...

Re: Straipsniai

2014 Rgp 22 10:55

Frančesko Baranca

Tasai Baranka man panašus į žuliką ir sukčių.
Nors skelbiasi, kad kovoja su lažybininkais iš jo veiduko galima išskaityti, kad pats senai velniui dūšią pardavęs.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Žygutis
Pranešimai: 422
Užsiregistravo: 2014 Lie 17 12:56
Palaikoma komanda: Lietuvos rinktinė.
Miestas: Vilkaviškio raj.

Re: Straipsniai

2014 Rgp 22 13:17

Toks gyvenimas Rusijoj.... :mrgreen:
:mrgreen: Laikas bėga, bet futbolas išlieka tas pats.

...

Re: Straipsniai

2014 Rgs 29 17:43

Rudens taurėje – dalyvių rekordas ir netikėti rezultatai
2014-09-29 http://www.futbolo.tv/straipsniai/2014- ... rezultatai" onclick="window.open(this.href);return false;

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos stadionas pulsavo futbolo švente. Čia trečius metus iš eilės Pietinės miesto bendruomenės organizuotas futbolo turnyras „Ruduo-2014“ subūrė 11 ekipų.

Gerą nuotaiką kūrė muzikinis fonas, išalkę pasistiprinti galėjo šalia palapinėje paruoštomis salotomis bei dešrelėmis, o troškulį numalšinti giros bokalu.

Į du pogrupius padalintos komandos sužaidė vieno rato sistema, po keturias pirmąsias vietas užėmusios ekipos žengė į atkrintamąsias kovas. Vienas turnyro iniciatorių Arūnas Balčiūnas džiaugėsi dalyvių gausa: pirmaisiais metais varžėsi šešios ekipos, pernai – septynios komandos. Pasak jo, vargu ar pavyktų priimti dar daugiau komandų: visų pirma labai užsitęstų turnyro trukmė, o natūralios vejos aikštę didesnis komandų skaičius paprasčiausiai stipriai ištryptų.

Vienu metu vyko po dvejas rungtynes, komandos rungtyniavo per pusę aikštės septyni prieš septynis, o mačas truko 15 minučių.

A pogrupyje varžėsi „FC Kupsc“, „Sportidus“, „Atominiai akmenys“, „Rėkliai“, „Baltic“, „Ūliūnai“. Po pogrupio rungtynių į kitą epatą žengė pirmąją vietą užėmęs „Sportidus“ (10 taškų), antri liko „Rėkliai“ (10), treti – „Baltic“, „Atominiai akmenys“ (7).

Kitoje B grupėje kovojo „Panevėžio balsas“, „Stop“, „Fokusas“, „Ąžuolas“, „Orfa“. Prieš ketvirtfinalio kovas ekipos grupėje išsidėstė tokia tvarka: pirmoji vieta – „Panevėžio balsas“ (8), antroji – „Orfa“, trečioji – „Ąžuolas“, ketvirti liko „Fokuso“ futbolininkai.

Ketvirtfinalyje netrūko staigmenų. A grupėje pirmąją vietą užėmę „Sportidus“ futbolininkai 1:2 nusileido vos į kitą etapą patekusiai „Fokuso“ komandai. Kitoje poroje „Panevėžio balso“ futbolininkai kovojo su „Atominiais akmenimis“, pagrindinis laikas pasibaigė be įvarčių, tad žaidėjai stojo mušti baudinių seriją. Čia sėkmė lydėjo „Atominius akmenis“, kurie savo gretose turėjo labiau patyrusį ir du smūgius atrėmusį Aidą Skeiverį, o serija baigėsi 4:3.

„Rėkliai“ po baudinių serijos 5:4 pranoko „Ąžuolo“ futbolininkus, o „Orfa“ 2:0 įveikė „Baltic“ ekipą.

Pusfinalyje „Fokusas“ nebekrėtė fokusų ir 0:1 pralaimėjo „Orfai“, „Atominiai akmenys“ po baudinių serijos 5:4 palaužė „Rėklius“. Šie „mažajame“ finale 2:0 įveikė „Fokusą“.

Finale susitiko „Orfa“ ir „Atominiai akmenys“. Pergalei pakako vieno įvarčio ir turnyro nugalėtojais tapo „Atominiai akmenys“.

Geriausiu vartininku pripažintas A. Skeiverys, puolėju – Raimundas Eiva iš „Orfa“, geriausias gynėjas – Mantas Adamonis iš „Rėklių“.

Linas Jocius, „Sekundė“

...

Re: Straipsniai

2014 Rgs 29 17:45

Kaip suprantu, tai panevėžiečiai jau ruošia naują pamainą FKE ir buria geriausius iš geriausių, kurie su lažybininkais nesusiję ir greitai startuos naujas projektas FC PANEVĖŽYS. be parsidavėlių ir banditėlių. bus bendruomenės klubas.. :idea:

...

Re: Straipsniai

2014 Rgs 30 13:39

„Kaunas FC“ startas Anglijoje: 16 įvarčių ir raudona kortelė varžovų treneriui
http://www.DELFI.lt" onclick="window.open(this.href);return false; 2014 m. rugsėjo 29 d. 17:15

Lietuviškasis „Kaunas FC“ klubas pergalingai pradėjo antros pagal pajėgumą Anglijos salės futbolo lygos sezoną. Pirmose rungtynėse „Kaunas FC“ sutriuškino „Barking Futsal Club“ komandą rezultatu 16:7.
Nugalėtojų ekipos jaunasis talentas Deividas Kapustas buvo nesustabdomas ir pasižymėjo 8 kartus. Per 11 rungtynių vilkint „Kaunas FC“ marškinėlius puolėjas iš viso pelnė jau 43 įvarčius.
Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas D. Kapustas tikrąja to žodžio prasme buvo „košmaras“ priešininkų komandai ir jos vyriausiajam treneriui Ferencui Kecskesui, kuris, nesuvaldęs emocijų, buvo nubaustas raudona kortele ir turėjo palikti salę įpusėjus varžyboms.
Vytautas Škarna pridėjo 3 ivarčius, komandos naujokas ir jauniausias žaidėjas, devyniolikmetis Karolis Grybauskas pelnė savo debiutinius 2 ivarčius, Vitalijus Macijauskas, Karolis Neverdauskas, Linas Vaitkus įmušė po vieną.
„Noriu padėkoti savo komandai už nuveiktą darbą. Tokia sezono pradžia yra atlygis už visas kančias po praėjusio sezono, kai „Kaunas FC“ iškrito iš aukščiausiosios lygos. Tikrai didžiuojuosi vyrais, jie atliko visus namų darbus“, – teigė komandos vadovas Romas Poluskinas.

„Buvo puikios varžybos. Dėkoju visiems žaidėjams už atsidavimą ir sunkų darbą. Esame patenkinti Karolio Grybausko debiutu – jis įmušė pirmus du įvarčius. Taip pat dėkoju naujam vartininkui Renatui Ivaškevičiui“, – sakė komandos kapitonas Eimantas Meidus.


http://www.delfi.lt/sportas/futbolas/ka ... z3EnIuMHhT" onclick="window.open(this.href);return false;

...

