...

Re: XXI (21) turas:

2012 Lie 31 17:17

XXI turas: Lyderių trio ir pirmoji „Atlanto“ pergalė namuose


Po pirmosios sezono pusės gerokai pasikeitus kai kurių komandų sudėtims „General Financing A lygoje“ nenuspėjamų rungtynių nesumažėjo. Tai puikiai įrodė XXI-asis varžybų turas, kuriame pergales šventė ne tik lyderių trio: „Ekranas“, „Žalgiris“ ir „Sūduva“, bet ir pasistiprinęs Klaipėdos „Atlantas“, kuriam tai buvo pirmoji pergalė namuose, ir pagreitį įgaunanti „Banga“.

Banga (Gargždai) - REO (Vilnius) 2:1 (2:0)
Teisėjas: S.Dirda (Kaunas), 1100 žiūrovų
Įvarčiai: 31 min. M.Kura, 37 min. A.Staponka („Banga"); 58 min. M.Makutunovič („REO")

Po puikaus pasirodymo Alytuje Gargždų ekipa nesiruošė sustoti ir rungtynėse su REO. Sostinės klubas vis tik nusprendė tęsti kovas A lygoje ir į Gargždus atvyko, tiesa, gerokai nukraujavęs. Komandą paliko nemažai futbolininkų, o naujokų registruoti REO vis dar negali.

Susitikimo pradžioje „Bangos“ pranašumas abejonių nekėlė ir šeimininkai ne kartą galėjo pasižymėti. REO demonstruotas žaidimas neužtikrino, o komandą labiausiai gelbėjo patyręs T.Ražanauskas, puikiai skirstęs kamuolius aikštės viduryje bei patikimai atlikęs visus darbus gynyboje.

Pirmasis įvartis krito 31-ąją minutę, kai iki tol prastai žaidęs M.Kura suklaidino gynėją ir galingu šūviu nepaliko vilčių vartininkui M.Šalkauskui (1:0). Prabėgo vos šešios minutės, o pasimetę REO kapituliavo dar kartą – vėl M.Kura pavojingai smūgiavo į vartus, vartininkas kamuolį atmušė prieš save, tačiau pakartotinu smūgiu pasižymėjo jau A.Staponka (2:0).

Net ir padvigubinę pranašumą aikštėje dominavo „Bangos“ futbolininkai, tačiau jiems kortas gerokai sujaukė M.Makutunovičius, 58-ąją minutę po baudos smūgio nuo vartininko atšokusį kamuolį nukreipęs į vartus (2:1). Po šio epizodo REO metė visas pajėgas puolimui, tačiau to nepakako. Rungtynių pabaigoje „Banga“ galėjo pelnyti ir trečią įvartį, tačiau E.Grigaitis sudrebino virpstą. Po šios pergalės „Banga“ turnyro lentelėje aplenkė REO ir pakilo į šeštą vietą.

Atlantas (Klaipėda) - Dainava (Alytus) 2:1 (0:1)
Teisėjas: N.Dunauskas (Vilnius), 200 žiūrovų
Įvarčiai: 53 min. N.Smith, 56 min. T.Lagator („Atlantas"); 27 min. M.Strauka („Dainava")
Įspėjimai: 24 min. J.Rullier, 43 min. J.Vilavičius, 45+2 min. T.Lagator, 80 min. K.Laukžemis („Atlantas"); 30 min. V.Rutkauskas, 41 min. L.Baranauskas, 59 min. A.Miniauskas („Dainava")

Pasipildęs visa aibe naujų futbolininkų „Atlantas“ pirmas rungtynes kardinaliai pasikeitęs namuose žaidė su Alytaus „Dainava“, kuriai šiose rungtynėse jau nepadėjo ir paskutinis iš lyderių ekipą palikęs L.Kochanauskas.

Susitikimo pradžia nustebino visus stadione susirinkusios – „Atlantas“ puikiai žaidė, kontroliavo kamuolį ir kūrė progą po progos, kol tuo tarpu varžovai buvo visiškai pasimetę. Šeimininkai turėjo keletą pusprogių bei vieną šimtaprocentį šansą – išmaudęs du varžovus vienas prieš vartininką atsirado T.Lagatoras, tačiau patikimai sužaidė A.Bražinskas.

Vis tik po penkiolikos minučių „Atlanto“ futbolininkai sustojo ir nepaaiškinamu būdu tiesiog atidavė iniciatyvą „Dainavai“. R.Kochanausko auklėtiniai iki pat pertraukos spaudė varžovus ir 27-ąją minutę po vartininko ir gynėjų klaidos išsiveržė į priekį – pasižymėjo M.Strauka. Kiek anksčiau vienas prieš vartus iššokęs kamuolio į vartus nenukreipė kapitonas N.Barkevičius. Kaip pasirodė vėliau, šis įvartis būtų lėmęs labai daug.

