...

Re: Sūduva - Elfsborg

2011 Lie 22 14:36

Namu rungtynes: UEFA Europos lygos antrojo etapo rungtynių: Marijampolės "Sūduva" - "IF Elfsborg" (Švedija) rungtynių santrauka. 2011 07 14


o cia Svedijoje, mazas gabalas is megejiskos video kameros:

...

Re: Sūduva - Elfsborg

2011 Lie 26 12:37

Pries menesi ieskodamas informacijos apie "elfus" radau idomias diagramas, grafikus ir net projekcijas. is pradziu juokiausi, kai pamaciau, kad net sudeciau analize padare tie svedai, bet dabar visas tapo aisku.
18 zaideju- 16 lietuviu, ukrainietis, latvis. Taigi, komanda lietuviska, zaidzia tipiska lietuviska futbola. Svedams net nereikejo daug ruostis, kad nugaletu marijampoliecius. Skandinavams mes atrodome sekanciai: A lygos lyderis ar vidutiniokas, kuris zaidzia gynybini futbola is anksto yra pasmerktas pralaimejimui. Mes gynyba suprantame lyg tikri lietuviai: zaidejai susigruda i savo vartininko aikstele ir atsimusineja. Juokingai atrodome, net Fareru salos nebezaidzia tokio futbolo. Suduva zaide lyg kokia Silute pries padoresne komanda, todel ir pralaimejo. Juk italai katenačio zaidzia visoje aiksteje- nuo savo iki varzovu vartu. o musiskiai isigudrino gintis tik prie savo vartu.

Kertinis akmuo - gynyba

Ne visiems nepriimtina F.Capello futbolo filosofija. Jo treniruojamas komandų žaidimas nepasižymėjo gražiu, atakuojančiu futbolu. Šis specialistas visuomet ypatingą dėmesį skiria gynybai, žaidėjų fiziniam parengimui ir jų absoliučiai taktinei drausmei aikštėje.

F.Capello neslepia, kad yra Helenio Herreros, "katenačio" krikštatėvio, mokinys. "Katenačio" taktikos esmė - visi komandos futbolininkai ginasi, bet per rungtynes surengia kelias žaibiškas kontratakas, lemiančias dvikovos baigtį.

"Helenio Herrera man, kaip treneriui, padarė didžiausią įtaką. Jis išmokė nebijoti varžovų, nusiteikti kovai per kiekvienas varžybas ir būti įsitikinusiam pergale", - sako F.Capello.

Tačiau Anglijos rintinės treneris teigia neturįs vienos pamėgtos taktinės schemos.

"Taktiką reikia rinktis pagal tai, kokius turi futbolininkus ir su kuo teks žaisti. Treneriai daro didžiausią klaidą, jei naudoja tik vieną pamėgtą schemą". Toks yra F.Capello credo.

Tiesa, F.Capello niekada nepaiso ne tik futbolininkų, bet ir žiniasklaidos nuomonės, o kartais apie kritinius straipsnius atsiliepia paniekinamai. Tai anglams gali labai nepatikti ir sukelti smarkią trenerio iš Italijos kritikos bangą.

Grįžti į