Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Vas 04 11:04

Augustas Grabažis transfermark nurodyta Roterdamo Sparta.
https://www.transfermarkt.co.uk/augusta ... ler/806282

prieš 6 metus Augustas dalyvavo pasaulio čempionate
Čia kitas labai senas, nors kiek jaunesnis straipsnis apie jį

Augustas Grabažis: „Pavargstu, kai nesportuoju…“
https://www.mignalina.lt/2016/09/05/aug ... sportuoju/
2016 rugsėjo 5

Vasarą į biblioteką ateina lankytojų, kurių kitu metų laiku čia nesutiksi. Dažniau užsuka jaunimas – pasėdėti prie interneto,  moksleiviai teiraujasi programinės literatūros. Pakalbinau vieną jų, kartu su mielagėniškiais berniukais atėjusį pažaisti kompiuterinių žaidimų –pas senelius Mielagėnuose besisvečiuojantį Augustą Grabažį.  Kalbėjomės apie sportą, mokslą, draugus irsenelį – Mielagėnuose gyvenantį Arūną Domininką Grabažį, sporto meistrą, Lietuvos bokso čempioną.

Paprašiau interviu neatsitiktinai: apie Augustą prieš porą metų buvo nemažai rašyta respublikos, taip pat ir mūsų rajono spaudoje. 2014-04-30 ,,Kauno diena“ rašė: „Į stadioną su žvaigžde“. Taip vadinasi oficialaus FIFA partnerio – pasaulinio restoranų tinklo „McDonald‘s“ nuo 2002 m. įgyvendinamas projektas. Į pasaulio ir Europos futbolo čempionatus jau vyko keturi vaikai. Šiemet laimė apsilankyti Brazilijoje teks dešimtmečiam kauniečiui Augustui Grabažiui.

„Labai netikėta buvo. Aš dar nelabai supratau, kad laimėjau. Mama privertė tėtį padėti man laimėti, važiavome pas močiutę į kaimą, o mama sako – užsukime į Vilnių ir dalyvaukim tame konkurse. Nieko stebuklingo ten nepadariau. Tik žaidžiau. Laimėjau turbūt todėl, kad seniai žaidžiu futbolą“, – liepos mėnesį su tėčiu Andriumi Grabažiu į Braziliją skrisiantis dešimtmetis Augustas penkerius metus lanko futbolo treniruotes klube „Fortūna“, kur treniruojasi penkis kartus per savaitę. „Finale pastatė ketverius vartus ir reikėjo įmušti balionus neliečiant rankomis. Kitiems nepasisekė, o aš įmušiau keturis kartus…“ – prisiminė Augustas konkursą, padovanojusį jam kelionę į Brazilijoje vyksiantį pasaulio futbolo čempionatą.

Apie projektą „Į stadioną su žvaigžde“ pirmasis paskaitė Augusto tėtis –  Kauno rajono Socialinių paslaugų centro sporto treneris 45 metų A.Grabažis. Vyras prisipažino: draugai ir pažįstami jiems pavydi. Tiesa, tik baltu pavydu, kaip jie visi tikina.O po dviejų mėnesių DELFIrašė:,,Liepos 9 d. vykusiose pasaulio futbolo čempionato pusfinalio rungtynėse drauge su Olandijos ir Argentinos rinktinėmis į aikštę žengė ir dešimtmetis Augustas Grabažis iš Kauno. Jis į lemtingas varžybas San Paulo stadione palydėjo Olandijos rinktinės žaidėją Bruno Martinsą Indi. Apie Augusto ir kitų berniukų viešnagę Brazilijoje ,,Kauno alėja“ rašė,kad ,,jų kelionė prasidėjo Rio de Žaneiro mieste, kuriame iš įvairių pasaulio šalių susirinkę „Į stadioną – su žvaigžde“ programos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su vienu egzotiškiausių pasaulio miestų bei išbandyti jėgas paplūdimio futbolo aikštelėje. Tiesa, grįžęs iš Brazilijos Augustas Lietuvoje neužsibus. Pasibaigus Pasaulio čempionatui jo jau laukia kelionė į Olandiją, kurioje berniukas treniruosis Amsterdamo „Ajax“ klubo stovykloje.