Re: Straipsniai

2014 Spa 07 11:40

Tradicinį Linksmakalnio futbolo mėgėjų turnyrą laimėjo Rumšiškių atstovai
http://www.lff.lt/lt/article/tradicini_ ... u_atstovai" onclick="window.open(this.href);return false;

2014 m. spalio 4 d. Linksmakalnyje (Kauno raj.) vyko mėgėjų futbolo turnyras, skirtas lauko sezono uždarymui. Varžybos buvo pavadintos pagrindinio rėmėjo vardu UAB Šalvis futbolo taurė. Šiame turnyre dėl nugalėtojo vardo rungėsi šešios komandos: Linksmakalnio SK, Garliavos LC Partizanas, Domeikava, Rumšiškių FC Regalis, Trakai ir Kruonio SK “Jungtinės pajėgos”. Varžybos vyko vieno rato sistema.

Nuo turnyro pirmųjų akimirkų trejas pergales iš eilės iškovoję FC Regalis futbolininkai atrodė neturės sau konkurentų ir lengvai taps šių varžybų nugalėtojais, bet ketvirtame ture suklupo prieš Trakus 0:1, o tuo pasinaudoję Linksmakalnio SK įveikė varžovus LC Partizano futbolininkus ir taškais priartėjo prie turnyro lyderių.

Paskutiniajame ture susitiko šeimininkai Linksmakalio SK ir Trakai. Rungtynių svarba buvo didelė, nes nugalėtojas užsitikrintų mažiausiai antrą vietą, o pralaimėję lieka už “apdovanojimų pakylos”.

Lygių varžovų dvikovoje po Egidijaus Pašukevičiaus ir Giedriaus Bačinsko įvarčių Linksmakalnio SK įveikė varžovus 2:0 ir pakilo į pirmąją vietą turnyre, tačiau, kad čia išliktų, reikėjo sulaukti FC Regalio nesėkmės prieš Kruonio SK “Jungtines pajėgas”.

Bet Rumšiškių atstovai nebuvo linkę kurti sensacijų, jie lengvai ir užtikrintai įveikė Kruonio futbolininkus rezultatu 5:0 ir įsirašę dar 3 taškus susigražino pirmąją vietą, o kartu ir varžybų nugalėtojų vardą (12 taškų), antri Linksmakalnio SK 10 taškų, treti Domeikava 8, ketvirti Trakai – 8 taškai, penkti Kruonio SK”Jungtinės pajėgos” – 4 taškai, šešta vieta LC Partizanas 0 taškų.

Geriausiai žaidėjais buvo išrinkti Mindaugas Žadavičius (LC Partizanas), Mindaugas Kasparas (Domeikava), Mantas Raulynaitis (Linksmakalnio SK), Giedrius Balčiūnas (Kruonio SK Jungtinės pajėgos), Paulius Aleškevičius (Trakai).

Rezultatyviausias žaidėjas Skirmanats Bulauka (FC Regalis), geriausias turnyro vartininkas Mantas Koškus (Linksmakalnio SK).

...

Re: Straipsniai

2014 Spa 07 11:44

Šiame turnyre dėl nugalėtojo vardo rungėsi šešios komandos:
Linksmakalnio SK,
Garliavos LC Partizanas,
Domeikava,
Rumšiškių FC Regalis,
Trakai,
Kruonio SK “Jungtinės pajėgos”.


Rumšiškių FC REGALIS (12 taškų), antri Linksmakalnio SK 10 taškų, treti Domeikava 8, ketvirti Trakai – 8 taškai, penkti Kruonio SK”Jungtinės pajėgos” – 4 taškai, šešta vieta LC Partizanas 0 taškų.


O kokie čia dar TRAKAI??? :idea: gal, blin, ne A lygos??? nors nuo mėgėjų gavo, tai gal tie patys.. :mrgreen:

...

Re: Straipsniai

2014 Spa 07 11:47

Naktinio futbolo turnyras suvienijo tauragiškius
2014-10-07 http://www.lff.lt/lt/article/naktinio_f ... uragiskius" onclick="window.open(this.href);return false;

Masinis futbolas - tai neprofesionalus futbolas, kurio pagrindinis tikslas yra kuo daugiau žmonių paskatinti žaisti. Ypatingas dėmesys skiriamas vaikams, kurie nelanko futbolo treniruočių.

Futbolas - pats paprasčiausias pasaulyje komandinis sportas, kurį galima žaisti visur ir visada. Tauragės „Versmės" gimnazijoje futbolas viena iš populiariausių sporto šakų. Dar didesnio susidomėjimo futbolas sulaukė įkūrus Gimnazijos futbolo lygą, kurioje žaidžia daug buvusių ir esamų gimnazistų.

Kaip ir kiekvienais metais, minint Tarptautinę Mokytojų dieną, buvo vykdomas netradicinis naktinis futbolo turnyras, kuriame dalyvavo keturios komandos. Nepamirštame ir buvusių gimnazistų - jie visada kviečiami ir laukiami turnyruose. Be jų, šiųmečiame turnyre dalyvavo dar dvi gimnazijos komandos ir svečiai - FK „Tauras" fanai.

Varžybos prasidėjo 21 val., kai jau lauke buvo tamsu, universalioje aikštelėje, o baigėsi jau po vidurnakčio. Žavus „Amadeus dance" merginų pasirodymas puikiai nuteikė žaidėjus, kėlė gerą nuotaiką sirgaliams. Po burtų traukimo buvo žaidžiama rato sistema.

Kiekvienos varžybos buvo įtemptos, tačiau nenugalimi pasirodė buvę gimnazistai - jie įveikė visas komandas. Antra liko „Versmės" pirmoji komanda, treti - FK „Tauras" fanai, ketvirta - „Versmės" antroji komanda. Kiekviena komanda rinko kitos komandos geriausią žaidėją. Jais tapo Gedas Jucevičius, Jonas Austrevičius, Arnas Lietuvininkas.

Kad futbolas populiarus, parodė susirinkęs gausus sirgalių būrys. Ačiū jiems už palaikymą. Malonu, kad visada sulaukiame „Versmės" administracijos pritarimo ir paskatinimo įgyvendinant idėjas. Džiaugiamės ir bendradarbiavimu su Tauragės apskrities futbolo federacija, prezidentu Sigitu Jukna, kuris visada remia masinį futbolą. Nuoširdus ačiū visiems, prisidedantiems prie futbolo populiarinimo.

Autorius - A. Skurdelis

...

Re: Straipsniai

2014 Spa 14 10:25

Lietuviams Anglijos lygoje – dvigubas smūgis: šaukia klubo susirinkimą
2014 m. spalio 13 d.

