...

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 17 11:29

Valdas Urbonas: "Ketvirtasis ratas tik prasideda"
2012 rugsėjo 16d.

Panevėžio ekipos strategas kalbėdamas apie praleistus įvarčius, teigė, jog juos lemia klaidos. Siekiant išsiveržti į priekį, gynyboje atsivėrė spragos ir tuo varžovai pasinaudojo.

FK “Ekranas” vyriausiasis treneris Valdas Urbonas: “Su “Sūduva“ rungtynės visada ilgam įsimena. Pirmame kėlinyje stengėmės žaisti aktyviai, kontroliavome kamuolį. Situacijų, kurias turėjome, nepavertėme įvarčiais, pirmame kėlinyje neišnaudojome savo persvaros. „Sūduva“ taip pat nesnaudė, Rafaelis Ledesma priminė apie save.

Antrame kėlinyje norėjosi pasiekti greitus įvarčius. Reikia pripažinti, jog „Sūduva“ labai gerai kontratakavo, pasinaudojo mūsų klaidomis, kurias padarėme aikštės viduryje. Turi R. Ledesmą, Povilą Lukšį, žaidėjus, kurie pusproges paverčia įvarčiais. Pastaruoju metu nemažai tokių rungtynių, kuomet pralaiminėdami puolame karštligiškai gelbėti situaciją. Gerai, jog pavyksta pakreipti rungtynių baigtį. Metėme visas pajėgas, jog pavyktų išlyginti rezultatą. Pavykus tą padaryti, reikėjo šiek tiek ramumo.

Gaila, Marko nepavyko išnaudoti 11 metrų baudinio. Galbūt galėjo pasižymėti ir pakartotiniu smūgiu, kai kamuolys atšoko šalia vartų. Po pergalės nuotaikos būtų geresnės. Ketvirtas ratas tik prasideda. Turime žiūrėti į priekį, ruoštis artėjančioms rungtynėms. Žaidimas ir futbolininkų nusiteikimas man paliko gerą įspūdį, gaila tik, jog nepavyko išnaudoti 11 m baudinio.

Praleidžiame įvarčių, bet čia nėra kažkoks išskirtinis statistinis rodiklis. Kiekvienas įvartis yra klaida. Šiandien, taip pat ir kitose rungtynėse, buvo akivaizdžios klaidos, kurios baigėsi nesėkmingai. Metėme dideles pajėgas į priekį ir gynyboje tai atsiliepė, kada kontratakose varžovai penkiese ar keturiese išbėgdavo prieš tris ar tik du gynėjus“, - spaudos konferencijoje kalbėjo „Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Urbonas.
______________________________________________________________
http://www.fkekranas.lt/naujienos/valda ... -prasideda" onclick="window.open(this.href);return false;

...

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 17 11:30

FKE - "Sūduva": foto akimirkos http://www.fkekranas.lt/naujienos/fke-s ... -akimirkos" onclick="window.open(this.href);return false;
2012 rugsėjo 16d.

FKE ir "Sūduvos" tarpusavio dvikovos jau tradiciškai papuošia Lietuvos čempionatą. Siūlome pasigrožėti Tomo Stasevičiaus nuotraukomis iš šių rungtynių.

...

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 17 11:38

Panevėžio „Ekranas“ sužaidė lygiosiomis su „Sūduva“ ir tašku lenkia „Žalgirį“
http://www.lrytas.lt/-13478079001345604 ... %C4%AF.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
lrytas.lt 2012-09-16 22:29

Lietuvos čempionai Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai namuose prarado du taškus. Valdo Urbono auklėtiniai susitiko trečioje vietoje žengiančią Marijampolės „Sūduvą“. Mačas baigėsi 2:2. „Ekrano“ ekipa A lygos turnyro lentelėje tik vienu tašku lenkia VMFD „Žalgirio“ ekipą, tačiau panevėžiečiai yra sužaidę vienomis rungtynėmis mažiau.

