Respublik
Pranešimai: 2736
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgp 04 22:19

Golubicko talentą Alytuje išpuoselėjęs Kantaravičius: niekur nemačiau tokios žiaurios konkurencijos kaip futbole
https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10 ... ip-futbole

Alytiškis Rimas Kantaravičius buvo atvedęs savo sūnų į futbolo turnyrą Alytuje ir pamatė stebuklus aikštėje išdarinėjantį nedidelio ūgio vaikinuką iš Ignalinos. Pažaidęs su bendraamžiais šis netrukus perėjo į metais vyresniųjų komandą ir jos gretose vėl vieną po kito mušė įvarčius. Taip Alytuje buvo pastebėtas vienas didžiausių šių dienų Lietuvos futbolo talentų Paulius Golubickas.

Ilgus metus bokso pasaulyje sukęsis R. Kantaravičius pasuko į futbolą – ėmė kurti futbolo akademiją Alytuje, ji dabar glaudžiasi po pagrindinės futbolo komandos „Dainava“, žaidžiančios I lygoje, sparnu.

Pamatęs išskirtinių gabumų P. Golubicką, R. Kantaravičius nusprendė, kad tokio talento Ignalinoje palikti negalima, reikia suteikti jam sąlygas tobulėti aukštesnio lygio komandoje.

„Mes tą pačią vasarą važiavome į turnyrą Lenkijoje, formavome komandą ir pamaniau, kad mums reikia stiprintis. Buvo Levšinas, kuris dabar žaidžia „Riteriuose“, ir Paulius – jie ten dviese mus ir tvarkė. Visi juos žinojo. Paskambinau į Visagino sporto centrą, buvo atostogos, trenerių nebuvo, pradėjau kalbėti su sekretore ir taip atsitiko, kad po kurio laiko man paskambino Pauliaus mama. Susitarėme susitikti. Tą vakarą „Vėtra“ žaidė su „Fulham“, atvežė tuos vaikus, susipažinome, pakalbėjome, futbolą pažiūrėjome ir kitą rytą išsimiegoję išvažiavome į Lenkiją. Ten be problemų laimėjome 200 komandų turnyrą. Pradėjau Paulių vežiotis į stovyklas, į treniruotes kviesti, mačiau, kad jam reikia rimtų treniruočių, kad reikia geresnės sistemos, trenerių. Jis Visagine net nesitreniravo, tik atvažiuodavo į varžybas iš Ignalinos, kur nebuvo komandos. Jis net rusiškai nemokėjo“, – kaip jo namuose atsidūrė P. Golubickas, pasakoja R. Kantaravičius.

Alytiškis savęs futbolo agentu nevadina, nors kartu su dabar jau 20-mečiu P. Golubicku laikė klubo „Gorica“ marškinėlius Kroatijoje, kai šis prisidėjo prie Valdo Dambrausko treniruojamos komandos.

2014 m. R. Kantaravičius įkūrė futbolo akademiją, ji iškart prisijungė prie tuomet Italijos verslininkų valdytos „Dainavos“. Nors verslas greitai bankrutavo ir iš Alytaus pasitraukė, o „Dainavos“ klubas vos nenugarmėjo į užmarštį, akademiją pavyko išsaugoti ir čia užaugo vienas talentingiausių šių dienų Lietuvos žaidėjų.

16 metų P. Golubickas išvyko į Angliją, priklausė „Yeovil Town“ klubui. R. Kantaravičiaus teigimu, jaunojo lietuvio norėjo netgi „Chelsea“ akademija. Deja, Paulių kamavo traumos, todėl Anglijoje užsikabinti nepavyko. Be to, kaip sakė R. Kantaravičius, daugelį klubų ekspertų gąsdino P. Golubicko fizinės savybės.

