Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgp 04 22:19

Golubicko talentą Alytuje išpuoselėjęs Kantaravičius: niekur nemačiau tokios žiaurios konkurencijos kaip futbole
https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10 ... ip-futbole

Alytiškis Rimas Kantaravičius buvo atvedęs savo sūnų į futbolo turnyrą Alytuje ir pamatė stebuklus aikštėje išdarinėjantį nedidelio ūgio vaikinuką iš Ignalinos. Pažaidęs su bendraamžiais šis netrukus perėjo į metais vyresniųjų komandą ir jos gretose vėl vieną po kito mušė įvarčius. Taip Alytuje buvo pastebėtas vienas didžiausių šių dienų Lietuvos futbolo talentų Paulius Golubickas.

Ilgus metus bokso pasaulyje sukęsis R. Kantaravičius pasuko į futbolą – ėmė kurti futbolo akademiją Alytuje, ji dabar glaudžiasi po pagrindinės futbolo komandos „Dainava“, žaidžiančios I lygoje, sparnu.

Pamatęs išskirtinių gabumų P. Golubicką, R. Kantaravičius nusprendė, kad tokio talento Ignalinoje palikti negalima, reikia suteikti jam sąlygas tobulėti aukštesnio lygio komandoje.

„Mes tą pačią vasarą važiavome į turnyrą Lenkijoje, formavome komandą ir pamaniau, kad mums reikia stiprintis. Buvo Levšinas, kuris dabar žaidžia „Riteriuose“, ir Paulius – jie ten dviese mus ir tvarkė. Visi juos žinojo. Paskambinau į Visagino sporto centrą, buvo atostogos, trenerių nebuvo, pradėjau kalbėti su sekretore ir taip atsitiko, kad po kurio laiko man paskambino Pauliaus mama. Susitarėme susitikti. Tą vakarą „Vėtra“ žaidė su „Fulham“, atvežė tuos vaikus, susipažinome, pakalbėjome, futbolą pažiūrėjome ir kitą rytą išsimiegoję išvažiavome į Lenkiją. Ten be problemų laimėjome 200 komandų turnyrą. Pradėjau Paulių vežiotis į stovyklas, į treniruotes kviesti, mačiau, kad jam reikia rimtų treniruočių, kad reikia geresnės sistemos, trenerių. Jis Visagine net nesitreniravo, tik atvažiuodavo į varžybas iš Ignalinos, kur nebuvo komandos. Jis net rusiškai nemokėjo“, – kaip jo namuose atsidūrė P. Golubickas, pasakoja R. Kantaravičius.

Alytiškis savęs futbolo agentu nevadina, nors kartu su dabar jau 20-mečiu P. Golubicku laikė klubo „Gorica“ marškinėlius Kroatijoje, kai šis prisidėjo prie Valdo Dambrausko treniruojamos komandos.

2014 m. R. Kantaravičius įkūrė futbolo akademiją, ji iškart prisijungė prie tuomet Italijos verslininkų valdytos „Dainavos“. Nors verslas greitai bankrutavo ir iš Alytaus pasitraukė, o „Dainavos“ klubas vos nenugarmėjo į užmarštį, akademiją pavyko išsaugoti ir čia užaugo vienas talentingiausių šių dienų Lietuvos žaidėjų.

16 metų P. Golubickas išvyko į Angliją, priklausė „Yeovil Town“ klubui. R. Kantaravičiaus teigimu, jaunojo lietuvio norėjo netgi „Chelsea“ akademija. Deja, Paulių kamavo traumos, todėl Anglijoje užsikabinti nepavyko. Be to, kaip sakė R. Kantaravičius, daugelį klubų ekspertų gąsdino P. Golubicko fizinės savybės.

„Jis visada buvo mažo ūgio ir smulkaus sudėjimo, atsiliko brendimas. Jam buvo 15 metų, kai dalyvavome stovykloje Udinėje, italai jį glostė, gyrė, bet neėmė – visi bijojo, kas bus toliau. Gal ir aš nemokėjau įkalbėti. Dabar problemų būtų mažiau, kai yra rekomendacijos ir kiti ryšiai. Iš kitos pusės, ar verta tuos 16-mečius išleisti į užsienį, kai jie dar nesubrendę? Aš tokios konkurencijos, kokia yra futbole, niekur nesu matęs – konkurencija baisinga“, – teigia R. Kantaravičius.

Pašnekovo teigimu, norint neprapulti futbolo talentų pasaulyje, vien gerai žaisti nepakanka: „Paulius yra supergabus. Dabar žaidėjų, kurie knygų neskaito, niekam nebereikia. Intelektas turi būti aukštas, sprendimo greitis didžiulis. Paulius visada mokėsi dešimtukais. Jis Anglijoje baigė koledžą, atvykusį iš kitos šalies jį kaip puikaus mokinio, kuris net ne gimtąja kalba mokosi, pavyzdį pristatydavo anglams. Kai reikės kur nors važiuoti 15 ar 16 metų, bus reikalinga kalba, bendravimo kultūra ir visa kita. Kitaip iškart iškrisi iš konteksto, nebent tu žiauriai gabus, bet tokių... Sabonis per šimtą metų gimė vienas.“

Didžiulė futbolo akademijų konkurencija diktuoja sąlygas, tad norint tapti profesionalu į treniruotes reikia ateiti 5–6 metų amžiaus. Būtent tada treniruotėse įgyjami pagrindai.

