Respublik
Pranešimai: 9677
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos šaulių stadionas

2024 Bir 17 05:16

Liaudies priešai surasti – reikia imtis veiksmų, kad galėtume žengti į šviesų rytojų
https://www.pajurionaujienos.com/?sid=26595&act=exp

Respublik
Pranešimai: 9677
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos šaulių stadionas

2024 Bir 17 05:18

Nepatogių klausimų užduoti vis dar nedrįstama
https://www.svyturiolaikrastis.lt/2024/ ... edristama/
Savivaldybės realizuojamos iniciatyvos labiau matomos, kai rajone atsiranda reikšmingi objektai, sukūriantys pridėtinę vertę. Tokie kaip nauja biblioteka, sporto centras ar miesto stadionas, kurį renovuoti valdžia buvo užsibrėžusi dar 2019 metų vasarą, tačiau apie 80 tūkst. eurų kainavęs stadiono rekonstrukcijos projektas atsirado tik praėjusiai kadencijai besibaigiant.

Negana to, ir jis buvo išmestas į šiukšlių dėžę. Oficiali priežastis – galimi rangovai darbus atlikti pasišovė už 7 mln. eurų. Per brangu. O ar nebus dar brangiau už daugiau nei 3 mln. eurų renovuoti tik patį stadioną su bėgimo takais, o tribūninės dalies su stadiono administracijos pastatu imtis vėliau?

Juo labiau, kad dar gali didėti ir paskelbta stadiono atnaujinimo kaina, jei po projekto ekspertizės išlįs papildomų darbų, kuriuos savivaldybė bus priversta apmokėti. Be to, geriausiu atveju po kelių metų rekonstruoti tribūnas su pastatu bet kuriuo atveju kainuos brangiau, nei tai būtų daroma jau šiemet.

Tačiau apie rajonui svarbaus objekto – pagrindinio miesto stadiono atnaujinimą mero ataskaitoje – nė žodžio. Kaip ir nekalbama apie kokį nors savivaldybės prisiimamą iššūkį, ambicingą projektą, kokiu ankstesnėms valdžioms buvo ta pati biblioteka ir sporto centras su baseinu.

Respublik
Pranešimai: 9677
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos šaulių stadionas

2024 Rgs 11 17:59

Pradėta Kretingos šaulių stadiono rekonstrukcija
https://www.atviraklaipeda.lt/2024/09/1 ... strukcija/

Kretingos savivaldybė praneša, kad šią savaitę pradėti pagrindinio Kretingos miesto sporto aikštyno – Kretingos šaulių stadiono rekonstrukcijos darbai.

„Šiuo etapu bus tvarkoma stadiono sportinė dalis, – sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. – Anksčiau planuota iškart rekonstruoti ir sportinę stadiono dalį, ir statyti naują tribūnų pastatą. Tačiau net du Savivaldybės skelbti konkursai neįvyko dėl potencialių rangovų pasiūlytos per didelės darbų kainos. Abu kartus siūlyta mažiausia darbų kaina siekė beveik 7 milijonus eurų, nors planuota, kad darbai atsieis apie 4–5 milijonus eurų. Todėl nuspręsta projektą skaidyti į dvi dalis – pirmiausiai rekonstruoti sportinę dalį ir, tik užbaigus šiuos darbus, pereiti prie tribūnų pastato tvarkymo. Pasirinkus šį kelią, nereikės stabdyti kitų svarbių Savivaldybei projektų bei išvengsime galimos dar vienos „amžiaus statybos“ rajone.“

Atliekant stadiono sportinės dalies rekonstrukcijos darbus, teritorijoje pirmiausia bus pašalintos senos šaligatvių plytelės, sporto inventorius, išardyta sporto aikštės danga, kitos kietos dangos, senas sporto inventorius, betoniniai lauko suoliukai, inžineriniai statiniai, pašalinta keletas medžių bei kt.

Rekonstrukcijos metu bus įrengta natūralios sportinės vejos futbolo aikštė su drenažo, lietaus vandens surinkimo, apšvietimo, vaizdo stebėjimo, drėkinimo sistemomis, lauko švieslentė, treniruoklių aikštelė, taip pat betoninių trinkelių danga, pritaikyta asmenims su negalia. Futbolo aikštės galuose numatyta įrengti kamuolių gaudykles, šuolių į aukštį bei į tolį, trišuolio sektorius, šiaurinėje stadiono dalyje – rutulio disko ir kūjo metimo sektorių, krepšinio aikštelę, 6 bėgimo takelius, kurie įsilies į 400 m ovalų bėgimo taką.

