

Šiandien darbą lygoje galutinai baigė apie savo pasitraukimą balandžio viduryje paskelbęs direktorius Karolis Kalvaitis, kurio atsistatydinimo pareiškimas buvo patenkintas balandžio mėn.

Taip pat pateikusio prašymą atsistatydinti prezidento Deivido Šembero tąsyk buvo paprašyta apgalvoti savo sprendimą iki šio susirinkimo, bet jo lygos vadovas nepakeitė, todėl atsistatydinimas buvo priimtas.

Susirinkime buvo nuspręsta laikinai einančia lygos direktoriaus pareigas paskirti A lygos komunikacijos vadovę Medą Piečytę, kuriai asociacijos nariai padės vykdyti veiklas, kol bus išrinkti nauji lygos vadovai.

Makenzis
Pranešimai: 6149
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2017 Geg 03 16:54

Kaip ten Kalinauskas nesenai ją pavadino? Višta, jeigu gerai pamenu. :lol: Lietuvos futbolui nereikia susilaižiusių buvusių žvaigždių, reikia pupyčių. :lol:

Makenzis
Pranešimai: 6149
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2017 Rgp 30 17:37

Nuo rugsėjo 1 d. direktoriaus pareigas laikinai perims lygos finansininkas Kęstutis Karpavičius.
http://alyga.lt/naujienos/informacija/l ... arpavicius" onclick="window.open(this.href);return false;

Respublik
Pranešimai: 3315
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2020 Lap 23 15:48

PFA Lietuva kreipėsi į Lietuvos futbolo klubų asociaciją A lyga
https://www.pfasociacija.lt/blog/pfa-li ... ija-a-lyga

Profesionalių futbolininkų asociacija (PFA Lietuva), kreipėsi į Lietuvos futbolo klubų asociaciją A lyga bei siekia tapti legitimiais šios asociacijos nariais.

Atsižvelgdami į tai, jog PFA Lietuva atstovauja didžiąją dalį A lygos futbolininkų, tikime, kad mūsų narystė prisidėtų prie A lygos problemų sprendimų bei užtikrintų tinkamą PFA Lietuva narių interesų atstovavimą joje.

Profesionalių sportininkų asociacijų dalyvavimas bei jų narių atstovavimas įvairių sporto lygų, federacijų ir kitų organizacijų sprendimuose yra normali praktika tinkamai funkcionuojančioje sporto ekosistemoje.

Žvelgdami į puikų pavyzdį Lietuvos krepšinyje, galime tik pasidžiaugti - 2020-ųjų gegužės 6-ąją įsikūrusi Lietuvos profesionalių krepšininkų asociacija (LPKA), jau birželio 9-ąją vienbalsiai tapo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) nariais.

Esame pasiruošę, artimiausiame A lygos narių ar valdybos posėdyje pristatyti PFA Lietuva veiklos tikslus bei viziją A lygos narių gretose.

Anbo
Pranešimai: 8226
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2020 Lap 23 16:02

Na ir puiku, bet nežinau ar priims, nes čia klubų asociacija. Vis dėlto žaidėjai turi būti atstovaujami sprendžiant lygos reikalus.

Respublik
Pranešimai: 3315
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2020 Lap 23 20:46

A lygos vadovas išsamiai – apie pandeminį sezoną, besikertančias tvarkas ir pamokas kitiems metams
https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10 ... ems-metams

Lietuvos futbolo A lygai ir Vilniaus „Riterių“ klubui vadovaujantis Janas Nevoina džiaugiasi, kad pandemijos akivaizdoje pavyko užbaigti futbolo čempionatą. Bendraudamas su portalu LRT.lt pirmą sezoną A lygai vadovavęs J. Nevoina išsamiai aptarė prabėgusį sezoną, didžiausius kilusius iššūkius bei kitų metų čempionato gaires.

Sezonas buvo kupinas iššūkių, tačiau jį pavyko užbaigti ir išaiškinti čempionus. Jais tapo Vilniaus „Žalgiris“, namuose 3:0 sutriuškinęs titulą praradusią Marijampolės „Sūduvą“, tačiau dėmesio susilaukė ne tik pats rezultatas, bet ir daug diskusijų sukėlęs teisėjų brigados iš Latvijos darbas.