„Jeigu vaikas yra judrus, nors ką nors sportuoja, yra gabus, iki 10 metų dar galima jį sunkiai perversti. Visas pagrindas duodamas, kai vaikas ateina 5–6 metų, pirmosiose treniruotėse. Yra vaikų, kurie labai gabūs, juos dar galima pataisyti, bet jeigu pradžia buvo bloga, atėjus iki tikrųjų greičių bus sunku.

Šiandien svarbiausia – ne greitas bėgimas, o greitas kamuolio vaikščiojimas, greiti sprendimai. Jeigu žaidėjas negali priimti sprendimo, nes blogai pasistabdo kamuolį, praranda sekundės dalį, neišmokytas stovėti šonu, per nugarą žvilgtelėti, skenuoti aikštės negali, ir baigiasi“, – teigia „Dainavos“ akademijos vadovas.

Dabartinę 20–21 metų žaidėjų kartą jis vadina prarastąja ir už tai atsakingi ne patys žaidėjai, o juos ugdžiusi sistema. Vis dėlto, stebėdamas 12–13 metų vaikus, R. Kantaravičius mato perspektyvų futbolui mūsų šalyje augti.

Tačiau tam reikia kelių dedamųjų. Visų pirma treneriai turi kuo mažiau orientuotis į komandinius rezultatus, pergales, laimėjimus ir ugdyti asmenybes: „Kas iš to, jeigu ta amžiaus grupės komanda laimės visus turnyrus, bet iš jų nė vienas netaps futbolininku?“

Su tuo padeda kovoti LFF įsigyta Briuselio „Anderlecht“ vaikų ugdymo programa. Teigiamai ją vertinantis R. Kantaravičius sako, kad mūsų šalyje vaikai iki 13–14 m. rungtyniauja be turnyro lentelių.

Kitas aspektas – tėvų požiūris į vaikų sportą, pagalba ir palaikymas.

„Į Alytų, į stovyklas, atvyksta daug vaikų iš įvairių Anglijos akademijų, Švedijos, Norvegijos – tai emigrantų vaikai. Jie turi daug įgūdžių, gerus pagrindus, bet ten visi tėvai dirba individualiai, investuoja į vaikus, kad išsilaikytų tame lygyje. Nesinorėtų, kad tėvai iškart norėtų grąžos, reikia nespausti vaikų, atsiriboti, leisti vaikui spręsti pačiam, ar jis tikrai nori siekti profesionalaus futbolininko kelio. Tegul vaikai eina į treniruotes, mokosi, sportuoja, juk tai yra jų vaikystė. Gabesnius mes pridėsime prie vyresnių komandos, duosime kito lygio“, – teigė R. Kantaravičius.

„Dainavos“ futbolo akademijoje didžioji dalis trenerių yra jauni – tai vis dar žaidžiantys arba buvę „Dainavos“ ekipos futbolininkai. Tuo siekiama, kad akademijoje būtų taikomi modernūs treniravimo metodai, geriau priimama „Anderlecht“ sistema.

Šiuo metu „Dainavos“ akademijoje futbolo paslapčių mokosi per 100 vaikų, jie treniruotes lanko ir vasarą. Bendruomeniškumo svarbą suprantantis R. Kantaravičius pažymi, kad ir I lygoje rungtyniaujančios „Dainavos“ stadione nuolat pilna žiūrovų. To priežastis – didžioji dalis komandos futbolininkų yra vietiniai.

Sporto direktoriaus pareigas „Dainavos“ komandoje einantis R. Kantaravičius teigia, kad Alytaus futbolo ekipa į A lygą eis tik tada, kai sugebės tai pasiekti sportiniu keliu. „Dainavos“ tikslas – kad kuo daugiau jaunų Alytaus futbolininkų gautų taip reikalingos aukščiausio lygio futbolo patirties: „Tada formuotume jaunesnių lietuvių pagrindą, 10–15 žaidėjų, ir kviestume stiprius užsieniečius. Taip jaunimas augtų, vyriškėtų ir taptų stipresnis.“

Panašiu keliu į aukštą lygį pakilo ir P. Golubickas – talentas, kuriuo akademija ypač didžiuojasi. Iš Anglijos grįžęs ir Alytuje po traumų atsigavęs, pasitikėjimo savimi vėl įgijęs Paulius sužaidė 5 rungtynes „Dainavoje“, o po to prisidėjo prie Lietuvos čempionės „Sūduvos“.

Šis žingsnis daug kam atrodė rizikingas, nes „Sūduva“ niekada neturėjo tikslo ugdyti jaunuolius, žaidė tik dėl čempionų titulo, o jos pagrindą sudarė vyresni užsieniečiai.

„Jeigu tu išgyvensi tarp tų Balkanų žaidėjų – tu visur išgyvensi. Jis buvo kitoks, technika kitokia, iškart išsiskyrė iš visų. Nereikia to bijoti, išskirtinumas yra koziris. Jeigu būsi toks kaip visi – paskęsi.

Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgp 07 20:29

Lygiai po savaitės – septintojo EJL sezono startas
https://lff.lt/news/11175/lygiai-po-sav ... o-startas/

Rugpjūčio 14 prasidės Lietuvos jaunimo futbolo sezonas. Prie starto linijos – 24 komandos, kurios varžysis 2020–2021 m. SHARP Elitinės jaunių lygos (EJL) čempionate.

Septintasis sezonas bus rengiamas sistema „ruduo–pavasaris“, kuri buvo taikoma pirmųjų dviejų Elitinės jaunių lygos čempionatų metu.

Varžybos turėtų finišuoti 2021 m. birželio 19 dieną, o futbolo sirgalių iš viso lauks 336 rungtynės.

Kviečiame stebėti pirmojo turo rungtynes ir pasidalinti savo įspūdžiais iš rungtynių Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Telšiuose bei pirmą kartą rengiamų Trakuose.

EJL U17 diviziono tvarkaraštis

EJL U16 diviziono tvarkaraštis

EJL U15 diviziono tvarkaraštis

Anbo
Pranešimai: 8492
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgp 29 13:28

čia ko gero naujoji Gudelio vardo vaikų ir jaunimo futbolo asociacija ėmėsi darbų :)

Vakar Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas Facebook paskyroje paskelbė raštą, kuriame teigiama, kad dėl neva nesąžiningų Vilnius Football Academy veiksmų kitų ugdymo įstaigų atžvilgiu bus boikotuojamos šios akademijos komandos. Be jokių įrodymų, be faktų, be parašų ir net neįvardinant iniciatoriaus ar nuskriaustojo. Tokį nesantaikos kurstymą reikėtų vertinti rimtai, ir už tokius dalykus iniciatoriai turėtų atsakyti. Nes galiausiai paaiškėja, kad kai kurios akademijos su tokiu raštu net nebuvo supažindintos.

Lietuvos futbolas neatsigaus, kol vaikų futbole vyksta tokie dalykai
http://futbolotreneris.lt/lietuvos-futbolas-neatsigaus/

Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgp 31 13:54

Lietuvos futbolas neatsigaus, kol vaikų futbole vyksta tokie dalykai
http://futbolotreneris.lt/lietuvos-futbolas-neatsigaus/
Turiu blogą nuojautą, kad ribojama bus ne vaikų galimybė pasirinkti, o akademijų galimybė juos priimti.

Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgs 03 13:11

Pirmą kartą surengtas seminaras apie futbolą ypatingiems vaikams
https://lff.lt/news/11299/pirma-karta-s ... s-vaikams/

Pedagogams ir futbolo treneriams pirmą kartą surengtas seminaras apie darbą ir bendravimą su vaikais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių. LFF Kauno treniruočių centre rugpjūčio 26 d. seminare „Futbolas ypatingiems vaikams“ vyko teoriniai ir praktiniai mokymai kaip sukurti vaikams saugią aplinką, elgtis kritinėse situacijose ir kita. Seminarą organizavo LFF narė Masinio futbolo asociacija kartu su Lietuvos specialiosios olimpiados komitetu (LSOK).

Seminare žiniomis apie raidos sutrikimų specifiką, elgesio ir emocijų valdymą treniruočių metu pasidalino elgesio terapijos specialistė Giedrė Skaisgirytė. Praktinę dalį vedė LSOK programos „Jaunasis atletas“ koordinatorė Aušra Kriškoviecienė, Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ mokytoja-metodininkė Kristina Surdokaitė, lopšelio-darželio „Justinukas“ neformaliojo ugdymo mokytojas fiziniam lavinimui Paulius Širvys.

Seminare dalyvavo ne tik pedagogai, bet ir žinomi futbolininkai – Lietuvos vyrų rinktinei atstovavę Georgas Freidgeimas, Tadas Labukas, Futsal (salės futbolo) rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas.

G. Freidgeimas, kuris naują trenerio darbą derina su žaidimu pusiau profesionaliame lygmenyje Pirmoje lygoje „Vilniaus Vyčio“ gretose, susidomėjo šia tema todėl kad daugelį metų su Vilniaus „Žalgiriu“ dalyvavo kasmetinėje šventėje „Ypatinga treniruotė su ypatingais vaikais“. Pradedančiam treneriui seminaras suteikė vertingų žinių.

„Labai patiko pats renginys, organizatorių idėjos ir geranoriškumas. Kadangi neseniai pradėjau trenerio kelią, buvo įdomu sužinoti ypatingų treniruočių subtilybes, metodologiją, tad seminare pasisėmiau daugiau žinių bei kompetencijos šioje srityje, - kalbėjo G. Freidgeimas. - Be to, esu įkūręs futbolo treniruočių projektą futbolininkas.lt, jose planuoju individualias treniruotes ir ypatingiems vaikams. Tokiu būdu noriu prisidėti prie šūkio „nenuvertink, o palaikyk“ ne tik žodžiais, bet ir veiksmais.“


Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Rgs 03 13:18

UEFA Academy atranką įveikęs I. Marcinkevičius: „Tai galimybė projektus išvystyti į patį aukščiausią lygmenį“
https://lff.lt/news/11276/uefa-academy- ... a-lygmeni/

Dar daugiau Lietuvos futbolo bendruomenės atstovų dalyvaus UEFA akademijos vykdomuose mokymuose. Masinio futbolo asociacijos direktorius Ignas Marcinkevičius pateko tarp 20 išrinktųjų, kurie studijuos Futbolo lyderystės ir valdymo (UEFA DFLM) programoje.