Taip pat bus įrengti 6 atsarginių žaidėjų suolelių (su stogeliu) komplektai – po 5 vietas, vienas teisėjų suolelių komplektas, dveji futbolo vartai, 8 lauko suoliukai, kurių dalis pritaikyta asmenims su negalia.

Sporto aikštyno rekonstravimo projektą parengė ir darbus atlieka UAB „Rolana“. Rekonstravimo projekto parengimas ir statinių statybos pagal parengtą projektą darbai kainuos per 3 mln. Eur. Visi darbai turi būti atlikti iki 2025 m. pabaigos.

Per pastaruosius penkerius metus Kretingoje buvo įrengta nauja dirbtinės dangos futbolo aikštė, sutvarkytas J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Pranciškonų, S. Daukanto progimnazijos stadionai, duris atvėrė Kretingos sporto centras, kitąmet turėtų startuoti Salantų gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai.

Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 9677
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: „Kretingos šaulių“ stadionas

2024 Lap 01 18:00

1964 m. nuotr. iš Skurvydų šeimos archyvo
Paveikslėlis
Garsiausias legendinės Kretingos „Minijos“ pergales prisiminus

Maža to, savotišką „dovaną“ šiems legendinės „Minijos“ pasiekimams paminėti įteikė Kretingos rajono savivaldybės taryba, miesto stadioną prieš pat jo rekonstrukciją skubiai nusprendusi pavadinti Šaulių vardu, nors ikikarinė šios sukarintos visuomeninės organizacijos veikla nei su šiuo sovietmečiu įrengtu stadionu, nei su Kretingos futbolo svariais pasiekimais nėra susijusi. Rajono taryba neišgirdo ir atskirų Tarybos narių bei visuomenės atstovų raginimo šį klausimą geriau apsvarstyti, atsižvelgiant į daugumos žmonių kitą nuomonę, sprendimą atidedant po stadiono rekonstrukcijos, taip pat ieškant kitokių XX a. 4-ame deš. šioje vietoje įkurto Šaulių sąjungos sporto aikštyno atminimo įamžinimo būdų. Visuomenės balsas taip ir liko neišgirstas, nors 34-erius metus po nepriklausomybės atkūrimo šio gerokai apleisto ir nugyvento stadiono apgailėtina būklė ir jo pavadinimas nerūpėjo ne tik rajono valdžiai, bet ir patiems šauliams.

Deja, Kretingoje žmonių nuomonė rajono Tarybos narių ignoruojama jau ne pirmą kartą, kaip atsitiko šiame stadione įspraudus per tūkstantį žiūrovų talpinantį, tik keliasdešimt metrų nuo daugiabučių namų kvartalo nutolusį, be didesnės automobilių stovėjimo aikštelės didžiulį sporto centrą, kai tik už kelių šimtų metrų buvo laisvas Savivaldybei priklausantis žemės sklypas su perspektyva ten įrengti ne tik sporto centrą su talpia automobilių stovėjimo aikštele, bet ir kitų sporto šakų: krepšinio, tinklinio, teniso, badmintono, ir kitas aikšteles, kurių jau šiandien reikia žmonėms, o dar labiau jų reikės augant ir plečiantis miestui. Nors šiandien apie legendinės „Minijos“ sporto pasiekimus stengiamasi nutylėti, jie išliks ne tik miesto istorijoje, bet ir žmonių atmintyje, o gal ateis laikas, kai šios neeilinės pergalės sulauks ir rajono valdžios dėmesio, bus pažymėtos bei įamžintos.
https://musukretinga.lt/garsiausias-leg ... risiminus/

Respublik
Pranešimai: 9677
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: „Kretingos šaulių“ stadionas

2024 Gru 28 07:12

Skaitomiausių straipsnių internetiniame portale „Švyturys“ pagal Facebook peržiūras apžvalga: Kokios temos 2024 metais domino Kretingos r. ir Klaipėdos regiono gyventojus?
https://www.svyturiolaikrastis.lt/2024/ ... yventojus/

Respublik
Pranešimai: 9677
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: „Kretingos šaulių“ stadionas