„Jis visada buvo mažo ūgio ir smulkaus sudėjimo, atsiliko brendimas. Jam buvo 15 metų, kai dalyvavome stovykloje Udinėje, italai jį glostė, gyrė, bet neėmė – visi bijojo, kas bus toliau. Gal ir aš nemokėjau įkalbėti. Dabar problemų būtų mažiau, kai yra rekomendacijos ir kiti ryšiai. Iš kitos pusės, ar verta tuos 16-mečius išleisti į užsienį, kai jie dar nesubrendę? Aš tokios konkurencijos, kokia yra futbole, niekur nesu matęs – konkurencija baisinga“, – teigia R. Kantaravičius.

Pašnekovo teigimu, norint neprapulti futbolo talentų pasaulyje, vien gerai žaisti nepakanka: „Paulius yra supergabus. Dabar žaidėjų, kurie knygų neskaito, niekam nebereikia. Intelektas turi būti aukštas, sprendimo greitis didžiulis. Paulius visada mokėsi dešimtukais. Jis Anglijoje baigė koledžą, atvykusį iš kitos šalies jį kaip puikaus mokinio, kuris net ne gimtąja kalba mokosi, pavyzdį pristatydavo anglams. Kai reikės kur nors važiuoti 15 ar 16 metų, bus reikalinga kalba, bendravimo kultūra ir visa kita. Kitaip iškart iškrisi iš konteksto, nebent tu žiauriai gabus, bet tokių... Sabonis per šimtą metų gimė vienas.“

Didžiulė futbolo akademijų konkurencija diktuoja sąlygas, tad norint tapti profesionalu į treniruotes reikia ateiti 5–6 metų amžiaus. Būtent tada treniruotėse įgyjami pagrindai.

„Jeigu vaikas yra judrus, nors ką nors sportuoja, yra gabus, iki 10 metų dar galima jį sunkiai perversti. Visas pagrindas duodamas, kai vaikas ateina 5–6 metų, pirmosiose treniruotėse. Yra vaikų, kurie labai gabūs, juos dar galima pataisyti, bet jeigu pradžia buvo bloga, atėjus iki tikrųjų greičių bus sunku.

Šiandien svarbiausia – ne greitas bėgimas, o greitas kamuolio vaikščiojimas, greiti sprendimai. Jeigu žaidėjas negali priimti sprendimo, nes blogai pasistabdo kamuolį, praranda sekundės dalį, neišmokytas stovėti šonu, per nugarą žvilgtelėti, skenuoti aikštės negali, ir baigiasi“, – teigia „Dainavos“ akademijos vadovas.

Dabartinę 20–21 metų žaidėjų kartą jis vadina prarastąja ir už tai atsakingi ne patys žaidėjai, o juos ugdžiusi sistema. Vis dėlto, stebėdamas 12–13 metų vaikus, R. Kantaravičius mato perspektyvų futbolui mūsų šalyje augti.

Tačiau tam reikia kelių dedamųjų. Visų pirma treneriai turi kuo mažiau orientuotis į komandinius rezultatus, pergales, laimėjimus ir ugdyti asmenybes: „Kas iš to, jeigu ta amžiaus grupės komanda laimės visus turnyrus, bet iš jų nė vienas netaps futbolininku?“

Su tuo padeda kovoti LFF įsigyta Briuselio „Anderlecht“ vaikų ugdymo programa. Teigiamai ją vertinantis R. Kantaravičius sako, kad mūsų šalyje vaikai iki 13–14 m. rungtyniauja be turnyro lentelių.

Kitas aspektas – tėvų požiūris į vaikų sportą, pagalba ir palaikymas.

„Į Alytų, į stovyklas, atvyksta daug vaikų iš įvairių Anglijos akademijų, Švedijos, Norvegijos – tai emigrantų vaikai. Jie turi daug įgūdžių, gerus pagrindus, bet ten visi tėvai dirba individualiai, investuoja į vaikus, kad išsilaikytų tame lygyje. Nesinorėtų, kad tėvai iškart norėtų grąžos, reikia nespausti vaikų, atsiriboti, leisti vaikui spręsti pačiam, ar jis tikrai nori siekti profesionalaus futbolininko kelio. Tegul vaikai eina į treniruotes, mokosi, sportuoja, juk tai yra jų vaikystė. Gabesnius mes pridėsime prie vyresnių komandos, duosime kito lygio“, – teigė R. Kantaravičius.

