Respublik
Pranešimai: 4111
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: 2020 metai

2020 Spa 25 16:46

na tikiuosi gal bent valandos skiriasi :)

P.S. taip - Pirma lyga žais 13 val, o A lyga 17 val. Tai gal ir neblogai :) Nors Pirmoje lygoje dar gali ir papildomų rungtynių prireikti.
Man tik dabar pasimatė, kad šį sezoną transliacijos kažkodėl nebuvo keliamos į Youtube, o daromos tik Facebook, neskaitant asmeniškai patalpinusių klubų...

Respublik
Pranešimai: 4111
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: 2020 metai

2020 Spa 29 21:20

Prieš paskutinius mūšius - auksinių rungtynių tikimybė
https://pirmalyga.lt/pries-paskutinius- ... -tikimybe/

Pirmos lygos pirmenybėse liko sužaisti ketverias arba … penkias rungtynes. Dar yra galimybė, kad pirmaujančios ekipos surinktų po lygiai taškų, o tada dėl titulo lapkričio 8 d. būtų žaidžiamos papildomos rungtynės. Pretendentai į lygos čempionų karūną liko tik du, Kurie iš jų matuosis ją ir kada – paaiškės nuaidėjus finaliniams teisėjų švilpukams šį šeštadienį.

„Panevėžys“ B – „Vilniaus Vytis“
Šeštadienis, 10.31, 13:00, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas.

Nemažai sumaišties praeitame ture į lenktynes dėl nugalėtojų titulo įnešę panevėžiečiai pirmenybes sieks užbaigti pergale. Nepaisant to, kad iš pagrindinės komandos šį kartą ženklios pagalbos vargu ar bus sulaukta (A lygos ir Pirmos lygos susitikimai žaidžiami tą pačią dieną). Nors ypatingos turnyrinės reikšmės šios rungtynės neturės, komandų užimamos vietos neapsikeis, visada pirmenybes smagiau užbaigti pergalingu akordu.

Mūsų nuomone, daugiau galimybių tą turi padaryti aikštės šeimininkai, juo labiau, kad būtent jie efektingai nutraukė tą taip ilgai besitęsusią „Vilniaus Vyčio“ seriją be pralaimėjimų, įveikę vilniečius išvykoje rezultatu 6:0. Vargu ar toks sutriuškinimas bus antrą kartą iš eilės, bet „pramušti“ ne itin patikimai pastaruoju metu rungtyniaujančią „Vilniaus Vyčio“ gynybą panevėžiečiai turi pajėgumų.

Kauno „Hegelmann Litauen” – FA „Šiauliai“
Šeštadienis, 10.31, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas.

„Hegelmann Litauen“ paskutines pirmenybių rungtynes pristatinėja kaip savotiškus finalus. Iš tiesų, tiesos yra. Bet kuris kluptelėjimas reikštų visų kauniečių vilčių siekti pirmos vietos žlugimą, o pergalės – atvirkščiai, tą viltį palaiko. Nors ir nelengvai, kol kas kauniečiai tas pergales renka ir prieš paskutinį turą sumažino atstumą nuo lyderių iki dviejų taškų.

Tad algoritmas Kauno komandai labai paprastas – būtina pačių jų pergalė prieš „Šiaulius“ ir laukti tinkamo rezultato Kėdainiuose, besitikint, jog „Jonava“ atims taškus iš šeimininkų.

O dėl pergalės Kaune šeimininkams gali tekti nemažai paplušėti – sezono pabaigoje šiauliečiai įsibėgėjo, žaidžia rezultatyviai ir gali sukelti nemažai rūpesčių bet kuriam varžovui. Greitos svečių kontratakos, kurių gretose netrūksta galinčių jas užbaigti (ko vertas vien Roko Gedmino „pokeris“ praeitame ture) gali tapti rimtu kauniečių gynėjų galvos skausmu. Tiesa, savo ruožtu „Hegelmann Litauen“ galinga saugų linija (bent jau Pirmos lygos mastu) gali būti vienas iš lemiamų veiksnių artėjančio susitikimo scenarijuje.

Telšių„Džiugas” – Alytaus „Dainava“
Šeštadienis, 10.31, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas.

„Paguodos“ rungtynėse Telšiuose šeimininkai turi geresnes galimybes užsitikrinti ketvirtą vietą – juos tenkintų ir lygiosios. Tačiau žinant telšiškių kovingumą, nėra abejonių, kad bus siekiama pergalės. Tai būtų ir savotiška padėka ištikimiems „Džiugo“ sirgaliams, lydėjusiems komandą viso sezono metu į išvykas, savotiška kompensacija už nepateisintus lūkesčius.

Pirmenybių finišas telšiškiams susiklostė nelengvai, daugumą rungtynių antrame rate teko žaisti išvykose, o iš ten taškų parsivežta mažokai. Galų gale ir paskutinę pergalę savų žiūrovų akivaizdoje „Džiugas“ iškovojo prieš daugiau nei du mėnesius. Tokia pergalių „dieta“ vargina ir žaidėjus , ir vadovus, ir aistruolius, tad šeštadienio rungtynių šeimininkų tikslas – aiškesnis, nei aiškus.