Antrasis kėlinys prasidėjo kaip pirmasis – „Atlantas“ ir vėl žaidė lyg ant sparnų, o „Dainava“ nelabai turėjo ką priešpastatyti. Vieną reikšmingą keitimą atliko „Atlanto“ treneris S.Roquesas, T.Lagatorą patraukęs iš puolimo į krašto saugo poziciją, o priekyje pastatęs N.Smithą. Šis taktinis sprendimas pasiteisino žaibiškai – pirma po T.Lagatoro perdavimo N.Smithas 53-ąją minutę atstatė pusiausvyrą, o po trijų minučių jau po N.Smitho perdavimo techniškai kamuolį į vartus nukreipė T.Lagatoras (2:1).

Likusi antrojo kėlinio dalis buvo apylygė ir kiek geriau atrodė „Dainava“, tačiau savų progų svečiai neišnaudojo. Du kartus po L.Baranausko smūgių puikiai sureagavo vartininkas M.Gintalas. Prieš pat pabaigą J.Rullieras dar sudrebino vartų konstrukciją, o rungtynės taip ir baigėsi – 2:1.

Ekranas (Panevėžys) - Tauras (Tauragė) 5:0 (1:0)
Teisėjas: S.Atmanavičius (Klaipėda), 500 žiūrovų
Įvarčiai: 14 min. Ž.Kymantas, 54 min. ir 70 min. V.Kavaliauskas, 56 min. A.Kučys, 89 min. A.Buinickij („Ekranas")
Įspėjimai: 61 min. N.Cutolo („Tauras")
Pašalinimai: 63 min. N.Cutolo (už 2-ą įspėjimą) („Tauras")

Neabejotinai turo nusivilymu tapo Tauragės „Tauro“ pasirodymas Panevėžyje. Pasistiprinęs naujais italais Panevėžyje „Tauras“ atrodė tikrai prastai. Jau 14-ąją minutę po A.Buinickio pakelto kampinio galva kamuolį į vartus nukreipė Ž.Kymantas (1:0). Iki pertraukos šeimininkai turėjo visą galybę puikių progų, tačiau kamuolio antrą kartą nukreipti į vartus jiems niekaip nesisekė. „Tauras“ galėjo atstatyti pusiausvyrą, vis tik taip neatsitiko ir V.Petkevičius pataikė į virpstą.

Tai ir buvo bene vienintelė „Tauro“ proga rungtynėse. Antrame kėlinyje „Ekranas“ darė tai, ką norėjo, ir iškovojo lengvą pergalę. Du kartus kamuolį į vartus nukreipė V.Kavaliauskas, kartą smūgiu iš toli jaunąjį K.Kuliešių nuginklavo A.Kučys, o A.Buinickio įvartis puikiai atpindėjo visas rungtynes – A.Buinickis suklaidino tris varžovus, taip pat ir vartininką ir įmušė jau į tuščius vartus. 5:0 ir čempionai puikiai apšilo prieš Briuselio „Anderlecht“ egzaminą.

Kruoja (Pakruojis) - Žalgiris (Vilnius) 0:1 (0:1)
Teisėjas: D.Petraška (Ukmergė), 400 žiūrovų
Įvarčiai: 12 min. A.Skerla („Žalgiris")
Įspėjimai: 16 min. S.Žygalov, 49 min. V.Pocevičius, 88 min. I.Zelmikas („Kruoja"); 44 min. G.Freidgeimas („Žalgiris")

Viena iš įdomiausių turo dvikovų neabejotinai vyko Pakruojyje, kur „Kruoja“ priėmė Vilniaus „Žalgirį“. Svečiai buvo kupini noro revanšuotis už nesėkmę sostinėję, tačiau rungtynių pradžia parodė, kad lengva tikrai nebus. Pirmosiomis minutėmis „Kruoja“ atrodė kiek geriau ir kelis kartus pavojingai baudos smūgius atliko G.Juška, bet... 12-ąją minutę P.Komolovas puikiai pakėlė kampinį ir A.Skerla galva kamuolį nukreipė į vartu tinklą. Šiame epizode suklydo ne tik gynėjai, tačiau ir slystelėjo vartininkas. Praleidę įvartį šeimininkai dar aktyviau puolė į priekį, vis tik pralaužti „Žalgirio“ gynybos jiems iki pertraukos tai pir nepavyko – svečiai iš sostinės drausmingai gynėsi, o tik pajautę galimybę staigiai kontratakuoti tuo iš karto naudojosi.