Visa ši informacija – dvejų metų senumo. Šią savaitę Augustas svečiuojasi pas senelius Mielagėnuose. Paklausinėjau, kaip jam sekasi. Su tėvais ir dėde jis jau antrus metus gyvena Olandijoje ir treniruojasi futbolo komandoje ADO DEN HAAG.

Augustas sako, jog į Olandiją išvyko dėl futbolo, kurį žaidžia nuo penkerių metų. Mažas būdamas buvęs labai energingas, ,,reikėjo kažkur išmesti energiją“, todėl tėtis nuvedė į futbolo mokyklą. Komandos, kurioje jis žaidė Lietuvoje, treneris pasiūlė pabandyti treniruotis Olandijoje.

Po bandomojo laikotarpio Augustas Grabažistapo Olandijos komandos ADO DEN HAAG nariu. Dabar jis ten gyvena, mokosi, lanko bendrojo lavinimo ir sporto mokyklas. Mokykloje mokosi anglų, olandų, prancūzų ir vokiečių kalbų. Paklaustas, ar nepavargsta, sako, kad ne, nes patinka sportuoti, opavargsta  savaitgaliais, kai sportuoti nereikia. Vasaros atostogų metu, viešėdamas pas senelius, kas rytą ir vakarą bėgioja. Kaip ir visi tokio amžiaus vaikai,su malonumu žaidžia kompiuterinius žaidimus, mėgsta žaisti su bendraamžiais,rašyti, kurti įvairias istorijas. O ateitį norėtų sieti su sportu.

Palinkėjau Augustui sėkmės siekiant tikslo, pergalių sporte.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11501
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Vas 19 13:22

„Į tavo vietą kėsinasi tūkstančiai“: jaunasis futbolininkas Kasparas stebina rezultatais „Arsenalo“ akademijoje
https://www.lrt.lt/lituanica/istorijos/ ... kademijoje
LRT PLIUS laida „Širdyje lietuvis“, LRT.lt
2022.02.03 10:39

Gali būti, kad Londone gimęs ir ten nuo mažumės futbolininko karjerą pradėjęs lietuvis Kasparas Sacevičius taps pasauline šio sporto žvaigžde. Jaunasis talentas rodo neįtikėtinus rezultatus ir jau keletą metų žaidžia futbolo klube, kuris yra vienas garsiausių ne tik Anglijoje, bet ir visoje planetoje. „Aš čia gimiau, Londone, tai man patinka Londonas. Bet aš ir lietuvis, ir man tai patinka. Lietuviškai esu Sacevičius, bet niekas Anglijoje nesakys Sacevičius, sakys Sakavičius“, – sako Kasparas.

Keturiolikametis Kasparas oficialiai priklauso prestižinei Londono „Arsenalo“ jaunimo akademijai ir yra ruošiamas geriausių savo srities specialistų. Berniuko tėtis Erlandas Sacevičius sako, kad į jo sūnų be galo daug investuojama, nes klubo atstovai mato didžiulį jo potencialą. Jaunasis futbolininkas Kasparas stebina rezultatais „Arsenal“ akademijoje: reikia nuolat stengtis, nes į tavo vietą kėsinasi tūkstančiai „Yra kokie 6 topiniai klubai – Mančesteryje, Liverpulyje, 4 klubai Londone – ir viename iš jų žaidžia Kasparas. Jis čia pateko būdamas 9 metų, pastebėjo jį Westhamo skautai. Mes gyvenome Rytų Londone, netoli yra Westhamo akademija, ir jų skautai vaikštinėja, ieško talentų aplinkinėse mokyklose, sporto klubuose. Talentingesnius vaikus jie pakviečia į peržiūrą“, – komentuoja Kasparo tėtis Erlandas.

Tai yra pats aukščiausias jaunimo futbolo lygis, visiškas prestižas, tą labai sunku išsikovoti – apie sūnaus pasiekimus aiškina daugybę metų Londone gyvenantis Kasparo tėtis. „Į tokias mokyklas patenka iš tikrųjų atrinkti berniukai su didesniu talentu ir sugebėjimais. Kad Kasparas žaidžia tokioje akademijoje, tai daug ką pasako, ir baigus tokią mokyklą yra daug didesnės galimybės išeiti į tą vadinamąjį didįjį futbolą“, – tikina pašnekovas.

