Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Fedor Černych

2021 Gru 13 23:08

Lietuvos rinktinės žaidėjas F. Černychas apie baimes nusišauti ir gydymąsi Rusijoje nuo koronaviruso: „Man liepė gerti degtinę“

Lenkijos „Ekstraklasa“ futbolo pirmenybėse Balstogės „Jagiellonia“ klubui atstovaujantis Lietuvos rinktinės narys Fiodoras Černychas galiausiai vis dėlto nutarė pasikalbėti ir su šios šalies žiniasklaida – futbolininkas ne itin noriai iki tol bendravo su lenkų žurnalistais.

30-metis Maskvoje gimęs F.Černychas portalui pilkanozna.pl papasakojo apie tai, kodėl jis stengėsi būti nuošaliau nuo žiniasklaidos, kaip persirgo COVID-19 ir kokius vaistus jam siūlė vartoti daktarai.

Lietuvos rinktinės žaidėjas nuo 2014-ųjų iki 2018 metų žaidė Lenkijoje, po to Rusijos Maskvos „Dinamo“ pasiūlė solidų kontraktą, tačiau ekipoje Lietuvos futbolininkas neužsibuvo – buvo paskolintas „Orenburg“ komandai. Galiausiai žaidėjas ir vėl sutarė su „Jagiellonia“ ekipa.

F.Černychas nuo 2012 metų atstovauja Lietuvos rinktinei tarptautinėje arenoje ir per 72 mačus pelnė 11 įvarčių.

– Prieš penkiolika mėnesių pasirašėte sutartį su „Jagiellonia“, tačiau buvote beveik nematomas žiniasklaidoje. Kodėl?, – paklausė pilkanozna.pl žurnalistas Pavelas Golaszewskis.

– Pastarieji dveji su puse metų man buvo labai sunkūs. Turėjau net septynias traumas ir tai mane tiesiog žudė. Jau atrodydavo, kad atgaunu formą, tuomet pasivydavo dar viena trauma. Man keturis kartus buvo lūžęs padikaulis, po to užsikrėčiau koronavirusu ir labai sunkiai ta liga persirgau.

Kai pasirašiau kontraktą su „Jagiellonia“, daugelis sirgalių manė, kad aš iškart būsiu pagrindinėje sudėtyje ir mušiu įvarčius. Tiesą sakant, tada buvau siaubingos formos. Jaučiausi blogai ir dėl to labai pergyvenau. Žinau, kad apie mane buvo rašoma ir kalbama kritiškai – tie balsai pasiekė mano ausis. Tačiau aš pats to neskaičiau – nenorėjau nusišauti.

– Ar keturis kartus susilaužėte pėdos kaulą toje pačioje vietoje?

– Ne, aš du kartus susilaužiau padikaulio ketvirtąjį kaulą, vieną kartą – penktą ir vieną kartą kulno kaulą. Tris kartus buvo traumuotas per treniruočių stovyklą, kartą – Lenkijoje per treniruotes.

– Kaip persirgote koronaviruso liga?

– Užsikrėčiau Rusijoje – iš esmės, prieš grįždamas į Lenkiją. Pirmomis dienomis buvo temperatūra, karščiavau, viską skaudėjo. Pas mane atėjo gydytojas. Gavau gerti antibiotikus – gal septynias ar aštuonias tabletes. Be to, gydytojas liepė prieš miegą kaskart išgerti šimtą gramų paprastos degtinės arba viskio. Su žmona sirgome kartu ir prisimenu, kad, gydytojo pasiūlymu, prieš miegą išgėriau viskio.

Nepatikėsite, tačiau nieko neatsimenu. Žmona pasakė, kad išgėrus viskio stiklinė nusviro iš rankų, o aš nukritau. Kitą dieną buvo tas pats. Trečią dieną nutariau negerti, nes supratau, kad maišyti alkoholį su vaistais nėra gera mintis. O tai daryti gydytojas liepė visą izoliacijos laikotarpį. Ta izoliacija buvo beveik tris savaites! Aš to būčiau neištvėręs.

– Ar nesigailite, kad iš Lenkijos persikėlėte į Rusiją?

– Kai buvau vaikas, mano draugai svajojo žaisti Madrido „Real“ arba „Barcelona“ klubuose. Buvau realistas ir norėjau vieną dieną patekti į Rusijos lygą, geriausiai – į Maskvos „Lokomotiv“ ekipą. Nuo mažens žiūrėjau šios komandos žaidimą aukščiausioje Rusijos lygoje ir svajojau žaisti toje komandoje. Svajonė išsipildė. Tiesa, ne „Lokomotiv“, o „Dinamo“, bet vis tiek esu laimingas.