„Dainava“ irgi gali pažaisti „va bank“ – pergalė Telšiuose galėtų sukeisti komandas vietomis lentelėje. Potencialo tam Dzūkijos sostinės komanda turi, bet jį turėti – ne tas pats, kas išnaudoti. Svečių gretose šį kartą turbūt pamatysime žaidėjus, dėl kortelių limito praleidusius praeito turo susitikimą Kaune, tačiau trenerių štabas bus praretėjęs – Fabio Mazonne teks verstis be savo padėjėjų.

Pirmasis šių komandų susitikimas Alytuje baigėsi gražia „Džiugo“ pergale. Tikėsimės, jog ir antros rungtynės bus ir įdomios , ir permainingos.

Kėdainių „Nevėžis” – „Jonava“
Šeštadienis, 10.31, 13:00, Kėdainiai, Kėdainių miesto stadionas.

Rungtynės, galinčios padėti tašką ilgame lenktynių dėl pirmos vietos maratone. „Nevėžis“ buvo arti „auksinės“ pergalės praeitame ture, tačiau jos iškovoti neleido panevėžiečiai.

Ne veltui yra sakoma, jog paskutiniai žingsniai link viršūnės yra patys sunkiausi. Iš pirmo karto į ją užkopti nepavyko, bet kėdainiečiams yra dar ir antras šansas – pergalė šeštadienį juos padarytų nebe pavejamais.

Tačiau aikštės šeimininkai turi ir rūpesčių. Komandai negalės padėti raudonas korteles užsidirbę Karolis Rukuiža ir Aretas Gėgžna. Tiesa, komandai galės padėti rezultatyvusis Evaldas Kugys.

Šeimininkų varžovas šeštadienį bus ne iš tų, paprastųjų – kaimynai iš Jonavos.

Vidurio Lietuvos kaimynų santykiai futbolo aikštėje jau senokai yra įdomūs ir principingi. Rungtynės tarpusavyje turi išskirtinį statusą, o pergalė jose verta kur kas daugiau nei vien trijų taškų.

Pirmame rate tarpusavio dvikovos rezultatą nulėmė vienintelis Artūro Rocio įvartis, prognozuotume , kad ir šeštadienį Kėdainiuose įvarčių gali būti nedaug.

O sėkmė lydės tuos, kurie geriau susitvarkys su dvikovos įtampa, darys mažiau klaidų.Prisimenant netolimą praeitį, lemiamos rungtynės Kėdainių komandai susiklostydavo dažniausiai ne itin palankiai, bet visada būna tas kartas, kai viskas gali pakrypti kitaip. Ar ta diena išauš šeštadienį Kėdainiuose?

Respublik
Pranešimai: 4111
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: 2020 metai

2020 Spa 31 16:45

Pirmą kartą bus renkami LFF Pirmos lygos sezono geriausieji
https://lff.lt/news/11560/pirma-karta-b ... riausieji/

Prieš artėjantį Lietuvos futbolo Pirmos lygos finišą komandos ne tik ruošiasi lemiamoms rungtynėms, bet ir balsuoja už sezono geriausius.

Pirmą kartą bus išrenkami ir apdovanojami geriausi skirtingų pozicijų žaidėjai ir treneriai.

„Finišuojant šių metų Pirmos lygos pirmenybėms galime pasidžiaugti, jog kulminacija pasiekė aukščiausią tašką. Tikiu, jog Pirma lyga dovanoja futbolo bendruomenei daug teigiamų emocijų, kurios negali palikti abejingų. Džiaugdamiesi pastarųjų mėnesių bendra futbolo dvasia norime padėkoti Lietuvos futbolo federacijai, kuri padeda organizuoti šias pirmenybes, taip pat Pirmos lygos klubams – jų vadovams, treneriams, žaidėjams – kurie sukuria reginį, tą sportinę emociją, kuria džiaugiamės visi. Mes, kaip lyga – privalome parodyti ir pasidžiaugti savo geriausiais atletais, vadovais, klubais, kuriems tai bus papildoma motyvacija bei garbė prieš savo miestus bei minėtą futbolo bendruomenę“, – sakė lygos direktorius Petras Aleksonis.

2020 m. Pirmos lygos geriausiųjų rinkimuose nustatytos 8 nominacijos: absoliučiai geriausio žaidėjo, geriausio jauno futbolininko (iki 19 metų), geriausio trenerio, geriausio vartininko, gynėjo, saugo, puolėjo ir klubo vadybos.

Rinkimuose balsuoja ir nugalėtojus išrinks patys klubų atstovai – vadovai, treneriai, kapitonai – ir Lietuvos futbolo federacijos atstovai.

Prizus dalyviams įsteigė lygos partneris „Hummel“.

„Pirma lyga yra mūsų talentingiausio futbolo jaunimo kalvė, todėl džiaugiamės, jog turime galimybę prisidėti prie jos veiklų, organizuojamų pirmenybių“, – sakė „Hummel“ atstovo Lietuvoje įmonės „Hummel LT“ direktorius Artūras Vitalijus Krukis.