Antrasis kėlinys vyko panašiai, tik „Kruojos“ žaidybinis pranašumas buvo dar akivaizdesnis. „Žalgiris“ pasirinko atsargią taktiką – išsaugoti tai, ką sukūrė. Tai visiškai pasiteisino, nes „Kruoja“ savojo įvarčio, visai kaip rungtynėse su „Šiauliais“, nesulaukė. Tiesa, žalgiriečiai klaidų neišvengė ir „Kruoja“ turėjo net kelis fantastiškus šansus. Geriausiu iš jų nepasinaudojo vienas prieš vartininką greitos atakos metu atsidūręs A.Žulpa.

Rungtynės taip ir baigėsi, minimaliu „Žalgirio“ pranašumu 1:0. Po pralaimėjimų tiek šiauliečiams, tiek „Žalgiriui“, Pakruojo klubo pozicijos turnyro lentelėje suprastėjo.

Sūduva (Marijampolė) - Šiauliai (Šiauliai) 1:0 (0:0)
Teisėjas: E.Gaigalas (Klaipėda), 400 žiūrovų
Įvarčiai: 67 min. P.Lukšys („Sūduva")
Įspėjimai: 80 min. T.Eliošius, 84 min. P.Lukšys („Sūduva"); 37 min. A.Rimkevičius, 41 min. R.Vėževičius („Šiauliai")
Pašalinimai: 36 min. L.Rimavičius („Šiauliai")

Nepaprastai įdomios rungtynės buvo žaidžiamos Marijampolėje, kur susitiko ant bangos esanti „Šiaulių“ komanda ir nuo serbų rimtą antausį gavę „Sūduvos“ futbolininkai. Šį kartą šeimininkų treneris eksperimentais neužsiėmė ir P.Lukšio gynybos grandyje neišvydome, tačiau ekipoje debiutavo R.Freidgeimas ir V.Baranovskis, o ant suolo šį kartą liko tiek P.Lukšys, tiek T.Eliošius, tiek ir pastaruoju metu daug žaidęs G.Urba.

Susitikimas prasidėjo apylygiai – kiek aštresnės buvo „Sūduvos“ atakos, tačiau vieno neblogo perdavimo į priekį sulaukė ir A.Rimkevičius. Vis tik kuo toliau, tuo labiau išryškėjo „Sūduvos“ žaidybinė persvara – neblogai po puolėju žaidė R.Ledesma, aktyviai atakose dalyvavo abu krašto gynėjai V.Borovskis ir V.Slavickas. Pirmąją progą pasižymėti turėjo V.Baranovskis, bet pataikyti į vartų plotą jam nepavyko. Netrukus galva skersinį sudrebino S.Loginovas.

Labai svarbus įvykis nutiko 37-ąją minutę, keliuose epizoduose prieš tai žodinio įspėjimo sulaukęs L.Rimavičius nešvariai sužaidė prieš R.Ledesmą, o teisėjas E.Gaigalas gynėjo nepasigailėjo ir parodė iš karto raudoną kortelę. Tai tapo puikia dovana „Sūduvai“, kuri galutinai perėmė iniciatyvą.

Tiesa, su įvarčiu sekėsi prasčiau – teritorinio pranašumo šeimininkams ilgą laiką išnaudoti nepavyko ir aistruoliai įvarčio kaip nepatė, taip nematė. Pagrindiniu rungtynių didvyriu tapo P.Lukšys ir su keitimu idealiai pataikęs D.Gvildys (pakeitė R.Beniušį – aut. past). Vos pasirodęs aikštėje puolėjas pasinauojo labai grubia Š.Jurevičiaus klaida ir išvedė „Sūduvą“ į priekį 1:0.

Pati dvikovos pabaiga buvo nervinga. Dvi idealias progas turėjo R.Vėževičius, tačiau kartą atsidūręs prieš vartininką nepataikė į vartų plotą, o kitame epizode iš kelių metrų galva pataikė tiesiai į P.Davidovą. Rungtynės taip ir baigėsi – 1:0. Dar reikėtų pabrėžti, kad „Šiauliai“ buvo gerokai nukraujavę, nes dėl kortelių ekipai negalėjo padėti I.Kozlovas ir D.Lunskis, o anksti traumą patyrė T.Eliošius.

Paulius Jakelis, Futbolo.TV

http://futbolo.tv/naujienos/885-xxi-tur ... le-namuose


...

Re: XXI (21) turas:

2012 Lie 31 17:22

ATLANTAS 2:1 DAINAVA: santrauka, komentarai, rungtynės

http://futbolo.tv/video/91-a-lyga-video ... 21-dainava


...

Re: XXI (21) turas:

2012 Lie 31 17:25

KRUOJA 0:1 ŽALGIRIS: santrauka, komentarai, rungtynės

http://futbolo.tv/video/97-a-lyga-video ... 1-zalgiris

...