– Ar išvykdamas iš Lenkijos turėjote scenarijaus variantą, kad po kelerių metų grįšite atgal?

– Nereikia išeinant deginti tiltų. Žinojau, kad Balstogėje palikau daug gerų draugų, čia jaučiausi gerai. Tai yra mano namai.

– Kaip atsitiko, kad „Dinamo“ jus Balstogės ekipai atidavė nemokamai, be jokios išpirkos? Jūs dar turėjote pusmečio sutartį su rusų komanda.

– Išsiskyrėme labai geruose santykiuose. Klubas man dar ir sumokėjo visus sutarties pinigus. Visada gaudavau tuos pinigus, lyg būčiau Maskvos komandos narys, o ne Orenburgo. Su manimi tikrai elgėsi labai gerai – žinau, kad kiti futbolininkai nesulaukė tokių gerų sąlygų, kokios buvo sudarytos man. Kai kurie rėkė klubo vadovo kabinete, tačiau nieko nepešė. Aš pakalbėjau su vadovybe ramiai ir išsiskyrėme be piktumų.

Respublik
Pranešimai: 8537
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

2022 Sau 19 05:50

QUIZ: HOW MUCH DO YOU KNOW?

Jagiellonia Turkijoje ruošiasi antrajai sezono pusei, pirmose rungtynėse 0–0 sužaidė su Bagos treniruojamu Azerbaidžano klubu, vakar 3–0 įveikė Vengrų antro diviziono BFC Siófok. Abu kartus žaidė po vieną kėlinį.

Bet va net II lygos klubai turi lėšų žiemą išvykti ruoštis į užsienį...

Respublik

2022 Sau 29 18:35

F.Černychas žaidė draugiškose rungtynėse

Ketvirtadienį Balstogės „Jagiellonia“ klubas žaidė dar vienas draugiškas rungtynes. Lenkijos klubas susitiko su Danijos „Vejle“ ekipa ir su ja sužaidė lygiosiomis 1:1.

„Jagiellonia“ klubo puolėjas Fedoras Černychas žaidė startinėje komandos sudėtyje, o būtent per pirmąjį kėlinį „Jaga“ pelnė savo įvartį.

Į Lenkijos „Ekstraklasa“ batalijas „Jagiellonia“ sugrįš vasario 4 dieną, o jų pirmasis varžovas po žiemos pertraukos bus „Termalica B-B“ klubas.

Respublik

2022 Vas 05 18:23

F.Černychas patyrė nesėkmę Lenkijoje

Balstogės „Jagiellonia“ klubas penktadienį pradėjo antrąją sezono dalį, bet ji prasidėjo pralaimėjimu. „Jaga“ išvykoje 1:2 „Termalica B-B“ klubui.

„Jagiellonia“ ekipoje Fedoras Černychas žaidė starto sudėtyje ir žaidė visas rungtynes, o 86 minutę užsidirbo geltoną kortelę. Verta paminėti, kad varžovai abu įvarčius pelnė nuo 11 metrų žymos.

Keralos „Blasters“ sporto direktorius Karolis Skinkys penktadienį galėjo džiaugtis pergale, nes jo komanda 2:1 nugalėjo „North East Utd“ klubą ir po jos pakilo į antrą lygos vietą.

Belgijos lygoje penktadienį žaidė „Royal Charleroi“ klubas, bet jame nežaidė Nauris Petkevičius, kuris net nebuvo registruotas rungtynėms su „Seraing“ ekipa, o jo komanda laimėjo 2:0.

Respublik

2022 Geg 08 16:42

Balstogės „Jagiellonia“ klube žaidžiantis Fedoras Černychas šeštadienio vakarą Lenkijos „Ekstraklasa“ lygoje žaidė nuo 86 minutės, o jo atstovaujama ekipa išvykoje sužaidė lygiosiomis 0:0 su Krokuvos „Wisla“ klubu.

Jagiellonia su 36 taškais užima 13 vietą tarp 18 komandų čempionate. Liko 2 turai, pergalė garantuotų išlikimą

Respublik

2022 Geg 22 00:09

Paskutinėse sezono rungtynėse pasirodė po keitimo 65 minutę ir Jagiellonia paskutinėmis minutėmis laimėjo rungtynes 0–1. Sezoną užbaigė 12-oje vietoje. Viso sužaidė 29 rungtynes, 4 įvarčiai + 4 assistai.