Pergalingai antros pagal pajėgumą Anglijos salės futbolo lygos sezoną prieš dvi savaites pradėjusi „Kaunas FC“ komanda patyrė pirmą nesėkmę. Lietuviai ne tik 4:7 nusileido Londono FC „Enfield“ klubui, bet ir neteko veterano bei ryškiausio talento.
Pirmo kėlinio pradžia „Kaunas FC“ buvo sėkminga: Eimantas Meidus pirmą minutę išvedė saviškius į priekį, o Karolis Neverdauskas netrukus padvigubino pranašumą.
Vėliau reikalai komplikavosi: veteranas puolėjas Vytautas Škarna patyrė traumą ir turėjo palikti aikštę, o oponentai po Granto Osbarno įvarčio 10 min. sušvelnino santykį iki 1:2.
Dukart pasižymėjęs „Enfield“ atstovas Beko Dushku netrukus suteikė pranašumą savo komandai. Nors Deividas Kapustas iškart atstatė lygybę, paskutinę kėlinio minutę Philas Lowenas vėl išvedė saviškius į priekį – 4:3.
Po pertraukos „Enfield“ naudojosi „Kaunas FC“ klaidomis: dar kartą pasižymėjo Ph. Lowenas, o D. Kapustas buvo nubaustas antra geltona kortele ir pašalintas iš aikštės. Varžovai įmušė dar du įvarčius, o likus žaisti dvi minutes komandos naujokas Česlovas Jarmalauskas užfiksavo galutinį mačo rezultatą – 4:7.

„Komandai labai trūko V. Škarnos. Jo trauma – didelis smūgis mums“, – apgailestavo komandos kapitonas E. Meidus.
„Susitikimas buvo labai sunkus, rezultatas galėjo būti ir mūsų naudai, kadangi neišnaudojome labai daug progų. Vytautui gavus traumą mes pirmavome 2:0, bet tada vyrai pasimetė, žaidimas išsiderino, puolimo grandis ėmėsi žaisti individualiai.
D. Kapustu rūbinėje po pirmo kėlinio sakėme, kad jis negali taip agresyviai gintis. Labai gaila, bet Deividas gavo ir antrą geltoną kortelę ir kartu su Vytautu nedalyvaus kitose rungtynėse. Tai bus šansas jauniems žaidėjams pasirodyti aikštėje“, – teigė komandos treneris Mantas Kvietkus.
„Negailėsiu kritikos. Esu labai nepatenkintas rezultatu. Labai gaila, kad praradome V. Škarną jau pirmo kėlinio pradžioje, bet tai neturėjo taip pakeisti komandos žaidimo. Atsirado nerimas, pradėjome klysti, buvo daug neteisingų sprendimų puolime, kur D. Kapustas ir Vitalijus Macijauskas nesužaidė teisingai. Labai gaila, nes kiekvienas pralaimėjimas mums gali uždaryti duris į aukščiausią Anglijos lygą.
Rengsime neeilinį susitikimą su klubo vadovybe, kur bus atliekamos paskutinių varžybų analizės, peržiūrėsime filmuotą medžiagą“, – kalbėjo komandos vadovas Romas Poluskinas.
Įdomu, kad lietuvius pranokęs „Enfield“ klubas atsikeršijo už nesėkmę 2012 metais, kuomet „Kaunas FC“ nugalėjo13:3 ir pelnė kelialapį į aukščiausią Anglijos salės futbolo lygą.
Primename, kad pirmose šio sezono rungtynėse „Kaunas FC“ sutriuškino „Barking Futsal Club“ komandą rezultatu 16:7.
Kitą sekmadienį ekipos laukia rungtynės išvykoje su „Sussex FC“ klubu.


http://www.delfi.lt/sportas/futbolas/li ... z3G6NGN5Ou" onclick="window.open(this.href);return false;

...

Re: Straipsniai

2014 Spa 14 11:02

Linas Kojala. Tikrasis „istorinis šansas“ Lietuvos futbolo rinktinei?
2014-10-09 http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... c.facebook" onclick="window.open(this.href);return false;

Lietuvos futbolo rinktinę lydi „istorinių šansų“ krūvis. Nepaisant to, kad mūsų šalies komanda niekada nepateko į finalinius Europos ar pasaulio čempionatų etapus, optimizmo pliūpsnių būta: pavyzdžiui, po įspūdingų lygiųjų 1–1 su pasaulio vicečempione Vokietija ir iškart sekusios pergalės 1–0 prieš Škotiją atrodė, kad 2004 metų Senojo žemyno pirmenybės gali tapti istorinėmis. Tačiau po to sekė triuškinanti nesėkmė 0–3 prieš Islandiją, o į čempionatą galiausiai pateko ne lietuviai, o sensaciją kitoje grupėje pateikę latviai.

Nereikia žvalgytis ir taip toli: po 2014 metų pasaulio čempionato atrankos turnyro burtų, kurie lietuvius suvedė su mažiau tituluotomis Graikija, Bosnija ir Hercegovina, Slovakija, Latvija ir Lichtenšteinu, prabilta, kad tokioje kompanijoje užimti antrą vietą tikrai įmanoma. Bet viskas baigėsi įgyvendinus tik minimalų tikslą pranokti Latviją ir Lichtenšteiną.

Visgi šis Europos čempionato atrankos turnyras kitoks. Tą lemia ne vien sąlyginai palanki grupė – Anglija, Slovėnija, Estija, San Marinas, Šveicarija, – bet ir pasikeitusios finalinio etapo taisyklės. 2016 metais Prancūzijoje žais nebe 16, o 24 stipriausios žemyno rinktinės. Tai reiškia, kad norint patekti į pirmenybes lietuviams reikia grupėje užimti vieną iš pirmųjų dviejų vietų, kurios garantuoja automatinį kelialapį, arba – ko nebuvo anksčiau – bent trečią poziciją, kuri suteiks šansą atkrintamosiose varžybose įveikti dar vieną oponentą.

Sakysite, kad ir trečia vieta mums istoriškai praktiškai nepasiekiama? Ir būsite teisūs: ją paskutinį kartą užėmėme dar 1998 metų pasaulio čempionato atrankoje, kuomet Vilniuje patirtas dramatiškas pralaimėjimas Airijai palaidojo viltis atsidurti per žingsnį nuo pasaulio futbolo elito. Vėliau likdavome arba ketvirtoje, arba penktoje vietoje grupėje – netgi išgirto portugalo trenerio Jose Couceiro laikais.
Visgi šį turime rinktinę, kuri gali bent iš dalies priminti rezultatyviu futbolu išsiskyrus Couceiro laikus. Minėtą ir dabartinį laikotarpį sieja viena aplinkybė: rinktinėje turime futbolininkus, kurie daug ir sėkmingai rungtyniauja įvairių šalių klubuose.
Tokių ryškių žvaigždžių kaip tuomet – komandą į priekį vedė Deividas Šemberas iš Maskvos CSKA, Marius Stankevičius iš Ispanijos ir Italijos elitinių klubų, pastarojoje šalyje taip pat žaidęs Tomas Danilevičius – ko gero, neturime.