„Dainavos“ futbolo akademijoje didžioji dalis trenerių yra jauni – tai vis dar žaidžiantys arba buvę „Dainavos“ ekipos futbolininkai. Tuo siekiama, kad akademijoje būtų taikomi modernūs treniravimo metodai, geriau priimama „Anderlecht“ sistema.

Šiuo metu „Dainavos“ akademijoje futbolo paslapčių mokosi per 100 vaikų, jie treniruotes lanko ir vasarą. Bendruomeniškumo svarbą suprantantis R. Kantaravičius pažymi, kad ir I lygoje rungtyniaujančios „Dainavos“ stadione nuolat pilna žiūrovų. To priežastis – didžioji dalis komandos futbolininkų yra vietiniai.

Sporto direktoriaus pareigas „Dainavos“ komandoje einantis R. Kantaravičius teigia, kad Alytaus futbolo ekipa į A lygą eis tik tada, kai sugebės tai pasiekti sportiniu keliu. „Dainavos“ tikslas – kad kuo daugiau jaunų Alytaus futbolininkų gautų taip reikalingos aukščiausio lygio futbolo patirties: „Tada formuotume jaunesnių lietuvių pagrindą, 10–15 žaidėjų, ir kviestume stiprius užsieniečius. Taip jaunimas augtų, vyriškėtų ir taptų stipresnis.“

Panašiu keliu į aukštą lygį pakilo ir P. Golubickas – talentas, kuriuo akademija ypač didžiuojasi. Iš Anglijos grįžęs ir Alytuje po traumų atsigavęs, pasitikėjimo savimi vėl įgijęs Paulius sužaidė 5 rungtynes „Dainavoje“, o po to prisidėjo prie Lietuvos čempionės „Sūduvos“.

Šis žingsnis daug kam atrodė rizikingas, nes „Sūduva“ niekada neturėjo tikslo ugdyti jaunuolius, žaidė tik dėl čempionų titulo, o jos pagrindą sudarė vyresni užsieniečiai.

„Jeigu tu išgyvensi tarp tų Balkanų žaidėjų – tu visur išgyvensi. Jis buvo kitoks, technika kitokia, iškart išsiskyrė iš visų. Nereikia to bijoti, išskirtinumas yra koziris. Jeigu būsi toks kaip visi – paskęsi.

Respublik
Pranešimai: 2736
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgp 07 20:29

Lygiai po savaitės – septintojo EJL sezono startas
https://lff.lt/news/11175/lygiai-po-sav ... o-startas/

Rugpjūčio 14 prasidės Lietuvos jaunimo futbolo sezonas. Prie starto linijos – 24 komandos, kurios varžysis 2020–2021 m. SHARP Elitinės jaunių lygos (EJL) čempionate.

Septintasis sezonas bus rengiamas sistema „ruduo–pavasaris“, kuri buvo taikoma pirmųjų dviejų Elitinės jaunių lygos čempionatų metu.

Varžybos turėtų finišuoti 2021 m. birželio 19 dieną, o futbolo sirgalių iš viso lauks 336 rungtynės.

Kviečiame stebėti pirmojo turo rungtynes ir pasidalinti savo įspūdžiais iš rungtynių Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Telšiuose bei pirmą kartą rengiamų Trakuose.