J. Nevoina pripažino, kad jis nebuvo adekvatus rungtynių svarbai, bet sezoną įvertino gerai. A lygos rungtynėse apsilankė daugiausiai žiūrovų nuo 2014 metų, o kitose šalyse sustojus futbolui, Lietuvos čempionatą atrado ir Balkanų šalys.

„Svarbiausia yra tai, kad mums pavyko užbaigti sezoną ir mes turime čempioną. Visi žino, kokie buvo iššūkiai. Reikia džiaugtis, kad sezonas buvo toks intriguojantis, nors ir teko jį trumpinti. Iki paskutinių rungtynių nebuvo aišku, kad bus čempionas ir kas užims ketvirtą vietą. Be to, šiais metais apie Lietuvos futbolo A lygą sužinojo daugiau kitų šalių žiūrovų – žinome, kad mūsų rungtynes stebėjo Balkanų šalys, Ukraina. Pirmo karantino metu pavyko surengti tarptautinių rungtynių su Latvijos ir Estijos klubais. Sakyčiau, kad visa tai džiugina“, – apie pasibaigusį A lygos sezoną kalbėjo J. Nevoina.

Išsamiame pokalbyje su A lygos vadovu – jo mintys apie visą sezoną, nuveiktus darbus ir pagalbą klubams koronaviruso pandemijos metu.

– Daug kalbų sulaukė teisėjavimas lemiamose rungtynėse tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“. Kaip jūs vertinate teisėjo iš Latvijos darbą?
– Aš visada atsargiai komentuoju teisėjų darbą, nes tai yra jautrus dalykas. Bet aš girdėjau bendrą specialistų nuomonę ir turėčiau pritarti, kad visgi teisėjavimas turėtų atitikti rungtynių svarbą ir kvalifikaciją.

– Statistika rodo, kad augo ir A lygos lankomumas, nors ir buvo karantino ribojimai. Kokie faktoriai galėjo nulemti tokį augimą?
– Vidutiniškai lankėsi 589 žiūrovai, tai yra geriausias rezultatas nuo 2014-ųjų metų. „Sportklub“ kanalas transliavo rungtynes ir į Balkanų šalis, tikėsimės, kad kitams metais dar labiau praplėsime savo geografiją, įdirbis jau yra padarytas. Kontaktai, pokalbiai jau yra, bet kol nėra konkrečių kontraktų to viešinti negaliu, tačiau įdirbis tikrai padarytas ir manau, kad kitais su metais bus didesnė auditorija.

– Šešių komandų A lyga yra mažiausia visoje Europoje. Ar ji plėsis kitą sezoną?
– Natūralu, kad A lyga turi būti didesnė. Tai būtų labai naudinga, nes kuo daugiau rungtynių, tuo daugiau pajamų už transliacijas ir pasiekiamumas didesnis. Šešių komandų čempionatas yra trumpas, bet džiaugiuosi savo kolegomis A lygos valdyboje, kitų klubų vadovais, kurie sugebėjo priimti geriausius įmanomus sprendimus. Dabar dirbame su Lietuvos futbolo federacija, kad padidėtų komandų skaičius kitą sezoną, bet jis galutinai paaiškės tik sausio mėnesį. Mes pasisakome už kuo daugiau komandų. Tai priklauso nuo pačių komandų noro.

– Apskritai, A lygos prezidentu tapote prieš šį sezoną, kokius lūkesčius turėjote, kokias didžiausias taisytinas vietas matėte, kokie kilo didžiausi iššūkiai, neskaitant visą pasaulį apėmusios pandemijos?
– Prezidentas tuo pačiu yra ir A lygos pirmininkas. Kai kiek netikėtai tapau pirmininku, ėmėme analizuoti lygos veiklą ir prasidėjus analizei viskas sustojo, nes prasidėjo pandemija ir iššūkiai, susiję su ja.

Tie darbai, kurie buvo suplanuoti, nuėjo į antrą planą, nes tada supranti, kad yra virš 35 tūkstančių aktyvių narių, sirgalių, organizuotų narių, kurie turi kontraktus, virš tūkstančio trenerių, tai supranti tą mastą. Kai buvo pirma banga, nebuvo jokio suvokimo, įgūdžių, kiekvieną dieną situacija aiškėjo ir prasidėjo darbai. Aišku, jie buvo suplanuoti ir su Vyriausybe, ir su Lietuvos futbolo federacija, ir su komercija, bet viską turėjome atidėti į šoną. Reikia pasakyti, kad tuo pačiu pradėjome aktyviau komunikuoti su Vyriausybe, Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl tam tikrų dalykų. Sportinės veiklos sutartys gavo statusą, kad žmonės galėjo gauti tam tikrą paramą iš Vyriausybės, tai buvo didelis pasiekimas. Paskui visi koncentravomės į tai, kaip užbaigti čempionatą, nes buvo irgi daug nežinomybės. Ačiū dievui, kad šiandien tas pavyko. Sunku pasakyti, ar tai yra iššūkis, ar ne, bet faktas jau yra įvykęs. Kas būtų toliau – sunku pasakyti.