Bet vartininkas Giedrius Arlauskis sėkmingai rungtyniauja Europos taurių turnyruose Bukarešto „Steaua“ sudėtyje, Vytautas Andriuškevičius pralaužė duris į aukščiausią Nyderlandų divizioną, Arvydas Novikovas bando laimę aukštos klasės antroje pagal pajėgumą Vokietijos lygoje, Fedoras Černychas tampa Lenkijos čempionato atakų lyderiu, o Lukas Spalvis (tiesa, besigydantis sunkią traumą) – žvaigžde Danijoje. Greta jų mažiau žinomus marškinėlius vilkintys, bet, svarbiausia, gerame lygyje daug žaidžiantys Deivydas Matulevičius iš Rumunijos „Pandurii“, Izraelio ekipoms atstovaujantys Mindaugas Panka, Mindaugas Kalonas, Tadas Kijanskas, aukštyn iš dugno kylančio Glazgo „Rangers“ gynėjas Marius Žaliūkas ir kiti.

Panašu, kad futbolo talentų, gimusių sudėtingais pirmaisiais nepriklausomybės metais, stokos problema pagaliau sprendžiasi ateinant perspektyviam ir augti norinčiam jaunimui. Kartu tai proga paneigti stereotipus ir įrodyti, kad Lietuvos futbolas reprezentuoja šalį garsiau ir geriau nei daug kam atrodo.

Norint svajoti apie „naują istorinį šansą“ praktinius žingsnius reikia žengti jau dabar. Ketvirtadienį ir sekmadienį Lietuva namie priims du pagrindinius konkurentus dėl trečiosios vietos grupėje – Estiją ir Slovėniją. Manant, kad galingas sudėtis turinti Anglija ir Šveicarija pasidalins pirmąsias dvi pozicijas, telieka viltis griebtis trečiojo šiaudo. Ir tai įmanoma: estai pirmajame mače jau įveikė slovėnus, tad šiandien nugalėdami kaimyninę šalį atsidurtume puikioje pozicijoje. Juo labiau, kad tai suteiks papildomą impulsą sekmadienio dvikovai su slovėnais – abi jos turės lemtingą įtaką galutinėms pozicijoms turnyrinėje lentelėje.

Tad futbolininkai savo užduotį turi, o mums, sirgaliams, telieka įgyvendinti savo dalį – aklinai užpildyti Lietuvos futbolo federacijos stadioną Vilniuje ir parodyti, kad Lietuva myli futbolą bei savo rinktinę. Gal tūkstančiai aistruolių ir dešimtys žurnalistų iš užsienio – toks kiekis svečių per sporto renginius Lietuvoje nutinka itin retai – tai taps paskata politikams išspręsti ir nacionalinio stadiono problemą?

Bernardinai.lt

matvaju
Pranešimai: 1688
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 10:26

Re: Straipsniai

2014 Lap 09 17:32

Tomas Danilevičius: „Futbolo burbulas sprogo“
http://www.lrytas.lt/sportas/futbolas/t ... sprogo.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

„Rugsėjį dukrą nuvedžiau į antrą klasę, jai viskas nauja. Aš jaučiuosi taip pat“, – nusijuokė Tomas Danilevičius. Jis baigė karjerą ir pradėjo naują gyvenimo etapą – džiaugiasi galimybe savaitgalius leisti su šeima.

T.Danilevičius jau kelis mėnesius sukasi visiškai naujoje aplinkoje ir pratinasi prie kitokio tvarkaraščio, bet per krūvą naujų darbų neužmiršta ir senų bičiulių.

Neseniai T.Danilevičius sveikino Deividą Šemberą ir Andrių Skerlą, su Vilniaus „Žalgiriu“ tapusius Lietuvos čempionais. Pasikalbėjo ir su Mariumi Stankevičiumi, „Hannover“ gretose debiutavusiu bundeslygoje.

Tomas ir šie žaidėjai daug metų gynė Lietuvos rinktinės garbę ir tapo bičiuliais.

„Draugai manęs nepamiršta ir aš jų nepamirštu“, – nusišypsojo Tomas.

Per beveik du dešimtmečius trukusią futbolininko karjerą jis įgijo gerų bičiulių, keliavo ir susikūrė gerovę. Tačiau šią vasarą vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų nusprendė baigti šį gyvenimo etapą.

Tiesa, rugsėjo pabaigoje futbolininkas prašė neskubėti ir palikti 10 proc. jo sugrįžimui.

„Kas gali pasikeisti? Tikriausiai nieko, tik pačiam baisu sau garsiai pasakyti, kad tai yra viskas“, – tuomet lrytas.lt sakė 36 metų puolėjas.

Praėjus daugiau nei mėnesiui T.Danilevičius nebedvejoja: „Jau galiu drąsiai sau tai pasakyti. Tai negrįžtamas procesas, tiesiog reikėjo laiko, kad apsiprasčiau su ta būsena, tačiau turiu pripažinti, kad gerai jaučiuosi. Jokio streso nejaučiu.“

Šveicarijoje greitai pritapo

Per savo karjerą T.Danilevičius žaidė Lietuvos, Belgijos, Rusijos, Šveicarijos, Anglijos, Škotijos, Italijos ir Slovėnijos klubuose.

„Galima sakyti, kad esu paženklintas emigranto antspaudu“, – juokėsi vyras.

Italijoje jis praleido daugiau nei dešimtmetį, planavo šioje šalyje likti ir baigęs karjerą, tačiau darbo pasiūlymas privertė sportininką per kelias dienas priimti sprendimą ir vėl krautis daiktus. Baigiantis vasarai jis su šeima išsikraustė į Šveicariją, kur įsikūrė jos itališkame regione.

Prie pat Italijos sienos ir Lugano ežero įsikūręs Lugano miestas kiek mažesnis už Alytų.

„Miestas labai gražus, tarp kalnų, prie ežero. Visa Šveicarija – graži šalis, kalnuota, švari, žmonių bendravimas labai kultūringas. Greitai čia apsipratome, o šeimai labai patinka“, – pasakojo T.Danilevičius.

Keblumų nekilo ir sportininko dukterims – 12-metė Elzė ir septynerių Liepa tęsia klasikinių šokių pamokas. Mergaitės ir žmona Lina labiausiai džiaugiasi jo gyvenimo pokyčiais.

„Dukterims labai smagu matyti, kaip tėtis iš biuro pareina, o šeštadienį ir sekmadienį leidžia su jomis namie. Joms tai neįtikėtina“, – juokėsi jis.

Ar lietuviai Šveicarijoje įsikūrė ilgam?

„Norėtųsi čia likti ilgiau nei vienoje ar kitoje komandoje, nes ši komanda yra visai kitokio lygio“, – sakė T.Danilevičius.

Pakeitė veiklos sritį

Naujosios Tomo komandos nariai – ne sportinę aprangą vilkintys futbolininkai, o kostiumuoti verslininkai. Būtent ši sritis suviliojo T.Danilevičių karjeros pabaigoje.

„Labai džiaugiuosi, kad iš karto perėjau iš vienos komandos į kitą. Vadinu ją komanda, nes tai irgi profesionalų ratas, turintis savo uždavinius. Kol kas man tai yra braidžiojimas po nežinią ir savęs ieškojimas.

Dažniausiai sportininkams tas savęs ieškojimas baigus karjerą yra varginantis. Žinau iš savo kolegų, kad gali kilti problemų. Todėl labai džiaugiuosi, kad turiu užsiėmimą ir tikslą“, – kalbėjo T.Danilevičius.