V. Urbono auklėtiniams savo aistruolių akivaizdoje teko gelbėtis. 60 minutę į Emilijaus Zubo vartus kamuolį nukreipė Rafaelis Ledesma, o 72-ąją pasižymėjo Povilas Lukšys. Antausį gavęs „Ekranas“ nesutriko – jau 77-ąją minutę įvartį įmušė Ignas Dedura, o po poros minučių rezultatą išlygino Tadas Markevičius.

BNS: A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Panevėžio „Ekranas“ 27 19 7 1 59:21 64
2. Vilniaus MFD „Žalgiris“ 28 19 6 3 57:14 63
3. Marijampolės „Sūduva“ 28 16 6 6 57:31 54
4. Pakruojo „Kruoja“ 28 15 4 9 41:25 49
5. Šiaulių „Šiauliai“ 28 14 3 11 63:42 45
6. Gargždų „Banga“ 27 9 7 11 27:28 34
7. Alytaus „Dainava“ 28 8 4 16 35:51 28
8. Tauragės „Tauras“ 28 6 2 20 27:71 20
9. Vilniaus REO 28 5 4 19 26:57 19
10.Klaipėdos „Atlantas“ 28 4 5 19 16:68 17


Rezultatyviausias čempionato žaidėjas - 27 įvarčiai - Artūras Rimkevičius („Šiauliai“).

...

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 17 12:50

"General Financing A lygos" 28 turas: "Žalgiris" priartėjo prie "Ekrano"

Paulius Jakelis/www.futbolo.tv

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) „General Financing A lygoje" sužaidus 28-ojo turo rungtynes vicelyderis VMFD „Žalgiris" dar labiau priartėjo prie daugkartinio čempiono Panevėžio „Ekrano". Šiuo metu ekipas skiria vos taškas, tiesa, panevėžiečiai yra sužaidę rungtynėmis daugiau. Atkakli kova verda ir dėl trečiosios pozicijos, kur „Sūduva" Pakruojo „Kruoją" lenkia vos penkiais taškais.

Šiame ture didelių sensacijų nebuvo - laimėjo visi potencialūs favoritai ir tik „Ekranas" sužaidė lygiosiomis namuose su „Sūduva" (2:2). „Šiauliai" net 6:0 pasigardžiuodami „suvalgė" „Atlantą", ne prasčiau Tauragėje sekėsi „Kruojai" - 4:0. Sunkiau pergalę pasiekė „Žalgiris" - 2:0 prieš „Bangą".

...

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 17 12:51

Šiauliai (Šiauliai) - Atlantas (Klaipėda) 6:0 (2:0)
Teisėjas: D.Petraška (Ukmergė), 600 žiūrovų
Įvarčiai: 20 min. (iš 11m.), 25 min., 56 min. (iš 11m.), 57 min., 75 min. ir 86 min. A.Rimkevičius („Šiauliai")
Įspėjimai: 13 min. L.Rimavičius („Šiauliai"); 28 min. M.N'Diaye, 55 min. M.Gintalas („Atlantas")

Pastaruoju metu neblogą žaidimą demonstraves „Atlantas" aistruoliams teikė vilčių pamatyti atkaklią kovą. Rungtynių pradžioje taip ir buvo, tačiau tik iki 20-osios minutės, kai skirtą baudinį realizavo Artūras Rimkevičius. Tada viskas ir prasidėjo - „Atlanto" gynyba sugriuvo tarsi tiltas skiriantis pilį nuo priešų. Jau po penkių minučių, „Atlantui" praradus kamuolį aikštės viduryje, greitos kontratakos metu labai gražų įvartį pelnė A.Rimkevičius (2:0). Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Tačiau tikroji įvarčių fiesta prasidėjo po pertraukos - 56-ąją minutę dar vieną baudinį realizavo A.Rimkevičius, kuris po minutės pelnė ir ketvirtąjį įvartį (4:0). Graudžiai atrodę svečiai iki rungtynių pabaigos praleido dar du įvarčius, o abu kartus ir vėl tiksliai smūgiavo A.Rimkevičius. Rungtynės baigėsi rezultatu A.Rimkevičius 6:0 „Atlantas".

...

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 17 12:52

Žalgiris (Vilnius) - Banga (Gargždai) 2:0 (1:0)
Teisėjas: S.Slyva (Kaunas), 600 žiūrovų
Įvarčiai: 2 min. (iš 11m.) C.Elliot, 86 min. K.Bilinski („Žalgiris")
Įspėjimai: 33 min. V.Šilėnas, 35 min. E.Vaitkūnas, 57 min. L.Perič („Žalgiris"); 1 min. A. dos Santos, 44 min. Ž.Banys („Banga")

Kur kas atkakliau rungtynės klostėsi Vilniuje, kur susitiko nuo birželio nei karto nepralaimėjusi „Banga" ir dėl titulo kovojantis „Žalgiris". Negausiai susirinkusiems aistruoliams įvarčio ilgai laukti neteko - futbolininkai dar nebuvo gerai apšilę kojų, kai antrąją minutę už pražangą prieš Ramūną Radavičių teisėjas skyrė baudinį. Prie kamuolio stojo Calumas Elliotas ir neklydo - 1:0.

Svečiai gerokai pasimetė, puikiai matėsi, kad tokia rungtynių pradžia sumaišė visas jų kortas. Grįžti atgal į žaidimą „Bangai" prireikė nemažai laiko, o tuo tarpu žalgiriečiai galėjo pasižymėti dar kartą - geriausio šanso neišnaudojo laisvas visai greta virpsto smūgiavęs Luca Peričius. Kėlinio pabaigoje „Banga" atsigavo ir epizodais visai neblogai laikė kamuolį, tačiau priekyje tikslumo Gargždų ekipai trūko, visai kaip „Žalgiriui".

Antrasis kėlinys buvo tikrai įdomus - „Žalgiris" daugiau gynėsi ir laukė kontratakų, kol tuo tarpu „Banga" kartais surengdavo savotišką vartų šturmą. Progų šiame kėlinyje buvo aibė, puikaus šanso po standartinės padėties neišnaudojo į virpstą pataikęs Aleksandras Ivanauskas. Šalia vartų skriejo ir Žilvino Banio bei Giorgio Alaverdashvili smūgiuoti kamuoliai.

Nepaisant visko, „Žalgiris" idealių progų turėjo daugiau - vien C.Elliotas du kartus atsidūrė prieš vartininką, tačiau pasižymėti nesugebėjo. Įmušti galėjo ir Vaidotas Šilėnas, kuris nepasinaudojo puikiu Kamilo Bilinskio perdavimu. Ir vis tik rungtynių pabaiga buvo be intrigos - greitos atakos metu į artimąjį kampą tiksliai iš aštraus kampo smūgiavo K.Bilinskis, galutinai sudėliojęs visus taškus. Šiame epizode sėkmingiau galėjo sužaisti ir vartininkas.

Rungtynės baigėsi pelnyta žalgiriečių pergale 2:0, nors „Banga" parodė „dantis". Tiesa, svečiai šiose rungtynėse iki pat sezono pabaigos prarado labai sunkią traumą patyrusį Evaldą Grigaitį, kurį šiurkščiai sustabdė Egidijus Vaitkūnas.

...

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 17 12:53

Tauras (Tauragė) - Kruoja (Pakruojis) 0:4 (0:3)
Teisėjas: A.Kancleris (Klaipėda), 350 žiūrovų
Įvarčiai: 24 min. A.Veikutis, 38 min. E.Veliulis, 42 min. I.Zelmikas, 90+1 min. V.Čistjakovs („Kruoja")
Įspėjimai: 16 min. T.Rimas, 58 min. F.Cattide („Tauras"); 6 min. T.Miklinevičius („Kruoja")

Labai prastas rungtynes savo žiūrovų akivaizdoje sužaidė Tauragės „Tauro" futbolininkai, kurie nubudo tik tada, kai viskas jau buvo aišku, o varžovai taupėsi artėjančioms rungtynėms. Pirmasis „Tauro" kėlinys veikiausiai buvo prasčiausias per visą šį sezoną - „Kruoja" darė ką norėjo ir kaip norėjo. 24-ąją minutę po Ernesto Veliulio pakelto kampinio iš kelių metrų kamuolį į vartų tinklą pasiuntė Arvydas Veikutis, pelnęs pirmąjį įvartį grįžus į Pakruojį.

Po kiek daugiau nei dešimties minučių sužibėjo ir pats E.Veliulis - gavęs puikų Tomo Miklinevičiaus perdavimą iš gilumos jaunasis saugas nedelsė, susistabdė kamuolį krūtine ir technišku, gražiu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą (2:0).

Prabėgo vos keturios minutės ir po E.Veliulio dar vieno puikaus kampinio triumfavo jau Irmantas Zelmikas (3:0). Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Antrasis kėlinys buvo kitoks, „Tauras" pagaliau suprato, kad reikia žaisti futbolą ir ne kartą galėjo pasižymėti. Itin aktyvus buvo Vladas Petkevičius, po kurio smūgių kamuolys skriedavo arba šalia vartų, arba patikimai žaisdavo Maris Eltermanis.

„Kruoja" puolime irgi nesnaudė, į virpstą pataikė T.Miklinevičius, idealių progų neišnaudojo anksčiau Tauragėje žaidęs Linas Savastas. Kai jau atrodė, kad viskas taip ir pasibaigs, po keitimo aikštėje pasirodęs Valerijus Čistjakovas suklaidino gynėją, įsiveržė į baudos aikštelę ir pelnė savo antrąjį įvartį šiame sezone - 4:0. Visiškai pelnyta „Kruojos" pergalė.

...

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 17 12:55

Ekranas (Panevėžys) - Sūduva (Marijampolė) 2:2 (0:0)
Teisėjas: N.Dunauskas (Vilnius), 1450 žiūrovų
Įvarčiai: 76 min. I.Dedura, 79 min. T.Markevičius („Ekranas"); 60 min. R.Ledesma, 71 min. P.Lukšys („Sūduva")
Įspėjimai: 55 min. C.Umeh („Ekranas"); 34 min. G.Urba, 54 min. V.Baranovskij, 78 min. R.Beniušis („Sūduva")
87 min. M.Andelkovič ("Ekranas") nerealizavo 11 m. baudinio.

Įdomiausios, atkakliausios, mažiausiai nuspėjamos ir daugiausiai intrigos keliančios turo rungtynės neabejotinai vyko Panevėžyje. Čia susitiko lyderis „Ekranas" ir neprognozuojamai rungtyniaujanti „Sūduva".

Rungtynių pradžioje žaidė viena komanda - „Ekranas". Svečiai darė elementariausias klaidas gynyboje, daug techninio broko ir tik fortūnos dėka nepraleido įvarčio per pirmas penkiolika minučių. Vis tik atlaikę pradinį šturmą vis drąsiau ėmė žaisti ir „Sūduva". Šeimininkų pranašumas jau nebebuvo toks ryškus ir pasibaigus pirmajam kėliniui klausimų buvo kur kas daugiau, nei atsakymų (0:0).

Po pertraukos „Ekranas" ir toliau kiek daugiau laikė kamuolį, tačiau pirmieji į priekį išsiveržė atvykėliai iš Marijampolės - 60-ąją minutę puikiai sienelę su Karoliu Chveduku sužaidė Rafaelis Ledesma, kuris atsidūręs prieš Emilijų Zubą neklydo (1:0).

„Ekranas" ėmė spausti ir stengėsi lyginti rezultatą, tačiau ir vėl nesusitvarkė su R.Ledesma - techniškas šio perdavimas iš krašto į baudos aikštelę įkertančiam Povilui Lukšiui virto antruoju įvarčiu 71-ąją minutę (2:0).

Jau atrodė, kad „Ekrano" popieriai labai prasti, tačiau čempionai įjungė aukščiausią pavarą ir grįžo į žaidimą. 76-ąją minutę po kampinio intrigą atgaivino Ignas Dedura, o jau po trijų minučių pusiausvyrą atstatė puikiai į žaidimą nuo suolelio įsiliėjęs Tadas Markevičius (2:2). Ir tai dar nebuvo pabaiga - neilgai trukus teisėjas skyrė baudinį į svečių vartus už pražangą prieš Vytautą Lukšą. Prie kamuolio stojo Marko Andjelkovičius, tačiau puikiai vartuose sužaidė Pavelas Davidovas.

Paskutinės susitikimo minutės buvo greitos, atviros ir įdomios. Pasižymėti galėjo abi ekipos, tačiau trūko tikslumo. Nepaisant visko, tenka pripažinti, jog lygiosios - tikriausiai pats dėsningiausias rezultatas. 2:2 ir kova dėl titulo aštrėja.

slasher
Pranešimai: 5333
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 18 08:01

A lyga visada buvo išdvėsusi, ir fbk laikais irgi, ji paprasčiausiai neturi priežasčių būti neišdvėsusi
Jeigu Žalgiris FBK laikais būtų turėjęs stiprų klubą ir davęs kova, A lyga galėjo būti ir neišdvėsusi :) Kažkodėl Zuokas tuomet nesusiprotėjo remti futbolą. O tai galėjo būti A lygos atgimimas.

geriantis
Pranešimai: 1138
Užsiregistravo: 2010 Geg 25 21:59

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 18 08:35

A lyga visada buvo išdvėsusi, ir fbk laikais irgi, ji paprasčiausiai neturi priežasčių būti neišdvėsusi
Jeigu Žalgiris FBK laikais būtų turėjęs stiprų klubą ir davęs kova, A lyga galėjo būti ir neišdvėsusi :) Kažkodėl Zuokas tuomet nesusiprotėjo remti futbolą. O tai galėjo būti A lygos atgimimas.
Tuomet klubas buvo kastujevo ir pinigų anas duodavo narmaliai, bet tos kovos A lygoje niekam nereikėjo, viskas būdavo susitarta po kilimu. A lygos stiprumas puikiai pasimato eurotaurėse, kur nieko negalim nuveikti absoliučiai, nugalėjo vieną kartą per visą lygos istoriją Europos vidutiniokus ir tai skaitoma super pasiekimu. Nėra čia Lietuvoje sąlygų augti normaliam klubui nes nėra prieš ką čia kovoti. Pernai Poderis gerai pasakė apie A lyga, koks čia lygis, jeigu dar veteranai gali žaisti.

slasher
Pranešimai: 5333
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 18 10:51

Matau, kad tu jau seniai viltį praradęs ir nugrimzdęs į pesimizmo liūna. Aš, tai vis dar turiu vilties, kad futbolo klubų mačai Vilnius vs. Kaunas atgaivins mūsų klubinį čempionatą. Bet čia, kaip minimum dar 5 metų reikia, o gal ir daugiau.

...

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 18 13:35

Statistinėse kategorijose varžovai nenusileido
http://www.zalgiris-vilnius.lt/naujieno ... eido_.html" onclick="window.open(this.href);return false;


A lygos 28 turo rungtynėse Gargždų "Bangą" užtikrintai rezultatu 2:0 (1:0) nugalėję žalgiriečiai statistinėse grafose pranašumo neįgijo

Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" komanda penktadienį savo aikštėje palaužė atkakliai bandžiusius priešintis pralaimėjimo nuo birželio mėnesio nepatyrusius Gargždų "Bangos" futbolininkus.

"InStat Footbal" atlikta rungtynių analizė parodė, jog šiame susitikime žymesnio pranašumo statistinėse kategorijose neįgijo nė viena ekipa.

Komandinė statistika

"Banga" atliko daugiau smūgių į vartų pusę (16 prieš 15), tačiau mažiau į vartų plotą (1 prieš 6).