Nugalėtojus planuota pagerbti sezono uždarymo šventėje Kėdainiuose, tačiau šį kartą jos atsisakyta atsižvelgiant į ženkliai pablogėjusią situaciją dėl COVID-19, LR Vyriausybės sprendimus bei rekomendacijas.

Rinkimai vyks iki lapkričio 2 d. Po šios datos nugalėtojai bus skelbiami Pirmalyga.lt svetainėje ir socialiniuose tinkluose „Facebook“ bei „Instagram“.

Respublik
Pranešimai: 4111
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: 2020 metai

2020 Spa 31 16:48

Nu šiaip jau būdavo praktiškai visi šitie dalykai išrenkami sudarant metų rinktinę, atskirai treneris, geriausias žaidėjas, tai realiai piarinasi apie pirmą... reikia tikėtis rinktinės dalyko šiemet neužrauks.

Tobex
Pranešimai: 8673
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: 2020 metai

2020 Spa 31 16:57

nežinau kaip buvo anksčiau, bet gerai, kad balsuos patys klubų atstovai.

Respublik
Pranešimai: 4111
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: 2020 metai

2020 Lap 01 18:55

https://www.facebook.com/pirmalyga/post ... 3286726868
Trečius metus iš eilės geriausio lygos snaiperio titulą iškovoja Fk Nevėžis puolėjas Evaldas Kugys
Pernai jis šį vardą dalinosi, o šiemet įtvirtino pirmą vietą dviem auksiniais" įvarčiais paskutiniame ture

Rezultatyviausi 2020m. sezone
1. Evaldas Kugys Nevėžis 16
2. Meinardas Mikulėnas Žalgiris B 14
3. Rokas Gedminas Šiauliai 13
4. Aretas Gėgžna Nevėžis 12
5. Joao Silva Minija 10
6-8. Eimantas Abramavičius Panevėžys B 9
6-8. Ernestas Stočkūnas Dainava 9
6-8. Vilius Armanavičius Hegelmann L. 9
9-10. Ibrahima Sory Vilniaus Vytis 8
9-10. Davydas Arlauskis Džiugas 8

Respublik
Pranešimai: 4111
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: 2020 metai

2020 Lap 12 19:07

Pirmą kartą išrinkti Pirmos lygos geriausieji
https://pirmalyga.lt/pirma-karta-isrink ... riausieji/

Geriausias žaidėjas:
1. Evaldas Kugys („Nevėžis“) – 114 tšk.
2. Ignas Dedura („Hegelmann Litauen“) – 37
3. Vilius Armanavičius („Hegelmann Litauen“) – 30
4. Alex Kyeremeh („Hegelmann Litauen“) – 18

Geriausias treneris:
1. Vitalijus Stankevičius („Nevėžis“) – 89 tšk.
2. Artūras Ramoška („Hegelmann Litauen“) – 79
3. Marius Šluta („Džiugas“) – 46
4. Eisvinas Utyra („Jonava“) – 35

Geriausias vartininkas:
1. Serhii Melashenko („Nevėžis“) – 98 tšk.
2. Nemanja Bjelan („Hegelmann Litauen“) – 86
3. Martynas Matuzas („Jonava“) – 52
4. Marius Paukštė („Džiugas“) – 16

Geriausias gynėjas:
1. Ignas Dedura („Hegelmann Litauen“) – 105 tšk.
2. Tomas Rapalavičius („Džiugas“) – 51
3. Tomas Rakašius („Džiugas“) – 37
4. Davydas Arlauskis („Džiugas“) – 22

Geriausias saugas:
1. Vilius Armanavičius („Hegelmann Litauen“) – 53 tšk.
2. Alex Kyeremeh („Hegelmann Litauen“) – 52
3. Oleksandr Dovhyi („Nevėžis“) – 35
4. Andrius Lipskis („Džiugas“) – 32

Geriausias puolėjas:
1. Evaldas Kugys („Nevėžis“) – 103 tšk.
2. Rokas Gedminas („Šiauliai“) – 42
3. Aretas Gėgžna („Nevėžis“) – 41
4. Meinardas Mikulėnas („Žalgiris“) – 38

Geriausias jaunas žaidėjas (iki 19 metų):
1. Meinardas Mikulėnas („Žalgiris“ B) – 91 tšk.
2. Matas Dedura („Hegelmann Litauen“) – 49
3. Gustas Jarusevičius („Žalgiris“ B) – 20
4. Gustas Zabita (DFK „Dainava“) – 18

Geriausia klubo vadyba:
1. „Hegelmann Litauen“ – 94 tšk.
2. „Džiugas“ – 92
3. DFK „Dainava“ – 52
4. „Nevėžis“ – 39

Pirmą kartą surengtuose Lietuvos futbolo Pirmos lygos rinkimuose geriausiai sekėsi nugalėtojų Kėdainių „Nevėžio“ ir antroje vietoje likusio Kauno „Hegelmann Litauen“ atstovams, vienas prizas iškeliavo ir į Vilnių. Iš viso geriausieji išrinkti aštuoniose nominacijose.

„Nevėžis“ prieš sezoną nebuvo laikomas favoritu ir po sunkios sezono pradžios kurį laiką vijosi varžovus, bet antroje sezono pusėje pademonstravo stabiliausius rezultatus ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo lygos aukso medalius.