EJL U17 diviziono tvarkaraštis

EJL U16 diviziono tvarkaraštis

EJL U15 diviziono tvarkaraštis

Anbo
Pranešimai: 7839
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgp 29 13:28

čia ko gero naujoji Gudelio vardo vaikų ir jaunimo futbolo asociacija ėmėsi darbų :)

Vakar Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas Facebook paskyroje paskelbė raštą, kuriame teigiama, kad dėl neva nesąžiningų Vilnius Football Academy veiksmų kitų ugdymo įstaigų atžvilgiu bus boikotuojamos šios akademijos komandos. Be jokių įrodymų, be faktų, be parašų ir net neįvardinant iniciatoriaus ar nuskriaustojo. Tokį nesantaikos kurstymą reikėtų vertinti rimtai, ir už tokius dalykus iniciatoriai turėtų atsakyti. Nes galiausiai paaiškėja, kad kai kurios akademijos su tokiu raštu net nebuvo supažindintos.

Lietuvos futbolas neatsigaus, kol vaikų futbole vyksta tokie dalykai
http://futbolotreneris.lt/lietuvos-futbolas-neatsigaus/

Respublik
Pranešimai: 2736
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgp 31 13:54

Lietuvos futbolas neatsigaus, kol vaikų futbole vyksta tokie dalykai
http://futbolotreneris.lt/lietuvos-futbolas-neatsigaus/
Turiu blogą nuojautą, kad ribojama bus ne vaikų galimybė pasirinkti, o akademijų galimybė juos priimti.

Respublik
Pranešimai: 2736
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgs 03 13:11

Pirmą kartą surengtas seminaras apie futbolą ypatingiems vaikams
https://lff.lt/news/11299/pirma-karta-s ... s-vaikams/

Pedagogams ir futbolo treneriams pirmą kartą surengtas seminaras apie darbą ir bendravimą su vaikais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių. LFF Kauno treniruočių centre rugpjūčio 26 d. seminare „Futbolas ypatingiems vaikams“ vyko teoriniai ir praktiniai mokymai kaip sukurti vaikams saugią aplinką, elgtis kritinėse situacijose ir kita. Seminarą organizavo LFF narė Masinio futbolo asociacija kartu su Lietuvos specialiosios olimpiados komitetu (LSOK).

Seminare žiniomis apie raidos sutrikimų specifiką, elgesio ir emocijų valdymą treniruočių metu pasidalino elgesio terapijos specialistė Giedrė Skaisgirytė. Praktinę dalį vedė LSOK programos „Jaunasis atletas“ koordinatorė Aušra Kriškoviecienė, Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ mokytoja-metodininkė Kristina Surdokaitė, lopšelio-darželio „Justinukas“ neformaliojo ugdymo mokytojas fiziniam lavinimui Paulius Širvys.

Seminare dalyvavo ne tik pedagogai, bet ir žinomi futbolininkai – Lietuvos vyrų rinktinei atstovavę Georgas Freidgeimas, Tadas Labukas, Futsal (salės futbolo) rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas.

G. Freidgeimas, kuris naują trenerio darbą derina su žaidimu pusiau profesionaliame lygmenyje Pirmoje lygoje „Vilniaus Vyčio“ gretose, susidomėjo šia tema todėl kad daugelį metų su Vilniaus „Žalgiriu“ dalyvavo kasmetinėje šventėje „Ypatinga treniruotė su ypatingais vaikais“. Pradedančiam treneriui seminaras suteikė vertingų žinių.

„Labai patiko pats renginys, organizatorių idėjos ir geranoriškumas. Kadangi neseniai pradėjau trenerio kelią, buvo įdomu sužinoti ypatingų treniruočių subtilybes, metodologiją, tad seminare pasisėmiau daugiau žinių bei kompetencijos šioje srityje, - kalbėjo G. Freidgeimas. - Be to, esu įkūręs futbolo treniruočių projektą futbolininkas.lt, jose planuoju individualias treniruotes ir ypatingiems vaikams. Tokiu būdu noriu prisidėti prie šūkio „nenuvertink, o palaikyk“ ne tik žodžiais, bet ir veiksmais.“


Respublik
Pranešimai: 2736
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgs 03 13:18

UEFA Academy atranką įveikęs I. Marcinkevičius: „Tai galimybė projektus išvystyti į patį aukščiausią lygmenį“
https://lff.lt/news/11276/uefa-academy- ... a-lygmeni/

Dar daugiau Lietuvos futbolo bendruomenės atstovų dalyvaus UEFA akademijos vykdomuose mokymuose. Masinio futbolo asociacijos direktorius Ignas Marcinkevičius pateko tarp 20 išrinktųjų, kurie studijuos Futbolo lyderystės ir valdymo (UEFA DFLM) programoje.