2025 Sau 20 09:06

Čia šiemet atkartotas 2018 m. rekonstrukcijos projektas turėjęs atrodyti taip: (1600 vietų).
Atsižvelgiant į alternatyvų ekonominius, finansinius aspektus, optimalia projekto įgyvendinimo alternatyva pasirenkama I alternatyva. Įgyvendinant šią alternatyvą, būtų atliktas Kretingos miesto stadione esamų pastatų/tribūnų rekonstravimas, nugriaunant dalį esamų pastatų ir pastatant naujus aukštus, pakeičiant patalpų planą. Rekonstrukcijos metu bus pastatomi pastatai/tribūnos - 3 aukštų su patalpomis po tribūnomis (1068 sėdimų vietų), ant pastatų/tribūnų įrengiamas stogas (651 kv.m.), užtikrinant patogias ir komfortiškas sąlygas žiūrovams, komandų žaidėjams, bei žiniasklaidos atstovams. Įgyvendinant šią alternatyvą bus statomi papildomi nauji pastatai - kasų priestatas su atskirais vyrų, moterų ir žmonių su negalia tualetais ir administracinis pastatas. Visų rekonstruojant statomų pastatų ir naujų statinių bendras plotas – 732,12 kv.m. Pastatuose tribūnose bus įrengiami liftai ir specialūs pandusai, skirti neįgaliųjų patekimui į tribūnas, tribūnose suformuojamos specialios vietos, skirtos žmonėms su judėjimo negalia – 42 vietos (kiekviename aukšte po 14 vietų).

Papildomai bus statoma dengta tribūna žiūrovams – 500 vietų, siekiant užtikrinti UEFA reikalavimus stadionams, kurie siekia gauti II kategoriją, turi būti įrengta ne mažiau kaip 1500 sėdimų vietų stadione. Šios veiklos įgyvendinimo metu bus atliekami stadiono bėgimo takų atnaujinimo darbai (plotas - 3261,39 kv. m.), šuolio į tolį ir trišuolio sektoriaus atnaujinimo darbai (įsibėgėjimo takelis 4,50 m ilgio), krepšinio aikštelės atnaujinimo darbai (plotas 484 kv.), rutulio stūmimo sektoriaus atnaujinimo darbai, šuolio į aukštį sektoriaus atnaujinimo darbai, Futbolo aikštės atnaujinimo darbai (plotas 7 000 kv.m.), automobilių stovėjimo aikštelės (1868,94 kv.m.) ir šaligatviai/pėsčiųjų takų atnaujinimo darbai (plotas 3059,91 kv. m.). Projekto metu planuojama įsigyti, sumontuoti naują sporto aikštelių įrangą.
https://www.kretinga.lt/sites/default/f ... riedas.pdf

Yra ir papunkčiau ką etapiškai ir su kiekvienu registruotu statiniu/vieta turėjo daryti.

Respublik
Pranešimai: 9677
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: „Kretingos šaulių“ stadionas

2025 Vas 28 20:06

Patvirtintas Kretingos rajono 2025 metų biudžetas
https://www.etaplius.lt/naujiena/patvir ... tas-346382

Dėmesio sulauks ir kiti rajono infrastruktūros objektai: numatyta užbaigti Kretingos šaulių stadiono sportinės dalies rekonstrukciją

• 1,5 mln. eurų – Kretingos šaulių stadiono sportinės dalies rekonstrukcijai;

Respublik
Pranešimai: 9677
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: „Kretingos šaulių“ stadionas

2025 Vas 28 20:07

Jeigu savivaldybė skyrė pinigų priežiūros technikai įsigyti, tai dirbtinio stadiono operavimas būtų perduodamas Minijai.

Respublik
Pranešimai: 9677
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: „Kretingos šaulių“ stadionas

2025 Bal 25 14:53

Kretingos rajono savivaldybės taryba taip pat vakar priėmė sprendimą, kad bendrovei „Triple M Sports Investments Limited“ pagal panaudos sutartį bus leista naudotis ir investuoti į Kretingos miesto stadiono tribūnų pastatus, juos atnaujinti. Panaudos sutarties trukmė – 10 metų.

Tačiau meras A. Kalnius akcentavo, kad šie pinigai – dar ne viskas: Savivaldybės rūpesčiu pradėta stadiono aikštės renovacija rajono biudžetui kainuos per 3 mln. Eur. „Nors ir sulaukėme kritikos, kad darbus dalinome perpus – nusprendėme atskirai renovuoti aikštę ir tik po to – tribūnas, vis dėlto pasielgėme teisingai – šiandien jau žinome, kad tribūnų rekonstrukcijos imsis naujasis investuotojas“, – meras tvirtino, kad tai būsią naudinga ne tik „Minijos“ klubui, futbolo akademijai, bet ir Savivaldybei.

Grįžti į