Ilgametis komandos vairininkas, 62 metų Vitalijus Stankevičius už šį pasiekimą sulaukė įvertinimo – jis išrinktas geriausiu lygos treneriu. Nedidele persvara kaunietis aplenkė kolegą iš Kauno „Hegelmann Litauen“ Artūrą Ramošką, kurio vadovaujamai ekipai antra vieta taip pat buvo didžiausias pasiekimas klubo istorijoje.

Prie „Nevėžio“ triumfo ženkliai prisidėjo Evaldas Kugys. 27 metų kėdainietis su 16 įvarčių trečią sezoną iš eilės lygoje tapo rezultatyviausiu. Jis solidžia persvara buvo išrinktas geriausiu puolėju ir absoliučiai geriausiu pirmenybių žaidėju.

Pripažinimo sulaukė ir Kėdainių ekipos vartininkas. Legionierius iš Ukrainos 24-erių Serhijus Melašenko prie komandos prisijungė birželio viduryje ir per 18 rungtynių 9 kartus išsaugojo savo vartus „sausus“. Vartininko rinkimuose nedaug atsiliko „Hegelmann Litauen“ vartininkas Nemanja Bjelanas. Serbas į Lietuvą šiemet grįžo po metų pertraukos ir nepraleido įvarčių 10 iš 19 žaistų rungtynių.

Atkakliausia kova rinkimuose saugų pozicijoje – čia susigrūmė du vieno klubo atstovai. Kaunietis Vilius Armanavičius, kuris su 9 įvarčiais buvo vienas rezultatyviausių saugų lygoje, vieninteliu tašku aplenkė komandos draugą Alexą Kyeremeh. Pastarasis sezoną pradėjo „Vilniaus Vyčio“ komandoje, o baigė „Hegelmann Litauen“. Ganiečio sąskaitoje – 6 įvarčiai.

Į Kauną iškeliavo ir geriausio gynėjo titulas. Jį užtikrintai iškovojo Ignas Dedura. Ilgametis Lietuvos rinktinės gynėjas buvo lyderis ne tik už aikštės ribų, bet ir joje net sulaukęs 42 metų. Šį sezoną lygoje jis sužaidė 15 rungtynių.

Veteranui teko stabdyti ir daugiau nei dvigubai jaunesnius žaidėjus. Tarp jų bene ryškiausiai išsiskyrė Meinardas Mikulėnas – jis išrinktas geriausiu jaunu žaidėju. 19 metų vilnietis „Žalgirio“ B komandai pelnė 14 įvarčių. Antrasis tarp jaunų žaidėjų liko Dedura jaunesnysis – su tėvu gynyboje rungtyniavęs Matas.

Už darbą viso sezono metu taip pat įvertinti ir žmonės, kurie paprastai nematomi – klubo administracija. Geriausios klubo vadybos (už veiklą rungtynių organizavimo, žiūrovų pritraukimo, viešinimo, darbo su vietos bendruomene, socialinės atsakomybės srityse) nominacijoje geriausiai įvertinti buvo „Hegelmann Litauen“ ir Telšių „Džiugo“ klubai. Kauniečiams pirmąją vietą lėmė vos pora taškų. Trečia liko Alytaus „Dainava“.

Rinkimų apklausoje dalyvavo Pirmos lygos klubų vadovai, treneriai, komandų kapitonai, taip pat Lietuvos futbolo federacijos atstovai. Prizus dalyviams įsteigė lygos partneris „Hummel“.

Nugalėtojus buvo numatoma pagerbti sezono pabaigtuvėse, tačiau dėl epideminės situacijos šalyje ir paskelbto karantino šios idėjos teko atsisakyti – geriausieji bus apdovanoti individualiai.

Respublik
Pranešimai: 4111
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: 2020 metai

2020 Lap 23 23:00

Korektiškiausia sezono komanda – „Džiugas“
https://pirmalyga.lt/korektiskiausia-se ... a-dziugas/

Korektiškiausia komanda 2020 metų Pirmos lygos sezone buvo Telšių „Džiugas“, nedrausmingiausia – Vilniaus „Riteriai“ B.

Pirmoje lygoje per sezoną žaidėjams parodytos 665 geltonos (beveik po 5 per rungtynes) ir 37 raudonos (kas ketvirtas rungtynes) kortelės. Dar 22 geltonas ir 3 raudonas užsidirbo komandų personalas.

Korektiškiausia komanda sezone buvo Telšių „Džiugas“. Šios komandos žaidėjai užsidirbo mažiausiai geltonų ir tik 1 raudoną kortelę.

„Hegelmann“ vartininkas Nemanja Bjelanas, „Žalgirio“ B gynėjas Gabrielis Nikonovas ir „Šiaulių“ saugas Sergejus Amirzianas per daugiau nei 1500 žaidimo minučių neužsidirbo nė vienos kortelės.

Nedrausmingiausia komanda – „Riteriai“ B. Jie vidutiniškai surinkdavo šiek tiek daugiau nei po 3,4 geltonas kortelės per rungtynes.