Kiekvieną rytą jis veria tarptautinės investicijų kompanijos duris, čia dirba ir žinių semiasi iš savo srities profesionalų ir kuria planus apie nekilnojamojo turto investicijų verslą.

„Norėčiau ateityje būti šios srities specialistas. Dabar einu į labai gerą mokyklą. Sėdžiu biure su žmonėmis, kurie tuo užsiima daug metų. Verslas bus ateityje, bet pirmiausia reikia jį prisijaukinti, pažinti ir suprasti“, – pasakojo T.Danilevičius.

Dar vienas planas – kitais metais pradėti studijuoti. Kai beveik prieš du dešimtmečius klaipėdietis baigė mokyklą, apie mokslą nė nesvarstė, nes nutarė, kad studijos palauks, o jis visą dėmesį skirs futbolui.

„Kaip galima studijuoti ir profesionaliai žaisti užsienyje? Dabar galima internetu atsiskaityti, o tuomet tokių galimybių nebuvo. Galėjau studijuoti ir eksternu laikyti egzaminus, bet ar tokios studijos būtų davusios naudos? Visas buvau pasinėręs į futbolą. Norėjau tai daryti gerai ir nenorėjau blaškytis“, – tuomet priimto sprendimo nesigaili futbolininkas.

Naują puslapį atvertęs T.Danilevičius būtent į jį nori įrėžti universiteto žymę. Aukštosios mokyklos lietuvis ieško Šveicarijoje, o studijuoti norėtų specialybę, susijusią su ekonomika ar verslo administravimu.

Futbolo nepasiilgo

Prieš keletą metų paklaustas, ką veiks baigęs karjerą, T.Danilevičius tikino, kad nenorėtų atitolti nuo futbolo. Tačiau dabar buvęs puolėjas žvelgia kita kryptimi.

„Nesakyčiau, kad ilgiuosi to profesionalaus aktyvumo. Dabar tikrai ne. Komandinį bendravimą ir ryšį radau biure, todėl futbolo dar nepasiilgau.

Pastaruoju metu jį nelabai ir žiūrėjau. Gal jau atsivalgiau ir man užtenka. Žinoma, tikrai neišbraukiu futbolo iš savo gyvenimo, manau, kad jis visada bus mano pašonėje, visada liks labai geras atsiminimas ir mano hobis.

Dabar man po truputį atsiveria tas tikrasis pasaulis. Daug metų gyvenau tokiame futbolo burbule, bendravau tik su futbolo žmonėmis ir dabar tas burbulas sprogo. Pradėjau matyti ir kitus dalykus“, – sakė T.Danilevičius.

Šį sezoną T.Danilevičius galėjo atsidurti Lietuvos futbolo A lygoje, kaip ir keletas buvusių rinktinės žaidėjų, – vasarą jis sulaukė Klaipėdos „Atlanto“ pasiūlymo.

Trenerį Konstantiną Sarsaniją gerai pažįstantis T.Danilevičius dalyvavo keliose klaipėdiečių treniruotėse, tačiau pasiūlymo atsisakė.

„Atsisakiau ne dėl pinigų, net nebuvome iki derybų priėję. Supratau, kad nebenoriu žaisti futbolo, kad ieškau galimybių ne kaip toliau žaisti, bet kaip nebežaisti futbolo. Manau, mano sprendimas buvo geras, nes būčiau nuvylęs žmones, kurie turėjo lūkesčių“, – aiškino buvęs žaidėjas.

Šeima palaikydavo namuose

T.Danilevičiui užtektų dviejų rankų pirštų suskaičiuoti, kiek kartų jo šeimos moterys stadione stebėjo jį žaidžiantį. Tačiau futbolininkas niekada to ir neprašė.

„Įsivaizduojate, kaip mano šeima futbolu gyveno? (Juokiasi.) Mergaitės vieną kartą ateidavo, pažiūrėdavo, nelabai joms patikdavo. Vaikams tai buvo labiau lažas nei malonumas. Tačiau jaučiau kitokią paramą.

Jos mane palaiko namie, supranta, užjaučia. Man nereikėjo, kad jos stovėtų stadione, mojuotų šaliku ir šauktų „Tomai, Tomai“. Sulaukdavau didžiulio palaikymo sugrįžęs po nesėkmės ar patyrus traumą. Tai man buvo svarbiausia.

Esu labai dėkingas žmonai ir vaikams, kad palaikė mane sunkiausiais karjeros momentais“, – kalbėjo buvęs futbolininkas.

Stebės rinktinės rungtynes

Lapkričio 15 d. Lietuvos rinktinė Sankt Galene žais 2016 metų Europos čempionato atrankos rungtynes su Šveicarijos komanda.

„Jau užsisakiau bilietus ir jeigu nebus kokių nors pasikeitimų, važiuosiu.

Ir būrį draugų lietuvių, čia gyvenančių, pasiimsiu. Jau nuteikiau ir šeimą, kad vyksime. Trauksiu šeimą iš namų. Nežinau, kiek joms patiks šalti stadione, bet ko nepadarysi dėl Lietuvos?“ – juokėsi T.Danilevičius.

Buvęs futbolininkas taip pat tikisi prikalbinti į rungtynes vykti ir Lietuvos garbės konsulą Tičino kantone Gintautą Bertašių.

Lietuvos rinktinė atrankos varžybų E grupėje nugalėjo San Marino ir Estijos komandas, bet pralaimėjo slovėnams.

„Dabar rinktinėje nelengvas laikas, vyksta kartų kaita. Įsivaizduoju, kad sunku tiems jauniems vaikinams imtis lyderių vaidmens. Reikia jiems duoti laiko, neskubėti ir jų neperspausti.

Tą atsinaujinimą ne visada lydi geri rezultatai, bet vaikinams atsirado šansas parodyti save, patekti į finalinį etapą. Šansas, kurio mes anksčiau neturėjome“, – apie galimybę, atsiradusią padidinus finalinio etapo komandų skaičių iki 24, kalbėjo T.Danilevičius.

Rinktinėje – geriausi

Tiesa, ilgametis Lietuvos rinktinės kapitonas įsitikinęs, kad nacionalinei komandai nepamaišytų ir daugiau tarptautinės patirties sukaupę žaidėjai.

T.Danilevičius rinktinės kandidatų sąraše pasigenda Bundeslygoje šį sezoną rungtyniaujančio gynėjo M.Stankevičiaus, dukart geriausiu Lietuvos futbolininku išrinkto, nuo 2002-ųjų Lietuvos rinktinės vartus gynusio Turkijos „Gaziantepspor“ vartininko Žydrūno Karčemarsko, daugiau nei dešimtmetį Rusijoje žaidusio, nuo 1996-ųjų rinktinei atstovavusio D.Šembero. Tiesa, pastarasis pernai paskelbė apie karjeros rinktinėje pabaigą.

„Norėčiau galvoti, ir taip turėtų būti, kad rinktinėje žaidžia geriausi Lietuvos futbolininkai, nepaisant to, kiek jiems metų. Nesvarbu jaunas ar senas – turi žaisti geriausias.