Būti ten, kur dabar yra Kasparas, – be galo sudėtinga, kiekvienais metais vyksta naujos atrankos, treneriai ir klubo atstovai iš naujo įvertina jaunojo lietuvio gebėjimus ir sprendžia, ar toliau su juo verta dirbti. Daug vaikų tokiu būdu atkrenta. „Būti „Arsenalo“ akademijoje reiškia labai daug. Reikia iš tikrųjų labai sunkiai dirbti, stengtis, nes į tavo vietą kiekvienais metais taikosi ne 10, ne 20, o daugiau berniukų. Tūkstančiai, kurių svajonė yra patekti būtent čia „Pavyzdžiui, kiek metų anksčiau čia žaidė Davido Beckhamo abu sūnūs, iš klubo legendų, Roberto Pireso sūnus, Bacary Sagna, Franko Lampardo sūnėnas“, – dėsto Kasparo tėtis. Po kiekvieno sezono visa Kasparo šeima su nekantrumu laukia, kas bus toliau, ar legendinis klubas „Arsenal“ pasiliks berniuką, ar vis tik reikės ieškoti naujos vietos, kur jis galėtų žaisti. „Mano pozicija – puolėjas. Kaip Messi, Hazard`as“, – sako Kasparas.

Kasparo karjera rūpinasi ne tik tėtis Erlandas, bet ir mama Rita bei vyresnysis brolis Kristupas, pasirinkęs studijuoti sporto psichologiją. Jie visi drauge lydi berniuką į svarbiausias varžybas, palaiko ir per treniruotes. Erlandas neslepia, kad iš šeimos biudžeto kiekvieną mėnesį tenka paskirti didžiulę pinigų sumą sūnui lavinti. Tačiau kitaip išlikti tokiame aukštame lygyje ir siekti karjeros būtų neįmanoma. „Būti akademijoje dar nereiškia, kad tu gausi to, ko reikia. Čia kaip mokykloje – reikia papildomai mokytis, norint būti geresniam. Tai mes investuojame į privačias pamokas su skirtingais specialistais: fizinio pasiruošimo, taktikos, technikos“, – vardija Erlandas.

Kasparo tėtis neslepia, kad jo sūnus turi atlaikyti didelę konkurenciją ir psichologinį spaudimą, tačiau profesionaliame sporte kitaip nebūna. Čia visi nori būti geriausi. Anot jo, Kasparas vėlai bręsta, todėl jam reikia daugiau laiko įrodyti, koks jis gali būti. „Jam daug sunkiau šiuo metu žaisti prieš fiziškai stipresnius, didesnius varžovus, bendraamžius. Bet „Arsenalas“, kaip klubas, tiki juo, duoda laiko ir mato jame potencialo, kad jis gali būti iš tikrųjų geras futbolininkas“, – sako pašnekovas.

Erlandas pripažįsta, kad Kasparas neturi įprastos jo bendraamžiams vaikystės, nes visas jo laisvalaikis suplanuotas futbolui. Dabar tai svarbiausia ir jokiu būdu negalima apsileisti. „Jie visiškai neturi laiko važinėtis riedlentėmis parke, eiti į kino teatrus, paprasčiausiai leisti vaikystę taip, kaip leidome mes. Viskas taip suspausta, kad praktiškai mažai laiko lieka mokslams, dėl to mes turime irgi labai stebėti“, – pasakoja Kasparo tėtis.

Jeigu išsipildytų baisiausias šios šeimos košmaras ir Kasparas būtų pašalintas iš jaunimo akademijos „Arsenal“ – tai dar tikrai ne karjeros pabaiga. Erlandas tam visada yra pasiruošęs ir galvoja planą B, o jeigu reiktų, turi nusimatęs ir C. „Atleidimas iš klubo nepasako, kad tu negali žaisti futbolo toliau. Aišku, vaikui smūgis, nes jis tikisi su savo komanda eiti, bet yra kitų klubų, kurie tave gali priimti ir duoti šansą eiti į priekį. Kiek mes žinome pavyzdžių, taip yra įvykę ir tai gali būti net ir Kasparui“, – komentuoja pašnekovas.