Du „Jonavos“ žaidėjai pasižymėjo nedrausmingumu individualiai ir surinko daugiausiai kortelių – Džiugas Raudonius gavo 9 geltonas, o Martynas Matuzas – 3 raudonas.

Daug kortelių prisiriniko Ainis Vilavičius iš „Minijos“ (8 kortelės per 15 rungtynių) bei „Nevėžio“ narys Karolis Rukuiža (7 geltonas ir 2 raudonas per 16 rungtynių). „Žalgirio“ B atstovas Motiejus Burba 7 įspėjimus užsidirbo per 878 žaidimo minutes.

Personalo gretose nedrausmingiausi buvo „Dainavos“ treneriai. Jie užsidirbo net 7 geltonas ir 2 raudonas korteles. Daugiausiai buvo baudžiamas Nerijus Bartkevičius – jis užsidirbo 4 įspėjimus ir vieną kartą buvo pašalintas. 4 įspėjimus gavo ir „Hegelmann Litauen“ atstovas Tadas Vilkevičius.

6 komandų – „Nevėžio”, „Vilniaus Vyčio“, „Atmosferos“, „Žalgirio B“, „Minijos“ ir „Kauno Žalgirio B“ – atstovai nuobaudų išvengė.

2020 m. sezono drausminis reitingas pagal komandas:
1. Telšių „Džiugas“ – vidutiniškai 2,45 taško per 20 rungtynių (49 taškai: 47 geltonos kortelės + 1 raudona)
2-3. „Panevėžys“ B – 2,55 (51: 49+1)
2-3. „Vilniaus Vytis“ – 2,55 (51: 45+3)
4. Kretingos „Minija“ – 2,56 (46: 44 + 1)
5-6. Kauno „Hegelmann Litauen“ – 2,6 (52: 48 + 2)
5-6. Kėdainių „Nevėžis“ – 2,6 (52: 44 + 4)
7. Kauno „Žalgiris“ B – 2,67 (48: 44 + 2)
8. FA „Šiauliai“ – 2,7 (54: 50 + 2)
9. Vilniaus „Žalgiris“ B – 2,9 (53: 49 + 2)
10-11. Vilniaus BFA – 3,167 (57: 41 + 8)
10-11. Mažeikių „Atmosfera“ – 3,167 (57: 53 + 2)
12. „Jonava“ – 3,35 (67: 57 + 5)
13. Alytaus DFK „Dainava“ – 3,4 (68: 60 + 4)
14. Vilniaus „Riteriai“ B – 3,44 (62: 56 + 3)

Respublik
Pranešimai: 4111
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: 2020 metai

2020 Gru 02 16:49

Simbolinė 2020 metų sezono Pirmos lygos rinktinė
https://pirmalyga.lt/simboline-2020-met ... -rinktine/

Paveikslėlis

Dar vienos LFF Pirmos lygos pirmenybės – jau praeityje. Po neįprasto ir pandemijos sujaukto sezone turime nugalėtojus ir autsaiderius, atradimus bei nusivylimus.

Atėjo laikas ir 2020 metų sezono simbolinės lygos rinktinės variantui. Be abejo, tokios rinktinės sudarymas – gana subjektyvus reikalas. Šį kartą lygos apžvalgininko pasirinkimas – Jūsų dėmesiui.

Vartininkas:

Serhii Melashenko (24 metai„Nevėžis”, 18 rungtynių, 1575 minučių, 10 praleistų įvarčių, 2 geltonos kortelės)

Ukrainietis nuo pirmųjų sužaistų rungtynių ėmė įrodinėti, kad neblogi atsiliepimai apie jį nebuvo veltui.Vos jam užėmus postą Nr.1 „Nevėžio” gynyba pastebimai pradėjo žaisti ramiau, daryti mažiau klaidų, o ir jas neretai vartininkas ištaisydavo. Apie jo patikimumą byloja ir skaičiai – per 18 rungtynių praleisti tik 10 įvarčių. Be to, daugiau nei pusėje žaistų rungtynių ( 10-yje iš 18-os) vartininkas išliko „sausas”, nepraleidęs nei vieno įvarčio. Kėdainių komandos vartininkas labai greitai surado bendrą kalbą su komandos draugais, gerai vadovavo gynėjų veiksmams. Geri fiziniai duomenys dažnai leisdavo Sergejui kontroliuoti situaciją visoje baudos aikštelėje, patikimai žaisti tiek ant vartų linijos, tiek išėjimuose „antrajame aukšte”,

Rimtą konkurenciją šiam vartininkui sudarė puikų sezoną sužaidęs Nemanja Bjelanas („Hegelmann Litauen”) ir Martynas Matuzas („Jonava”). Tiesa, pastarasis pasižymėjo ir sunkiai valdomu charakteriu – užsidirbo net 3 raudonas korteles.

Gynėjai:

Ignas Dedura (42 metai, „Hegelmann Litauen”, 15 rungtynių, 1256 minutės, 2 įmušti įvarčiai, 6 geltonos kortelės ).

Prieš prasidedant sezonui atrodė, kad Igno vaidmuo komandoje labiau turėtų panašėti į komandos trenerių štabo pagalbininko, savotiško „rūbinės vedlio”.

Iš dalies taip ir buvo, tačiau veteranas toli gražu tuo neapsiribojo, o tapo vienu pagrindinių kauniečių ekipos gynybos ramsčiu. Tam tikrą greičio trūkumą Ignas kompensavo patirtimi, pozicijos pasirinkimu aikštėje bei tiksliu ir savalaikiu vadovavimu komandos draugams aikštėje. Unikalus tėvo ir sūnaus duetas „Hegelmann Litauen”gynybos viduryje – reiškinys, kuris, ko gero, gana retas ne tik Lietuvoje.

Igno autoritetas komandos draugų tarpe – neginčijamas, o pasirodymai varžovų baudos aikštelėje standartinių situacijų metu –-keliantys įtampą pastarųjų gynybai. Šį sezoną gynėjui pavyko įmušti 2 įvarčius, nors galimybių buvo ir daugiau. Tad šiuo komponentu tėtis sūnų pranoko. Įdomu, ar sekantį sezoną pamatysime šių „varžytuvių” tęsinį?!

Mantas Fridrikas (32 metai, „Hegelmann Litauen”, 18 rungtynių, 1589 minutės, 4 geltonos kortelės)

Stojus į komandos gretas Ignui, kažkiek pasikeitė ir Manto Fridriko pozicija bei funkcijos aikštėje. Tačiau nuo to mažiau patikimesniu jo žaidimas netapo. Maža to, jo žaidime atsirado ir naujų spalvų. Gana dažnai jį matydavome dalyvaujantį ekipos atakose, atliekantį aštrius perdavimus bei keliantį įtampą varžovų baudos aikštelėje.

Kartais susidarydavo įspūdis, kad Mantas tiesiog mėgaujasi futbolu, tarsi būtų jo pasiilgęs. Nors šį sezoną pačiam Mantui įvarčių įmušti nepavyko, bet vienas labiausiai patyrusių lygos gynėjų patvirtino savo kvalifikaciją. Labai norime tikėti ,kad paskutinio žodžio futbole Mantas dar netarė ir lauksime jo sugrįžimo į aukščiausią Lietuvos futbolo divizioną.

Tomas Rakašius (22 metai, „Nevėžis”, 20 rungtynių, 1800 minučių, 3 įvarčiai, 2 geltonos kortelės)

Pats jauniausias simbolinės rinktinės narys – sėkmingai „Nevėžio” gynybą cementavęs Tomas Rakašius.

Tomas nusipelnė epiteto „plieninis” – 20 sužaistų rungtynių ir nei karto jose nebuvo pakeistas! Nereiktų užmiršti ir to, kad ir tarpsezoniuose šis žaidėjas nepoilsiauja – sėkmingai gina „Akmenės“ spalvas Lietuvos futsalo A lygoje.

Prie to, jog „Nevėžis“, kartu su „Hegelmann Litauen“ praleido mažiausiai įvarčių lygoje jaunasis gynėjas prisidėjo iš tiesų nemažai. Tačiau nereikia pamiršti ir jo indėlio atakuojant varžovų vartus. Tomas efektyviai pasijungdavo prie komandos atakų, būdavo ypač pavojingas standartinių situacijų metu, pelnė 3 įvarčius. Bene svarbiausiu iš jų tapo smūgis į „Džiugo“ ekipos vartus, atnešęs „Nevėžiui“ itin svarbius taškus ir užtikrinęs palankią komandai situaciją prieš pirmenybių finišą.

Saugai:

Rokas Stanulevičius (26 metai, „Džiugas”, 13 rungtynių, 953 minutės, 5 įvarčiai, 2 geltonos kortelės ).

Gal kam pasirodytų ir keistas pasirinkimas. Rokas iš visos rinktinės praleido mažiausiai laiko aikštėje, tačiau atsigavęs po traumos žaidėjas tapo vienu iš „Džiugo” lyderių. Buvo rungtynių, kai jis tapo vienu iš žaidėjų, padėjusių Telšių ekipai atsitiesti ir „užsikabinti“ bent už ketvirtosios vietos, suteikiančios galimybę kitais metais žengti aukštyn. Rokas neretai (ir svarbiausiai efektyviai) naudodavosi vienu iš savo pavojingiausių ginklų – akcentuotais smūgiais iš tolimų distancijų. Tai lėmė ir gana aukštą rezultatyvumą – su 5 pelnytais įvarčiais saugas buvo vienas rezultatyviausių komandoje. Norisi tikėti, jog kitas sezonas Rokui būtų dar sėkmingesnis. To jam ir palinkėsime.

Alex Kyeremeh (25 metai, „Vilniaus Vytis” ir„Hegelmann Litauen”, 14 rungtynių, 1155 minutės, 6 įvarčiai, 6 geltonos kortelės, 1 raudona kortelė).
Šis legionierius, ko gero, buvo individualiai stipriausias Pirmos lygos žaidėjas. Išsiskyrė savo žaidimu jau „Vilniaus Vytyje”, o papildęs „Hegelmann Litauen” gretas greitai tapo vienu svarbiausių komandos žaidėjų. Šis faktas byloja ir apie gerą Kyeremeh prisitaikymą prie pakitusių sąlygų, o kartu – ir apie žaidėjo klasę.