Treneris sprendžia, kurie žaidėjai jam yra reikalingi, tačiau niekada negalima į rinktinę žiūrėti kaip į perspektyvą. Tai Lietuvos prestižas, todėl ji turi būti sudaryta iš geriausių žaidėjų. Jie turi įrodyti, kad tuo metu yra geriausi. Rinktinė – ne bandomasis triušis, čia turi žaisti geriausi“, - įsitikinęs T.Danilevičius.

Italai pamena įvartį

T.Danilevičius Lietuvos rinktinėje žaidė nuo 1998-ųjų iki 2012 metų. Per 71 rungtynes puolėjas įmušė 19 įvarčių ir yra rezultatyviausias visų laikų Lietuvos rinktinės žaidėjas.

Kai kurie T.Danilevičiaus karjeros epizodai papuoštų daugelio futbolininkų dosjė. 2000-aisiais atstovaudamas Anglijos superklubui Londono „Arsenal“ lietuvis draugiškose rungtynėse įmušė įvartį „Barcelona“ komandai.

2006-aisiais jis nuginklavo patį Gianluigi Buffoną, tuomet gynusį pasaulio čempionės Italijos vartus. Po metų T.Danilevičius įmušė įvartį ukrainiečiams ir tapo rezultatyviausiu rinktinės futbolininku.

„Italai tuomet buvo pakilime, ką tik tapę pasaulio čempionais, o mes su jais lygiosiomis sužaidėme (1:1, - red.). Šį įvartį prisimena ir Italijoje. Daug metų sutikdavau žmonių, kurie atsiminė, kad įmušiau į pasaulio čempionų vartus“, - prisiminė T.Danilevičius.

Lietuvoje viešėjo ne viena Europos futbolo elitui priklausanti komanda. Ir prieš daugelį jų Lietuvos rinktinės futbolininkams tekdavo raudonuoti. Daugelis prisimena, kaip Ispanijos rinktinės saugas Andresas Iniesta Kauno Dariaus ir Girėno stadione prieš keldamas baudos smūgį koja sulygino žemių grumstą.

„Man būdavo ir man yra gėda, nes stadiono Lietuvoje iki šios dienos nėra. Nesuprantamas dalykas. Ir aš negaliu atsakyti kodėl taip yra ir kas dėl to kaltas. Kitais metais turėsime eurą, nuo 2004-ųjų priklausome Europos Sąjungai, o stadiono dar neturime, nors kiekviename mieste po areną stovi. Nepykite, bet nesuprantu.

Norėčiau tikėti, kad artimiausiu metu tai pasikeis. Esu didelis optimistas ir noriu tikėti. Tačiau realiai matau, kad šiai dienai tai yra sudėtinga. Tiesą sakant, nematau galimybių, bet esu pozityvus“, - sakė T.Danilevičius.

T.Danilevičiaus karjeroje – daugybėje klubų

Gimė 1978 m. liepos 18 d. Klaipėdoje.

Klubai. 1994–1995 m. Klaipėdos „Atlantas“, 1995 m. „Beveren“ (Belgija) ir Vilniaus „Alsa“, 1996–1998 m. „Brugge“ (Belgija), 1998–1999 m. Maskvos „Dinamo“ (Rusija), 1999 m. „Brugge“, 1999–2000 m. „Lausanne“ (Šveicarija), 2000 m. Londono „Arsenal“ (Anglija), 2000–2001 m. „Dunfermline“ (Airija), 2001–2002 m. „Beveren“, 2002–2005 m. „Livorno“ (Italija), 2005–2006 m. „Avelino“ (Italija), 2006 m. „Livorno“, 2007–2008 m. „Bologna“ (Italija), 2008 m. „Grosseto“ (Italija), 2008–2011 m. „Livorno“, 2011–2013 m. „Juve Stabia“ (Italija), 2013 m. „Latina“ (Italija), 2013–2014 m. „Parma“ (Italija) ir „Gorica“ (Slovėnija).

Lietuvos rinktinė. Sužaidė 71 rungtynes, pelnė 19 įvarčių.

...

Re: Straipsniai

2014 Gru 05 11:02

Futbolo grimasos: kokie pūliniai gadina Lietuvos veidą?
Martynas Suslavičius 2014-12-04 http://www.lrytas.lt/sportas/futbolas/f ... -veida.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Tradicinė nežinomybė, byrantys klubai, tamsa Europoje, sprogęs lažybų pūlinys ir į rungtynes neišvykęs klubas – Lietuvos A lygos sezone spalvų netrūko, tačiau šviesių potepių buvo vos vienas kitas, o paveikslas perteikia niūrų futbolo pogrindžio gyvenimą.

O kaipgi situacija su tvarkaraščiu?

„Chaosas“, – taip šį A lygos sezono paveikslą pavadino buvęs Lietuvos rinktinės treneris Algimantas Liubinskas, kurio neįkvėpė prieš turnyrą į Lietuvą atvykę garsūs mūsų žaidėjai.

„Nesuprantu, kaip „Dainava“ pateko į A lygą ir kas ten darėsi. „Šiauliai“ vos galą su galu sudūrė, „Ekrano“ likimas iš viso neaiškus, nes nežinom, ar žais kitąmet. Galiausiai „Banga“ net į paskutinį mačą neatvyko“, – į Lietuvos futbolo pūlinius pirštais badė 63 metų specialistas.

Į Lietuvos futbolo problemas prieš ketvirtadienį vyksiantį sezono uždarymą lrytas.lt pažiūrėjo kartu su A.Liubinsku, LFF varžybų ir renginių skyriaus vadovu Nerijumi Dunausku ir LFF Sąžiningo žaidimo pareigūnu Gerchardu Dunausku bei LFF licencijavimo skyriaus vadovu Laurynu Ziboliu.

Netikėjo nuo pradžių

A lygos sezono startas įvyko dvejomis juostomis. Vienoje – tradicinė spėlionė ir skandalas, o kitoje – intrigą kuriantys naujokai. Deividas Šemberas prisijungė prie „Žalgirio“, Edgaras Jankauskas ėmė treniruoti „Trakus“, „Klaipėdos granito“ ir Roberto Poškaus atvykimas. Toks posūkis suteikė nemažai vilčių, bet A.Liubinskas nebuvo tarp tų gerbėjų, kurie tikėjosi tvirto turnyro.

„Praradau optimizmą. Čempionatas stiprus yra tada, kai komandos varžosi ir kažką pasiekia Europoje. „Žalgiris“ buvo atsiplėšęs taškais, bet Europoje pasirodė apgailėtinai. Šiandieną nematau perspektyvių komandų. Neturime reikiamų bazių“, – sakė A.Liubinskas.

Žaliai baltus marškinėlius vilkėjęs, o vėliau „Žalgiriui“ vadovavęs A.Liubinskas brėžtų tiesią A lygos kreivę – nei į viršų, nei į apačią.

„Lyginti metus sunku, – teigė A.Liubinskas. – Esu čempionu tapęs su Šiaulių „Kareda“. Nežinau, ar ji buvo silpnesnė nei dabartinės komandos. Tiesiog tame laikmetyje ekipa buvo meistriškesnė. Turėjau grupę futbolininkų, kurie domino užsienį. Dabar pažiūrėkime į geriausią komandą – „Žalgirį“. Ar rasime ten rinktinės lyderių, ar tokių, kurie viliotų garsius klubus?“

Kas galės žaisti?