Nuo 2013 metų dirbantis masinio futbolo srityje Ignas Marcinkevičius pasidalino įžvalgomis apie šiuos prestižinius mokymus, kurie prasidės nuotoliniu būdu bei vyks Šveicarijoje.

- Nusikelkime į Lietuvos kontekstą. Neseniai subendrinote esamus masinio futbolo projektus į vieną programą. Jūsų nuomone, kaip dar galima būtų vystyti šį ilgametį įdirbį bei pakelti jį į aukštesnį kokybinį lygmenį?

- Mes apsibrėžėme šiuos projektus kaip vieną programą, kurią sudaro daug skirtingų, bet tarpusavy susijusių projektų. Nuo 2005 metų mes vystėme skirtingus projektus – pradėkime nuo ikimokyklinio ugdymo srities „Futboliuko“, iš kolegų perimtos „Pradinukų lygos“, tada 5–10 klasių moksleiviams skirtų žaidynių „Golas“, „LadyGolas“, „Mr. Golas“.

Prie šios programos pridėtume atskirus mokymus pedagogams ir savanoriams. Nuo rudens planuojame pradėti masinio futbolo lyderio sertifikato seminarus. LFF C licencijos kursai taip pat yra tikslinė masinio futbolo sritis. Kitos sudedamosios dalys, kurios nebuvo apjungtos, būtų komunikacija ir rinkodara, darbas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu.

Dažnai žmonės klausia, ką galima daugiau padaryti šioje srityje. Tiek mes, tiek UEFA nori didesnio futbolo veiksmo bendrojo lavinimo mokyklose, glaudesnio ryšio tarp mokyklų ir klubų, nes šis iššūkis būdingas nemažai daliai Europos. Mokyklose vaikai savo fizinį aktyvumą išreiškia per futbolą, bet tuo sustojama. Norėtume, jog vietos bendruomenės klubas ateitų į mokyklą, matytų žaidžiančius vaikus ir padėtų jiems suorganizuoti futbolo užsiėmimą, pasikviestų į savo struktūrą, galiausiai kuruotų masinio futbolo komandas savo struktūroje.

- Kiek Lietuvoje yra sektinų klubų ir mokyklų bendradarbiavimo pavyzdžių, kurie galėtų būtų pritaikomi kitose įstaigose?

- LFF strategijoje apibrėžtas bendruomenės klubo modelis turėtų apjungti skirtingas kategorijas. Arčiausiai jo būtų FK „Utenos Utenis“, nes jie turi vaikų, moterų, vyrų ir vyresnio amžiaus asmenų komandas, vykdo užsiėmimus specialiųjų ugdymo poreikių vaikams, organizuoja seminarus ir bendruomenės šventes.

Yra ir daugiau gerų pavyzdžių Šiauliuose, Garliavoje, Vilniuje, Kaune, Gargžduose ir kitur, kai vietos futbolo akademijų treneriai vaikšto į pradinio ugdymo mokyklas ir surenka gausias grupes. Turime paruošti priemones, kaip suartinti mokyklas ir klubus, jog bendravimas vyktų natūraliai. Norisi, kad tai vyktų visur Lietuvoje, kad tas apsilankymas nebūtų vienkartinis. Norime didesnio įsitraukimo į klubus, gi ne viskas turi eiti į rezultato siekimą, reikia žiūrėti per aktyvumo ir smagumo prizmę.

Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Spa 02 13:30

Nacionalinės futbolo akademijos „Be1“ sezono startas: 15 pergalių ir 134 įvarčiai
https://www.diena.lt/naujienos/sportas/ ... iai-988404

Profesionalius žaidėjus tarptautiniame kontekste ugdanti Nacionalinė futbolo akademija „Be1“ nepaliauja stebinti ne tik keletą savaičių iš eilės išsilaikydama turnyrinių lentelių viršuje, bet ir stulbinama auklėtinių pažanga – net šeši akademijos sportininkai dalyvavo U-16 Nacionalinėje futbolo akademijos stovykloje.

Džiaugdamasis įspūdingais čempionatuose rodomais „Be1“ rezultatais po 15 varžybų – 134:21, klubo vadovas Andrius Markevičius su žiniasklaida dalinosi mintimis apie treniravimo procesuose priimamus sprendimus ir vienus pagrindinių varžovų – „Anderlecht“ akademijos jaunimo ugdymo sistemą pasirinkusias komandas:

„Jauniesiems futbolininkams ypatingai svarbu mokytis skirtingų žaidimo stilių ir perimti įvairių pasaulyje lyderiaujančių mokyklų žinias. Tiems, kurie treniruojasi pagal skirtingo lygio metodikas, ilgainiui būna kur kas paprasčiau prisitaikyti įvairiuose klubuose. Pagal „Be1“ klubo filosofiją, žaidėjus ruošiame ne tik futbolo aikštelėje – daug dėmesio skiriame ir visapusiškam šiuolaikinių intelektualių žaidėjų ugdymui, nes norime, kad jauno amžiaus nariai turėtų galimybę išvažiuoti ir likti užsienio klubuose. Turime pavyzdžių, kuomet jauni žaidėjai išvažiavo, tačiau koją jiems pakišo kalbos barjeras, žaidimo intensyvumas ir psichologinės problemos, todėl tobuliname šiuos aspektus integruodami sporto psichologo paslaugas ar užsienio kalbų mokymąsi.