– Esate ir „Riterių“ klubo, ir A lygos prezidentas. Kiek asmeniškai jums kilo papildomų sunkumų derinant šias dvi vietas?
– Be abejo, tai yra iššūkis, tam reikėjo surasti laiko. Vienas dalykas, kada turi vadybinių įgūdžių, esi verslo žmogus, supranti sporto vadybą, bet kai reikia valdyti ir nestandartines situacijas, kur yra naujų dalykų, o čia dar ateina ir visai nebūdingi iššūkiai, tai buvo tikrų sunkumų, bet, reikia pasakyti, kad įvertinus tai, kaip vyko komunikacija, bendradarbiavimas su klubais, federacija, Vyriausybės atstovais, tai džiugu, kad turime kolektyvą, kuris sugeba greitai orientuotis ir daryti darbus neprarandat kokybės.

Planai buvo ir jie išlieka – norime prisijungti daugiau profesionalų, sukurti sėkmingą galutinį A lygos produktą tai tikėsimės, kad grįšime į tą vagą, kad turint jau naujų įgūdžių galėsime pradėti strateguoti apie naują sezoną.

– Kaip pavyks futbolo klubams atlaikyti antrą pandemijos bangą – ar verslas neatsitrauks nuo sporto klubų rėmimo?
– Natūralu, kad verslo parama yra sumažėjusi, kai kur visur atsisakyta komandų rėmimų. Lietuvos futbolo federacija kartu su Vyriausybe kreipėsi į UEFA ir FIFA dėl paramos Lietuvos futbolo klubams.

– Po Vykdomojo komiteto posėdžio buvo pristatyta idėja, kad visi A lygos klubai kitame sezone gautų po 20 tūkstančių eurų siekiančias išmokas. Kaip manote, ar tai gali tapti vienu iš faktorių, kurie galėtų paskatinti Pirmos lygos klubus kilti aukštyn?
– Kadangi tai yra pinigai, numatyti iš federacijos, gauti iš to fondo, skirto paramai dėl koronaviruso, tai bendra suma yra 200 tūkstančių eurų kitiems metams numatyta suma A lygai. Jei bus dešimt klubų, tai kiekvienam bus po 20 tūkstančių, jei aštuoni – atitinkamai kiekvienas klubas gaus daugiau. Mūsų strategija yra tokia, kad kiekvienas klubas gautų po lygiai, čia yra esmė. Dėl to pavyko susitarti ir ta pozicija buvo patvirtinta Vykdomajame komitete.

– Ketvirtadienį LFF Vykdomojo komiteto posėdžio metu buvote išrinktas vienu iš federacijos viceprezidentų. Kokios bus pagrindinės jūsų atsakomybės?
– Mano iššūkis, tikslas, ir noras yra užtikrinti darbo tęstinumą ir mes bandysime komunikuoti, užmegzti ryšį su nauja valdžia, kad futbolas ten irgi būtų išgirstas. Tikrai kreipsimės, kadangi sumokame sumokame pakankamai didelę dalį mokesčių. Šiemet klubai gavo apie 3 milijonus pajamų dalyvaujant Europos turnyruose, tai iš tos sumos apie milijonas eurų yra sumokėta kaip mokestinė našta.

Tie iš FIFA ir kiti gaunami pinigai yra pirmi žingsniai iš federacijos, kad pinigai ateitų į A lygą, į klubus ir tą dalyką mums pavyko tvarkingai sudėlioti ir tie pinigai pasieks savo adresatus. Tačiau tai bus tikslas ne tik išlaikyti ryšius su vietine valdžia, kadangi A lyga yra atsakinga už kvalifikacią ir mes norime parodyti, kad sugebame kurti vertę, ne tik komercine, bet ir įvaizdine prasme. Kartu su nacionaline futbolo rinktine norime populiarinti Lietuvą, viešinti Lietuvą, tai pagrindinis dalykas, kad A lyga būtų kvalifikuota ir tuo pačiu galėtų komunikuoti ir su valdžia.

