Tadisss
Palaikoma komanda: Palanga

Knygos futbolo tematika

2018 Kov 02 11:01

Radau tema "Filmai futbolo tematika", bet niekur neradau temos apie knygas. Atleiskite, jeigu praziopsojau. ;)

Neturiu abejoniu, kad tikri futbolo gerbejai skaito knygas, todel siulyciau dalintis ivairia tematika nuo treniravimo subtilybiu iki zaideju, treneriu biografiju, kurios jums paliko ispudi. ;) Dienos ilgeja, atsiranda siek tiek daugiau laiko!

Asmeniskai, neseniai smagiai susiskaite dvi knygos:

Ruud Gullit "How to watch football"

Carlo Ancelotti "Quiet leadership"

Abiejose knygose nemazai sasaju, nes abu autoriai priklause AC "Milan" komandoms. Ruud Gullit buvo gero sudejimo zaidejas, nemazai pasiekes kaip zaidejes, kuris baiges karjiera pasinere i televizijos veikla ir dirba prie analitiniu laidu apie futbola. Konkreciai savo knygoje Gullit desto ivairias mintis kaip ieskoti priezasciu, siekiant issiaiskinti klaidas/pasekmes.

Ancelotti vel gi daugiau pasakoja savo prisiminimus kaip teko treniruoti Madrido Real, AC Milan, Chelsea komandas. Pasigilina ir atskleidzia daugiau detaliu apie bendravima su klubo vadovais, zaidejais. Nemazai geru atsiliepimu ir is buvusiu aukletiniu kaip Ibra, Ronaldo, Ramos ir t.t.

Makenzis

Re: Knygos futbolo tematika

2018 Kov 02 11:14

Algirdas Klimkevičius knygoje „Lietuvos futbolo istorija 1911–1990. Žmonės.“ radau daug biografijų. Šį tą naujo sužinojau. :roll:

Patiko ta dalis apie verkiantį Romarijų (brazilų futbolistą Romario), kuris negavo išsvajotųjų Narbekovo marškinėlių ir apsiverkė.. :)

radau ir nemažai techninių klaidų. IngMaras Butautas, datos maišomos (1939-1921), o knygos gale (sutrumpinimuose) išverčiam LFF kaip Lietuvos futbolo lyga. :roll:

Psichologas
Palaikoma komanda: Kauno Žalgiris

2018 Kov 02 11:36

Esu skaitęs pora Sero Alexo Fergusono knygų, viena autobiografija vos ne(o kadangi Sero gyvenima vien tik futbolas, tai biografija nuostabi) mėgstamiausia vieta - kai jis pasakoja kaip Beckhamui iš pirmų stipresnių atlyginimų nusipirkus namą važiavo patikrint ar ten balius nevyksta, o ten aišku vyko ir su nuotykiais. Tokios situaciijos geriausiai man atskleidžia kas per žmogus tas Fergusonas.
Kita "Leading" labiau iš vadybinės pusės, nes visi žinojo, kad Fergusonas nebuvo kažkoks megagenius taktikas, ir to pasekoj tapo sėkmingiausiu istorijoj. Jis buvo megagenijus manageris, kurio žaidėjai visada atiduodavo daugiau negu kiti. Knyga pilna futbolo pavyzdžių ir ypač įdomių krizinių situacijų Fergusono persirengimo kambary.
Rekomenduoju visiem skaityt jo knygas ne tik dėl to, kad jis mano favoritas futbolo pasauly, bet ir todėl, kad šiais laikais autbiografijas rašo vos ne kas antras futbolistas, ir dažnai skaitydamas jauti, kad čia žmogaus į šitą knygą įdėta tikrai nėra, kai skaitant SAF, jokių marketinginių nesamonių ir kitokių fake dalykų nesijaučia, nes jų nėra.
How to watch footballl irgi esu skaitęs - 10/10 knyga, idėjos, kurios buvo joje perteiktos man įstrigo ilgam.
Dar iš vertų paminėjimo - mums šitam forume aktuali Declan Hill "Parduotos Rungtynės"

Tadisss
Palaikoma komanda: Palanga

2018 Kov 02 20:52

Esu skaitęs pora Sero Alexo Fergusono knygų, viena autobiografija vos ne(o kadangi Sero gyvenima vien tik futbolas, tai biografija nuostabi) mėgstamiausia vieta - kai jis pasakoja kaip Beckhamui iš pirmų stipresnių atlyginimų nusipirkus namą važiavo patikrint ar ten balius nevyksta, o ten aišku vyko ir su nuotykiais. Tokios situaciijos geriausiai man atskleidžia kas per žmogus tas Fergusonas.
Kita "Leading" labiau iš vadybinės pusės, nes visi žinojo, kad Fergusonas nebuvo kažkoks megagenius taktikas, ir to pasekoj tapo sėkmingiausiu istorijoj. Jis buvo megagenijus manageris, kurio žaidėjai visada atiduodavo daugiau negu kiti. Knyga pilna futbolo pavyzdžių ir ypač įdomių krizinių situacijų Fergusono persirengimo kambary.
Rekomenduoju visiem skaityt jo knygas ne tik dėl to, kad jis mano favoritas futbolo pasauly, bet ir todėl, kad šiais laikais autbiografijas rašo vos ne kas antras futbolistas, ir dažnai skaitydamas jauti, kad čia žmogaus į šitą knygą įdėta tikrai nėra, kai skaitant SAF, jokių marketinginių nesamonių ir kitokių fake dalykų nesijaučia, nes jų nėra.
How to watch footballl irgi esu skaitęs - 10/10 knyga, idėjos, kurios buvo joje perteiktos man įstrigo ilgam.
Dar iš vertų paminėjimo - mums šitam forume aktuali Declan Hill "Parduotos Rungtynės"
Sir Alex Ferguson knyga "Leading" susiskaite labai greitai. Labai daug idomiu detaliu pateike. Man patiko apskritai, keletas jo kaip trenerio savybiu. Riba tarp trenerio ir zaidejo, viena citata istrigo, kuri skamba panasiai "..per savo ilga karjiera nei karto nebuvau pakviestas i savo zaideju vestuves ar gimtadienius, bet niekada del to ir nepykau, nes nebuciau jose ir dalyvaves. Tarp zaidejo ir trenerio turi buti riba". Vat to, turbut musu futbole truksta, kur visi vos ne geriausi draugai, giminaiciai ir panasiai.

zoLTon
Palaikoma komanda: Panevežys

2018 Kov 03 18:34

Baiginėju "Pep Confidential", visai smagiai skaitosi, daug taktikos aprašymų, treniruočių metodikos, varžybų analizės. Viskas sukasi aplink pirmą Pepo sezoną Bayerne, kai knygos autoriui buvo duotas unlimited access prie komandos. Manau, kiekvienam futbolo treneriui turėtų būti must read.

mafia7
Palaikoma komanda: A-lyga

2018 Spa 15 12:53

Knyga apie Edinburgo Hearts era, jame aprašomi ir lietuviai žaidę Heartsuose https://books.google.lt/books?id=gsptDw ... ra&f=false" onclick="window.open(this.href);return false;

Grįžti į