A lyga tradicijas išsaugojo, kai artėjant sezono pradžiai nebuvo aišku, kiek komandų žais ir kokios tai bus ekipos. Tuomet „Žalgirio“ treneris Marekas Zubas juokėsi, o Tauragės „Tauro“ savininkas Jaunutis Šetkus piktinosi, kad jų nenori priimti. 2015-uosius A lyga žada pasitikti naujove – jau šiandieną paskelbta, kad turnyre žais dešimt klubų, o patrankų mėsa buvusią Alytaus „Dainavą“ pakeis LFF I lygos čempionė Kauno „Stumbro“ ekipa.

„Yra klaustukų, – pažadus stabdo A.Liubinskas. – „Ekranas“ net nežino, ar turės pinigų. Tos pačios „Bangos“ likimas neaiškus, nors klubas neseniai buvo laikomas pavyzdžiu. Tiesiog niekam kantrybės neužteko. „Kruoja“ šiemet buvo antra, bet kiek laiko gyvuos šis projektas? Buvo Mažeikių „Romar“, „Kareda“, „Grifas“, kur jie dabar?“

L.Zibolis ramina aistras ir tikina, kad federacija kruopščiai tikrina klubus, o daugiausia problemų sukelia tai, kad investuotojai nesilaiko pažadų.

„Visi A lygos klubai prieš sezoną yra audituojami ir teikia finansines ataskaitas – ko, jei neklystu, analogišku lygmeniu nedaro nei viena kita sporto lyga Lietuvoje. Sezono eigoje taip pat ne pirmus metus vyksta finansinės drausmės patikrinimai", – sakė L.Zibolis.

Juokino tvarkaraštis

LFF mėgina mokytis iš klaidų ir iš anksto paskelbė turnyro startą – vasario 28 dieną. Tačiau dar šiemet Klaipėdos „Atlanto“ treneris Konstantinas Sarsanija garsiai piktinosi, kai buvo priverstas savaitę pratęsti treniruočių stovyklą ir sujaukti visus planus, nes organizatoriai paskutiniu metu nutarė datą pakeisti.

„Tas tvarkaraštis (praėjusio sezono, – Red.) – kvailokas. Tai ekipos žaidžia kas antrą ar trečią dieną, tai turi savaitės pertrauką. O dar tos dieninės rungtynės, kai žaidžiama 12 valandą. Kokį žiūrovą gali rasti stadione? Ypač vasarą?“, – sakė A.Liubinskas, priminęs 35-ąjį turą, kai „Dainava“ ketvirtadienį namų rungtynes žaidė Kaune 14 valandą.

„Nėra stabilumo. Juk nori žinoti, kada vyksta rungtynės. Reikia suderinto tvarkaraščio. O „Dainavai“ nebuvo galima žaisti ant mokyklos dirbtinės dangos? Juk išimtį galima padaryti, nes kokia esmė Alytaus klubui žaisti Kaune?“, – svarstė A.Liubinskas.

N.Dunauskas sako, kad buvo du pasirinkimai – leisti „Dainavai“ žaisti Kaune arba įskaityti ekipai pralaimėjimą.

„Dėl „Dainavos“ atvejo - šį klausimą reikėtų pirmiausia adresuoti klubui, kodėl jam nepavyko susitarti dėl rungtynių surengimo miesto stadione“, – sakė N.Dunauskas.

„Mano nuomone, kad tvarkaraščio atžvilgiu šis sezonas buvo vienas stabiliausių“, – teigė jis.

Vaidina valymą?

Garsiausiai Lietuvos futbolą šiemet drebino ne pergalės, o rungtynių sukčiavimo skandalai. LFF ėmėsi priemonių prieš futbolininkus, įtariamus nesąžiningu žaidimu. „Klaipėdos granito“ legionieriui Olegui Dmirtrijenkai neleidžiama dalyvauti futbolo veikloje, diskvalifikacijų sulaukė ir kiti šios komandos žaidėjai bei Panevėžio „Ekrano“, „Šiaulių“ futbolininkai.

Atrodo, kad pirmieji smūgiai suduodami, bet A.Liubinskas į tai numoja ranka – galima ir stipriau.

„Nemačiau jokio valymo. Jeigu visi – Vyriausybė, LFF ir Seimas – norėtų, tai tokie dalykai nevyktų. Matyt, kad kažkam paranku ir niekas pernelyg nesivargina. Mes turime galimybes, bet nieko nevyksta. Teisėtvarkos institucijos turi ir galių, ir aparatūros, kad viską sutvarkytų. Ar kažkas vyksta? Ne“, – pabrėžia treneris.

Dar prieš sezoną LFF klubams pareiškė, kad ketina mojuoti kardais, o kalbėdamas apie „Tauro“ klubą LFF prezidentas Julius Kvedaras užsiminė apie sukčių mėginimą ateiti į A lygą.

„Čia užkliuvo ir vienas asmuo, kuris „Taurą“ finansuoti nusprendė. Mums baimę kelia, kad kojos į Lietuvą neįkeltų tie sukčiai lažybininkai“, – lrytas.lt tuomet sakė J.Kvedaras.

G.Dunauskas sako, kad Lietuvoje trūksta specialaus teisinio reguliavimo, o federacija pasigenda rezultatų teisėsaugos veikloje.

„Dalyvavome diskusijose dėl teisinės bazės keitimo ir adaptavimo prie šiandienos realijų. Taip pat atitinkamai pakoregavome savo prevencinės veiklos taktiką. Vienas iš mūsų pasiekimų yra tai, kad apie šią problemą kalbama vis rimčiau, kad atkreiptas dėmesys. Pagal mūsų pateiktą medžiagą pradėti du nauji ikiteisminiai tyrimai", – teigė G.Dunauskas.

Jis pabrėžė, kad jeigu apie lažybas ir toliau būtų tylima, situacija galėtų tapti nevaldoma.

Iki profesionalų – toli

Jau ne vienerius metus futbolo užkulisiuose kalbama, kad A lyga turėtų sumažinti kai kuriuos licencijavimo kriterijus ir tapti pusiau profesionalia, tačiau pažiūrėjus į iš metų į metus besikaupiantį bėdų aruodą susidaro įspūdis, kad į šį tašką čempionatą pastūmėjo realybė.

„O kas mes dabar? Niekada nemaniau, kad esame profesionalai. Mes turime pusiau profesionalią lygą. Galbūt norime įsivaizduoti, kad esame geresni. Mes tokio lygio neatitinkame nei atlyginimais, nei darbo sąlygomis, apgyvendinimu, niekuo. Mėgėjų lygį pralenkėme, nes žaidėjai gali niekur daugiau nedirbti, bet mėgėjų – ne“, – rėžė A.Liubinskas.

Jis mano, kad nieko blogo nenutiktų, jeigu kai kurie klubai leistų savo futbolininkams dirbti papildomą darbą. „Vis tiek meistriškumas žemas“, – teigė treneris.