Respublik

2022 Rgs 02 15:57

F.Černycho ekipa žengė į Lenkijos taurės šešioliktfinalį

Ketvirtadienį į Lenkijos taurės šešioliktfinalį po pratęsimo pateko Balstogės „Jagiellonia“ ekipa, kuri išvykoje 1:0 nugalėjo Opolės „Odra“ klubą. Vienintelį įvartį svečiai pelnė jau tik 96 minutę.

Nugalėtojų gretose Fedoras Černychas rungtynes pradėjo ant suolo, bet aikštėje pasirodė iškart po pertraukos ir žaidė visą antrą kėlinį bei pratęsimą. Verta paminėti, kad 52 minutę lietuvis gavo geltoną kortelę.

Respublik

2022 Rgs 05 01:53

Lenkijos „Ekstraklasa“ lygoje Fedoras Černychas žaidė 61 minutę, o lietuvio atstovaujamas Balstogės „Jagiellonia“ klubas sužaidė lygiosiomis 1:1 su Liubino „Zaglebie“ klubu.

Po aštunto turo Jagiellonia lygoje dvyliktoje vietoje.

Respublik

2022 Rgs 12 20:16

Kam įdomu, Jaga dabar žaidžia su Stal Mielec. Černych ir Hamulic startinėse, Barauskas sugrįžo ant suolo.

Respublik

2022 Rgs 13 06:49

F.Černychas rezultatyviu perdavimu prisidėjo prie triuškinančios pergalės prieš D.Barausko klubą

Lenkijos „Ekstraklasa“ lygoje pirmadienį susitiko dvejų lietuvių klubai. Fedoro Černycho atstovaujamas Balstogės „Jagiellonia“ klubas namuose priėmė Meleco „Stal“ klubą, kuriame žaidžia Dominykas Barauskas. Tiesa, pastarasis šiose rungtynėse liko ant suolo, o F.Černychas žaidė starto sudėtyje.

„Jagos“ ekipa namuose laimėjo rezultatu 4:0, o tris kartus klubas pasižymėjo dar pirmajame kėlinyje. Visas rungtynes žaidęs F.Černychas tiesiogiai prisidėjo prie ketvirtojo tikslaus smūgio, atlikdamas rezultatyvų perdavimą galva.

Tobex

2023 Sau 09 09:22

vakar 10 valandą ryte AEL pranešė, kad pasipildė mūsų rinktinės kapitonu. ir per beveik parą šią naujieną pražiopsojo visi, pradedant lff atstovais ir 15min delfiais.

Announcement of Initiation of Cooperation

AEL Football announces the agreement in principle with the footballer Fedor Cernych.

The agreement provides for cooperation until the summer of 2024 with the right to renew our team for another year.

He is a 31-year-old (21/05/1991) Lithuanian international (born in Russia), midfielder with 80 caps for the Lithuanian national team.

Cernych played for Polish Jagiellonia, while he played for Russian teams Dynamo Moscow and Orenburg, among others.

The footballer is expected in Cyprus to undergo medical tests and complete his acquisition.

We welcome Fedor Cernych to the AEL family and wish him every success.

Respublik

2023 Spa 29 16:25

Lietuvos rinktinės nariai žaidė savo klubų gretose

Kipro lygoje šeštadienį Fedoras Černychas žaidė visas rungtynes, bet lietuvio ginamas Limasolio AEL klubas išvykoje 1:2 pralaimėjo „Nea Salamis“ klubui.

F. Černychas pelnė pirmąjį įvartį Indijoje

Lietuvos rinktinės kapitonas Fiodoras Černychas pelnė savo pirmąjį įvartį Indijos „Super League“ pirmenybėse. Sekmadienio vakarą Keralos „Blasters“ namuose 4:2 nugalėjo „Goa“. F.Černychas aikštėje buvo visas rungtynes, o įvartį pelnė 88-ąją minutę, taip užtikrindamas „Blasters“ ekipos pergalę.

Šeimininkai visus keturis įvarčius pelnė po ilgosios pertraukos. Pirmoje rungtynių pusėje „Gao“ pirmavo 2:0.

Ši pergalė nutraukė „Blasters“ trijų pralaimėjimų atkarpą ir iškėlė ekipą į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą.