...

Re: XXVIII (28) turas:

2014 Rgs 22 09:40

gražios rungtynės buvo.. gal pirmame kėlinyje galėjo būti žaidžiama agresyviau ir tiksliau, bet pelnė įvartį šiauliečiai, tai ir ŽALGIRIS pabudo..

...

Re: XXVIII (28) turas:

2014 Rgs 22 12:54

"Šiauliai" - "Žalgiris" 1 - 2

FOTO: http://www.zalgiris-vilnius.lt/galleries/30/783.html" onclick="window.open(this.href);return false;

...

Re: XXVIII (28) turas:

2014 Rgs 22 12:56

„Šauliai“ 1 - 2 „Žalgiris“

1:0 Jevgenijus Morozas (50)
1:1 Deividas Šemberas (59)
1:2 Mantas Kuklys (85)

Įspėti: Stjepanas Babičius (39) / Artūras Žulpa (39)

„Šiauliai“: Andrejus Stinca, Vytas Gašpuitis, Tamirlanas Kozubaevas, Edvinas Jasaitis (72' Agnius Juozapatis), Rokas Gedminas (67' Dovydas Medžiaušis), Titas Vitukynas, Mindaugas Strauka (46' Jevgenijus Morozas), Stefanas Caraulanas, Stjepanas Babičius, Justas Raziūnas, Niko Tokičius.

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Andro Švrljuga, Algis Jankauskas, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas, Serge'as Nyuiadzi (69' Vaidotas Šilėnas), Deividas Šemberas (88' Paulius Janušauskas), Artūras Žulpa, Mantas Kuklys, Jakubas Wilkas, Linas Pilibaitis (88' Andrius Velička).

...

Re: XXVIII (28) turas:

2014 Rgs 22 12:56

Iš Šiaulių - su sunkia pergale
http://www.zalgiris-vilnius.lt/naujieno ... rgale.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vilniaus „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo „Šiaulius“ 2:1 (0:0).

Žaisti „SMScredit.lt A lygos“ XVIII turo rungtynių vilniečiai į Šiaulius išvyko be diskvalifikuoto vidurio gynėjo Semiro Kerlos - jį starto sudėtyje pakeitė Algis Jankauskas. Visi kiti Mareko Zubo dažniausiai pasirenkami žaidėjai buvo starto vienuoliktuke.

Pirmąsias 15 min. aikštėje vyko žvalgyba, nė vienai komandai nepavyko sukurti ko nors pavojingo. Tuomet žaidimo kontrolę į savo rankas tvirtai perėmė vilniečiai ir uždarė šeimininkus jų aikštės pusėje. „Žalgiris“ kėlė keletą kampinių iš eilės, nuolat draskė „Šiaulių“ gynybą kraštuose ir atrodė, kad įvartis - tik laiko klausimas.

Deja, Linas Pilibaitis ir Algis Jankauskas po kampinių galva smūgiavo kiek per aukštai, o Artūro Žulpos galingą smūgį iš toli atrėmė vartininkas.

Kiek nurimę šiauliečiai sugebėjo atsitiesti ir patys surengė dvi labai pavojingas atakas. Jas smūgiais iš patogių padėčių užbaigė Niko Tokičius ir Titas Vitukynas. „Žalgirio“ laimei, pirmuoju atveju šiauliečiui pritrūko tikslumo, o antruoju išgelbėjo Armantas Vitkauskas.

Kėlinio pabaigoje progą pasižymėti vėl gavo vilniečiai. Mantas Kuklys pabėgo vienas prieš vartininką, bet Andrejaus Stincos nepramušė. Kamuolys atšoko Jakubui Wilkui, tačiau jo smūgį jau atrėmė gynėjas.

Po pertraukos šiauliečiai į aikštę metė krašto saugą Jevgenijų Morozą ir šis jau 50 min. suteikė savo ekipos gerbėjams progą švęsti. Šiauliuose rungtyniaujantis vilnietis pabėgo kairiuoju kraštu vienas prieš A. Vitkauską ir taikliu smūgiu nepaliko mūsų vartų sargui progos išsigeblėti.

Prie prarajos ribos atsidūręs „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo atkakliai siekti išlyginamojo įvarčio. Labai arti tikslo mūsiškiai buvo jau 52 min., kai Serge'as Nyuiadzi nukreipė kamuolį į tuščius vartus, per gynėjai spėjo numušti jį nuo vartų linijos. Netrukus prancūzas turėjo dar vieną puikią progą, bet nuo 11 metrų žymos pasiuntė kamuolį virš vartų.

59-ąją minutę šiauliečių gynyba vis dėlto buvo pralažuta. Mantas Kuklys perdavė kamuolį dešinėn Jakubui Wilkui, šis atliko savo firminį smūgį į tolimąjį kampą, vartininkas sugebėjo kamuolį atmušti, bet pirmas prie jo spėjo ir į tuščius vartus pasiuntė Deividas Šemberas.

„Žalgiris“ atsikvėpė kiek lengviau, bet apsukų nemažino ir pradėjo antrojo įvarčio paieškas. Puikias progas persverti rezultatą mūsų ekipos naudai turėjo Vaidotas Šilėnas, J. Wilkas, D. Šemberas, L. Pilibaitis, bet vilniečiams trūko tikslumo arba puikiai rungtyniavo šeimininkų vartininkas.

Tikslas buvo pasiektas tik 85 min. po gražios Andro Švrljugos ir J. Wilko atakos dešiniuoju kraštu. Kamuolys buvo perduotas prie baudos aikštelės linijos laisvam likusiam Mantui Kukliui ir saugas technišku smūgiu į tolimą kampą pelnė pergaliną įvartį!

Po šio mačo „Žalgiris“ savo sąskaitoje turi 67 taškus ir toliau 14 taškų lenkia antrąją vietą užimančius „Trakus“. Kitas rungtynes vilniečiai žais rugsėjo 27 dieną Marijampolėje su „Sūduva“.

...

Re: XXVIII (28) turas:

2014 Rgs 22 12:58

M. Zubas: „Trūko sėkmės prie vartų“
http://www.zalgiris-vilnius.lt/naujieno ... 80%9C.html" onclick="window.open(this.href);return false;

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Marekas Zubas po pergalės Šiauliuose apgailestavo, kad komandai ilgai nepavyko pasinaudoti progomis įvarčiams pelnyti.

„Mums buvo svarbu laimėti šias rungtynes, kad gera nata pradėtume baigiamąjį čempionato ratą. Skaičiuojant mūsų turėtas progas įvarčiams pelnyti atrodo, kad turėjo būti lengvos rungtynės. Bet nebuvo, - po mačo kalbėjo vilniečių strategas. - Šiauliai turi labai įdomią komandą, todėl tikėjomės, kad bus sunku. Vis dėlto turėjome jau pirmame kėlinyje įmušti. Tuomet žaidimas būtų buvęs visai kitoks. Deja, kai kuriems vaikinams rungtynės nepavyko, trūko sėkmės prie vartų. Todėl vėliau turėjome problemų.“

Pasak trenerio, sėkmės Šiauliuose itin trūko Serge'ui Nyuiadzi. Prancūzas keletą kartų neįmušė iš patogių pozicijų, kartą į vartus riedantį kamuolį spėjo numušti varžovų gynėjai.

„Serge'as yra labai efektyvus, bet ne prie pat vartų. Po rungtynių jis nebuvo patenkintas, - pasakojo M. Zubas. - Norėjau jį pakeisti jau po pirmojo kėlinio, bet kartais jauti, kad turėtum suteikti žaidėjui daugiau galimybių. Deja, šiandien jam nepavyko, o aikštėje pasirodęs Vaidotas Šilėnas suteikė gerą impulsą mūsų žaidimui. Galvojame, ką daryti, nes progų turime, bet nesame pakankamai efektyvūs prie vartų. Turime 2 traumuotus puolėjus, todėl šioje pozicijoje žaidžia Linas Pilibaitis. Jis taip pat turėjo progų pasižymėti, bet kartais jam pritrūksta tam tikrų puolėjų instinktų.“

Vis dėlto savo komandos žaidimu treneris liko patenkintas.

„Taktiškai žaidėme gerai visas 90 minučių, neturėjome prastų akimirkų, tai ir lėmė galutinį rezultatą, - analizavo rungtynes M. Zubas. - Antrajame kėlinyje spaudėme stipriau, žaidėme „aukščiau“ ir to užteko. Nuo 70 min. varžovams trūko jėgų, todėl mums buvo lengviau įmušti. Vis dėlto noriu pasveikinti „Šiaulių“ trenerį. Rungtynės buvo įdomios, gero lygio. Paskutiniame rate visoms komandoms reikės skaitytis su „Šiauliais“. Kaip jau sakiau, man patinka ši komanda.“

...

Re: XXVIII (28) turas:

2014 Rgs 22 12:59

M. Kuklys: „Žaisti Šiauliuose - sunkiausia“
http://www.zalgiris-vilnius.lt/naujieno ... 80%9C.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pergalingo įvarčio į „Šiaulių“ vartus autorius Mantas Kuklys teigia, kad gimtajame mieste žaisti jam visada ypač sunku.

„Senokai nežaidžiu Šiauliuose, bet vis dar yra daug sentimentų. Man Šiauliuse visada sunkiausia žaisti, nes čia užaugau, tapau futbolininku. Įmušęs iš pradžių norėjau džiaugtis, bet po to prisiminiau, kad čia užaugau. Bet darbas yra darbas. Šiandien esu „Žalgiryje“ ir labai patenkintas, kad laimėjome“, - po rungtynių kalbėjo „Žalgirio“ saugas.

Pasak futbolininko, rungtynės buvo sunkios, nors komanda tokių ir tikėjosi.

„Šiaulių komanda - labai gera. Treneris prieš rungtynes minėjo, kad jie lentelėje užima ne pagal žaidimą žemą vietą, turėtų būti aukščiau. „Šiauliai“ gerai kovojo. Svarbiausia per tokias rungtynes mums patiems įmušti, jei pavyktų - viskas pasikeistų. Toks yra futbolas. Gal taip įdomiau? Neįmuši, intriga lieka iki pat pabaigos. Atakavome, atakavome, spaudėme, tas įvartis vis tiek turėjo kristi. Gal rungtynių pabaigoje sėkmė atsisuko? Smagu, kad iškovojome 3 taškus. Tai yra svarbiausia“, - tvirtino M. Kuklys.

Saugas po laimingai pasibaigusio mačo linksmai šnektelėjo ir su daug progų pasižymėti turėjusiu Serge'u Nyuiadzi.

„Serge'ui po rungtynių sakiau, kad Dievas gal buvo šiek tiek nusisukęs nuo jo. Jis vienas galėjo įmušti 5-6 įvarčius“, - pasakojo M. Kuklys.

Anot futbolininko, stabiliai besilaikanti 14 taškų persvara prieš antrąją vietą užimančius „Trakus“ atsipalaiduoti neskatina.

„Tai nieko nereiškia, pernai jau pasimokėme. Negalime užsikabinti medalių anksčiau laiko. Liko dar 8 rungtynės, reikia visas jas laimėti ir tapti tikrais čempionais“, - kategoriškas buvo „Žalgirio“ 88-asis numeris.

...

Re: XXVIII (28) turas:

2014 Rgs 22 13:00

Šiauliečiams pritrūko jėgų
http://www.zalgiris-vilnius.lt/naujieno ... _jegu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

„Šiaulių“ atstovai po pralaimėjimo „Žalgiriui“ teigė, kad pajėgė kovoti tik pusantro kėlinio.

„Mums koją pakišo tvarkaraštis, - tokią pagrindinę pralaimėjimo priežastį nurodė šiauliečių strategas Gediminas Jarmalavičius. - „Žalgiris“ žaidžia penktadienį, trečiadienį, sekmadienį, o mes - sekmadienį, ketvirtadienį, sekmadienį. „Žalgiris“ turi ir atsarginių suolelį, ir visa kita, o mums 100 proc. atsigauti po sunkių rungtynių Panevėžyje nepavyko. Buvo labai sunku. Kiek turėjome jėgų, tiek kovėmės, bet 2 kėlinio antrojoje pusėje jautėsi, kad jau nėbėra iš ko. Mūsų žaidėjai atidavė viską, ką gali, bet pritrūko bent vienos papildomo dienos jėgų atgavimui.“

Šiauliečių įvarčio autorius Jevgenijus Morozas taip pat pripažino, kad trūko jėgų, bet nelaiko to svarbiausia pralaimėjimo priežastimi.

„Turėjome tik 2 paras poilsio, bet negalima sakyt, kad pralaimėjome vien dėl to. Gal „Žalgiris“ truputį daugiau ilsėjosi, bet ir jų panašus grafikas“, - teigė futbolininkas.

G. Jarmalavičius įvarčio autorių įleido į aikštę po pertraukos ir šis jau 5 minučių atsidėkojo taikliu smūgiu.

„Komandai per pertrauką sakiau, kad reikia daugiau rizikos, azarto. Pirmajame kėlinyje mus gal kiek slėgė „Žalgirio“ vardas, žaidėme per atsargiai, lyg kažko laukdami, lyg kažko bijodami. Noriu padėkoti komandai, kuri parodė valią, norą, azartą ir sukūrėme visai neblogų momentų“, - svarstė „Šiaulių“ strategas.

„Treneris sakė, kad dešinysis „Žalgirio“ gynėjas gerai jungiasi į atakas, todėl reikia padėti gynybai. Jis jungėsi, aš likau ir išėjo taip, kad įmušiau. Bet tas įvartis nieko nelemia, kai pralaimi tokias rungtynes. Gali įmušti 4-5 kartus, bet jei pralaimi...“, - po mačo įvarčiu į čempionų vartus nesidžiaugė J. Morozas.

„Šiaulių“ vyriausiasis treneris pasisakymą po rungtynių užbaigė teiginiu, kad šiemet vilniečiai apgins čempionų titulą.

„Palinkėjau jiems tapti čempionais anksčiau laiko. Jie yra gerame kelyje ir titulo tikrai nepaleis“, - tvirtino G. Jarmalavičius.

...

Re: XXVIII (28) turas:

2014 Rgs 23 13:25

28-ojo turo apžvalga: pagal turnyro logiką
Nerijus Kesminas 2014-09-22 http://alyga.smscredit.lt/naujiena/28-o ... ogika/1469" onclick="window.open(this.href);return false;

Takoskyra. Turas padidino atskirtį tarp pirmojo ir antrojo penketo - tarp Klaipėdos "Atlanto" ir Panevėžio "Ekrano" futbolininkų atsivėrė aštuonių taškų properša.

Asistentai. Net trijų komandų į aikštę nelydėjo treneriai - iš Marijampolės "Sūduvos" pasitraukė Darius Gvildys, o ant "Ekrano" suolo šįsyk nebuvo Valdo Dambrausko. Į abiejų strategų poziciją stojo asistentai. Audriaus Ramono debiutą "Sūduva" pažymėjo pergale 3:1 Gargžduose prieš "Bangą", o Mariaus Skinderio vadovaujami panevėžiečiai Pakruojyje 0:1 nusileido "Kruojai". Šiai komandai nurodymus irgi dalijo trenerio Vladimiro Čeburino, trumpam išvykusio iš Lietuvos, asistentas Aidas Dambrauskas.

Pagaliau. "Sūduva" iškovojo pergalę po šešerių iš eilės nelaimėtų "SMScredit.lt A lygos" rungtynių.

Palyginimas. "Jei boksuodamasis padarysi, ko nereikia, krisi trečią minutę. Žaidžiant futbolą du iškrenta, o kiti aštuoni turi už juos dirbti", - kai kurių savo futbolininkų požiūriu į rungtynes jų pabaigoje, nepaisant pergalės, nebuvo patenkintas A.Ramonas.

Skirtumas. Nors dvikova Pakruojyje vyko atkakliai, "Ekranas" neišvengė trečio pralaimėjimo iš eilės. "Kruoja" - priešingame sėkmės poliuje. Ši komanda per pastarąsias ketverias rungtynes surinko 10 taškų.

Lenktynės. Tris turus iš eilės nepralaimi "Trakai". Senosios sostinės riteriai išvykoje 3:2 įveikė "Klaipėdos granitą" ir lenktynėse, kurių tikslas - antroji turnyro lentelės vieta, išlaikė vieno taško persvarą prieš "Kruoją".

Grįžo. 14 metų. Po tokios pertraukos į šalies futbolo čempionatą grįžo sutartį su "Trakais" pasirašęs saugas Deividas Česnauskis. Ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas iš "Ekrano" į užsienį išvyko 2000-aisiais ir beveik pusantro dešimtmečio rungtyniavo Rusijos, Škotijos, Graikijos bei Azerbaidžano klubuose.

Kortelė. "Klaipėdos granitui" su trakiškiais daugiau nei kėlinį teko žaisti dešimt prieš vienuolika, nes raudoną kortelę užsidirbo Olegas Dmytrenka. "Vaikinai kovėsi, atidavė visas jėgas, tuo esu patenkintas", - pozityvo ieškojo klaipėdiečių, iškovojusių vos tašką per pastaruosius keturis turus, treneris Robertas Poškus.

Nesulaikomi. Vilniaus "Žalgiris" varžovų tvirtovėje 2:1 palaužė "Šiaulius" ir išsaugojo keturiolikos taškų pranašumą prieš "Trakus". Tai buvo aštunta iš eilės čempionų pergalė "SMScredit.lt A lygoje".

Jausmai. Pergalingą įvartį Šiauliuose 85-ąją minutę įmušė iš šio miesto kilęs Mantas Kuklys. "Norėjau džiaugtis, bet paskui prisiminiau, kad čia užaugau", - užplūdusių emocijų neslėpė "Žalgirio" saugas.

Tikimybė. Klaipėdos "Atlantui" 0:4 pralaimėjusi Alytaus "Dainava" vis dar turi teorinę galimybę pakilti iš paskutinės "SMScredit.lt A lygos" vietos, bet ji yra labai miglota. Devintąją turnyro lentelės poziciją dzūkų klubas pasiektų tik tuo atveju, jei laimėtų visas aštuonerias likusias rungtynes, "Banga" šį sezoną nebepelnytų nė taško, o paskutinėje tarpusavio akistatoje alytiškiai įveiktų gargždiškius septynių įvarčių skirtumu.

Snaiperis. "Atlanto" puolėjas Evaldas Razulis "Dainavai" įmušė dukart. Per pastarąsias dešimt rungtynių tiek pat kartų kamuolį į tinklą siuntęs klaipėdietis "SMScredit.lt A lygoje" jau sukaupė 13 įvarčių ir vos vienu atsilieka nuo lygos lyderio Niko Tokičiaus iš "Šiaulių". Pernai E.Razulis čempionato snaiperių klasifikacijoje nusileido tik "Sūduvai" tuo metu atstovavusiam Nerijui Valskiui ir su buvusiu "Žalgirio" puolėju Kamiliu Bilinskiu pasidalijo antra - trečia vietomis.

Grįžti į