Kadangi tarp suinteresuotų šalių yra ir federacija, kadangi yra pinigų srautai, iš Europos ateinantys per federaciją, tai čia turi būti užtikrintas skaidrumas bei kvalifikacijos kėlimas, kur mums visiems dar yra kur tobulėti.

– Sezoną pavyko užbaigti be sutartų rungtynių skandalų A lygoje. Ar apskritai buvo sulaukta ataskaitų apie galimus susitarimus šį sezoną?
– Per visą sezoną mes negavome nė vieno signalo iš institucijų, kurios prižiūri šią veiklą. Nebuvo jokių įtarimų.

– Grįžtant prie koronaviruso – ar dabar, žvelgiant atgal, negalvojate, kad sezono pradžioje nebuvo numatyta aiški tvarka, kaip turėtų būti elgiamasi komandoje nustačius koronaviruso atvejį, nebuvo patvirtinto protokolo? Nuo to kentėjo „Riteriai“, „Sūduva“, tad ar nebuvo galima daugiau bendrauti su aukščiausiomis valstybės institucijomis?
– Mes žinojome, ką reikia daryti iš FIFA ir UEFA reguliacijų, bet yra ir vidinės reguliacijos. Mes paruošėme tvarką, ką mes siūlome ir tos tvarkos mums nepatvirtino ir tikimės, kad iki sezono pradžios mums ją patvirtins.

Mes žinojome, kokia yra geresnė praktika, tačiau reikia suprasti, kad ne tik mes, bet ir kitos šalys keitė tą tvarką sezonui jau prasidėjus. Kadangi Europos sezonai prasidėjo daug vėliau, kai kurie čempionai nebuvo baigti, tai valdymas buvo toks, kad darai ir mokaisi. Kai jau atėjo kvalifikacija, pradėjome bandyti taikyti tą tvarką prie mūsų čempionatų, tačiau reikia suprasti, kad valstybiniai reikalai turi prioritetus.

Išėjo tokia dviprasmybė, kad rinktinėms žaidėjams, jei dalyvauja tarptautinėse varžybose, yra viena tvarka, o jei yra lokalus atvejis, tai jau kita tvarka. Šioje vietoje mes buvome įspausti į pilką zoną, kur nebuvo aiškumo, ką ir kaip turėtume daryti. Tarkime, kad taikant tarptautinę tvarką nebūtų pažeidimų čia ir panašiai. Tai tikrai nėra gerai, todėl buvo atitinkama reakcija ir mūsų specialistai paruošė tam tikrą tvarką ir pateikėme, kad kitais metais tokių dalykų jau nebūtų.

– Pirmojo karantino metu minėjote, kad bus pildoma paraiška, su kuria kreipsitės į Vyriausybę ir bandysite įkurti fondą, skirtą pagalbai klubams kovojant su pandemija. Ar pavyko paramą gauti?
Iš Vyriausybės fondų mes negavome nieko. Mes, kiti klubai rašėme, bet nieko negavome. Iš Vyriausybės mes gavome tik tai, kad sportinės veiklos sutartys gavo statusą, pagal kurį kiekvienas žaidėjas galėjo pretenduoti į išmokas. Tai tą dalyką dalinai įgyvendinome. O dėl fondo paramai dėl koronaviruso pandemijos, tai negavome nieko.

– Koks bus kitas A lygos sezonas? Ar planuojate, kad pandemijos iššūkiai išliks?
– Nežinia, kas bus rytoj ar kitą savaitę, bet mes ruošiame kartu su Sveikatos ministerija naują reglamentą kitam sezonui. Bus nauja tvarka, kuri nustatys, kaip turės elgtis klubai. Tai nustatysime ne mes, o specialistai.

Anbo
Pranešimai: 8226
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga

2020 Lap 24 08:07

Įdomus interviu :) galime matyti, kad A lygai taip pat kenkia prasta LFF reputacija, nes į A lygą žiūrima ne kaip į savarankišką vienetą, o kaip į LFF padalinį. Panašiai taip ir yra, nes A lyga savo pajamų baveik neturi ir yra išlaikoma federacijos, ir federacija turi labai didelę įtaką sprendimams.

Grįžti į