Iš baudos aikštelės žalgiriečiai smūgiavo net 11 kartų, gargždiškiai tik 4.

Aikštės šeimininkai prasižengė 21 kartą (3 geltonos kortelės), svečiai 15 (2 geltonos kortelės).

Vilniečiai nuošalėje atsidūrė 4 sykius, gargždiškiai tik 1.

"Žalgiris" kėlė 2 kampinius, "Banga" prie kampinio gairelės stovėjo 6 kartus.

Perdavimų daugiau atliko sostinės ekipa (551 prieš 531), tačiau šiek tiek tiksliau juos dalino Gargždų vienuolikė (80% prieš 79%).

"Banga" rungtyniavo truputį aktyviau, atliko 862 veiksmus, "Žalgiris" 844. Abiejų ekipų atliktų veiksmų tikslumas vienodas - po 76%.

Kamuolį nežymiai ilgiau kontroliavo svečiai - 51% prieš 49%.

Aikštėje įvyko 140 dvikovų: 72 laimėjo žalgiriečiai (51%), 68 gargždiškiai (49%).

Vilniečiai surengė 96 atakas, "Banga" 92.

Šeimininkai dažniausiai puolė dešiniuoju aikštės kraštu (32 atakos), svečiai išpuolius dažniausiai pradėdavo aikštės centre (29 atakos).

Žalgiriečiai surengė daugiau pozicinių atakų (65 prieš 62) ir kontratakų (22 prieš 18), gargždiškiai dažniau puolė po standartų (12 prieš 9).

Individuali statistika

Aktyviausiai "Žalgirio" atakose dalyvavo Ramūnas Radavičius (44 kartus), Egidijus Vaitkūnas (41), Paulius Janušauskas ir Pavelas Komolovas (po 37).

Sėkmingiausiai mikrodvikovose su varžovais grūmėsi Luka Peričius (14/11, 73%), Algis Jankauskas (11/8, 73%) ir Georgas Freidgeimas (11/8, 73%).

Tiksliausiai perdavimus komandos draugams skirstė Algis Jankauskas (53/48, 91%), Paulius Janušauskas (51/43, 84%) ir Luka Peričius (57/47, 82%).

Tarp savęs kamuoliu dažniausiai dalinosi Algis Jankauskas ir Luka Peričius (13 perdavimų), Algis Jankauskas ir Marius Rapalis (11) bei Luka Peričius ir Georgas Freidgeimas (10).

Daugiausia smūgių į priešininkų vartų pusę atliko Calumas Elliotas (3/2), Kamilis Bilinskis (2/2), Pavelas Komolovas (2/2), Georgas Freidgeimas (2/0), Vaidotas Šilėnas (2/0) ir Mantas Kuklys (2/0).

"Banga" pražangomis dažniausiai stabdė Andrejų Nagumanovą, Vaidotą Šilėną ir Egidijų Vaitkūną (po 3 kartus).

Naudingiausi žaidėjai

Pagal “InStat Football“ sudaromą naudingumo indeksą geriausiu "Žalgirio" futbolininku tapo komandos kapitonas Algis Jankauskas (232 naudingumo balai).

Įvarčio autoriui Kamiliui Bilinskiui atiteko antroji vieta (225 naudingumo balai).

Gynėjas Luka Peričius užbaigia geriausių žalgiriečių trejetuką (215 naudingumo balų).

...

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 18 14:53

Gražiausio GF A lygos XXVIII turo įvarčio rinkimai

http://futbolo.tv/xxviii-turo-ivarcio-rinkimai" onclick="window.open(this.href);return false;


Gražiausio GF A lygos XXVIII turo įvarčio rinkimai

Artūras Rimkevičius (Šiauliai)
Ernestas Veliulis (Kruoja)
Povilas Lukšys (Sūduva)

...

Re: XXVIII (28) turas:

2012 Rgs 18 14:56

A.R. čia išguldė atlantiečių gynybą ir gražiai įkalė į vartus. 8-)

Grįžti į