Tobex
Pranešimai: 9934
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Kov 23 14:26

BE1 Nacionalinė Futbolo Akademija

Kovo mėnesį Džiugas Čečkauskas ir Nojus Grudis praleido Italijoje "Hellas Verona F.C." ir "Spezia Calcio" klubuose. Abu žaidėjai puikiai pasirodė peržiūrose ir užsirekomendavo save vasaros perėjimų langui.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Bal 16 23:14

Į sąrašą pridėjau Matias Angelo Pastori („Atalanta“, Italija) iš U17, 2007 metų. Treniruojasi klubo akademijoje mažiausiai jau virš ketverių metų.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Bal 16 23:14

Taipogi Rokas Katkauskas („St Patrick‘s Athletic“, Airija) irgi iš U17.

enmorecat
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2022 Geg 15 10:11
Palaikoma komanda: Kybartiai

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Geg 15 11:26

Atradau dar vieną futbolininką iš sparčiai platėjančio Kalinauskų giminės medžio, tik neaišku kelintos kartos jisai Lietuvis. Prieš tai žaidė Australijos jaunimo lygose
https://websites.mygameday.app/team_inf ... =197704781
Re: Simon Kalinauskas

I can tell you that he was born in Sydney and that his grandfather was born in Kybartai, but left before the end of the war and ended up coming to Australia. He is a 6ft 5 inch central defender and is studying in the USA, his first year was at West Virginia University and he is transferring next semester to Amherst in Massachussetts. He will be playing alongside a Lithuanian player, Ugnius Selvenis, who played most recently for Siauliai. In the summer, Simon is playing for Pittsburgh Hotspurs in the NPSL.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Geg 19 17:22

Armindas Eičas („Sevenoaks Town“ FC, Anglija),

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Geg 19 17:22

Kajetonas Motuzas („Åkersberga“ FC, Švedija)

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Geg 19 18:08

Radau kitą lietuvį Anglijoje, Gustas Ciurlys, šį sezoną žaidė už Kidderminster Harriers klubo akademiją, lygtai U18 komandą. Atakuojantis saugas.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Geg 19 18:21

Irgi Anglijoje Kettering Ise Lodge F.C. U14 komandoje šį sezoną žaidė du lietuviai - Gustas Sokolovas ir Paulius Siupinys.

Tobex
Pranešimai: 9934
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Geg 20 09:54

Atradau dar vieną futbolininką iš sparčiai platėjančio Kalinauskų giminės medžio, tik neaišku kelintos kartos jisai Lietuvis. Prieš tai žaidė Australijos jaunimo lygose
https://websites.mygameday.app/team_inf ... =197704781
Re: Simon Kalinauskas

I can tell you that he was born in Sydney and that his grandfather was born in Kybartai, but left before the end of the war and ended up coming to Australia. He is a 6ft 5 inch central defender and is studying in the USA, his first year was at West Virginia University and he is transferring next semester to Amherst in Massachussetts. He will be playing alongside a Lithuanian player, Ugnius Selvenis, who played most recently for Siauliai. In the summer, Simon is playing for Pittsburgh Hotspurs in the NPSL.
anksčiau nepastebėjau, bet Selvenis užregistruotas Šiauliai B, gal grįžta į LT.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Geg 20 14:48

Vasarą studijos nevyksta.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Geg 24 15:52

Kristoferis Banevičius sausį persikėlė Švedijoje iš Kinna IF į Norrby IF. Žaidžia už U17 ir U19 komandas.
https://www.norrbyif.se/start/?ID=61356

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Jaunieji Lietuvos futbolo talentai užsienio akademijose

2022 Geg 24 15:56

Northwood klubas liko 11-ti šį sezoną Anglijos 8-ame divizione.
https://www.northwoodfc.com/profiles/Be ... stian.html

Woods Add Lithuanian International
https://www.isthmian.co.uk/woods-add-li ... onal-69557
26 Feb 2022

Kristianas Belousas signs on at Northwood

Northwood yesterday announced the signing of attacker Kristianas Belousas, who moves up from Shepherd's Bush. He made his Woods debut in midweek, scoring in a four-nil win over Hounslow United in the Middlesex Charity Cup Quarter Final.

We don't know a great deal about him, but the Woods have explained that he was formerly part of the Academy at Fulham, and has played Under 19 international football for Lithuania. We look forward to finding out more, perhaps today as Woods host Bedfont Sports in the Pitching In Isthmian League.

Grįžti į