Re: XXI (21) turas:

2012 Lie 31 17:26

SŪDUVA 1:0 ŠIAULIAI: santrauka, komentarai, rungtynės

http://futbolo.tv/video/87-a-lyga-video ... 0-siauliai

...

Re: XXI (21) turas:

2012 Lie 31 17:28

XXI turo gražiausio GF A lygos įvarčio rinkimai

http://futbolo.tv/xxi-turo-ivarcio-rinkimai


Gražiausio GF A lygos XXI turo įvarčio rinkimai
Mikas Kura (Banga)
Aurimas Kučys (Ekranas)
Arsenij Buinickij (Ekranas)

...

Re: XXI (21) turas:

2012 Rgp 02 13:47

Statistika patvirtino vykusią atkaklią kovą

„General Financing A lygos“ rungtynių Pakruojo „Kruoja" - VMFD „Žalgiris“ analizė patvirtino aikštėje vykusią atkaklią kovą

Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komanda pirmadienį XXI turo „General Financing A lygos“ rungtynėse svečiuose minimalia persvara 1:0 palaužė Pakruojo „Kruojos“ pasipriešinimą.
„InStat Footbal" atlikta analizė tik patvirtino, jog nors šiame susitikime žalgiriečiai žaidė geriau, jiems teko kaip reikiant pakovoti dėl pergalės.


Komandinė statistika

Ekipos atliko beveik tiek pat smūgių į vartų pusę: „Kruoja“ 14 (4 į vartų plotą), „Žalgiris“ 15 (6 į vartų plotą).
Pražangomis varžovus dažniau stabdė žalgiriečiai. Jie taisykles pažeidė 23 kartus (1 geltona kortelė), aikštės šeimininkai 19 (3 geltonos kortelės).
Nuošalėje vilniečiai atsidūrė vos 1 kartą, o „Pakruojo“ futbolininkai nė sykio.
Kampinius sostinės ekipa laimėjo triuškinančia persvara. Ji nuo kampinio gairelės kamuolį kėlė net 11 kartų, kai tuo tarpu „Kruoja“ per visą susitikimą uždirbo vos 2 kampinius.
Perdavimų ir veiksmų nežymiai daugiau atliko žaliai balti. Perdavimai: 474 (75% tikslumas) prieš 493 (77% tikslumas). Veiksmai: 823 (72% tikslumas) 847 (74% tikslumas).
Kamuolį ilgiau kontroliavo aikštės šeimininkai: 52,5% laiko. Pirmoje susitikimo pusėje pagal šį rodiklį pirmavo žalgiriečiai, tačiau antrojo kėlinio pradžioje (60%) ir pabaigoje (59%) kamuolį žymiai ilgiau kontroliavo „Kruojos“ žaidėjai.
Mikrodvikovose sėkmingiau grūmėsi svečiai. Iš aikštėje įvykusių 164 dvikovų jie laimėjo 86 (52%).
Atakų daugiau surengė pakruojiečiai: 99 prieš 91. „Kruoja“ jas dažniausiai rengė dešiniuoju aikštės kraštu (34), „Žalgiris“ viduriu (37).

Individuali statistika

Žalgiriečių gretose atakose dažniausiai dalyvavo Calumas Elliotas (48 kartus), Pavelas Komolovas (46), Ramūnas Radavičius (43) ir Vaidotas Šilėnas (41).
Pastarasis taip pat tiksliausiai skirstė perdavimus komandos draugams (57/51, 89%). Šioje statistinėje kategorijoje išsiskyrė ir Georgas Freidgeimas (43/36, 84%).
Tarp savęs kamuoliu dažniausiai dalinosi Ramūnas Radavičius ir Vaidotas Šilėnas (13 perdavimų).
Į „Kruojos“ vartų pusę daugiausia smūgių atliko Andrejus Nagumanovas (3/2 į vartų plotą), Calumas Elliotas (2/1), Ramūnas Radavičius (2/0) ir Andro Švrljuga (2/1).
Varžovai pražangomis dažniausiai stabdė Calumą Elliotą (5 kartus), Andrejų Nagumanovą (3) ir Andrių Skerlą (3).


Naudingiausi žaidėjai

Pagal „InStat Football“ sudaromą naudingumo indeksą geriausiu žaidėju žalgiriečių gretose tapo komandos vartus patikimai saugojęs vartininkas Armantas Vitkauskas (218 naudingumo balų).
Antroje vietoje rikiuojasi saugas Mantas Kuklys (196 naudingumo balai), trečioje vienintelio įvarčio autorius gynėjas Andrius Skerla.
_______________________________________________________
http://www.zalgiris-vilnius.lt/naujieno ... _kova.html

Grįžti į