N.Dunauskas mano, kad dirbinai versti lygą į profesionalią ar pusiau profesionalią būtų neteisinga.

„Didžioji dalis klubų yra visiškai profesionalūs, tam tikra dalis lygos žaidėjų turi mėgėjišką statusą – t.y. jiems tik kompensuojamos išlaidos. Kiekvienas klubas pasirenka savo kelią ir strategiją“, – sakė jis.

Reikia Vyriausybės pagalbos

O kas galėtų išgelbėti Lietuvos klubus nuo griūčių viduryje ar sezono pabaigoje?

„Bankinės garantijos. Tada viskas būtų surišta su savivaldybe ir panašiai. Jeigu bankas patikrintų finansinę situaciją ir pateiktų garantiją, tuomet būtų kitaip. Nežinau, kiek minimaliai reikėtų klubui turėti pinigų. Gal milijono? Čia jau reikia apsispręsti, bet bankinės garantijos leistų jaustis tvirčiau“, – svarstė A.Liubinskas.

Jis taip pat mano, kad LFF turėtų ieškoti ryšio su Vyriausybe, o klubai didesnius pinigus gauti iš savivaldybių. „Mes nesame tokiame lygyje, kad klubas galėtų išlikti vien iš komercinių lėšų“, – sakė A.Liubinskas ir pirštu parodė į „Žalgirio“ pavyzdį.

„Komanda gavo pinigų iš miesto ir iškart pakilo. Manau, kad reikia bendradarbiavimo su valstybe, – teigė A.Liubinskas. - Krepšiniui kažkaip pavyko susitvarkyti, kodėl negali futbolas?“

Futbolo specialistas pabrėžė, kad Lietuvos situaciją gerai apibūdina pagrindiniai klubų lėšų šaltiniai.

„Pažiūrėkime į kapitalą. Kiek turime lietuviško kapitalo komandų? Vilniaus „Žalgiris“ - lietuviškas, Klaipėdos „Atlanas“, Pakruojo „Kruoja“, „Klaipėdos granitas“ – rusiškas, „Dainava“ - itališkas. Panevėžio „Ekranas“ ir „Šiauliai“ arti bankroto. Va tokia ta situacija. Tiesiog LFF reikia kreiptis į Vyriausybę“, - kalbėjo A.Liubinskas.

Bijo jaunimo

Jis mano, kad anksčiau vardytos problemos – tik viršūnė. Vaikus treniruojantis A.Liubinskas tikina, kad kol jaunimui nebus skiriamas deramas dėmesys, A lygos klubai neperžengs aukšto lygio ribos, o Lietuvos rinktinės situacija negerės.

„Gal treneriai bijo leisti jaunus žaidėjus, bet jų tikrai pasigedau. Mums reikia futbolininkų, kurie kabintųsi. „Atlantas“ nepabijojo žaisti su jaunimu, o štai „Žalgiris“ turi vaikinų komandą, bet nemėgino. O kodėl neturėtų? Jeigu pirmauji, turi galimybę, privalai, – sakė A.Liubinskas. – Jaunus futbolininkus reikia tempti. Jie iškart nepradės rodyti rezultatų. Štai „Manchester United“ yra sudėtingoje situacijoje, bet Louisas van Gaalas į aikštę meta devyniolikmetį Jamesą Wilsoną. O čia jau kitas lygis.“

A.Liubinskas mano, kad prie tokios situacijos galėjo prisidėti ir susiformavusi nuomonė apie jaunus žaidėjus. Tačiau treneris tikina, kad A lygai reikia strategijos, kuri keistų situaciją, kuomet saugas Linas Pilibaitis („Žalgiris“) yra antras pagal rezultatyvumą.

„Štai 1983 metais mes į aikštę leidome Arminą Narbekovą. Tai buvo jo debiutas. Kitąmet sužaidė Valdas Ivanauskas. O tai buvo Sovietų sąjungos aukščiausia lyga“, – prisiminė A.Liubinskas.

Paradoksu jis įvardijo ir tai, kad geriausiu žaidėju laiko „Žalgirio“ veteraną Deividą Šemberą.

...

Re: Straipsniai

2014 Gru 05 11:07

Straipsnio autorius jau pirmame sakinyje grybauja, taip parodydamas, jog jo domėjimasis futbolu yra epizodinis (vienkartinio pobūdžio). Teiginys, jog prieš šį sezoną į "Klaipėdos granitą" atvyko Robertas Poškus, - kažkoks nesusipratimas. Jeigu ką, užpraeitame (2013 m.) futbolo sezone, kuomet "Klaipėdos granitas" dar žaidė I lygoje ir tapo jos nugalėtoju, Robertas Poškus jau buvo šios komandos vyr. treneris, be to žaidžiantysis, tais metais į aikštę išeidavęs vos ne kiekvienose rungtynėse ir įmušęs nemažai įvarčių.

- Išvada: Martynas Suslavičius yra diletantas, kuris vykdo kažkokių grupuočių užsakymus.. :evil:

Toks ilgas rašinėlis dar viena žurnalistinė šiukšlė.. :twisted:

šiaip
Pranešimai: 3431
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 17:49

Re: Straipsniai

2014 Gru 05 11:22

Straipsnio autorius jau pirmame sakinyje grybauja, taip parodydamas, jog jo domėjimasis futbolu yra epizodinis (vienkartinio pobūdžio). Teiginys, jog prieš šį sezoną į "Klaipėdos granitą" atvyko Robertas Poškus, - kažkoks nesusipratimas. Jeigu ką, užpraeitame (2013 m.) futbolo sezone, kuomet "Klaipėdos granitas" dar žaidė I lygoje ir tapo jos nugalėtoju, Robertas Poškus jau buvo šios komandos vyr. treneris, be to žaidžiantysis, tais metais į aikštę išeidavęs vos ne kiekvienose rungtynėse ir įmušęs nemažai įvarčių.
Tai kad jis taip nerašo. Jis sako "KG" ir RP atvykimas. Suprask, kad kartu iš kažkur atvyko :)

...

Re: Straipsniai

2014 Gru 05 11:41

Straipsnio autorius jau pirmame sakinyje grybauja, taip parodydamas, jog jo domėjimasis futbolu yra epizodinis (vienkartinio pobūdžio). Teiginys, jog prieš šį sezoną į "Klaipėdos granitą" atvyko Robertas Poškus, - kažkoks nesusipratimas. Jeigu ką, užpraeitame (2013 m.) futbolo sezone, kuomet "Klaipėdos granitas" dar žaidė I lygoje ir tapo jos nugalėtoju, Robertas Poškus jau buvo šios komandos vyr. treneris, be to žaidžiantysis, tais metais į aikštę išeidavęs vos ne kiekvienose rungtynėse ir įmušęs nemažai įvarčių.
Tai kad jis taip nerašo. Jis sako "KG" ir RP atvykimas. Suprask, kad kartu iš kažkur atvyko :)
iš kažkur.. :roll: man tai diletantizmo pvz, kai taip pateikiama viskas..

pamini kelias pavardes ir tuo viskas pasibaigia.. arba įkyriai rašo apie tai, kas nesvarbu ir užmiršta..

Grįžti į