Nuo 2013 metų dirbantis masinio futbolo srityje Ignas Marcinkevičius pasidalino įžvalgomis apie šiuos prestižinius mokymus, kurie prasidės nuotoliniu būdu bei vyks Šveicarijoje.

- Nusikelkime į Lietuvos kontekstą. Neseniai subendrinote esamus masinio futbolo projektus į vieną programą. Jūsų nuomone, kaip dar galima būtų vystyti šį ilgametį įdirbį bei pakelti jį į aukštesnį kokybinį lygmenį?

- Mes apsibrėžėme šiuos projektus kaip vieną programą, kurią sudaro daug skirtingų, bet tarpusavy susijusių projektų. Nuo 2005 metų mes vystėme skirtingus projektus – pradėkime nuo ikimokyklinio ugdymo srities „Futboliuko“, iš kolegų perimtos „Pradinukų lygos“, tada 5–10 klasių moksleiviams skirtų žaidynių „Golas“, „LadyGolas“, „Mr. Golas“.

Prie šios programos pridėtume atskirus mokymus pedagogams ir savanoriams. Nuo rudens planuojame pradėti masinio futbolo lyderio sertifikato seminarus. LFF C licencijos kursai taip pat yra tikslinė masinio futbolo sritis. Kitos sudedamosios dalys, kurios nebuvo apjungtos, būtų komunikacija ir rinkodara, darbas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu.

Dažnai žmonės klausia, ką galima daugiau padaryti šioje srityje. Tiek mes, tiek UEFA nori didesnio futbolo veiksmo bendrojo lavinimo mokyklose, glaudesnio ryšio tarp mokyklų ir klubų, nes šis iššūkis būdingas nemažai daliai Europos. Mokyklose vaikai savo fizinį aktyvumą išreiškia per futbolą, bet tuo sustojama. Norėtume, jog vietos bendruomenės klubas ateitų į mokyklą, matytų žaidžiančius vaikus ir padėtų jiems suorganizuoti futbolo užsiėmimą, pasikviestų į savo struktūrą, galiausiai kuruotų masinio futbolo komandas savo struktūroje.

- Kiek Lietuvoje yra sektinų klubų ir mokyklų bendradarbiavimo pavyzdžių, kurie galėtų būtų pritaikomi kitose įstaigose?

- LFF strategijoje apibrėžtas bendruomenės klubo modelis turėtų apjungti skirtingas kategorijas. Arčiausiai jo būtų FK „Utenos Utenis“, nes jie turi vaikų, moterų, vyrų ir vyresnio amžiaus asmenų komandas, vykdo užsiėmimus specialiųjų ugdymo poreikių vaikams, organizuoja seminarus ir bendruomenės šventes.

Yra ir daugiau gerų pavyzdžių Šiauliuose, Garliavoje, Vilniuje, Kaune, Gargžduose ir kitur, kai vietos futbolo akademijų treneriai vaikšto į pradinio ugdymo mokyklas ir surenka gausias grupes. Turime paruošti priemones, kaip suartinti mokyklas ir klubus, jog bendravimas vyktų natūraliai. Norisi, kad tai vyktų visur Lietuvoje, kad tas apsilankymas nebūtų vienkartinis. Norime didesnio įsitraukimo į klubus, gi ne viskas turi eiti į rezultato siekimą, reikia žiūrėti per aktyvumo ir smagumo prizmę.

Grįžti į