Alexas išsiskiria geru aikštės matymu, laiku priimamais sprendimais. Gali individualiais veiksmais lemti epizodo baigtį, atsidurti atakų smaigalyje ir įmušti. Puikiai mato aikštę ir ne kartą asistavo rezultatyviais perdavimais komandos draugams. Pakankamai universalus žaidėjas, atnešdavęs naudos savo komandoms žaisdamas įvairiose pozicijose. Kita vertus, labai emocionalus, kartais tas jam ir trukdydavo, gauta nemažai kortelių „lygioje vietoje“. Pagal žaidimo lygį turėtų būti matomas bei išsiskirti ir aukštesnėje lygoje.

Paulius Osauskas (26 metai, „Jonava”, 18 rungtynių, 1586 minutės, 3 įvarčiai, 6 geltonos kortelės)

Apskritai „Jonava“ išsiskyrė gana lygia sudėtimi, ir savo laimėjimus pasiekė labiau komandiniu darbu. Labai ryškių lyderių ekipoje viso sezono metu gal ir nebuvo, tačiau netrūko žaidėjų, kurie atskirose rungtynėse galėdavo tapti lyderiais. Vienas iš tų, kurie „tempė į kalną“ jonaviškius ir buvo Paulius. Statistiškai tai nebuvo įsimintiniausias sezonas komandos saugui, visi trys įvarčiai pelnyti vienose rungtynėse, tačiau futbole svarbu ne tik skaičiai. Osauskas buvo viena svarbesnių Eisvino Utyros komandos mechanizmo dalių, žaistose rungtynėse atlikdavo nemažai kartais nematomo, bet labai naudingo darbo. Pauliaus aktyvumas palengvindavo žaidimą kitiems ekipos atakuojantiems žaidėjams, o kartu su komanda iškovoti medaliai galėtų būti nemažu postūmiu tolimesniam tobulėjimui.

Mantas Makutunovičius (29 metai, „Vilniaus Vytis”, 17 rungtynių, 1423 minutės, 7 įvarčiai, 1 geltona kortelė)

Vienas universaliausių pastarųjų metų lygos futbolininkų ir toliau yra pastebimas bei naudingas komandai. Nors „Vilniaus Vytis“ sezono pabaigoje jau buvo nepajėgus pretenduoti į geresnes pozicijas, Manto žaidybinė kvalifikacija ir nusiteikimas nekėlė abejonių. Saugas vėl buvo vienu pavojingiausių varžovams „vyčių“ žaidėju, pelnė 7 įvarčius.

Beje, ko gero, 2020 metų sezone Mantas yra daugiausiai rungtynių sužaidęs žaidėjas įvairiose Lietuvos futbolo pirmenybėse bei turnyruose – futsalo A lygoje („Turbotransfers“), LFF Pirmoje lygoje ir LFF taurėje („Vilniaus vytis“) ir netgi Lietuvos paplūdimio futbolo čempionate („Igol“). Nors toks universalumas ne visuomet patikdavo vilniečių ekipos strategui Algimantui Liubinskui, reikia pripažinti, kad pastaraisiais metais „Vilniaus Vytį“ be Manto įsivaizduoti būtų nelengva.

Vilius Armanavičius (25 metai, „Hegelmann Litauen”, 19 rungtynių, 1609 minutės, 9 įvarčiai, 3 geltonos kortelės, 1 raudona kortelė)

Rezultatyviausias Kauno komandos žaidėjas nusipelnė vietos rinktinėje ne tik dėl pasiektų įvarčių. Nors reikia pasakyti, kad 9 pelnyti įvarčiai – solidus ir keliantis pagarbą rezultatas atakuojančiam saugui. Armanavičius buvo vienas iš kertinių „Hegelmann Litauen“ žaidėjų viso sezono metu, buvo pastebimas ir rezultatyvus viso sezono metu ir vienas svariausių argumentų Kauno ekipos atakose.

Kaip jau įprasta, Viliui netrūko kovingumo, darbštumo. Be to, sezono eigoje dažniausiai pavykdavo suvaldyti ir emocijas, kas ne visada pasisekdavo anksčiau. Įgauta patirtis ir gana sėkmingas žaidimas sezono metu leido Viliui pasijusti kiek ramiau, neblogai išnaudoti susidariusias progas. Žodžiu, sezonas šiam laikinosios sostinės ekipos žaidėjui susiklostė gan vykusiai. Galima tikėtis, kad dar vienas sugrįžimas į A lygą bus sėkmingesnis nei ankstesni kartai.

Puolėjai:

Evaldas Kugys (27 metai, „Nevėžis”, 18 rungtynių, 1701 minutė, 16 įvarčių, 7 geltonos kortelės)

Nominaliai abu žaidėjai, atsidūrę puolėjų pozicijose gali būti ir atakuojantys saugai, tačiau neradome, kas labiau tiktų užbaiginėti lygos rinktinės atakas, nei dar vieną puikų sezoną sužaidęs duetas iš Kėdainių.