Aukštesnį intensyvumą treniruočių metu užtikrina nuolatiniai treneriai iš užsienio, o ne vos keletą kartų per metus atvykstantys treneriai iš „Anderlecht“ klubo, kurie tuo pačiu stebi ar Lietuvoje neužaugo naujų talentų. Tai vienas iš esminių skirtumų tarp mūsų pasirinkto kelio ir akademijų, naudojančių „Anderlecht“ programą. Manau, jog vos per keletą susitikimų su tam tikros futbolo sistemos atstovais perduoti žaidimo filosofiją yra neįmanoma – tuo labiau perteikti ją savo auklėtiniams. Jeigu norime jaunuosius žaidėjus išmokyti žaisti pagal šią programą, kiekvienoje akademijoje turime turėti techninį „Anderlecht“ klubo deleguotą direktorių. Bent vieną dvejoms akademijoms.“

Pasiruošimas varžyboms

Kalbėdamas apie „Be1“ akademijos ruošimąsi rungtynėms, A. Markevičius minėjo, kad keturios akademijos komandos sezonui ruoštis pradėjo dar vasaros viduryje – pradedant fiziniu pasirengimu, baigiant žaidimo braižo mokymusi. Pasirodo, prieš varžybas treneris analitikas analizuoja priešininkų komandų rungtynių įrašus, pabrėždamas silpnąsias ir stipriąsias vietas, o vyriausiasis treneris tardamasis kartu su fizinio rengimo treneriais nusprendžia, kurie žaidėjai neturi mikrotraumų, nuovargio ir yra pasirengę žaisti varžybose:

„Žaidėjų fizinei kondicijai sekti naudojame aukščiausio lygio įrangą „Catapult“, kurią Lietuvoje naudoja vos keletas profesionalių klubų. Įvertinę savaitės darbą ir fizinę būseną, varžybų išvakarėse žaidėjams pranešame, kurie žaidėjai rungtyniaus rytojaus varžybose, o kurie ne.“

Nacionalinės futbolo akademijos „Be1“ treniruočių ir užsiėmimų metu, žaidėjai išbando įvairiausius savireguliacijos, dėmesio reguliavimo, lyderystės, susikaupimo, komunikacijos ir negatyvių emocijų sutramdymo aikštelėje metodus, kurie ilgainiui padeda mažinti užsidirbtų kortelių skaičių.

„Žinau, kad Lietuvoje yra klubų, besidžiaugiančių kortelėmis ir sakančių, kad tokiu būdu kyla žaidimo intensyvumas, tačiau aš nesutinku su neigiamų emocijų skatinimu varžybose. Aikštelėje žaidėjai turėtų būti mokomi kurti, o ne griauti varžovų žaidimą – ypatingai tuomet, kai nėra galimybių apsiginti, tačiau kai kurių klubų įvairaus amžiaus komandų žaidimų braižuose tai įžvelgiu. Mano akimis, tik savo emocijas kontroliuojantis žaidėjas gali būti psichologiškai pasiruošęs rungtynėms.“ – papildė klubo vadovas.

„Be1“ treneriai

Kalbant apie užsieniečius trenerius, dirbančius su futbolininkais, „Be1“ atidžiai renkasi itin žingeidžius, mokančius dirbti su su šiuolaikinėmis technologijomis ir turėjusius galimybę dirbti su aukščiausio lygio futbolo organizacijomis. Iš lietuvių trenerių klubas tikisi žaidimo supratimo, gebėjimo žaidėjams parodyti techninius elementus ir norinčių mokantis kilti aukščiau, negu Lietuvos futbolas. Klubo vadovas dalinosi:

„Lietuvių trenerių, dirbančių užsienio klubuose, apart keleto išimčių, nėra. Jeigu visgi taip nutiktų ir po kurio laiko jie norėtų grįžti į Lietuvą pasidalinti savo žiniomis, tuomet matytume atgimstantį futbolą. Dabar belieka vienintelis kelias – vežtis trenerius iš pasaulio futbole lyderiaujančių šalių. Prieš 15 metų mano tėtis sakė tai Lietuvos futbolo federacijos tuometiniams vadovams, tačiau jie to nesuprato.“

Klubo vadovo A. Markevičius verslo filosofija – tiek įmonių, tiek klubo viduje leisti augti naujiems lyderiams, nes tik užsiauginus specialistus galima tikėtis Lietuvos futbolo atgimimo: „Pažiūrėkite į U-17 Nacionalinėje rinktinėje esančius vaikus, dirbančius kartu su naujuoju treneriu Mariumi Stankevičiumi, kuris žaidė užsienio klubuose ir trenerio darbo mokėsi iš aukščiausio lygio specialistų. Jis – tikras autoritetas, atnešęs naujų vėjų į jaunimo rinktines.“

To paties bus siekiama ir naujoje Nacionalinės futbolo akademijos „Be1“ futbolo mokykloje „KIX“, kurioje dėmesys 6-11 m. vaikams bus skiriamas visapusiškam vaiko tobulėjimui tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Vienas pagrindinių naujosios mokyklos, besikuriančios Vilniuje, tikslų – keisti Lietuvos jaunimo futbolą, supažindinant vaikus su futbolo subtilybėmis, kurios ilgainiui ne tik padėtų priimti geresnius sprendimus, bet ir gerintų žaidimo metu naudojamus techninius įgūdžius.

Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Spa 02 13:33

Susitikime su tėvais pristatytos Ozo gimnazijos projekto naujovės
https://lff.lt/news/11425/susitikime-su ... -naujoves/

Lietuvos futbolo federacija kartu su Vilniaus Ozo gimnazija trejus metus vykdo projektą, užtikrinantį gabių sportininkų mokymąsi ir individualų rengimą.

Šiuo metu Ozo gimnazijoje mokosi 15 merginų ir 30 vaikinų futbolininkų. Šiems žaidėjams yra suderintas pamokų grafikas, leidžiantis ištisus metus 4 kartus per savaitę dalyvauti rytinėse individualiose treniruotėse, kurios vyksta „Sportima“ arenoje ir Ozo gimnazijos gimnastikos salėje.

„Manau, jog vaiko švietimo procese yra itin svarbu rūpintis vaiko norais ir svajonėmis, o šiuo atveju mes kalbame apie svajones futbole, todėl norime prisidėti prie futbolo procesų valdymo Ozo gimnazijoje. Mokslai irgi yra svarbu, tad jei Ozo gimnazija suteikia progą moksleiviams treniruotis papildomai, mes prižiūrėsime, kad tai netrukdytų mokymosi rezultatams. Mūsų projekte taip pat svarbus yra pedagogų vystymas, mes turime 5 sertifikuotus trenerius, kurie gali būti ir pedagogais. Viskas kol kas vyksta puikiai ir aš matau geras šio projekto perspektyvas, tad turime dirbti ir toliau“, – teigė LFF techninis direktorius Patrick De Wilde.

„Projekto potencialas yra tikrai didelis, jau per pirmuosius metus susibūrė pajėgus kolektyvas, dvi amžiaus grupės. Nemažai futbolo akademijų trenerių ir vadovų skatina savo geriausius sportininkus dalyvauti šioje programoje“, – bendradarbiavimu džiaugėsi Alvidas Raškauskas, Ozo gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui.

Nuo šio rudens vyksiantys projekto pokyčiai buvo pristatyti žaidėjų tėvams. LFF Techninio departamento iniciatyva rugsėjo 30 dieną tėvai buvo pakviesti į susirinkimą, kuriame jiems išsamiai pristatytas papildytas žaidėjų ugdymo planas ir kryptys, remiantis LFF technine strategija ir „Anderlecht“ žaidimo filosofija, žaidėjų duomenų pildymas į „ProSoccerData“ elektroninę platformą. Susirinkime tėvai aktyviai uždavė klausimus ir pareiškė palaikymą šiam projektui, kuris sudarė puikias galimybes futbolininkams suderinti individualių treniruočių ir mokymosi procesą.

„Tai buvo labai naudingas susitikimas ir aš esu labai laimingas, jog tėvai yra susidomėję tuo, kuo mes užsiimame. Techniniam departamentui tai yra svarbu, kadangi norime turėti atvirą komunikaciją su tėvais norint išdėstyti ką ir kodėl mes darome“, – kalbėjo LFF treniruočių turinio vadovas Céderique Tulleners, koordinuojantis jaunųjų futbolininkų treniruočių procesą.


Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Spa 06 17:22

Ambicingas nigeriečio tikslas: sieks lietuvius išmokyti žaisti futbolą
https://www.lrytas.lt/sportas/futbolas/ ... -16552889/
„Sostinė“ „Lietuvos rytas“ , Snieguolė Zalatorė

Jau dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis nigerietis 35 metų Ibrahimas Ali šiuo metu puoselėja svajonę – įsteigti vaikų futbolo akademiją ir padaryti viską, kad Lietuva atsidurtų pasaulio futbolo žemėlapyje.

I.Ali jau yra baigęs sportininko karjerą. Jis – buvęs nacionalinės Nigerijos jaunių futbolininkų komandos narys, apkeliavęs didžiąją dalį Europos, žaidęs Kipro ir Egipto futbolo klubuose. O prieš dešimt metų I.Ali atsidūrė Vilniuje.

Ir neketina išvykti, nes čia jam labai patinka. Ibrahimas jau šį pavasarį ketino atidaryti futbolo akademiją, tačiau pandemija planams pakišo koją. Sumanymą teko atidėti kitiems metams. Jis ketina treniruoti 9–15 metų vaikus.

„Futbolas iš esmės pakeitė mano gyvenimą, – sakė I.Ali. – Aš kilęs iš Nigerijos Kadūnos miesto (apie 3 milijonus gyventojų). Čia yra paminklas krokodilui, miesto simboliui. Tuo miestas ir žymus. Jeigu ne futbolas, niekada iš šio miesto nebūčiau išvykęs ir atsidūręs Europoje.“

– Kokiais keliais patekote į Lietuvą? – pasiteiravo „Sostinė“ I.Ali.
– Pirmą kartą atvykau kaip turistas maždaug prieš dešimtmetį. Nors buvau išmaišęs nemažai pasaulio, jau Vilniaus aerouoste pasijutau lyg namuose – man taip čia viskas buvo sava. Man iš karto patiko Vilnius, ypač oras. Lietuva – rami šalis. Labai smagu čia gyventi. Aš visuomet sakau, kad Lietuva – mano antrieji namai.