Evaldo pasiekimai Pirmoje lygoje apskritai yra neeiliniai – jau trečią sezoną šis žaidėjas yra rezultatyviausių lygoje gretose. Sakoma, kad įkopti į viršūnę yra netgi lengviau, nei joje išsilaikyti, bet Evaldui tas pavyksta jau ne vienerius metus. Turėkime omenyje, kad varžovai irgi analizuoja „Nevėžio“ žaidimą, ruošiasi jam, skiria be abejo didesnį dėmesį, tačiau ….priešnuodžių neranda.

Labai būtų įdomu pamatyti Evaldą A lygoje ir pažiūrėti, kaip sektųsi jam dvikovose su stipriausių Lietuvos klubų žaidėjais. Esame įsitikinę, kad jis nebūtų pati laukiamiausia dovanėlė varžovų gynėjams. Kita vertus, rezultatyviausiam pastarųjų metų lygos futbolininkui nėra net kada atsikvėpti – pirmuosius įvarčius už „Akmenės“ ekipą jis jau pelno naujosiose Lietuvos futsal pirmenybėse.

Aretas Gėgžna (32 metai, „Nevėžis”, 18 rungtynių, 1497 minutės, 12 įvarčių, 1 geltona kortelė, 1 raudona kortelė)

Aretui tai irgi ne pirmas toks sėkmingas sezonas žaidžiant už „Nevėžį“. Visgi, kai greta asmeninių pasiekimų yra dar proga pasidžiaugti ir komandos iškovota nugalėtojų taure, sezoną galima laikyti idealiu. Neabejotini Kėdainių ekipos lyderiai žaidė ne tik efektyviai, bet ir efektingai. Įvarčių buvo pasiekta daug , o kai kurie iš jų turėjo įtikti net rafinuočiausių futbolo gurmanų skoniui. Turbūt retame gražiausių turų įvarčių rinkinyje nefigūravo rezultatyvūs „Nevėžio“ lyderių veiksmai.

Tiesa, lemiamose sezono rungtynėse Aretas negalėjo padėti komandai aikštėje (koją pakišo nesusivaldymas priešpaskutiniame ture), tačiau buvo kartu su komanda, atiko netgi dalį susirgusio ekipos trenerio funkcijų. Sezono finišas buvo pergalingas ir džiaugsmingas, o kartu ir simboliškas. Ypač turint omenyje, jog abu rezultatyviausi „Nevėžio“ futbolininkai jau žengia savo pirmuosius žingsnius ir vaikų bei jaunimo trenerių karjerose.

Vyr. treneris: Vitalijus Stankevičius („Nevėžis”)

Dažniausiai panašiuose rinkimuose minimos nugalėtojų strategų pavardės. Nebus išimtimi ir šis kartas. Mūsų nuomone – visiškai pelnytai, nes pergalingas sezonas nebuvo toks jau paprastas.

Turint omenyje itin sunkią ir nesėkmingą sezono pradžią, suvaldyti ir suvienyti komandą neturėjo būti lengva. Tačiau „Nevėžis” atsitiesė ir įsibėgėjo taip, kad varžovams nepaliko šansų pirmenybių finiše.

Be abejo, Kėdainių komandai daug padėjo keli žaidėjai iš užsienio, prisijungę prie ekipos po karantino, puikiai prie jos pritapę ir ją sustiprinę. Taip pat nemažai lėmė ir tai, jog branduolys jau ne pirmus kartus žaidžia kartu, puikiai supranta vieni kitus. Treneris taip pat jau „įleidęs šaknis” Kėdainiuose, su trumpomis pertraukomis darbuojasi šiame mieste daugiau nei dešimtmetį. Tad ir komanda gerai pažįsta trenerį, jo darbo stilių bei reikalavimus, ir treneris žino su kuo dirba.

Komandos žaidimą charakterizuoja ir kai kurie skaičiai. „Nevėžis” – rezultatyviausia lygos komanda, o kartu – ir viena iš dviejų, mažiausiai praleidusių. Tai byloja apie puikų atakos ir gynybos balansą, o kiekvienoje grandyje Kėdainių ekipa turėjo lyderių. Įdomu ir tai, kad tarpsezonyje nepavyko išvengti nuostolių (R.Lipnevičius, J.Supronas), tačiau gavę progą atsikleidė kiti žaidėjai. Tai – irgi trenerio nuopelnas.

Įdomi detalė, kuri pasako irgi nemažai yra ta, kad dėl ligos treneris negalėjo dalyvauti lemiamose paskutinėse sezono rungtynėse, tačiau išeitis buvo rasta – komandos valdymas buvo vykdomas per ekipos senbuvius, kurie trenerio nurodymus puikiai suprato ir tikslas buvo pasiektas. Atrodytų smulkmena, bet yra toks pasakymas, kad trenerio darbe smulkmenų nebūna.

Šį sezoną tokia sinergija atnešė ilgai lauktus aukso medalius miestui prie Nevėžio. Medalius, kurių komanda nusipelnė.

Kalbant apie kitus pretendentus į lygos rinktinės trenerius, pažymėtume Artūro Ramoškos („Hegelmann Liatuen”) ir Eisvino Utyros („Jonava”) darbą.

Grįžti į