Prieš tai žaidžiau ir Kipre, ir Baltarusijoje, ir Egipte, ir Saudo Arabijoje. Sporto karjerą baigiau 2013 metais Nigerijoje. Atstovavau savo gimtojo miesto Kadūnos komandai.

Labiausiai patiko žaisti Kipre. Tai buvo vieta, kurioje pasirašiau pirmą savo sutartį su futbolo komanda ir man užteko pinigų nupirkti mamai namus.

– Jūs kalbate lietuviškai. Ar buvo sunku išmokti lietuvių kalbą?
– Taip, labai sunku. Bet dabar džiaugiuosi, kad susikalbu lietuviškai. Stengiuosi iš visos širdies kuo geriau išmokti kalbą. iš žmogaus galima pavogti viską, išskyrus tai, ką jis yra išmokęs. Kalbų mokėjimas padeda atverti daugiau durų šalyje, kur gyveni, geriau suprasti vietinius gyventojus, su jais susikalbėti.

– Buvote profesionalus futbolininkas, 1996–1997 metais žaidęs Nigerijos jaunių rinktinėje, karjerą baigėte 2013 metais. Nejaugi nesate girdėjęs, kad Lietuvoje futbolo lygis yra apgailėtinas? Manote, kad tai įmanoma pakeisti?
– Taip, manau, kad galima rasti Lietuvoje 18 gerų futbolininkų. Juk Lietuvoje – 3 milijonai gyventojų. Ir man bus nepaprastai smagu vieną dieną išvysti lietuvių futbolo komandą pasaulio čempionate. Tai įmanoma padaryti. Reikia paprasčiausiai tuo tikėti ir daug dirbti. Aš užaugau laimėdamas rungtynes. Man nėra tokio dalyko kaip pralaimėjimas. Jeigu islandai galėjo patekti į pasaulio čempionatą, tai kodėl lietuviai – ne?

– Kiek jums buvo metų, kai pradėjote žaisti futbolą?
– Šešeri. Tėvas mane rytą nuveždavo į mokyklą, o aš pabėgdavau iš pamokų ir eidavau žaisti futbolo. Grįžęs vakare tėvas manęs vis klausdavo, kodėl mano marškiniai tokie purvini – manau, kad jis jau tada nujautė mano pomėgį. Vaikai yra labai azartiški, gal todėl ir dabar man smagiausia treniruoti 10–15 metų vaikus.

– Ką šiuo metu veikiate Vilniuje?
– Rašau knygą anglų kalba apie savo gyvenimo kelionę iš Nigerijos iki Lietuvos. O kai nerašau, ieškau Lietuvoje komandos, kurią galėčiau treniruoti. Prieš pandemiją kas savaitę važinėdavau į Rygą, kur treniruodavau merginų futbolo komandą. Tačiau dėl pandemijos viskas nutrūko. Tačiau tikiu, kad anksčiau ar vėliau sutiksiu lietuvius, kurie padės man įgyvendinti didžiausią svajonę – pakelti Lietuvos futbolo lygį į aukštumas.

Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Spa 27 14:22

Stabdomos Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo varžybos
https://lff.lt/news/11537/stabdomos-lie ... -varzybos/

Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacija (LVJUFA) informuoja, kad, pablogėjus epidemiologinei situacijai visoje Lietuvoje, priimtas sprendimas nuo š. m. spalio 27 d. iki lapkričio 8 d. imtinai sustabdyti visas LVJUFA organizuojamas varžybas – Wellkid lygą, Lietuvos jaunučių čempionatą, SHARP Elitinę jaunių lygą, Lietuvos jaunimo U-19 čempionatą, Lietuvos jaunimo Pirmą lygą.

Situacijai pasikeitus, organizacijos bus informuotos atskiru LVJUFA pranešimu.

„Turime užtikrinti vaikų saugumą ir sveikatą tokiu sudėtingu metu, nes prastėjant epidemiologinei situacijai tęsti varžybas būtų per daug rizikinga. Saugokime vienas kitą bei tikėkimės, kad netrukus galėsime grįžti prie įprastinės futbolo veiklos“, – pažymi LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis.

Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Lap 26 16:15

Lietuvos jaunimo futbolo 11×11 formato varžyboms suteiktas aukšto sportinio meistriškumo statusas
https://www.jaunimofutbolas.lt/naujieno ... o-statusas

LVJUFA informuoja, kad š. m. lapkričio 19 d. Lietuvos futbolo federacijos Vykdomasis komitetas priėmė sprendimą dėl Lietuvos jaunimo futbolo 11×11 formato varžybų nuostatų pakeitimo, suteikiant aukšto sportinio meistriškumo varžybų statusą.

Aukšto sportinio meistriškumo varžybų statusas suteiktas šioms keverioms LVJUFA vykdomoms 2020–2021 metų sezono varžyboms:
· Lietuvos jaunimo U-19 futbolo čempionatas;
· „SHARP“ Elitinės jaunių lygos futbolo čempionatas;
· Lietuvos jaunučių futbolo čempionatas;
· Lietuvos jaunimo futbolo Pirmos lygos pirmenybės.

Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Lap 26 16:18

Patvirtintas žaidėjų perėjimo tarp futbolo ugdymo įstaigų reglamentas
http://jaunimofutbolas.lt/naujienos/pat ... eglamentas

Lapkričio 19-ąją LFF Vykdomasis komitetas patvirtino paruoštą reglamentą, kuriuo bus sureguliuota žaidėjų perėjimo tvarka.

„Šiuo dokumentu nustatyta žaidėjų perėjimo tvarka Lietuvoje, apibrėžti laiko terminai ir taisyklės, kurios reglamentuos žaidėjų perėjimą iš komandos į komandą, įstaigos į įstaigą. LVJUFA kuruos šią perėjimų tvarką ir viliamės, kad šios tvarkos visos futbolo ugdymo įstaigos.

Kadangi žaidėjų perėjimo tvarka anksčiau nebuvo tinkamai reglamentutota, šis dokumentas buvo reikalingas kaip oras. Viskas daroma vaikų labui, kad būtų apsaugotas nenutrūkstamas žaidėjo ugdymosi procesas“, – teigė LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis.

Susipažinti su reglamentu galite šioje nuorodoje.

Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2020 Gru 09 18:11

Pokyčiai Klaipėdoje: ką pakeis naujas Futbolo mokyklos statusas?
https://www.diena.lt/naujienos/klaipeda ... sas-999859

Kasmet miestui daugiau nei pusę milijono eurų kainuojanti uostamiesčio Futbolo mokykla per keturis artimiausius mėnesius turi būti pertvarkyta iš biudžetinės į viešąją įstaigą. Kai kurie miesto politikai nesupranta, kodėl reikia pakeisti statusą ir kokią naudą tai duos Klaipėdai.

Pertvarka sukėlė klausimų

Klaipėdos futbolo mokykla yra biudžetinė įstaiga, išlaikoma miesto lėšomis. Tačiau nuspręsta keisti jos juridinį statusą, pertvarkant mokyklą iš biudžetinės į viešąją įstaigą.

Klaipėdos politikė, miesto Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė Nina Puteikienė nesupranta šių permainų būtinybės. "Kyla daug klausimų, o aiškių atsakymų nėra. Girdėjau vienintelį motyvą – to reikalauja Lietuvos futbolo federacija. Manęs tai neįtikina. Ką turėsime po šios reformos? Kas po pertvarkos finansuos įstaigą?" – klausimus žėrė N.Puteikienė.

2021 m. Klaipėdos miesto strateginiame plane Futbolo mokyklai, nepaisant juridinio statuso pakeitimo, suplanuota 623 tūkst. eurų. Numatytos išlaidos bus skirtos mokyklai išlaikyti – darbo užmokesčiui, socialinio draudimo įmokoms, transporto ir pastato eksploatacinėms išlaidoms, sporto bazių nuomai.

Paiso federacijos reikalavimų

O nuo 2022 m., kai pasikeis Futbolo mokyklos statusas ir ji jau bus viešoji įstaiga, mokyklai esą bus sudarytos sąlygos dalyvauti savivaldybės dalinio finansavimo konkurse ir gauti dalinį programinį finansavimą, apskaičiuojamą sporto krepšelio principu. Taip pat mokykla galės disponuoti tėvų įmokų, paramos lėšomis, dalininkų įneštu turtu ar pinigais.

Futbolo mokykla yra ugdymo įstaiga, kur vaikai sportuoja iki 17 m., tad kam gi prireikė keisti juridinį statusą?

"Yra elitinės FIFA lygos, skirtos ir jaunesniems sportininkams. Kad vaikai galėtų dalyvauti čempionatuose, mokyklos statusas, pagal FIFA reikalavimus, turėtų būti viešoji įstaiga. Po permainų Futbolo mokyklos vaikai turės galimybę dalyvauti tose varžybose, nes kitu atveju, jei nepakeisime statuso, tokių galimybių nebus", – paaiškino Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis.

Dalininkams skelbs konkursą

Esą antras šio mokyklos statuso pakeitimo privalumas yra tas, kad nuo savivaldybės pečių, ieškant kitų įstaigos dalininkų, kažkiek bus nukelta finansinė našta. Vicemero teigimu, juos planuojama atrinkti konkurso būdu.

Naujieji dalininkai su savo įnašu remtų įstaigą ir savivaldybei Futbolo mokyklos išlaikymas esą kainuotų pigiau. Dalininkus reikėtų rasti per metus, nes 2021-iesiems visi pinigai įstaigai numatyti iš Klaipėdos biudžeto.

Futbolo mokykla visai neseniai atnaujinta, įrengtas modernus pastatas ir aikštynai. Visa tai sutvarkyta už ES ir miesto pinigus. Vienoje pastato dalyje yra viešosios erdvės, kur bus vystoma jaunimo veikla. Kita, didžioji pastato dalis, bus naudojama Futbolo mokyklos reikmėms.

Klaipėdos futbolo mokykla yra viena didžiausių Lietuvoje, joje sportuoja apie 700 vaikų.

Respublik
Pranešimai: 3544
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Vaikų futbolas

2021 Vas 23 14:36

Siūlau perklausyti dėl krepšelių.
https://youtu.be/kWCjCfFpIm4


Grįžti į